Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1177873, vloženo 17.09.2021 08:25:51 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak naložit s úspory
Ahoj, zdravím vás.
Možná mi budete umět poradit. Začala jsem po vysoké pracovat na hlavní poměr, od cca 15 jsem chodila na brigády a pak při vysoké jsme i pracovala a spořila si. Nyní mám naspořeno cca 750 000. Dal si se mnou schůzku osobní bankéř z pojišťovny a přesvědčuje mě, ať si založím životní pojištění (cca 2 200 měsíčně) a penzijní pojištění - tam je částka kterou vložím na mě.
Dále mi říká, že ty peníze ztrácí díky inflaci na hodnotě a poradil mi, ať si např 80 000 nechám na účtě a zbytek vložím do podílových fondů.
Mám dotaz, jak s úspory nakládáte vy? A je životní pojištění nutnost nebo z toho žijí hlavně ty pojišťovací instituce?

Moc děkuji
 Nerozhodna Žena27  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.09.2021 05:08:22
Životní pojištění - máš někoho, koho bys potřebovala finančně zajistit, kdybys umřela, třeba potomky nebo rodiče co jsou na tobě finančně závislí?
Smajlík  yarda1
19.09.2021 18:51:40
Použila bych jako základ do bydlení! Asi k tomu vzala hypotéku,(lépe jak splácen nájem.-.-tedy platit něco, co nikdy nebude Tvoje) ale myslím, že dnes nejlepší investice a "uložení " peněz je do bydlení. Můžeš jej dočasně využít také k pronájmu, ale jednou v důchodu vlastní bydlení jako když najdeš, když počítáme s tím, jak je nám stále "vyhrožováno", že nebude na důchody nebo při současném hospodaření státu nebude na žádné či nějakou žebračenku. Nejprve bych tedy na Tvém místě řešila vlastní bydlení a až potom dále si spořit třeba penzijko, fondy, zlato...neházej všechny vejce do jednoho koše, rozděluj do různých produktů..jinak smekám před Tvou spořivostí v Tvých letech....za mne vlastní bydlení -jednoznačně! Jasně, že např. v Praze je to běh na delší trat. tak třeba jiná lokalita, pronajímat..
 gratius
19.09.2021 15:30:20
Pořiď si vlastní bydlení...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
17.09.2021 15:42:53
Předně, klobouk dolů před tvou snahou a šetrnou vlastností ušetřit si peníze.

A teď pár pravidel, otázek na tebe, které jsem teda nasbíral a můžu s čistým svědomím předat, anebo poradit:

1) Máš nějaké své vlastní stálé zdroje příjmu? Pokud ano, životní pojištění se vyplatí, ale nemusí být nutně za 2 tisíce, pokud na sebe nemáš třeba úvěr, hypotéku, atp. Hodí se v případě úrazu, nehody, to určitě chápeš, jako pojistka při dlouhodobé pracovní neschopnosti.

2) Máš v plánu v budoucnu brát hypotéku? Pokud ano, mohou posloužit jako povinný základ pro vlastní nemovitost. V tomto případě by měly být v dosahu a mělo by se s nimi naložit co nejdříve, právě kvůli inflaci. Investování do nemovitosti je dobré zhodnocení svých peněz v budoucnu. Možná i kdybys v dané nemovitosti nebydlela, ale třeba ji jen pronajímala.

3) Chceš ty peníze rozmnožit rychleji, anebo pomaleji, anebo jen lépe uchovat jejich hodnotu? Být na tvém místě, nejlepší je rozdělit investici do vícero zdrojů například fondy, termínované účty, ale při tomto druhu investování bych měl podmínku, abych k penězům měl přímý přístup a viděl vývoj investic, stejně ale dávej pozor, protože minulé výsledky nejsou zárukou budoucích výnosů. Čím větší riziko, tím je možný vyšší výnos, ale i ztráta. S tím se musí počítat. Investiční nástroje jsou i na internetu a některé jsou kryté i ČNB. Pozor na poplatky za portfolia, protože za využívání těch služeb samozřejmě platíš i člověka, který se o něj stará.

Investice do zlata by měla sloužit jako uchovatel hodnoty. O tom se dá zjistit mnoho materiálu. Co koupit, co se vyplatí, co ne. U některých prodejců můžeš zlaté cihly, mince, zpětně prodat. Pozor ale na to, že zlato bys měla držet dlouhodobě, protože opětovný prodej by se musel za krátkou dobu vyplatit. Jinými slovy musíš počkat, až inflace natolik znehodnotí fyzické peníze, až bude prodej zlata výhodný - zhruba 5 až 10 let. Každopádně hodnota zlata tolik neklesá ani neroste, přesto si zlato po mnoho a mnoho let uchovává svoji hodnotu.

4) Důchodové spoření může být také dobrá volba, ovšem je nutné v ukládání peněz pokračovat v měsíčním trendu. To znamená, že jednorázový vklad by mohl být 100.000,- a zbytek alespoň 1.000,- měsíčně.

5) Železná rezerva v podobě 3-6 měsíčních celkových výdajů, aby sis udržela svou životní úroveň, je v pořádku. Ta by měla zůstat dostupná do budoucna.
 Rudá Záře
17.09.2021 12:35:23
Fordmustache: dobrý, ale uvědom si, že autorka příspěvku nemá s investování zřejmě moc zkušeností, takže investovat přes brokera není dobrý nápad. A máš pravdu, že není dobré zainvestovat takovou částku. Může to spadnout a o část peněz přijít.
 Rrrrr
17.09.2021 11:27:00
ta vyska zivotniho pojisteni je hooooodne vysoka - jak je to nastavene? Obecne je potreba hlavne kdyz mas hypoteku; doporucuju ti se podivat na nejakou online kalkulacku, treba https://www.mutumutu.cz/kalkulacka/uvod

Zalozit si doplnkove penzijni sporeni je rozumny napad, mela jsi to udelat uz davno, ale s tvym soucasnym problemem ti to nepomuze - to je jen o 500 mesicne (pro dosahnuti maximalniho statniho prispevku)

Podilove fondy nejsou dobry napad, lepsi je zalozit si ucet u nejakeho brokera a dat to do nejakeho nizkonakladoveho ETF (vykonnost stejna, ale vyrazne nizsi poplatky)

bohuzel, je tady zrovna pomerne velke riziko, ze je tu akciova bublina (coz znamena, ze za rok muzes mit pri investici do podilovych fondu/ETF treba o 40% min), takze pokud ti to plat umoznuje, tak bych na tvem miste koupil byt na hypteku (urokove sazby sice rostou, ale porad to neni tak spatne)
 fordmustache Muž99 Kategorie
17.09.2021 11:03:06
Nerozhodna: myslím, že ŽP není tak moc výhodný produkt. Nemáš ještě ani 30 let a upises se ke spoření do cca 60 let. Navíc, sice tam spoří složka je, ale dost peněz máš na pojištění. Já sám jsem ho rušil, ale čekal jsem, až nebudu moc tratit na odkupni hodnotě. Samozřejmě, pojišťovaci Ti ho budou doporučovat, ale je to jen kvůli provizi.
A pak, pokud si vezmeš hypotéku na nemovitost, stejně si budeš muset asi ŽP uzavřít kvůli té půjčce. Takže s tím ještě počkej.
 Rrrrr
17.09.2021 10:40:01
já vám dám zhodnocení nulanulanic ale spíš mínus xx tisíc ročně...
motorka pionyr před pár lety hodnota lahve rumu a s papírama třeba 3 tisíce a dnes dvacet tisíc a více.
simson s 51 enduro kupovaný 2020 s papíry do 5 tisíc, dnes za 20tisíc a víc v horším stavu jak ten v roce 2020.
motory třeba jawa 350 634-638 před pár lety 3 tisíce a dnes 10.
ale jasně, kupujte nějaký nemysly aby vám to pokrylo inflaci a ročně ste přišli o pár tisíc :D
Smajlík  owmgtg
17.09.2021 10:00:53
Rrrrrr mohu se zeptat proč životní pojištění ne? Penzijní připojištění jsem si říkala, že bych si založila a posílala třeba 500 měsíčně. S tou koupí nemovitosti jsem nad tím uvažovala, ale myslím, že teď jsou ceny nemovitostí hrozně našponované
 Nerozhodna
17.09.2021 09:58:15
Osobní bankéř... tihle přeprcanci extravertní všechno akorát rozeserou
Smajlík  Odporník
17.09.2021 09:33:40
Životní pojištění bych nedoporučoval, penzijní spoření určitě ano, ale to formou pravidelného vkladu. Stavební spoření taky není špatné, ale inflaci Ti to nepokryje.
Zkus investovat do podílových fondů (opět nejlépe pravidelnou investici), ale ne přes banku, ale nějakou investiční společnost.
S nasporenymi penězmi bych Ti poradil, ať to vyuzijes jako základ ke koupi nemovitosti (na bydlení, či investici), dofinancovat hypotékou... I když nevím... Ceny nemovitostí se teď utrhly ze řetězu a i hypotéky mají zdrazovat.
V každém případě, peníze, které máš na účtu, se Ti teď, vzhledem k inflaci, znehodnocuji.
 Rrrrrr
17.09.2021 08:47:48
Já mu právě moc nevěřím. Teda spíš vůbec. Uhání mě už rok. Vloni jsem se mu vymluvila, že vzhledem ke covidové situaci nic zakládat nebudu a investovat taky ne.
Životní pojištění mi přijde jako hrozná zlodějina. A ta částka mě naprosto ochromila. A on zdá se vám to výhodné? On mi zjistil, že měsíčně mi po zaplacení všech výdajů včetně potravin zbyde průměrně 5 000. A že tedy, ikdyž si budu platit to životko a penzijko, tak mi ještě zbude krásných 2500.
A že z těch úspor ať dám cca na ty podílové fondy, ale zhodnocení je v řádu 5%.
No nevím jak s těmito informacemi naložit
Jo a jde o českou spořitelnu
 Nerozhodna
17.09.2021 08:42:38
Osobní bankéř - není žádný bankéř, ale podvodník, který má provizi z každé uzavřené smlouvy. O to mu jde. Jen o to. Takže Tebe ukecá do 3 smluv, on dostane 3x 20 000 (z Tvých peněz), a Ty budeš dostávat na penzijním připojištění od státu 140 Kč měsíčně;) Takhle Kelner nezačínal, miliardy nevydělal;)
Smajlík  tady se radši neptej
17.09.2021 08:41:20
Penzijní připojištění ani p. spoření není ze zákona pojištěno a můžeš o veškeré vklady přijít. Takže nějaké založit můžeš + budeš dostávat příspěvek od zaměstnavatele, ale v Tvém věku bych ho nezakládal.

Životní pojištění pro případ úrazu a smrti je možnost založit, ale záleží na podmínkách pojišťoven. 2200 Kč měsíčně je celkem přehnané-otázka je, jaká by byla pojistná částka.

Rozhodně nezakládej kapitálové životní pojištění. To je velmi nevýhodný produkt a první roky jdou veškeré vklady jen na provize.
 agcc
17.09.2021 08:37:56
Neco malo jsem si nechal, zbytek pravidelne investuju do rizikovejsich investic.
Neradi ti zrovna spatne.
 q-lol-q Muž38 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk