Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1177764, vloženo 15.09.2021 17:16:34 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Účtujete si s kamarády služby?
Ahoj, mám kamaráda který mi neustále účtuje nějaké věci. Za odvoz domů mu platím 50 Kč, za pomoc s počítačem 100 Kč na hodinu. Za opsání úkolu si bere 50 Kč.

Říká, že chce abych si jeho služeb vážil a že to bych zadarmo nedělal. A že já si taky můžu účtovat svojí pomoc když budu chtít. Akorát nevím jak bych určoval ceny. A celkově je mi takové blbé chtít pořád po někom takovéhle částky.

Co si o tom myslíte?
 kama rád Muž19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.09.2021 12:09:25
Odvoz domů mu žere benzin, tam je to legit, idk teda jestli 50. Nebo když ti s něčím pomáhá a něco mu to bere, že pak musí utratit money, tak je legit mu něco dát no (nebo jinou službu naopátku za to).

Zbytek mi příjde kravina si nechat platit, když jste kamarádi.
 Ravenor Muž25 Kategorie
16.09.2021 11:39:03
Jde o to, jak často jeho služby používáš.
Pokud tak jednou za rok, asi bych nad tím mávl rukou. Ale pokud se pravidelně necháváš vozit do zaměstnání a počitadlo máš furt rozbité protože s ním neumíš zacházet a jeho dobré rady ignoruješ a tebe samotného tě nenapadne, aby ses s ním dohodl co za to chce nebo jak jinak mu to oplatit (s těmi úkoly NO COMMENT), já bych tě taky spíš než za kamaráda považoval za vydřiducha.
Smajlík  yarda1
16.09.2021 02:16:23
(Podnikavej.
Někam to dotáhne.
Všechno má nějakou cenu.
Asi bych se k němu choval tak, abych si od něho NEMUSEL kupovat nic.
(I když sám mám peněz že utrtit se nedají.)

Tedy úkoly bych si psal sám, mám nohy a tedy jít pěšky je pro moje lepší zdraví, a počítače jsem se naučil tak, že si je posledních 20 let stavím sám z jednotlivých dílů od skříně po připojení na Net a veškeré software mám uložené tak, že nové čisté Windows nainstaluju za hodinu a programy všechny za půl možná za třičtvrtě hodiny a všechno je zálohované. Tedy kompy doma pro sebe i ženu udržuju já a zadarmo.
Kdysi v ČS jsem také opravoval TV a vždy zadarmo. No dnes tohle povolání tak nějak zaniklo. Kdo by se s tím babral? Chlape, uč se. Zajímej se. Koukej na kámoše jak a co dělá. Uč se od něj milovat prachy a umění jak je vydělávat. Bude se ti to hodit v životě.
Jednak jsem byl programátorem ve Fordu skoro 20 let, jednak je to moje hobby.
Nikomu bych komp a nebo ženy laptop nesvěřil ani zadarmo natož za prachy.
 Quakie Muž75 Kategorie
15.09.2021 23:19:36
Já provozuji s přáteli "clearing". Jednou potřebuje poladit satelit(spravit TV, domluvit wydlím) a jindy zase přiveze na brko (daruje PC, odveze mě nesvéprávného) a jsme v symbioze. Každý má u mne VIP a když toho začne využívat dostane podmínku, podmínku s výstrahou a UPPDKV (uplně po piči do konce vojny - terminus technicus). Pak mu bezpro řeknu že chci 1366 bez DPH za hodinu práce a platí se předem.
 aroundwalkrpopůlroce
15.09.2021 22:07:19
Ze jsi trotl.
 q-lol-q Muž38 Kategorie
15.09.2021 22:01:30
Občas mi někdo platil za doučování. Nejdřív jsem prachy nechtěl, ale tak nějak to pak zavazuje toho člověka k tomu, aby se opravdu soustředil a mě k přípravě, takže jsem to nakonec přijal. Jinak mi to přijde a prd. Kamarádům pomáhám proto, že jsou to kamarádi a ne za peníze.

Zeptej se ho, proč to vlastně dělá a jak mu to u lidí vychází. Mě by to taky připadalo blbé a nemyslím, že bych si za tyto ceny nějak zvlášť vydělal.
 nepodstatné
15.09.2021 19:51:43
Přijde mi v pohodě, když si kamarádi navzájem platí například náklady na tu pomoc kterou si poskytli. Nepřijde mi úplně kamarádský způsob jednání platit samotnou práci. Ale vše záleží hodně na kontextu a konkrétní situaci.

My to měli s kamarády na gymplu tak, že co udělal jeden, vždy bylo všech a takto vždy profitovali všichni. Dávali jsme si navzájem opsat vše, radili si navzájem při testech a podobně, když měl někdo dostat pětku tak jsme v tom taky byli všichni spolu :DD. Každýmu šlo zkrátka něco jinýho. Klidně jsme si přímo při testu vyměnili testy a ten chytřejší to napsal za ty hloupější, ostatní mu to vynahradili v příští situaci.

Přivydělával jsem si opravo počítačů, ale od přátel bych si práci na hodinu nikdy zaplatit nenechal, maximálně náklady.

Co se týče odvozu, je běžný platit podíl z projetého paliva.

Mimochodem kamarádství je od toho aby si kamarádi pomáhali a společně ze vzájemné pomoci profitovali oba, to je asi základní smysl přátelství. Pokud tě přátelství vyjde stejně draho jako, kdyby sis platil služby, tak to přátelství nefunguje.
Smajlík  Cthulhu Muž18 Kategorie
15.09.2021 19:04:18
:DDD tak z tebe má dobrou kasičku
 Fapfap Žena26 Kategorie
15.09.2021 18:47:38
Nemyslim si, ze to je kamarad.
 Kvetak
15.09.2021 18:25:13
Hele, dokud to nepřekročí nějakou únosnou mez a může mi to třeba oplatit něčím jiným, klidně zadara. Ale jsem poměrně vytížený a čas taky nekradu, peníze to většinou nejsou, ale flaškou nebo něčím na zub rozhodně nepohrdnu. Nedávno jsem kamarádovi na chatě pomáhal s elektrikou a nějakou drobnou truhlařinou. Jezdím tam roky, za pivo a kořalku poctivě sypem do pokladničky, vozíme vlastní zásoby, ale ta chalupa se sama neopraví, žejo? Takže tam by mi třeba ruka upadla kdybych jí natáhnul pro peníze.
Ale za doučování nebo za úkol? S tím bych asi problém neměl, na vejšce jsme si teda spíš měnili opsaný přednášky a s holkama pečlivkama měnili vypracovaný výkresy za výpočty nebo programy.
 pan Klobouk
15.09.2021 18:04:30
Pokud je to regulérní zakázka tak jo, to zase jo, ale snažím se vycházet vstříc i cenově. Ale za nějaké blbosti, co člověk dělá běžně pro své blízké, tak to vůbec, to bych se styděl.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
15.09.2021 17:39:25
Pokud mu to chceš taky zpoplatnit, tak dej stejný ceny jako ten kamarád a je to hotový
 Mykina
15.09.2021 17:36:00
Tak něco si účtuju, třeba když jsem kdysi, ještě když jsem měla jen dvě děti, pekla skoro denně kámoškám rohlíky z různých zdravějších mouk, nebo když doučuju jejich děti, nebo když ke mě chodí na flétnový kroužek, případně když si ode mě kupují třeba šperky co udělám. Někdy jim je dám jako dárek, jindy si je normálně koupí. Ale účtovat si všechno, to podle mě kamarádství není. Vždyť kamarád chce, aby měl jeho kamarád radost, chce svému kamarádovi nějakou tu službu a přidanou hodnotu prokázat...
Smajlík  Víla z paneláku Žena32 Kategorie
15.09.2021 17:26:55
Za to opisování bych tě rozhodně platit nechal.
 leafroller Muž31 Kategorie
15.09.2021 17:23:50
Takové účtování a kamarádství nejde dohromady.
 QwerjPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk