Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1177686, vloženo 14.09.2021 19:47:40 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Změna v životě/práci.
Zdravím, měl bych takový problém. Je mi 25 let a poslední dobou začínám mít asi lehkou krizi. Jde o zaměstnání. Je to už asi rok a půl co pracuji v jedné místní firmě na výrobu plastových dílů do automobilů. Je to v celku pohodová práce v celkem dobrém kolektivu lidí. Na peníze si taky úplně stěžovat nemůžu. Jde ale o jiné věci. Jedná se v podstatě o práci ve výrobě a na 3 směny. Na začátku jsem si říkal, že je to v pohodě ale teď s odstupem času vidím, že mě to celkem vysává. Zjistil jsem, že zde není žádná “budoucnost” a žádný progres. Jednoduše řečeno jsou zde lidi třeba 20 let a dělají stále to samé. Chápu že někomu to může vyhovovat ale mě to spíš stresuje. Asi bych potřeboval nějakou různorodější nebo kreativnější práci … prostě něco zajímavého. Přemýšlím, že skončím a zkusím najít něco lepšího ale nejsem si úplně jistý do čeho jít. Sebe bych popsal jako kreativně přemýšlejícího jedince, který je otevřený novým věcem. Co se školy týče, tak jsem vyučený v oboru truhlář a mám maturitu z podnikání. Pracovní zkušenosti mám taky nějaké. Dělal jsem prodejce, vedoucího v obchodě a teď tohle. Přemýšlím ještě pořád i o nějaké vysoké škole ale těžko říct. Taky jsem z moravy a možná by to třeba v Praze bylo s hledáním něčeho zajímavějšího lepší. No je mi jasné, že tady nedostanu návody jak na to … ale rád si přečtu různé názory.
Díky za odpověď.
 Amigo1324 Muž25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
15.09.2021 08:52:23
Tak to máš podobný příběh, jako já. Akorát já jsem si dálkově tu výšku mezitím udělal a díky tomu jsem postoupil ve firmě o stupínek výše. Já jsem tu práci na výrobě měl celkem rád, ale věděl jsem, že jednou budu někde jinde. Kdybych se měl smířit s tím, že tahle práce bude napořád, tak bych to asi psychicky taky nedal. Tohle je pro kreativního člověka, jak říkáš, docela frustrující.
Jinak ale tohle není o škole.. žijeme v naprosto super době (což si hodně lidí neuvědomuje), že můžeš si dělat naprosto, co chceš. V té fabrice tě nikdo nedrží a pokud tě drží nějaké okolnosti, třeba dobré peníze, tak dělej všechno proto, aby jsi třeba za rok, 2 nebo 5 let byl prostě někde jinde a musíš mít tu vidinu. Třeba šetřit právě ty prachy, které ti pak víc rozváží ruce k něčemu dalšímu právě.
Já kdybych se nerozhodl investovat právě do toho vzdělání, tak bych určitě přemýšlel nad: zahraničím, podnikáním, nebo alespoň obecně bych přecházel tam, kde je lépe. ;) Život je pohyb a pokud ty jsi ten typ člověka, že tě tohle frustruje, tak se z toho zblázníš časem..
 Brainstorming123 Muž31 Kategorie
14.09.2021 21:38:01
Ahoj, píšeš, že chceš změnu a chceš se někam posunout. Nejspíš by sis asi přál, aby ta změna byla k lepšímu hned napoprvé, to chápu... Může to tak dopadnout, ale i nemusí. Myslím, že může být prospěšný do tý změny prostě vykročit a klidně zkoušet různé varianty. Začít můžeš kdekoliv. Rozhodovat se pak můžeš na základě získaných zkušeností.
 marmai Žena35 Kategorie
14.09.2021 20:56:42
Jestli chceš zažít vzrůšo, tak jdi dělat řidiče kamionu. Poznáš kus světa, také na silnicích je to napínavé a někdy i dost o život.... Nudit se nebudeš ...
 fimisek
14.09.2021 20:39:08
Dodatek k Praze -

Nechápu, co na ní všichni vidí. OK, větší město, hodně kontaktů, možná vyšší výdělky, ale naopak drahé nájmy, téměř nulová šance na vlastní nemovitost, kdy se byty prodávají za nechutné ceny.

Předsudky proti lidem, kteří se v Praze nenarodili, budeš tzv. naplavenina. A korunu tomu dává ten totálně stupidní styl komunikace, slova jako to je dobrý, hele. Za to bych dával doživotí natvrdo.
 Rudá Záře
14.09.2021 20:29:08
1. Kariérní růst je dlouhodobá otázka.

2. V rámci jedné firmy se můžeš časem hlásit i na jiné pozice, protože už znáš a víš, jak to uvnitř firmy funguje, nejsi nováček. Navíc, maturita ti může pomoct, ale taky záleží na tom, co umíš.

3. Jako truhlář s praxí bys mohl pracovat na sebe a vydělat si daleko víc, než teď, pokud budeš šikovný.

4. Existují pozice uvnitř firem, které jsou zajímavé, které mají co nabídnout, mohou být kreativní, mohou být i dobře zaplacené. Chce to jen, aby za tebou byly vidět výsledky.

Každý nemůže být astronaut, milionář, podnikatel. Kdo by se zabýval výrobou, kdyby všichni byli vedoucí, kdo by se zabýval opravami, kdyby každý chtěl být manažerem.

Ti, kterým taková práce vyhovuje v ní jsou možná spokojení, každý měsíc přijdou peníze, vědí a znají svou práci. Samozřejmě občasná změna je určitě důležitá, jinak člověk zakrní a nevyvíjí se dál.

Pro mě osobně bylo důležité po škole najít zaměstnání, to jsem našel. Půl roku jsem dělal práci, která mě příliš nebavila, pak jsem postoupil o dva stupně výš. Tam jsem do teď a neřekl bych, že umím úplně všechno, protože vždy mě umí něco překvapit. Peníze přichází včas, práce je zajímavá, pestrá, někdy klidnější, někdy chaotičtější. Mám možnost trénovat a využívat angličtinu.

Pokud chceš změnu, udělej ji, momentální trh práce nabízí víc pozic, než kolik je nezaměstnaných, což nahrává dobře situaci, kdy chceš změnit práci. Pamatuj si ale, že bez vynaloženého úsilí, práce a zkušeností, to nedotáhl daleko nikdy nikdo. Maximálně protekční mazlíci, co se vydrápali někomu po zádech.
 Rudá Záře
14.09.2021 20:23:01
Pokud máš krizi a je to kvůli práci, změň jí. Z toho, co umíš, je nejperspektivnější truhlařina. Teda, pokid máš nějaké zkušenosti nebo jsi ochotný na tom zapracovat. Dneska chtějí obecné lidi pracovat co nejmíň, za co nejvíc peněz a s nejmenší námahou. Umět řemeslo se fakt hodí... A do Prahy se nehrň. Sice jsou tam větší možnosti, ale taky vyšší ceny všeho a žije se tam jinak.
 tralanka
14.09.2021 20:16:31
Já bych se, být tebou, zaměřil na tu truhlařinu. Splňuje to co hledáš a navíc budeš mít dost práce (peněz).
 MGM88 Muž33 Kategorie
14.09.2021 20:05:32
A myslis, ze ma cenu v Cechach studovat vysokou skolu?
 Kvetak
14.09.2021 20:02:10
Znám lidi, kterým vyloženě vyhovuje pracovat 8 hodin stereotypní práci. Nechtějí nic jiného, chtějí odmakat a v 14:30 jít domů. Roky v kuse. Nevadí jim, když po 15 letech vylezou z té práce, tak umějí to samé ( ), co při nástupu.
Z práce se přitom dá vyždímat víc, než peníze.
Jestli tě to tam nudí, tak rozhodně zdrhej.
Sepsal bych si pro a proti a vyhodnotil rizika.
Práce je všude plno
 Approxiate Muž26 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk