Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1173685, vloženo 25.07.2021 11:41:18 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Divide at impera
Divide at impera. Rozděl a panuj. Tenhle princip používali již staří římani. Rozdělit a znesvářit jednonou společnost, aby ji bylo možné lépe ovládnout či manipulovat s ní. Nepřipadá vám, že právě to se nám tu děje skrz očkování? Společnost je náramně polarizovaná na dva tábory - příznivce a odpůrce očkování proti covidu. Nepřipadá vám to jako jakási manipulace ze strany vládnoucích elit? Už teď se tu lidé napadají (zatím jen slovně) a očekávám, že až se na podzim ta pandemická situace zase začne zhoršovat, že se ten rozkol jen prohloubí (už se těším, jak tu budeme vést disputace o tom, jestli za to můžou ti neočkovaní, nebo jestli to sem zavlekli očkovaní cestovatelé apod). A někomu (zdravíme naši politickou reprezentaci) to bude náramně vyhovovat, protože to jen odvede pozornost od všech jejich dosavadních průserů... Dá se s tím něco dělat? Dá se společnost nějak sjednotit?

Na závěr si dovolím jeden výstiný obrázek: https://tinyurl.com/fdefvufk (kreslený obrázek na imgur.com, nic závadného)
 Cumsprite Muž34 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.07.2021 23:38:56
Úvodnímu příspěvku mnoho nevěřím. Zavání konspirační teorií. Takovými lze vysvětlit vše.

Myslím si, že za rozdělováním společnosti stojí sociální sítě. Ony potřebují, aby tam lidé trávili čas a diskutovali, aby ty sítě mohly získávat peníze ze zobrazené reklamy. A samozřejmě budou nejvíce diskutována témata, na které budou mít lidé nejvíce rozdílné názory. Algoritmy sociálních sítí taková témata dokáží rozpoznat a návštěvníkům je preferenčně předkládají. Sociální sítě fungují jako vyhledávač témat rozdělujících společnost napůl.

Toho se pak chytnou novináři. Když vidí, co lidi zajímá a o čem diskutují, začnou o tom psát. Politici také reagují. Takový Okamura vidí, že s proticovidovými opatřeními vlády nesouhlasí několik desítek procent populace. To je ohromný volební potenciál! Kdyby se mu podařilo získat hlasy těchto lidí, to by byl u voleb úspěch! Takže začne hlásat, jak je opatření třeba zrušit. Přenáší tím výsledek počítačového algoritmu do našeho každodenního života. Jenže zdůrazňováním tématu vybraného sociání sítí nemůže politik získat o moc víc než 50%.

Představte si, že byste neměli internet. V papírových novinách byste se dočetli, že odborníci doporučují očkování a že spousta lidí očkování nedůvěřuje. Mnoho lidí by si takové zprávy ani nevšimlo. Prostě by se nechali nebo nenechali oočkovat dle svého uvážení. Aktivnější jedinci by se o tom pobavili se svými příbuznými a známými. Mezi takovými na sebe přece nebudeme nenávistně křičet, když mají jiný názor, že? Na internetu je to jiné. Když člověk nevidí proti sobě svého oponenta, kterého ani osobně nezná, jdou zábrany stranou. Zvlášť když za sebou vidí dav se stejným názorem. To hned dodá odvahy k silným výrokům! Když do stáda přijde nový jedinec, instinktivně začne napodobovat ostatní a dá se také do křiku. Celospolečenská slovní válka je na světě. Děkujte internetu a sociálním sítím především.
 můj názor
25.07.2021 19:56:09
Vitejte v demokracii. Spolecnost je polarne znacne diversifikovana nejen u nas, ale treba i v USA, viz relativne tesne vysledky voleb.
Jak jsme si to zvolili, reprezentuje rozlozeni nalad a nazoru ve spolecnosti.
Je to stejne jako s IQ. Spousta lidi by si prala, aby tu byli pokud mozno jen moudri lide, kteri proste vi co a jak. Ale realita je takova, ze IQ 100 je prumer, coz znamena, pokud akceptujeme gaussovu krivku, ze jeden, co je nad 100 ma jako protejsek priblizne jednoho, kdo je pod 100.
A pokud se vyvaruju zminek o IQ, i takovy Volny ma v nasi spolecnosti pres 50 tisic lidi, kteri velmi pravdepodobne budou jako on.
Takze pokud jsme si jako spolecnost demokraticky zvolili manipulanty, mame manipulanty. Ale pozitivni zpravou je, ze uz za dva a kousek mesice to muzeme zmenit.
 Kvetak
25.07.2021 17:52:03
Je to "rozděl a ovládni", nikoli neustále citované "rozděl a panuj". To druhý navozuje nesmyslnou představu, že rozdáš různým lidem nějakou almužnu a pak nad nima panuješ - něco jako léno. Ale to je blbost, jak chápeš sám.
Smajlík  Tukan
25.07.2021 12:27:41
Jednoduchej způsob, jak sjednotit společnost je vytvořit společnýho nepřítele. To využil např. Hitler, Američani a Rusové během studený války a podobně.

Jinak podle mě přeceňuješ, do jaký míry je celá tahle věc řízená. Vládnoucí elitě (cirkus kolem ANO) by naopak mnohem víc vyhovovalo, kdyby byl plebs spokojenej, protože pak by neměl důvod ke změně. Nespokojenost hraje do karet těm, co je chtěj vystřídat.

Je ironie, že lidi radši budou věřit v nějakou ďábelskou manipulaci z vůle zlovolnýho génia na pozadí, než aby akceptovali, že to nikdo pod kontrolou nemá, protože to je asi děsí mnohem víc.

Takže jasně, sem tam někdo přileje olej do ohně, protože to odvádí pozornost (Piráti vám domů nastěhujou migranty, Andrej vás očipuje ruskejma vakcínama, whatever), ale tyhle věci vznikají odspodu.

Nemá smysl se tim zabejvat. Tohle je logickej důsledek demokracie. Jediná rozumná strategie je starat se o co největší možnou vlastní nezávislost na libovolnym systému/režimu a politiku ignorovat.
 ex-PMJ Muž26 Kategorie
25.07.2021 12:21:49
Neblábolte. Co jiného dělat, když nemocnice nestíhaly a hrozí to znovu?

Spíš se zamyslete, jak se to celé kvůli vám ještě protáhne.
 matouch3 Muž49 Kategorie
25.07.2021 12:20:43
Jenomže ta společnost nikdy moc soudržná nebyla - je rozkouskovaná na strašně moc škatulek. Jenže lidi to dřív neměli až tak pod nosem - očkovaní x neočkovaní.
 trouba
25.07.2021 12:01:14
Jo, to je přesně ono, tyhle tendence jsou zasévány do společnosti s nebývalou intenzitou, teď korona, předtím migranti,... Myslím, že přesně o "rozděl a panuj" tu jde, což třeba kolem mě ví dost lidí, že si to myslím, a že dost investuju do toho, aby mezilidské vztahy držely na něčem jiném než na názorech. Což je myslím ta cesta. Co do diskuze o společenských tématech - snažit se zařadit pochopení všech postojů (pochopit neznamená přijmout), zjemňovat tu polarizaci, ale obecně nedat ve vztazích příliš prostoru lpění na názorech a vyplnit je něčím jiným... Nevím - společná práce, společně něco tvořit, podílet se na pomoci, prožívat různé zážitky, vytvářet není pro ostatní, vrátit se k určitému zaměření se na kulturu, na estetiku a podobné věci, které spíš zklidňují a přinášejí soulad...
 Víla z paneláku Žena32 Kategorie
25.07.2021 11:49:33
VirBrunensis: Samozřejmě máš pravdu... asi mi to mozek automaticky přepsal do tvaru stejně znějící anglické předložky :(
 Cumsprite Muž34 Kategorie
25.07.2021 11:46:24
Jsem klidný, protože na podzim se nic zhoršovat nezačne. A co týká rozdělování společnosti politiky, tak to by!o vždy. Poštvávání lidí proti Rusku a Číně, kuřáků proti nekuřákům, zpochybňování výsledků řádných voleb, atd. Není to nic nového a myslící občan se s tím vypořádá.
 leafroller Muž31 Kategorie
25.07.2021 11:45:13
Divide "et" impera.
Smajlík  VirBrunensis Muž23 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk