Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1173645, vloženo 24.07.2021 21:24:57 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Očkování
Poslední dobou to vypadá tak , že stát se nás snaží donutit k očkování. Je mi 27 let a nevím zda se nechat očkovat. Mám obavy že vakcína na člověku něco geneticky zachová a pak třeba někdy až budu mít ženu a budu s ní čekat dítě , tak bude postižené......

Kdesi jsem o tom četl článek..... Jinak bych se asi nechal očkovat... Jak jste na tom vy s očkováním ?
 Ghv Muž27  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.07.2021 03:57:30
ani snad nepiš jestli ten článek byl psán česky...
Blbci mají vymřít přirozenou smrtí.
 Quakie Muž75 Kategorie
25.07.2021 16:44:47
G71G:
Primery a DNA-polymeráza se používá při PCR. Buňky využívají DNA-polymerázu pochopitelně taky, ke kopírování DNA, ale tenhle enzym nedokáže syntézu (kopírování) DNA zahájit. Potřebuje, aby už nějaký kousek toho druhého řetězce existoval ... a pak pokračuje...

Buňky mají kvůli tomu další enzym, tzv. PRIMÁZU, která dokáže syntézu DNA zahájit "from scrath". Při PCR se tohle nevyužívá (určitě také proto, že primáza není nijak selektivní). Namísto toho se používají ty primery - což jsou krátké úseky jednořadé DNA, uměle vyrobené ... a ty se nám na řetězec DNA naváží a umožní tak zahájení syntézy.

U primerů se využívá toho, že se vazbí jen s DNA která má tu samou sekvenci (správně tedy doplňkovou sekvenci). Správně navržený primer se tedy dá využít k tomu, aby se navázal jen na zcela konkrétní zvolený úsek DNA. Když se tam naváže, tak je následný úsek DNA polymerázou vyroben. Když né, tak není. To je vlastně princip té PCR...

Viry mohou fungovat různě, ale vždy využívají nějaký buněčný aparát. DNA viry využívají tu DNA polymerázu, ale musí nějak zařídit to zahájení syntézy. Nevím, jak to přesně dělají.

RNA viry si nesou vlastní enzym - RNA polymerázu, která dokáže kopírovat tu jejich RNA. Dělá to dost rychle a žádné primery ani primázy k tomu nepotřebuje.

Retroviry (HIV např) mají zase enzym, který dokáže převést RNA na DNA. Také na to nepotřebuje žádné primery ani nic jiného. Také mají enzym, který tu DNA dokáže vložit někam do buněčné DNA, kde pak může zůstat velmi dlouhou dobu v tzv. latentním stavu ... že se to nijak neprojevuje. A když se buňka množí, vir se tak množí s ní. No a po čase buňka podle té DNA vyrobí RNA a podle ní proteiny toho viru ... a tak se viry vlastně šíří.

Tyhlety virové enzymy jako je RNA polymeráza (co dokáže kopírovat RNA) nebo reverzní transkriptáza (co dokáže převést RNA na DNA) jsou oblíbenými nástroji molekulárních biologů, protože v běžných buňkách se nevyskytují. A bez nich by bylo genetické inženýrství tak trochu bezzubé (a neměli bychom ani PCR testy na COVID).
 Michal-222 Muž44 Kategorie
25.07.2021 13:33:34
Michal-222: No, ale musí mít správné primery a polymerázu, ne?
 G71G
25.07.2021 11:15:08
Zrovna takového následku bych se nebála. Spíš nějakých neuro nebo autoimunitních nemocí v horizontu let. Já jsem se už registrovala, ale zas jsem to zrušila, protože teď v okolí byly 2 případy úmrtí po očkování (Pfizer). Srdeční selhání. Oba sice nad 50, ale já nejsem po této stránce úplně zdravá a riskovat nechci. Covid jsem už měla a proběhl bez příznaků.
 Ovce v kruhu
25.07.2021 09:56:34
Ano, i to se může stát. Může a nemusí. V tom ti nikdo jistotu nedá. Bohužel.
 leafroller Muž61 Kategorie
24.07.2021 23:19:24
G71G:
To nevím, ta reverzní transkriptáza obecně přepisuje jakoukoliv RNA (vždyť se to nakonec využívá i v těch PCR testech, bez převodu RNA na DNA by PCR nebylo možné použít na detekci covidu, PCR umí detekovat jen DNA).
 Michal-222 Muž44 Kategorie
24.07.2021 22:30:25
mRNA se rychle degraduje, vakcína rozhodně nezmění Tvoji DNA a už vůbec ne tu ve spermiích, toho se neboj.
Zatím váhám kvůli neúplnému vlastnímu zdraví, ale nejspíš do toho půjdu - riziko chytit covid bude vysoké a vakcína snad bude rizikem menším.

HIV snad přepisuje jen svoji RNA a ne jen tak nějakou cizí, ne? Ale imunodeficientní pacienti by se určitě měli poradit s ošetřujícím lékařem.
 G71G
24.07.2021 22:07:56
Lidí je na světě jako sraček nemnož se a nebude nikdo postižený. Vakcína tě ochrání před těžkým průběhem. Lidi přijímaj i v potravě takové sračky že tvá obava je zbytečná.
 LADI Muž41 Kategorie
24.07.2021 21:41:01
V normálních lidských buňkách neexistuje enzym který by dokázal z RNA vyrobit DNA, a tak ji uchovat pro trvalé použití. RNA má v buňkách jen omezenou dobu života, poté je degradována. To samé proteiny, které jsou podle ní syntetizovány.

Enzym, který dokáže přepsat RNA do DNA ovšem mají některé viry (tzv. retroviry), jako třeba HIV. Takže pokud máš HIV, tak je asi RNA vakcína dost riskantní věc.

Ale jinak asi mutace nehrozí.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
24.07.2021 21:32:57
Mám po první dávce, v budoucnu se chystám na druhou. Nejdříve jsem byl přesvědčen o tom, že je vakcína to nejlepší, co mohu v momentální situaci udělat, pak jsem trochu pochyboval a nebyl si jist, zda vůbec půjdu. Rozhodl jsem se až po tom, co kamarádovi zemřel jinak zcela zdravý otec, kterému bylo něco málo přes 50 a nakazil se právě přes kamaráde, který se nechoval úplně zodpovědně.
Doporučuji si o tom vyhledat maximum informací. Čerpej však hlavně z OVĚŘENÝCH zdrojů.
 havajský princ Muž20 Kategorie
24.07.2021 21:32:27
Tak se nech naočkovat Janssenem.
 non-mRNA
24.07.2021 21:32:01
Ty ale nikdy mit zenu nebudes.
 KvetakPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk