Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1173605, vloženo 24.07.2021 14:07:27 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Dědictví a odstavení bankovní účet
Dobrý den,

jak je to s bankovním účtem v případě, když já mám svůj vlastní na své jméno, jen s mým přístupem bez disponentu, protože nedávno zemřel můj manžel. Na internetu píšou když je jen na mé jméno, tak že by nedošlo k jeho odstavení kvůli dědictví. Zase někde tvrdí v diskuzi, že není moje, tvoje ale jen naše a že teda by byl odstaven i můj účet (přišlo manželovi výplaty atd… - vše na můj účtu tedy jméno). Děkuji moc
 Jarkaa Žena51  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.07.2021 18:14:49
Na tvůj účet ti nikdo sahat nebude.
 Neboj.
24.07.2021 16:08:57
Ne, tvůj účet, pokud je jen na tebe nebude pozastaven. Pouze mrtvého do vypořádání dědictví. Ty se svým účtem můžeš nadále nakládat jak chceš.
 zase jsem to já Žena44 Kategorie
24.07.2021 15:47:25
Já teda nevím, ale pokud jste byli manželé a neměli nějaká omezení společného majetku, tak tak je dědické řízení tak nějak formalita, protože ti všechno zůstane (všechno co je společný majetek). Aspoň když moje matka zemřela, tak se nic neobstavovalo.

Akorát když má ten zemřelý nějaké účty či jiné věci, se kterými může disponovat jen on, tak k nim samozřejmě nemáš přístup (a vlastně ani nikdo jiný) a musí proběhnout nějaký proces, aby ses k prostředkům dostala.

Pokud se tedy nemýlím, tak věci ze společného jmění manželů vůbec nejsou předmětem dědického řízení, pokud jeden z manželů zemře.

Akorát jsem si všiml, že nemovitosti často nejsou jako společné jmění, ale jsou vlastněné 50:50 - to se bere podle toho, co je v katastru. Pokud to tam bylo zapsáno před zavedením společného jmění jako 50:50 (nebo nějak jinak) tak to tam tak zůstalo. V tom případě se ta polovina nemovitostí stane předmětem dědického řízení (jako jsme to měli my).
 Michal-222 Muž44 Kategorie
24.07.2021 14:44:27
Pokud nemáte předmanželskou smlouvu, tak účet samozřejmě spadá do společného jmění.
Obestavit by se to s dobrým právníkem nemuselo, ale částka která na úctě byla, když umřel, se počítá.
 TrolPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk