Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1170070, vloženo 11.06.2021 15:17:37 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Porucha pozornosti ADD mi ničí život
Zdravím. Potřebuji poradit. Ideálně od někoho, kdo trpí stejnou poruchou a má s tím zkušenosti.

Trpím poruchou pozornosti ADD. Neplést s ADHD. Porucha ADD je porucha pozornosti bez hyperaktivity.

Touto poruchou trpím už od dětství a byla mi diagnostikovana v 10 letech poté, co třídní učitelka řekla mámě ať mě nechá vyšetřit, protože jsem věčně duchem "mimo".

Stav ADD bych přirovnal ke stavu té nejtěžší přespalosti. Jste prostě fakt mimo. Jste naprosto neschopní se na něco plnohodnotně soustředit. Cítíte se unavení. Chce se vám spát, ale když lehnete tak neusnete.

Vysokou školu jsem udělal jen díky neuvěřitelné houževnatosti. Oproti spolužákům sem dosahoval trojnásobně horších výsledků s trojnásobně větším úsilím. Test, na který byste se vy ostatní učili zhruba 2 dny a pak měli nejhůř za 2 jsem se já učil 14 dní a ještě měl minimální počet bodů. A to až na poslední pokus.

Školu jsem zvládl, ale skutečnej masakr přišel až v práci. Tohle už je 4 zaměstnání, ze kterého mě vyhodili. Důvod? Vždy stejný - jsem pomalej a dělám velké množství chyb z nepozornosti. Nutno dodat že ze stejného důvodu mě před pár lety vyhodili i z McDonald, kde jsem dělal brigády. A mekáč? To je přece jedno z nejvysmívanějšich povolání. Znáte to... Takový ty studentské vtipy před zkouškama. Nedáš školu? Tak jdi dělat hranolky.

Já už prostě nevím co mám dělat. Nic mi nepomáhá. Nic nezabírá. Lidi kolem mě mají za podivína, protože jsem příště duchem mimo. V žádné práci mě nechtějí, takže s titulem si můžu vytrit zadek a na věci, koníčky či nějaké cestování skrz tu práci nemám peníze.

Takže suma sumárum jsem úplně nepoužitelnej člověk. Jak pracovně, tak sociálně.

Pokud je tu někdo kdo to zná, může mi prosím dát nějakou radu co s tím? Jak to zvládáte? Co vám pomáhá?

Já už takhle žít nedokážu. Po tom, co mě před 14 dny vyhodili už ze 4 práce přemýšlím i nad sebevraždou. Nikdy jsem tyto úvahy neměl, ale když člověku seberete naději, začne prostě přemýšlet jinak.
 Nepozornymuz Muž27  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
12.06.2021 14:45:16
A co třeba malování nebo vyrábění něčeho uměleckého, kde tě nikdo honit nebude?
 Svačina pro hrocha
12.06.2021 09:21:30
Temná strana měsíce: ADD může diagnostikovat i dětský psycholog nebo dětský neurolog. Právě proto, že to bylo před 10 lety, tak to moc nesouvisí s aktuálním problémem, dříve to nejspíš souviselo se školou, teď má problémy s prací, kdy mu dělá potíže si ji udržet, takže tam už je zásah odborníka rozhodně nutný, nikoliv na diagnostiku ale na stabilizaci jeho problémů, aby tu práci vůbec zvládat mohl.
 2B41
12.06.2021 01:13:59
2B41 - Tak u psychiatra už byl, protože ho někdo musel diagnostikovat v těch 10 letech. Tady má taky někdo zjevně problém s udržením pozornosti xD
 Temná strana měsíce
11.06.2021 20:42:50
Souhlasím s 2B41. Tohle chce odbornou konzultaci.
 fénix z popela Žena32 Kategorie
11.06.2021 19:58:08
Tak nejdřív asi navštívit odborníka, určitě psychologa a možná i psychiatra. Pokud to neumíš zvládnout sám, tak ti s tím určitě nikdo bez větších znalostí z oboru taky nepomůže.
Kdokoliv s ADD může mít naprosto jinou škálu projevů v různé míře, proto je třeba k tomu přistupovat individuálně.

Už jen proto bych se neptal tady. :-)
 2B41
11.06.2021 19:25:39
Vstúp do slovenskej politickej strany, s adhd zapadneš
Smajlík  Hermeus
11.06.2021 18:57:56
Pokud máš problém udržet nebo najít kvůli tomu zaměstnání, a máš to jako diagnostikovanou poruchu, pak bych ti doporučil zkusit získat invalidní důchod. Jsou tři stupně podle toho, na kolik tvůj zdravotní stav omezuje možnost pracovat.
Není nic horšího, než se plahočit životem se zdravotním omezením bez peněz a bez pomoci. Máme zde sociální systém, tak ho využij. Máš na to nárok.
 JsemFirzen
11.06.2021 18:25:15
Mě na pozornost pomohlo antidepresivum bupropion (Elontril) - od prvních tablet jakobych se dokázala snáze soustředit, sice žádný zázrak, ale opravdu znatelný rozdíl. Já ho bohužel nemůžu brát, protože u mě vyvolává epileptické záchvaty, ale stále vzpomínám, jak mi na tich pár dní něco v hlavě "napravil". Třeba by pomohl i Tobě, dle internetu je jeho efekt na poruchy pozornosti známý, takže nejsem zdaleka jediná, komu to na ADHD/ADD pomohlo.
Existuje ještě další lék - Atomoxetine. Ten je určen právě na poruchy pozornosti a sama ho zvažuji, zvlášť teď, když mi bupropion ukázal, že to léky o něco zlepšit jde...
Smajlík  allloe Žena27 Kategorie
11.06.2021 17:15:57
Na tu pomalost Ti neporadím, protože já řeším právě to druhé, ale na pozornost mi pomáhá to co Střelence - všechno si psát, mít písemnej mustr na všecko, seznamy, ...a ještě mám takovou vychytávku. Na každou činnost, u které potřebuju neztratit pozornost, si nařídím minutník na 15 minut a těch 15 minut jedu na 100% tu činnost bez rozptýlení, pak třeba tu činnost změním, a zase minutník, zase 15 minut, nebo 10, když je to něco méně rozsáhlého... To mi pomáhá hodně.

Na to, že tě má někdo za podivína (což teda taky znám) pomůže, když najdeš nekoho, kdo Tě přijme takového, jaký jsi, a nebo si ho při nejhorším vymyslíš (ale ta první varianta je lepší)... Pak je to jedno, jak Tě vidí ostatní... Nebo to aspoň jde trochu líp si to říkat :)

Co se týče práce, tak si myslím, že ve chvíli, kdy najdeš tu sebekázeň, způsob, jak efektivně pracovat i s těmi omezeními, a zaběhneš se v tom, tak si myslím, že stojí za to začít podnikat... A nebo dělat různorodou práci, takovou, která Ti dovolí využít ta Tvá specifika (co třeba sociální práce? Pedagogika? Práce někde na farmě?)

To jsou jen takové tipy...
 Víla z paneláku Žena32 Kategorie
11.06.2021 16:23:34
Ahoj, předem chci napsat, že se mi hodně líbí, co píše střelenka, najít si práci, která je (tak akorát) různorodá a nebudeš tam mít čas ztratit pozornost. Že mám ADD mi zjistili až ve 20, před 2 měsíci - teď chtějí, abych brala léky, ale jednak je brát každý den nezvládám a jednak se mi moc nechce. Jinak mám hodně podobné příznaky jako vy dva, myslím, že jsi to popsal skvěle. Akorát já se teda na VŠ nedokážu donutit vůbec učit a začínám až tak 10 hodin před zkouškou, takže tomu dávám minimum a mám taky nejhorší známky, ale zatím prolézám. Na brigádách to byla občas hrůza, zvlášť když jsem si vybrala něco monotónního jako montování drátků, to jsem se absolutně nedovedla soustředit, byla hrozně pomalá a dělala hrozně moc zmetků, ale naštěstí jsem utekla než mě stačili vyrazit, jinak bych to asi taky nesla psychicky dost špatně. Monotónní práce je pro nás fakt nejhorší, to můžu střelence potvrdit. Věřím, že absolutně najdeš práci, která ti bude vzhovovat (a já taky) jako se to povedlo Střelence. Jsi zjevně houževnatý a chytrý člověk. Rozhodně je nesmysl myslet na sebevraždu. Teď jsi na dně, ale ono se to zlepší, slibuju, to jen teď ti to přijde tak zlé, i když to až tak zlé není. Je tolik druhů práce co bys mohl dělat a ty to vzdáváš tak brzo? Zabij se až zkusíš všechny způsoby vydělávání peněz na světě a žádný ti nebude vyhovovat, do té doby je to fakt blbý důvod. A taky můžeš zkusit psychologa, pokud ho ještě nemáš. Nebo ho změnit, pokud ti nevyhovuje.
 Temná strana měsíce
11.06.2021 15:43:43
Jinak na fcb existuje tato skupina https://www.facebook.com/poruchy.pozornosti
 Střelenka-Lenka Žena38 Kategorie
11.06.2021 15:37:37
Ahoj, u mě zjistili ADD až v dospělosti, studium jsem dala taky na sílu... V prvním zaměstnání mi to dělalo též problémy, šlo o rutinní kancelářskou práci, dohledávání údajů ve starých mapách a přepisování do tabulek. Dělala jsem chyby, nedokázala se tak dlouho soustředit na jednu monotónní věc. Pak jsem si našla jinou práci, která je hodně pestrá, částečně administrativní, částečně s lidmi, částečně venku, a takovou, která mě baví - a vyhovuje mi to mnohem víc. Všechno si píšu - ale opravdu VŠECHNO a každý večer po práci ten seznam přepisuji dle toho, jak rychle je potřeba jednotlivé věci vyřídit.
Jo, taky mám určité obtíže - třeba na poradách, když se dohaduje víc lidí najednou, často nezachytím hlavní myšlenku, nejsem schopná rychle reagovat, a ano jsem tam taky za podivínku.
Nicméně věřím, že tato porucha je do určité míry řešitelná, existují určité postupy, jak s ní zacházet, jak pracovat s informacemi, jak se učit a odpočívat. V extrémním případě lze nasadit léky. Zkusila bych kontaktovat někoho, kdo se na tuto poruchu specializuje.
 Střelenka-Lenka Žena38 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk