Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1164728, vloženo 11.04.2021 18:19:48 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Klíšťová encefalitida
Jste očkovaní? Klidně k tomu můžete napsat něco víc, zajímá mě všechno, co s tím souvisí.
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.04.2021 17:40:18
Děkuju všem
Smajlík  Jedna frajerka Žena23 Kategorie
13.04.2021 15:28:32
Očkování není nikdy 100% obrana proti danému typu onemocnění, laicky řečeno je to preventivní ochrana a zvýšení imunity vůči danému patogenu a konkrétního arboviru...
 gratulky
12.04.2021 09:59:34
Ano.
 no comment
12.04.2021 02:21:42
"Už jsem ji 2x prodělal"

To je nesmysl, klíšť. encefalitidu může člověk mít jen jednou. Ledaže by se jednalo o zánět mozkových blan nebo encefalitidu (nikoliv ale klíšťovou) a pak o klíšťovou encefalitidu.
 GK8D
11.04.2021 23:23:24
Už jsem ji 2x prodělal, ve čtyřech a 26ti, tak jsem snad očkovanej
Smajlík  Hardreset
11.04.2021 22:40:46
Nejsem. Sám jsem měl klíšTovou boreliozu a pak jsme měli 2 x v rodině horší průběh. Proti borelioze nelze očkovat a pak jedině dokonalá prevence.

No a po mně klíštata dřív šla, v jednom roce jsem měl tak do 10 přisátých. Od doby, kdy jsem přestal kouřit, nejdou po mě vůbec. Ale jsou tam, zahradu máme u lesa. Všichni ostatní mají s nimi problém. Máma měla už před týdem první přisáté.

Takže já sám se až tak nechráním, ale mámě která to dostala jsem doporučoval repelent, hlavně na boty a nohavice. Klíšťata jsou hlavně na převislých koncích trávy neskáčou ze stromů, jak si lidé dřív mysleli. Tam, kde je přerostlá tráva a začne se ohýbat. Otamtud se pouštějí. Pak se prohlídnout doma a převlíknout se. Jo normálně nechcípnou ani když se nestačí přísát a vlezeš do vany.
A když je klíště přisáté zapsat datum, doktoři to chtějí. Když se vytvoří na kůži prstenec nebo cokoliv divného, je to třeba vyfotit. Po chvíli to může vyblednout. Takhle jsem pomohl mámě včas zachytit druhou boreliozu.

Sám mám kvůli borelioze odumřelý nerv v kotníku. Nemohl jsem zvednout špičku chodidla od země. Na EEG přišli an to, že nerv nežije. Zjišťují to tak, že do svalů poští proud a noha se vždycky pohne. Ale tam, kde je to mrtvé, tak se to nehýbe.

Půl roku jsem chodil strašně. No jasně, jsou i horší věci. Pak mi to ale začali tahat okolní svaly, jen jsem byl unavenější. Dnes je to dobré úplně. Jen při delším běhu, je to místo, které se unaví jako první. Pak se musím teda zastavit, protože když to nejde ohýbat, člověk při běhu vypadá postupně jako postřelený zajíc.

Máma měla zas strašný bolesti celýho těla a pak už nezabírali ani prášky proti bolesti...
Nakonec zabralo nějaký hodně silný antibiotikum.

No, vím, že se říká, že je encefalitida ještě horší...ale podle mě ne o tolik. Ta borelioza napadá nervy - může napadnout třeba oční nerv. Pak je to prašť nebo uhoď. Prostě maximum prevence

Jsem venku pořád, v létě sekám křoviňákem vysokou trávu, výlety, lesy máme všude okolo.
Obecně proti vakcíně na encefalitidu nic nemám. Ale po těch předchozích zkušenostech jsem se rozhodl se neočkovat a místo toho se zaměřit na to, abych to klíště nedostal.

Mmch na zahradě to znamená sekat pravidelně trávu. Jakmile se ohýbá, je to špatně.
 matouch3 Muž50 Kategorie
11.04.2021 20:51:10
Já mám akorát základní, co si pamatuju, tak myslím 1 dávku kdysi, pak v 10 letech a v 15 taky jednu dávku, asi tetanus, jinak nic víc nemám a nic mě nepotkalo, klíště na mě moc neleze, když hodně, tak 2 za rok
 LADIN 123
11.04.2021 19:54:17
Jo, jsem. Hodně se pohybuji v přírodě, takže si myslím, že je to fajn věc. Ještě kdyby tak bylo něco proti borelióze.
 Ragú001 Žena25 Kategorie
11.04.2021 19:26:00
Jo, chodim pravidelne. Je to to nejmensi, co pro sebe muzu udelat.
Kdyz vezmu proti cemu vsemu jsem uz byl ockovan diky svemu cestovani, tak vlastne nevim, co zajimaveho bych mohl napsat zrovna o tomhle.
 Kvetak
11.04.2021 18:34:02
Ano, jsem. Co k tomu chceš napsat? Viděla jsem na neurologii a na infekčním lidi a děti, kteří neměli úplně lehký průběh a někteří měli i následky. Navíc se pohybuji dost často venku a máme kousek odsud místo, kde se vyskytuje ta nákaza, chodím tam relativně často.
Takže vidět na vlastní oči, co to způsobí, mě namotivovalo si to koupit (není to zas tak ukrutně drahé) a nechat si to ďobnout.
 Zrzavá Bestie Žena69 Kategorie
11.04.2021 18:21:52
Nejsem, ale chci se nechat naočkovat a zároveň plánuji i na boreliozu, až jí pošlou do oběhu.
Smajlík  Taky mě zajímáPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč