Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1164697, vloženo 11.04.2021 12:50:01 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zvýšení sebevědomí, seznámení
Mám docela problém a nevím, jak to řešit. Jde o to, že v životě nemám žádný kamarády. Na základce a střední jsem ještě pár měl, ale to už je pryč, po škole jsme se přestali vídat. Jsem navíc introvert, takže čas trávím rád sám a lidi kolem nepotřebuji, radši si jdu zacvičit, zaběhat, do přírody, sednout někde na vyhlídku a poslouchat hudbu nebo se projít se psem.
Na jednu stranu bych měl rád kolem sebe nějaké lidi, třeba holky a našel si přítelkyni, ale nevím, jak na to. V práci jsem nebyl rok, dělám z domova, tam mi komunikace nějak nevadí a tak nějak to zvládám.

Paradox je, že v online komunikaci a po psaní jsem úplný expert, dokážu se bavit s kýmkoliv a očemkoliv - možný i proto, že v práci komunikuji se zákazníky a partnery online a někdy po telefonu, tak to mám natrénované.

Dokonce mi nedělá problém psát si s holkama, bavit je. Problém ani tak nebude ve vzhledu, protože mi dost holek, se kterými jsem kdy byl říkalo, jak jsem pěkný a občas mi to nějaká i napíše. Problém je sebevědomí a v hlavě. Nevím, co s tím.

Když mám jít třeba na nějaké rande, mám z toho docela nervy a kolikrát se mi ani nechce, i když v hloubi duše bych rád byl víc socializovaný. Nakonec to nějak dopadne, pokecáme a tak, ale prostě není to takové uvolněné a v pohodě jako při tom psaní online. Ani nevíte, kolik pěkných a i samotných holek na ulici je ,Jsem venku každý den a vidím je denně, jen nějakou oslovit. Možná by mě poslala do háje, ale co...někdy mi přijde, že se po mně venku i nějaká podívá, ale nemám odvahu jít za ni a něco říct, třeba když jde proti mně.

Je to celkem špatná situace, jdu po ulici a proti mně krásná úplná top holka, nebo skupinka holek a nevím, co dělat. Většinou beru mobil a dělám, že něco dělám a minu je :D . Občas se po jedné kouknu, vyměníme letmý pohled a jde se dál, někdy koukám úplně na opačnou stranu a dělám,že jsem zamyšlený v hudbě.

Vážně nevím, podle mě je to na odborníka, ale zase k žádnému nechci.
 ProblemAsocial E-MAIL: z@zz.z  Muž25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
11.04.2021 17:49:12
- Sebevědomí není myslet si, že všechno dokážu perfektně, ale myslet si, že to bude v pohodě, i když to perfektně nedokážu.
- Jak na kamarády/holky se řeší stejně jako jak na cokoliv jiného - postupně se natrénuje a postaví od lehčího k těžšímu. Komunikaci online jsi uměl od začátku?
- Umíš prohodit jen pár slov třeba s prodavačkou? Míněno jen tak něco navíc než jen to nutné. Pokud neumíš to v takové situaci, tak pak to nebudeš umět ani u holek na ulici, takže zatím nemá smysl, abys to řešil (nebo vůbec řešil, seznamovat se na ulici je těžké a podle mě se tak stejně většina lidi neseznamuje).
- Když jdou proti tobě na ulici holky, dělej prostě to samé, jako kdyby naproti šel kdokoliv jiný. Těm holkám je to jedno. Jediný, kdo to řeší, jsi ty. Nebo ty snad řešíš každého, koho potkáš?
- Máš nějaká místa, kde se můžeš s lidmi snadněji seznamovat? Teď je to sice naprd, ale jinak normálně bývají různé kurzy, atd. Když nemáš, tak prostě něco zkus.
- Na odborníka to (podle mě) není, ale i tak je to to nejrozumnější, co můžeš udělat. Jak jinak myslíš, že se to vyřeší? Nějak samo magicky? To už by se vyřešilo. Vymyslíš to sám? Vždyť to neumíš a nerozumíš tomu (sorry, ale je to tak), takže ani neumíš a nerozumíš tomu, jak to vyřešit. Chceš to řešení najít na internetu? Na internetu je spousta blbostí, jak poznáš, že ti někdo neradí blbosti? Ta nejrozumnější možnost je to probrat s někým dalším (terapeut, kouč, skupina, ...), abys nebyl zaseklý jen na svých představách.

Pokud nejsi ochotný riskovat neúspěch, nejsi ochotný mít úspěch. Protože bez toho to nejde. A proto jsi při všech těch případech nervózní. Kdyby ti možnost neúspěchu tak moc nevadila, proč jinak být tak moc nervózní? (A tohle je životní ponaučení, ke kterému mi trvalo hodně dlouho se dostat. Kéž by mi to někdo řekl, když mi bylo tolik jako tobě. Nezabil bych tolik času hledáním řešení, která nefungují.)
 El Q Muž39 Kategorie
11.04.2021 14:15:07
Párkrát jsem to zkusil jako hru na pomoc, například takřka slepému, s bílou holí nebo na půjčeném vozíku. Výsledek byl pozitivní přes 60%. A nemusel jsem ani moc mluvit.....
 Beer01 Muž93 Kategorie
11.04.2021 14:12:28
Takže by vlastně úplně stačilo, kdyby ses rozhodl, že nejsi introvert.
Smajlík  leafroller Muž23 Kategorie
11.04.2021 14:10:44
Já to mám úplně stejně.
Akorát mám tu výhodu, že moje první byla dost ukecaná extrovertka, tak mi to moc pomohlo.
Teď po letech když jsem hledal novou partnerku, tak mi psaní a zkušenosti dost pomohly. Ale v reálu při prvním rande, mám taky problémy.
Tak jsem to řešil chvíli na kafe a pak šup do kina, kde se kecat nemusí...
Ale nakonec jsem zjistil, že když potkáš tu správnou holku, tak i ta komunikace s ní jde nějak sama.
A když to rande táhneš většinou jen ty, tak to málo kdy vyjde...
Smajlík  Franta2
11.04.2021 13:20:20
Prostě to osobní setkání neber tak vážně, sám o sobě víš, že umíš být fajn, jediné, co tě blokuje, je hlava, třeba si uvědomit, že jsou to jen holky, chovej se úplně přirozeně, nestresuj se nějakým uvažováním nad tím, co o sobě vědět dát a co ne, prostě se chovej jako ty a na nic si nehraj. Navíc si myslím, že je v pořádku si s někým naživo nesednout, i když to přes psaní vypadalo nějak nadějně. Asi je to jen tvojí introvertní povahou, potřebuješ prostě potkat někoho, kdo tě rozkecá a osmělí a s kým nebudeš o ničem pochybovat. Jedna vlaštovička jaro nedělá, navíc ne každý má v sobě lva salónů.
 Yoko Ono Žena17 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk