Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1164657, vloženo 10.04.2021 23:34:28 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Rodinne vlastnistvi retro hracek
Zdravim, obracim se na Vas s pomerne usmevnou otazkou, nicmene me zajima vas nazor, popriklade i fakt, jak se veci maji... Jde mi o vlastnistvi starych hracek, ktere postupne po sobe ''dedili'' sourozenci jedne rodiny, resp. koupena hracka prvorozenemu diteti pripadla vzdy tomu mladsimu az nakonec skoncila u posledniho, tedy nejmladsiho sourozence, u ktereho taky zustaly, nebot dale uz nebylo komu je dale predat apod. Ten nejmladsi sourozenec take zustal bydlet v dome, ve kterem jsem vsichni vyrustali, takze to neni tak, ze by si ty hracky vzal s sebou, ale zkratka zustali v nasem rodnem dobe. Jeste dodam, ze se jedna o retro hracky, prevazne o lego, ruzne deskove a spolecenske hry, ale take anglicaky apod. znalcem ohodnocene na 150-250 tisic korun... jsou to cele kolekce, rekneme mensi sbirka a dost tomu prispiva i fakt, ze se dochovaly originalni baleni, tech hracek se nechalo posoudit jen par, takze bych se nebal tvrdit, ze cena bude prevysovat daleko vice, nicmene se mi jedna o to, kdo je vlastnikem, zda rodice, nejmladsi ci nejskarsi sourozenec (dohromady jsme dva sourozenci) nebo maji na podil vlastnistvi oba dva, co kdyz jeden z nich s prodejem nesouhlasi nebo se nechce delit s tim druhym apod.? Dekuji za kazdy nazor
 Erik1042021 Muž19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
11.04.2021 18:40:49
A pokud už jsou rodiče po smrti ... měl jsi to řešit v rámci dědického řízení. Ale nicméně to lze rozporovat i dodatečně - soudní cestou, ovšem otázka je, jestli to stojí za to...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
11.04.2021 18:38:35
Skuteční vlastníci hraček jsou rodiče...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
11.04.2021 08:27:26
Tak z logiky věci, že mladší bratr je ten, kdo hračky vlastnil a používal poslední a ještě k tomu stále žije v nemovitosti, kde se nachází s tim, že tam nejspíš má nějaký majetkový nároky, tak patří prostě jemu.
 Fapfap Žena25 Kategorie
11.04.2021 00:43:08
"o ano, mladsi bratr po smrti rodicu ziskal polovinu penez za dum a chce se stehovat spolu se vsemi hrackami (v osmnacti letech) a nemini to prodat, resp. se semnou delit o penize, jelikoz malou cast uz prodal driv... aspon teda mne to tak prijde, bohuzel:X "

Tak to máš prostě a jednoduše smůlu. Vše hraje proti tobě. Nemáš nárok, případ uzavřen.
 maluješsitonarůžovo
11.04.2021 00:41:50
P. S. Pokud prodáš něco, co někomu jinému prokazatelně patří, a to prokazatelně může být předmětem právního sporu, kdy budou ve prosěch dotyčného vypovídat svědci, včetně rodičů, tak bys kromě vrácení peněz z prodeje mohl být taky nucen přidat něco navíc nebo bys dostal podmínku. Při nezaplacení pak katr natvrdo, podle výše částek.

Kdybych ti před lety něco dal a ty to teď chtěl prodat a já přišel s tím, že to chci zpět, protože to je přece moje, tak mě pošleš do hajzlu, že jo?
Ty hračky v době darování patřily stále rodičům, nebo by měly, teď jste dospělí a nikdo na ně nevyslovil nárok, tak by měly patřit tomu, kdo je vlastnil jako poslední, což píšeš. Zkus to po dobrém a vzít si poměrnou část, když to nepůjde, tak máš smůlu. Patří určitě víc tomu poslednímu v řadě, ne-li rodičům.
 maluješsitonarůžovo
11.04.2021 00:34:06
Jasně, zeptáš se znalece na cenu a pak se ptáš na Zpovědnici na zákonné věci. Ohledně toho znalce - zkus jiného, odhad stopade až dvěstěpade je tak nějak dost na nic.

Jestli nelze vlastnictví doložit, patří tomu, kdo vlastní prostory, ve kterých se ty předměty nacházejí. Tak nějak plus mínus. Případný soud by ten majetek, když by lidi moc nehlali a uznalo se, že to byly dary a někomu patří to a dalšímu ono, asi dělil více méně spravědlivě mezi účastníky sporu.
 maluješsitonarůžovo
10.04.2021 23:45:40
to ano, mladsi bratr po smrti rodicu ziskal polovinu penez za dum a chce se stehovat spolu se vsemi hrackami (v osmnacti letech) a nemini to prodat, resp. se semnou delit o penize, jelikoz malou cast uz prodal driv... aspon teda mne to tak prijde, bohuzel:X
 Erik1042021
10.04.2021 23:40:56
Radost z hraček po letech zhořkla. :D
 Approxiate Muž26 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk