Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1164655, vloženo 10.04.2021 23:25:50 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Problém naučit se cizí jazyky
Zajímalo by mě jestli člověk, který umí 10 jazyků musí mít nějaké vrozené nadání narozdíl od toho, který má problém naučit 1 cizí jazyk.
 Pepun Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
11.04.2021 10:28:50
Minimálně musí mít vrozené nadání na to, aby ho z toho nepotrefilo...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
11.04.2021 09:33:14
Pokud se bavíme o jedné jazykové skupině, tak když už ovládáš řekněme 3 jazyky, potom další už jde snadněji, protože začneš vidět podobnosti a vývojové souvislosti jazyků. Etymologie spousty slov je stejná. V určité míře se toto projeví už když se naučíš třeba dva germánské jazyky a pustíš si film v nějakém jiném germánském. Můžeš začít chytat slovíčka třeba i v Islandštině. Samozřejmě k naučení se jazyku to má daleko, ale už to nemusí být otrocké dření slovíček, protože to půjde víc by samo.
 mcc
11.04.2021 07:11:20
Podle mě musí mít perfektní paměť, aby si pamatoval ty tisíce a tisíce slovíček. Cizímu jazyku nejsi schopen porozumět, pokud neznáš slovíčka, která daný mluvčí používá.

Nejlepší je podle mě začít klasicky s nějakou učebnicí pro začátečníky, nebo nějakým kurzem, kde se naučíš základy. Potom začít hodně číst a poslouchat a tím si bude tvůj mozek nabalovat větší a větší množství slovní zásoby, zpočátku budeš hodně překládat, ale nakonec budeš rozumět celým větám bez překladu. Sám také jazyk začneš používat, protože ho budeš mít naposlouchaný. Tím naposloucháním nemám na mysli nějaká jednoduchá výuková videa, ale filmy, seriály, YouTube.
 Paměť
10.04.2021 23:42:37
jezdili *
 Třpytivý mráček Žena20 Kategorie
10.04.2021 23:41:55
Ono se vždy těm lidem nejvíce osvědčilo, když do té země jezdii na různé stáže, takhle se ten cizí jazyk asi pravděpodobně naučíš nejlépe. A když nemáš tu možnost, musíš dělat hlavně poslechy, zkoušet filmy s anglickými titulkami (např.) Je dobré si to s něčím vždy spojit, nějaké papouškování tady není moc na místě. A lehké to mají ty děti, kteří třeba mají oba rodiče z jiných zemí, takže v některých rodinách je právě mohou už od malička učit oba dva rodné jazyky, což mi přijde super, až budu mít dítě, taky ho chci už v prvopočátcích dostat malinko do té angličtiny :D Sleduji jednu rodinku a tam to tak mají, řeknou mu slovíčko česky a pak i anglicky, kouzelné :D
Smajlík  Třpytivý mráček Žena20 Kategorie
10.04.2021 23:37:27
Na 10 jazyků asi jo, ale jeden nebo dva nebo tři nejsou o nadání zase skoro vůbec, chce to jen dobrý systém - z 90% bývá problém kašlání na učení se slovíček (pak se člověk přirozeně nechytá ani v tom zbytku - nemá na co aplikovat gramatiku, nerozumí pokynům, které ho mají v daném jazyce dostat zas o kousek dál...). Moje tajemství ohledně jazyků vůbec není nadání, ale lístečky se slovíčky na záchodě, na digestoři, na ledničce, na skříni, na zrcadle, na stěně u vany... A lístečky s nepravidelnými slovesy nebo jinými gramatickými zákeřnostmi tamtéž...
Smajlík  Víla z paneláku Žena32 Kategorie
10.04.2021 23:36:07
To záleží na tom, jak se to učíš - pokud si pod učením jazyka představuješ to, jak se to "učí" ve školách, tak se to neneučíš v podstatě nikdy. Každý člověk, který bude dostatečně dlouho poslouchat cizí řeč (samozřejmě v kontextu nějakého dění, které bude vnímat i ostatními smysly) jí časem začne rozumět a časem i sám používat.
 N19DPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk