Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1164464, vloženo 08.04.2021 19:39:03 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Psychologická pomoc levně či zdarma?
Ahoj všichni,

rád bych začal řešit svoje čím dál tím vážnější deprese, ale nemůžu si dovolit dát 800-1000 Kč za jedno sezení u psychologa. Příjem sice mám, ale jsem rád, když zaplatím nájem a jídlo.
Nevíte o nějaké levnější, popř. pro bono variantě? Rozhodně to není na jedno povídání a už vůbec se necítím na rozepisování se tu, když vidím některé reakce. Každopádně obrovské díky všem, kteří zde netrollí a píší konstruktivní odpovědi.

Díky předem.
 Matyáš Muž27  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
10.04.2021 07:48:24
Tak v Praze resp. asi i v Brně ty ceny 1000/h asi zpravidla u těch lepších psychoterapeutů budou. U ostatních se dá sehnat 400-600/h.
Taky se můžeš zkusit domluvit s někým vstřícnějším na nějakém delším programu s rozumnými cenami apod.

Další věc je, že ti známější nemusí být nejlepší atd.
Také se podobně jako lékaři i psychoterapeuti dělí na tu většinu, co tě bude donekonečna léčit a tahat prachy, a na menšinu profíků a charakterních, kteří se snaží klienty vyléčit resp. zbavit jejich problémů trvale, aby je už nepotřebovali.
Základ je vždy znát anamnézu a správně určit diagnosu, podle které určíš léčebný prověřený postup. V tomto zásadním úvodním kroku vědomě či nevědomě selhává 99% lékařů a psychoterapeutů. A bez toho se nedá ani nic vyřešit.

Jinak, já pomáhám ve své praxi i zadarmo nebo za dumpingovky.
Potíž je, že do určité doby to mělo smysl a bavilo mě to (a jistě i jiné kolegy).
Poslední roky je to nevděčné, jak lidi zvlčili. Lidi začnou poslouchat rady a plnit plán, až když si zaplatí. Jinak by pořád o něčem z pozice laiků zkoušeli debatovat, místo aby poslouchali a plnili plán, a na to je čas profíků drahý.
Proto už to málokdo dobrý a zkušený dělá zadarmo - nevyděláš si, ztrácíš čas i energii a ještě se dá těžko pomoct. Takže už zdarma pomáhám jen sympatizantům a bližším lidem, kteří prostě mají ve mně plnou důvěru a poslouchají.
 Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
09.04.2021 23:42:06
Zde: https://www.socialniklinika.cz/ (název mate, je to něco jiného než ta vyklizená "Klinika")
Není to úplně zdarma: "Výše poplatku je nastavena podle individuální ekonomické a životní situace klienta." Chtějí 200 Kč za první sezení.

Nebo si nech napsat žádanku u lékaře, klidně i u praktického, nemusíš nic vysvětlovat, řekneš jen, že chceš žádanku - vystaví ji. Pak se budeš muset někam dostat a to bude asi trvat dlouho, ale nevzdávej to. Platit to bude pojišťovna.

Nebo v dnešní době je i hodně on-line poraden.
Smajlík  jeden tip
09.04.2021 16:24:09
Pro-bono to nedělá žádný psycholog. Navíc v současné situaci, co mi bylo řečeno, tak čistě placenou psychologickou činnost mají kobercově všichni psychologové přímo zakázanou. Jediná taková placená pomoc je možná přes internet. Všichni psychologové, kam bys docházel, tak musí brát klienty jen na náklady pojišťoven. Mají to teď tak postavené všichni kobercově.

Bohužel v současné situaci mnoho lidí velmi špatně snáší, že nemohou dělat svoje zaběhlé a zažité činnosti. Třeba holka brečí, protože se nemůže chodit kroutit u tyče při pole dance, nejde se chodit rozčilovat kvůli hokeji do hospody a spoustu dalších věcí včetně neupravených vlásků a naprosto zoufale neřešitelných nehtíčků...atd. Takže jsou psychologové zahlcení "depresemi" ze současné situace. Dostat se k nějakému psychologovi je možné jen jedinou cestou. Nejprve navštívit psychiatra a nechat si napsat antidepresiva a především žádanku o to, aby tě konkrétní psycholog přijal jako svého pacienta. Jinak se tam nedostaneš. Psychologové odmítají klienty s tím, že může za tři čtyři měsíce být sezení, ale jen jednorázové s tím, že se nedá ani slíbit dlouhodobá spolupráce.

Takže pokud chceš fakt řešit, tak si nejdříve nech napsat antidepresiva a nech si napsat tu žádanku. Jinak se totiž na žádné sezení nedostaneš. Vím to, toto kolečko jsem si prošla. A stejně budu čekat dva měsíce na první sezení a pak na to další kdo ví jak dlouho.
 Samotááářka Žena37 Kategorie
09.04.2021 02:42:01
> xdxd

To bylo k tématu!
Smajlík  Positive plus Muž Kategorie
09.04.2021 01:41:08
Zde nabízejí příspěvek, možná to mají i jiné zdravotní pojišťovny, ale VZP má nejvíc lidí: https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevky/dospeli/prispevek-na-podporu-zvyseni-dost - upnosti-psychosocialni-podpory -
 pojistovak
09.04.2021 01:27:23
Můžete si ty náboženský blbosti jít řešit jinam?
Smajlík  xdxd
09.04.2021 01:13:27
> Léčba šokem

Svým způsobem máš pravdu. Je tam výkon spravedlnosti, kdy na lidi dopadají následky jejich zlého svévolného života. To je varování.
Bůh má spravedlivou tvář, to je jedna strana.

Samozřejmě Bůh je milostivý a laskavý, jak vidíme u Ježíše Krista a k tomu vede i nás a chce to po nás.
 Positive plus Muž Kategorie
09.04.2021 00:01:22
Souhlas s Positive plus. Začni číst Bibli. Tam si přečteš tolik hrůz - třebas genocida Amaléků, kterou doporučoval hebrejský bůh, že ti tvoje problémy budou připadat menší. No a tím se postupně uzdravíš.
Smajlík  Léčba šokem
08.04.2021 23:46:20
Je tu možnost zamyslet se nad svým životem a porovnat to s Božím Slovem v Bibli.
K tomu je ale zapotřebí důvěra k Pánu Ježíši Kristu Synu Božímu, skrze které bylo vše stvořeno a má nejlepší návod k životu. Je to nejlepší psychylog a psychiatr a hlavně to zabírá, ale jak píšu, nejde to bez víry.

Další možnost popovídat s nějakým Božím mužem z Církve Ježíše Krista, ale můžeš narazit na nějakého falešného.
Smajlík  Positive plus Muž Kategorie
08.04.2021 21:16:01
http://www.dobrapsychiatrie.cz/deprese
 Alfa jedinec
08.04.2021 21:15:25
Čekáš ještě na jinou radu než na tu, že zdravotní pojišťovna psychologa hradíš? Nebo jsi to nevěděl?
 Černá
08.04.2021 21:15:14
Zkus se podívat na zpověď /vzkaz č. 1123829, je to nabídka psychoterapie zdarma. Sice už to bylo před nějakou dobou, ale třeba to ještě platí.
Smajlík  bilej tygr Muž70 Kategorie
08.04.2021 20:32:41
Ze zákona máš právo na jednoho psychologa a psychiatra. Jen musí být na pojišt'ovnu.
 zase jsem to já Žena44 Kategorie
08.04.2021 20:15:34
Hlavně neber prášky. zlepší si spánek vezmi si červené brýle popřípadě melatonin před spánkem najdi věci co tě stresuji a pokus se odstranit co nejvíc můžeš zkusit sport. Ty prášky ti rozflákat akorát hormony a budeš v píči ještě víc
A ještě papej mnoho kakaových bobů XD
Smajlík  Rxtf6g
08.04.2021 20:02:20
Klinický psycholog je na pojišťovnu, ale je jich jako šafránu a čekací lhůty se různí. Zkus zajít za tím praktikem, třeba ti někoho doporučí a vezme tě dřív.

Kdyby ses do toho chtěl pustit sám, mrkni sem:

https://psychiatrie.uzis.cz/browser/health-service?healthServiceType=2
 8AL7
08.04.2021 19:55:21
Ad Leafroller: Díky za reakci. Pravděpodobně nedokážu, je to rok od roku horší, snažím se něco změnit, ale neměl jsem lehký start do života (rodinná situace) a v poslední době už ani nemám chuť vstát z postele a začínám mít hodně černé myšlenky.

Martyy: Díky za radu. Já jsem měl právě pocit, že nemůžu jen tak naklusat k psychiatrovi pro prášky. Obecně bych spíš chtěl řešit své problémy i jinak než jen za pomoci léků. Díky ještě jednou! :)
 Matyáš
08.04.2021 19:51:52
Tak jedna možnost je zajít k obvodnímu doktorovi, kterej ti taky nějakým způsobem může pomoc, někoho doporučit, případně napsat nějaký slabý léky.. Pak existujou i online zdarma poradny, kde jsou většinou nějaký studenti psychologie. Takže na vypsání se někomu, kdo tě nebude soudit asi v pohodě, ale erudovanou extra radu bych tam nečekala. A v případě hodně velký krize je CKI třeba v Bohnicích (nevim odkud jsi, určitě něco podobnýho funguje ve většině větších měst), kde tě přijmou vždycky ale to už je podle mě možnost pro vážný případy. Nebo zkusit nějaký linky důvěry jestli by ti nestačilo to.
 Fapfap Žena25 Kategorie
08.04.2021 19:49:18
Ahoj, psycholog je na popovídání, to je spíš po úmrtí v rodině, rozvodu... Někomu říct co tě trápí...

Pokud máš deprese to většinou řeší psychiatr, hradí to pojištovna a napíše ti recept na něco, co ti pomůže.

Říkám to z pohledu sebe, psycholog je fajn si s někým pokecat, ale prostě pokud máš deprese, tak je to u něj ztráta času, až návštěva psychiatra a nasazení léků mi pomohlo.

Drž se a hodně štěstí. :)
 Martyy
08.04.2021 19:45:25
A jsi si jistý, že svůj problém nedokážeš vyřešit sám? Že potřebuješ radu od odborníka? Že potřebuješ ukazovat cestu?
Podle mě, když se pořádně zamyslíš nad svým životem, tak na řešení přijdeš. Není to tak těžké.
Smajlík  leafroller Muž19 Kategorie

Asko-nabytek.cz

Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk