Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1162056, vloženo 16.03.2021 08:09:07 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Prodlouží se lockdown?
Co myslíte?

Vláda nám jasně sdělila, že od 1.3. do 21.3. bude totální lockdown, jasně sdělili, že 21.3. to skončí a v tom duchu dávali i příklady, třeba:

Můžu dát dítě na hlídání k babičce do jiného okresu? Ano, ale musí tam být celé tři týdny.

Můžu odjet na chalupu? Ano, ale musíte tam bt celé 3 týdny.

Na začátku vždy zprávy začínali slovy: Zbývá nám 18 dní do koncve lockdownu...

No a teď, když nám zbývá 5 dní do konce, tak se o tom konci pomalu přestává mluvit a podle mě se panu Babišovi zalíbil další zákaz a bude chtít ho prodloužit, přestože odborníci ještě před začátkem říkali, že to nic nevyřeší. Pro naši vládu je to typické: Zákaz nic nevyřešil, tak ho prodloužíme.

Takže co typujete, budeme smět 22.3. na nákup do sousedního okresu?
 nemo33 Muž49 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
18.03.2021 02:17:34
To se ví a vědělo, že to stačit nebude:
https://www.bisop.eu/v-patek-schvalena-opatreni-jsou-nedostatecna-bez-omezeni-prumyslu-neb - udeme-moci-do-cervna-vratit-deti-do-skol-otevrit-sluzby-a-neulevime-nemocnicim/ -
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/anketa-covid-koronavirus-experti-lockdown-horejsi-pan - demie-prumysl-vlada_2103020500_vis -

Vláda je neschopná adekvátní komunikace. Některé to pak naštve a chovají se jako rvin. S takovým přístupem se z toho sotva vyhrabem.

Jasně, že nemůžou vědět, jak přesně na tom budeme za pár týdnů, ale mají přece představit plány - pokud to bude tak a tak, nejspíš opatření ještě zůstanou, pokud jinak (líp/hůř) asi přistoupíme k tomu nebo tomu atd. A ne, že k datu xy jdou určitě děti do škol, že omezení pohybu skončí tehdy a tehdy. Místo datumů by měli říkat spíš čísla. V médiích se tvrdí, že prý opravdu žádné plány nejsou, že jedou ze dne na den - můžou to být předvolební drby, ale dění tomu dává za pravdu.

Teď se prý pracuje na oživení "psa". Před Vánocema fungoval tak, že 5 snižovala, 4 udržovala a 3 zhoršovala stav. PES zněl ze začátku dobře, jako že je aspoň trochu plán. Slibovali, že každý čtvrtek řeknou co bude od pondělí a navíc, že zhoršení stavu během 3 dnů povede ke zpřísnění a rozvolnění že bude možné jen po 7 dnech zlepšení, ale ani to potom nebyli schopni dodržet.
 je to děs
17.03.2021 12:50:10
Cumsprite: Šíří se to v práci. Ta nefunkčnost antigenních testů se v potaz brát musí, ale bohužel to vyhovuje oběma stranám. Firmy nemají nemocnost a stát prodá nefunkční testy, které nesmyslně nakoupil.

Pes nefungoval ještě dřív než začal, konec konců jako všechno v ČR.
 nemo33 Muž49 Kategorie
16.03.2021 20:45:52
Jo a jinak podle mého to prodlouží. Možná uvolní nějaké nesmyslné opatření, aby se neřeklo (třeba nás pustí na procházku i mimo ktastr obce nebo tak něco).

Jen by mě zajímalo, proč máme psa, když se pak stejně nebere v úvahu. Praha na trojce, ale lockdown na vás, smradi!
 Cumsprite Muž34 Kategorie
16.03.2021 20:40:52
Mně by jen zajímalo, kde se to vlastně šíří, když se to nikde nešíří. Všechno zavřené, nikam nesmíte, ani za rodinou, v obchodech se to prý nešíří, ve firmách prý také ne (nechme stranou, že ty antigenní testy u bezpříznakového člověka vir zachytí tak v 30-50 % procentech případů a to ještě za předpokladu, že je správně provedený stěr)...
 Cumsprite Muž34 Kategorie
16.03.2021 11:35:13
Ahoj, nepleť si typ a tip, je to školácká chyba, tipuju ten lockdown tak do půlky dubna, co se týká omezení pohybu mimo okres
Smajlík  Hardreset
16.03.2021 11:01:24
Je rčení - slibem nezarmoutíš. Naslibovat lze lecos. Ale epidemie (pandemie) je "dění", který je tak dynamický, že těžko spoléhat na matematické modelování. Takže nějakým slibům nevěřím.
Nevěřím ani např. tomu, že policisté dokázali všechnydůkladně zkontrolovat. Myslím si, že někteří lidi si prostě vymysleli, že jedou třeba do práce a přes kontrolu projeli.
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
16.03.2021 10:54:33
Myslím si, že mix různých přísných opatření bude v ČR uplatňován nadále, tedy i v dubnu a možnáčástečně i v květnu. Dál bude decimována ekonomika a není vyloučený, že skutečný státní deficit za tento rok bude výrazně větší než plánovaných 500 miliard.

Z toho, jak sleduju zpravodajství, mám dojem, že sice epidemiologická situace se sice mírně zlepšila (v ČR), ale ne tak výrazně, jak bylo všeobecně očkáváno.
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
16.03.2021 10:41:17
Beer01: Chápu, že se jedná o novou nemoc, o které se mnoho neví. Chápu, že se dělají chyby. Ale nechápu proč se dělají pouze chyby. Nechápu, když máme nejhorší výsledky v Evropě a kdo ví, jestli ne na světě, proč alespoň neopakujeme to, co dělají jinde.

Pan Babiš by si měl uvědomit, že mnohem důležitější, než neustále zpřísňování opatření je dbát na dodržování těch opatření. Vláda musí jít lidem příkladem a ne si pořádat tajné pařby a chodit na fotbal. Bohužel velká část národa jsou hlupáci, kteří si řeknou: "Když na to kašlou ti nahoře, tak já můžu taky", ale tady nejde o překročení rychlosti v obci, tady jde o zdraví. Vir kašle na to kde má kdo známé.

Když policie konečně zakročí proti blbovi, který nejen, že nemá na ulici roušku, ale odmítá si ji nasadit, tak nakonec řeknou, že udělali chybu.

S takovouhle za chvíli nebudeme smět ani vylézt z bytu, ale zas nikdo nebude kontrolovat, jestli se to dodržuje a zas to bude k ničemu.
 nemo33 Muž49 Kategorie
16.03.2021 10:34:24
Prý že nemůžeme opustit obec (katastr obce)?

Ha ha ha ha ha! Mezi dvěma sousedními vesnicemi (od sebe 1 km) jezdím i chodím bez omezování (v jedné vesnici mám dům, ve druhé kolnu). Za celý nejpřísnější lockdown (od 1.3.) jsem zde policajty neviděl.

Státní moc nemá dost policajtů, aby to kontrolovala.

------------------------------------

Že prý nemůžeme opustit okres?

Ha ha ha! (všimněte si, že tady je o ha ha méně). Tady už nějaké policejní kontroly jsou. Ale jen málokde a i tam pouze namátkové. Znovu: státní moc nemá dost policajtů, aby to kontrolovali.

------------------------------------

Že prý respirátor místo hadrové (vypratelné) roušky?

Ha ha! (všimněte si, že tady je o další ha méně). Tak jo. Nafasovanému (od zaměstnavatele) respirátoru jsem vyrobil (skoro neviditelné) dírky, to aby se mi lépe dýchalo. Hlavně že je na respirátoru napsáno FFP2 - to je pro pomahače a chrániče nejdůležitější.

Poznámka: Dříve platilo "moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě". Teď ale má každý boják respirátor, který chrání JEHO. Takže to, že já mám respirátor propíchaný, nemusí covidovým bojákům vadit.

------------------------------------

Totalita se po třiceti letech vrátila. Je to prostě stejné, jako v polovině osmdesátek (zažil jsem). Bylo důležité mít prvomájové mávátko (dnes respirátor) ... ale státní moc mě nemůže donutit, abych si nemyslel něco o prdeli.
 rvin
16.03.2021 10:05:42
Stačí lidem říct, že to nezabralo a musí se to prodloužit. Stejný mechanismus jako když nějakou souložíš do nosu, ona hlásí že to s ní nic nedělá, z čehož je jasné že musíš přitlačit a přidat.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
16.03.2021 09:54:01
nemo33****** Problém je v nejistotě. A to nemluvím o nejistotě běžných lidí, ale o "odbornících". Aby někdo, lékař, mohl o něčem tvrdit, že ta či ona nemoc je či není nebezpečná a má takové nebo jiné následky, potřebuje věda čas. Zatím uplynulo něco málo přes rok od prvních případů covidu. A dodnes nemáme, přes všechny pokusy, žádný lék. Sem tam někdo začne vykřikovat o něčem, co léčí, ale nikdy se to jednoznačně u většího počtu lidí neprokázalo. Důkazem je stav v nemocnicích i doslova zoufalé kroky Itálie nebo Německa. Nevíme sni jak vir zmutuje a co to způsobí. A pokud nevíme jak se bránit, zcela logicky každý hledá svou cestu. Ti jednodušší prostě negují fakta, žádná pandemie není. Ničemu takový postup nepomáhá, naopak. Ti kdo nákazu prodělali sice podávají svá svědectví, ale kdo by jim věřil, že. Ono se to nehodí do představ které si vyznavači konspiračních teorií vysnili. A v tom je celý problém. Když nevím, jako vláda, jak mám postupovat, logicky dělám chyby a hledám řešení.
 Beer01 Muž93 Kategorie
16.03.2021 09:17:59
Naopak, lidé by covidisty měli trestat tím, že přestanou pracovat. Kdyby za trest přestali pracovat hasiči, lékaři, výrobci potravin apod., to by se covidisté rychle vzpamatovali a hned by zrušili všechny zákazy a přestali si vymejšlet koniny. Ale lidé covidisty bohužel zatím příliš tolerujou.
 svitavska ulice
16.03.2021 09:13:26
Současná vládní opatření jsou sice tvrdá, ale nefungují. V rozhovoru pro Blesk Zprávy to řekl bývalý ministr zdravotnictví a současný poradce prezidenta Miloše Zemana Roman Prymula.

Já si myslím, že nejdůležitější je nechat si provést analýzu účinnosti toho lockdownu. Protože bez ní to nekonečné prodlužování asi nemá smysl. Musí se zjistit, kde jsou ty nedomykavosti. Ta opatření byla poměrně silná a člověk by očekával, že dojde k dramatickému snížení. Pokud k němu nedochází, pak musíme řešit, jestli to je správná cesta. Aktuální pokles je spíše kosmetický.
(16. března 2021)
 Prymula
16.03.2021 09:12:41
Nemocnice nic zvládat nemusí, není nutné léčit lidi s covidem.
Naopak lékařská péče by měla být pouze pro ty, co nemají covid.
 svitavska ulice
16.03.2021 09:11:01
Je úplně jedno, jestli nemocnice situaci zvládnou. Když ji nezvládnou, tak někdo zemře. Stejně by jednou zemřel, ať už by to bylo o týden, rok nebo 40 let později. Podstatné je, že veškerá protiepidemická opatření měla být definitivně zrušena už v dubnu 2020, takže už jsou skoro rok neoprávněně protahována. A vymlouvat se na to, že sem tam někdo umře, je fakt trapné.
 svitavska ulice
16.03.2021 09:07:32
Naopak: nemocnice jsou nepodstatné, podstatné je okamžitě ukončit všechna opatření. Nejsme hračky pro nemocnice, fakt ne. Nejsme tu pro nemocnice, nemocnice tu jsou pro nás.
 svitavska ulice
16.03.2021 09:05:52
Beer: ale je úplně jedno, jak se vyvíjí nemoc. Je chyba podřídit vše nějaké trapné nemoci. Do roku 2020 také lidé měli nemoci, umírali na ně, a nikdo kvůli tomu nezaváděl extrémní zákazy.
 svitavska ulice
16.03.2021 09:05:48
Pokud se nezacne vyrabet vaknina Pfizer nebo Moderna v licenci v Evrope, tak budou lockdowny neustale. Nevim proc to nevyrabeji, kdyz vyrobni kapacity v zemich EU na to jsou dostatecne.
Smajlík  admin sraiten
16.03.2021 09:03:25
Beer01: Celkem s tebou souhlasím, ale vadí mi dvě věci:

1. Ještě než omezení začne platit, tak odborníci tvrdí (a já s nimi), že to ničemu nepomůže, ale Babiš na ně nedá a vede si svou.

2. Když něco slíbím, tak to dodržím. Když nevím, jestli to budu moct dodržet, tak neslibuju.

Já třeba bydlím na kraji okresu. Normálně jezdíme na nákup cca 6km do sousedního okresu. Teď musíme jezdit 15km do města v našem okresu. Když budu hypoteticky nakažen a nebudu to vědět, tak je podle mě jedno ve kterém obchodu budu nemoc šířit. Totéž tvrdí imunologové, ale Babiš má svoji hlavu.
 nemo33 Muž49 Kategorie
16.03.2021 08:59:11
Vždyť sliboval: "Nikdy už nebudou plošná opatření".

„Nechápu, co od nás opozice chce, už to nebude nikdy plošné opatření.“ (5. června 2020)

„Naše média (kvůli koronaviru) od rána straší a někteří lidé jsou vystrašení. Je nárůst. Všude v Evropě je nárůst a my trasujeme“. (22. srpna 2020)

„Chceme nechat lidem svobodu, ať se rozhodnou. Zároveň ale musíme udělat vše pro to, abychom ochránili zdraví a vytvořili systém, který jim v maximální míře svobodnou volbu umožní. Říkáme ano, ti starší by se měli chránit, ale neměli bychom všechno nařizovat. Prostě se potřebujeme vrátit do normálního života před virem,“ řekl v rozhovoru pro Právo (22. srpna 2020)

....
Smajlík  Lež má dlouhé nohy
16.03.2021 08:58:32
Místo prodlužování lockdownu by stačilo zaklekávat antirouškaře ve větší míře než jednou za týden. A tvrdé pokuty, žádné domluvy.
 bič a pryč
16.03.2021 08:45:33
Problém není v lidech, ale v nemoci. A nikdo, ani nejlepší věštci, neví, jaká bude situace za týden. Takže nezbývá než doslova operativně, v krátké lhůtě, řešit jak dál. Vše závisí na tom, jestli nemocnice situaci zvládnou nebo ne. Vše ostatní je celkem nepodstatné, včetně přání chudáčků lidí, kteří mají taková děsná omezení.
 Beer01 Muž93 Kategorie
16.03.2021 08:27:15
Podle mě si pro Bureše přijde čert.
Smajlík  Modrá Svině Muž46 Kategorie
16.03.2021 08:14:08
Je neuvěřitelně drzý, slizce drzý, zrůdně drzý, slíbit, že něco potrvá nějakou dobu, a pak to natahovat (například když návštěva odejde do předsíně, jako že už jde, a pak si tam s někým z domácnosti ještě půl hodiny povídá - za to bych upaloval).
A mrzí mě, že je mezi Čechy tolik lidí, kteří jsou tak slizcí, že jim současné natahování přijde v pořádku - to totiž už ani nejsou lidé, ty osoby jsou mrtvé zaživa.
 svitavska ulicePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč