Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1160647, vloženo 01.03.2021 22:46:30 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vyšší daně pro bohaté
Jaký máte názor na výši daní dle sociální třídy? Měli by všichni lidé platit stejné procento ze svého zisku, nebo by bohatší měli platit více? Já si myslím, že bohatší by měli platit více.

Protože když nastavíte určité fixní procento pro všechny, tak sice všichni budou odvádět stejný díl ze svého zisku, jenže když vyděláváte dvacet tisíc, a zbyde vám patnáct, nebo když vyděláváte dvě stě tisíc, a zbyde vám sto padesát, tak to pro vás stále má odlišný dopad. A chudí tím pádem vlastně stále odevzdávají víc než ti bohatí.
 názor Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
03.03.2021 14:55:13
Bolševici odjakživa zkoumají jak se pod záminkou dobra dostal ostatním do kapsy nic víc.

a všechny jejich pokusy dopadly vždy stejně.

Přesto je vždy znovu a znovu dostatek idiotů kteří věří že to tentokrát vyjde.

Dnes je smutné že tuhle nevzdělanou chátru s levicovou vírou (nic jiného než slepá víra levičáctví není) programově produkují filosofické fakulty
 tiskárna
03.03.2021 11:16:51
Daně = socialismus.
 leafroller Muž19 Kategorie
02.03.2021 19:53:42
Mám dojem, že kdo vydělává 200 tis. tak neplatí daně celý rok, ale asi jen pár prvních měs. v roce
 Srna nikoliv z Brna Žena26 Kategorie
02.03.2021 18:58:01
Co takhle vyšší daně pro chudé? Čím jsi chudší, tím víc plať!

Nebylo by to motivující?

Líní a neschopní bolševici by byli nuceni vymřít, pracovat to totiž nikdy nebude, jen klást nároky na ty schopnější, než jsou sami, což je téměř kdokoliv.

Eh, však počkejte, budete mít základní nepodmíněný příjem 6400 měsíčně max, s tím už se ufetujte pod libovolným mostem třeba až k smrti, pokud vás to baví.

Ale nechtějte, aby se s vámi ostatní dělili, to ty prachy radši hodím do kanálu, než takovým jako bolševici.
Smajlík  KFMI
02.03.2021 18:51:19
Se svým odpudivým a zavrženíhodným názorem na dělení bohatství ve společnosti, kdy navrhujete OKRÁDAT úspěšné a schopné jedince v prospěch nějaké LŮZY, pomocí nespravedlivého navýšení daní na úkor movitější části obyvatelstva, nikdy ničeho nedosáhnete.

Tohle NIKDY neprojde. A pokud ano, tak se to vymstí. Holoto nenažraná, chcete i co vám nenáleží.

Aby v tom nebyl ještě nějaký skrytý antisemitizmus. Na takové jako vy se musí dát do budoucna pozor, jste schopní zničit donedávna fungující společnost zcela v mžiku, bolševici zatracení proklatí.
Smajlík  D5JL
02.03.2021 17:52:49
Pravé Zamyšlení:
Jo, ale nejspíš nikdy v dějinách lidstva neexistovalo období, kdy by lidi neremcali na poměry...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
02.03.2021 17:17:39
Michal-222: Obecná fráze. Většinu historie nějaký růst ekonomiky a pokrok je.
 Pravé Zamyšlení
02.03.2021 16:58:56
Pravé Zamyšlení:
Každý ví, že líp už bylo ... už v antickém Římě to věděli...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
02.03.2021 16:44:16
Nejlepší období v historii z hlediska bohatství i střední třídy v Evropě bylo "zlatých 30 let" od 50. let po válce v západní Evropě, kdy byly určité státní zásahy v duchu keynesiánství a byla daňová progrese a silný vliv odborů, i když se dnes často právě toto období dává za příklad úspěchů "čistého" kapitalismu oproti komunismu. Ta léta, kdy si obyčejní pracující ze západního Německa navykli létat ke Středozemnímu moři například na Baleáry. Taky tehdy elitáři museli se starat i o obyčejné lidi, aby jim zůstali věrní a nekoukali přes plot do východního bloku. Bylo to soupeření ideologií Východ-Západ, kdo je lepší v kvalitě života, délce dožití, růstu HDP i kosmickém programu nebo špionáži a zbraních.

Taky tehdy ještě nebylo tolik daňových rájů a průmysl se ještě nepřestěhoval do Asie.
Od 80. let tam zavedli neoliberalismus a rozdíly mezi třídami rostly raketově.
 Pravé Zamyšlení
02.03.2021 15:03:12
Jedna frajerka: "Nic nového jsem se od tebe nedozvěděla, jen jak máš děsně těžký život"

Nemusel by být, stačilo, kdyby ubylo parazitů a vyčůránků, ale to je bohužel jenom moje zbožný přání.

Díky, taky ti přeju hezkej den :-)
 zhruba asi takhle
02.03.2021 14:45:30
Michal - Máš asi pravdu. Ale i tak o tom budu ještě přemýšlet :D

zhruba asi takhle - Jestli tě něco trápí, založ si zpověď. Nic nového jsem se od tebe nedozvěděla, jen jak máš děsně těžký život.
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
02.03.2021 14:04:26
Jedna frajerka: Představuješ si to jako Hurvínek válku. Samozřejmě procenta ze zisku pro všechny stejně. Proč bych měl já platit víc procent jenom proto, že víc pracuju, víc vydělám? Solidární daň je komunismus.

Já nemůžu zavřít firmu na 3 týdny a jet na dovolenou. V pondělí mi zavolá odběratel a musím mu říct jasnej termín kdy vyrobím a odešla dalších x kusů. Jednou jsem už měl zaplacenou dovolenou a takhle jsem zákazníkovi sdělil, že na 2 týdny odjíždím. Víš, co mi odpověděl? Budeme si muset najít jiného dodavatele, 2 týdny čekat nebudeme, stála by nám výroba a to si nemůžeme dovolit. Dovolenou jsem zrušil, manželku a děti nas*al, ale klíčového zákazníka si udržel a to je základ - náš život se podřizuje firmě a vše se točí kolem ni. Pokud jsi ve státním sektoru, tohle prostě nemůžeš pochopit.

A řekni mi, proč já bych měl dotovat nějakého dovolenkáře? Dovolená je pro mě luxus a za každej luxus, blahobyt se musí platit, ale ze své kapsy, nikoliv z kapsy cizího. Opakuji - žij si klidně na vysopký noze, ale neházej následky na druhý. Plať si sama za sebe, zlatokopko. Já z tvý dovolený nemám nic.
 zhruba asi takhle
02.03.2021 13:57:22
Jedna frajerka:
Aby platili všichni stejnou částku je nesmysl, to musí přece pochopit každý...

Ale jinak - mě je to celkem jedno, když to bude dávat trochu smysl. Já jsem zastáncem lineárního systému (tj daň je prostě např. 20% pro všechny), ale když bude mírná progrese, tak je mi to taky celkem jedno.

Problém je úplně jinde, tohle je všechno taková ta socialistická propaganda - že je třeba bohatým brát a chudým dávat - a tím se všechny problémy vyřeší. Jenže je to blbost.

Ve skutečnosti budou daně každému ukradené, když se bude mít dobře ... a toho se dá dosáhnout jen zvýšením hospodářské produktivity této země... jenže tím se jaksi nikdo nezabývá. Ať už budou daně jakékoliv, tak kde nic není, ani čert nebere ... když se nic nevyprodukuje, tak se také nic nevybere, ať už to nic seberou bohatým nebo chudým...

To je prostě marný...

Navíc většina lidí stejně bere něco mezi těmi 20-60K, co je nad tím už je dost okrajové, a případné zdanění už stejně nic nepřinese. Holt si ty daně musíme prostě stejně zaplatit sami, žádní "super-bohatí" to za nás neudělají, protože je jich jen pět a půl...

A většina lidí asi netuší, že peníze mohou k člověku dotéct i jinak než formou mzdy...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
02.03.2021 13:42:13
Michal - Neboj, to moc dobře vím. Dokonce ti to i zaúčtuju :D Jelikož v tomto státě nikdy nebude fungovat nic jako přídavky pro děti všem rodinám, tak si myslím, že je to nejlepší způsob, jak především mladé rodiny s dětmi podpořit.
A ty bys chtěl, aby všichni platili stejnou částku, anebo stejné procento z mzdy/platu a zrušení solidární daně?
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
02.03.2021 13:15:12
Militantní konzerva:
A to člověk nemusel být žádný milionář, 42.3% bylo celkové zdanění i při hrubé mzdě 25K.

A ono to teď není o moc lepší, při hrubé mzdě 25K je celkové zdanění 37.8%
(a to platí teprve teď, od začátku letošního roku).
 Michal-222 Muž44 Kategorie
02.03.2021 13:07:54
Militantní konzerva:
>>>Chceš danit bohaté třeba 30 %?<<<

No to bych opravdu chtěl, protože ještě nedávno to vycházelo na nějakých 47%...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
02.03.2021 13:01:51
truhlář pepík:
To víš, práce je zločin, a ten musí být po zásluze potrestán...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
02.03.2021 12:59:39
Jedna frajerka:
>>>hlavně bych zvýšila slevy...<<<

No, nevím, čemu se u vás říká "sleva" ... ale když si zkusíš na daňové kalkulačce spočítat daň ze mzdy 25K (což je už docela dobrá mzda, podle mě) - tak když si tam zadáš 3 děti, tak ti vyjde, že čistá mzda je už vyšší než ta hrubá... takže ona je to dnes už dokonce víc než jen sleva, je to přímo bonus...

Sleva může být, technicky vzato, jen do výše ceny (nebo daně), pak už tohle slovo použít ani nemůžeme.

Takže ono je to možná ve skutečnosti lepší, než by jsi to chtěla mít, jen o tom možná nevíš...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
02.03.2021 12:51:16
Michal-222: Naprostej souhlas, k tomu není co dodat.

Jinak mám pocit, že "názor" je státní úředník, kterej závidí svýmu sousedovi prachy. Úplně v něm vidím svýho souseda, uředníčka, kterej je buď vožralej ( v putyce machruje, co všechno stihne o pracovní době - to mu klidně věřím, úředník, ale já když si budu něco někde vyřizovat, práce mi bude stát, ta se sama neudělá ) nebo jezdí někde na špacírech ( dovolených ), zahrada mu zarůstá lebedou, barák, na kterej roky nešáhnul, mu pomalu ale jistě chátrá, ale jediná jeho starost, jak vytáhnout ze souseda, kterej pracuje rád a má výsledky, vytáhnout nějaký prachy. My se vzájemně nemáme rádi, protože nikdo už mě nenaučí milovat udavače, zloděje a lemply a těch různých anonymů že už napsal, co já už měl úředních návštěv, kontrol, ... a jak mi z ČOIky prozradili, kontrola na základě udání ... komu asi tak ležím v žaludku, že?
 truhlář pepík
02.03.2021 12:31:01
Já nějak pořád nechápu pointu té myšlenky, že když se zvýší daně bohatým, že chudí budou mít více peněz... asi jsem ve škole nedával úplně pozor, nebo co...

Mě to spíš přijde naopak, protože ti chudí musí nakonec v důsledku vydělat i na daně těch bohatých... ředitel fabriky prostě zadarmo dělat nebude, ať už budou daně jakékoliv. Takže když mu stát místo 40% platu vezme 80%, bude mu muset fabrika holt platit 2x tolik, aby dostal to svoje...

A jsou jen dvě možnosti, kde na to vezme: buď ušetří na platech řadových zaměstnanců, nebo zvýší cenu svých výrobků. V obou případech to nakonec zaplatí ti řadoví zaměstnanci - jen v tom druhém případě si k tomu ještě navíc zaplatí i DPH...

Prostě tady ta představa, že lze nějakou úpravou daní docílit toho, aby ti, co se celý život o něco snaží dělali nakonec za stejné peníze než ti co na všechno kašlou ... stejně nebude nikdy fungovat. Maximálně se dosáhne toho, že budou všichni na všechno kašlat (a ti snaživí se budou zaměřovat na to, jak systém ojebat). Už to tu jednou bylo...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
02.03.2021 11:27:36
* na daních odvede tolik, že má zisk, jakoby pracoval méně ( dodatek )
 truhlář pepík
02.03.2021 11:25:23
Že je to totální kravina. Proč tu zase zavádět komunismus?
Všem stejným metrem. Pokud je někdo schopnější a vydělává víc, je to jeho zásluha a proč by se o ni měl dělit s nějakým netáhlem, který denně vysedává po putykách, zatímco ten šikovnější maká? Nepřijde ti to na palici? Mně jo.

Navíc je tohle progresivní zdanění kontraproduktivní a jiý tu několik let je zavedeno.
A výsledek?
Je to zlodějina a na tu je třeba reagovat.
Jak?
Tj. budu si hlídat strop a pak budu lidem dodávat, vyrábět bez dokladu - pro ně levněji a já na tom taky vydělám a nebo se na to vys*ru a omezím počet zakázek tak, abych se vešel do limitu. Jak mi řekl jeden známý, se kterým spolupracuji a má svoji vlastní firmu, který najednou pro mě neměl čas, že už na to kašle, aby se dřel a jel i víkendy, poněvadž pak na daních odvede tolik, jakoby pracoval méně. Takže si teď užívá, méně pracuje, státu odvádí stejně, jenom dodávky trvají déle a já musím buď lidem říct, ať ještě počkají nebo hledám jiného dodavatele, výrobce, protože ne všechno si člověk sám vyrobí, ne na všechno má stroje, technologie, ... kvůli tomu, že občas potřebuju nějaký kování si nebudu kupovat brusky a mašiny za desítky mega atd.
 truhlář pepík
02.03.2021 10:41:12
Chceš danit bohaté třeba 30 %? Co ti tak asi většina bohatých udělá, buď se to bude snažit nějakým způsobem ochcat a zamlčet, nebo bude “danit” v daňových rájích. Výsledkem bude, že ty nebudeš mít 30 % z jejich příjmu, ale ani těch 15. Budeš mít prd. Socialisti tohle ale né a né pochopit. Furt nám tu budou dokola vymýšlet nějaký levičácký experimenty s progresivním daněním.
Smajlík  Militantní*konzerva
02.03.2021 05:45:03
Připomněl jsi mi Maláčovou s tím jejím "Ale to my přece děláme. My jim přidáváme více. Protože pro někoho je 5000 více peněz než pro jiného"
Podle mě to chce najít nějakou rozumnou hranici mezi tím, aby bohatí nebyli "trestáni" za svůj úspěch a chudí mohli žít slušný život. Proto se mi zdá rozumné progresivní zdanění. Ale hlavně bych zvýšila slevy na dani. Především pro rodiny s dětmi.
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
02.03.2021 01:05:46
Mírná progrese je obhajitelná, ale nesmí to přejít extrém jako ve Švédsku nebo Francii ala 75 až 90% daň. Víc než 50 % daně mi přijde moc i u nejvyšších příjmových skupin.

Platit daň hlavy, každý stejně velkou absolutní částku je recept na nepokoje. Thatcherovou to stálo funkci. Možná se to ale vrátí v nějaké čsáti Evropy za pár let jako džizja, kde nevěřící platí za to, že mu hlava zůstane na krku.
 Pravé Zamyšlení
01.03.2021 23:42:59
Pokud si to představuješ tak, že by ten, kdo si vydělá 200 000 měsíčně, měl na konci 20 000 Kč. A ten kdo si vydělá 30 000 Kč, by měl taky jen 20 000 Kč, tak to já bych bral jako nesmysl. To je ještě horší než komunismus :-D
Ale pokud by to znamenalo, že třeba místo 20 % by platili 30 %, tak by se to ještě docela dalo chápat.

Jenže pak je systém nastavený diskriminačně, což se mi nelíbí. A je zajímavá myšlenka, že bychom všichni platili stejnou fixní částku. Čímž by se ale úplně vytratila jakákoliv solidarita s chudými, nezaměstnanými, důchodci atp., stát by je neměl z čeho vyplácet a celý systém by se zhroutil. To by se jedině musel každý postarat o sebe sám. Ale to by bylo popřeno právo na důstojný život.
 Zatracená Existence Muž23 Kategorie
01.03.2021 23:40:58
A jinak - ono to tak je, kdo má víc než 48-násobek průměrné mzdy, tak z toho co je navíc platí daň 23%, teď. Ale myslím že lidí, co mají měsíční mzdu kolem mega a půl moc není, teda...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
01.03.2021 23:31:01
A jinak byste si vy chudáci mohli uvědomit, že díky těm opravdu bohatým máte aspoň tu svou nuznou almužnu, protože bez nich byste neměli vůbec nic..
 Michal-222 Muž44 Kategorie
01.03.2021 23:28:56
Ideální by bylo, když by každý odevzdal všechno co by bylo více než státem stanovená předepsaná mzda... takže by měli všichni stejně...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
01.03.2021 23:22:35
opravdu bohatý lidi skoro žádný daně neplatí, je plno způsobů optimalizace a proinvestování zisku + když má někdo hromady nemovitostí nebo něčeho, tak si proti tomu může půjčovat, dostane tak miliony na ruku a půjčky se nedaní ... pak kreativně výdělek z tý půjčky určitě zas schová a bude se tvářit jako chudáček, co to sotva splatil

a když budeš moc prudit, tak jen změní sídlo na Monako

serte na to a radši se staňte bohatými
Smajlík  optimální daň
01.03.2021 23:16:02
Viz Azathoth. Za stejnou službu státu platit všichni stejně, jinak je to nespravedlivé. Kdo má 20 tisíc platí 5tis. stejně jako ten kdo má 200tis.
 Zahradník Muž99 Kategorie
01.03.2021 23:11:31
Já bych byla pro, aby každý platil stejně a zbytek byl dán na dobrovolnosti (nebo max o něco málo více). Myslím, že hodně hodně bohatých lidí solidárních je a je lepší to nechat na dobrovolnosti.
 hbfv
01.03.2021 23:08:08
Dane by se nemeli platit procentem, ale absolutni castkou rovnou pro kazdeho
 Azathoth Muž27 Kategorie
01.03.2021 23:00:57
Já souhlasím, že by měli platit víc. Jeden člověk s nadprůměrnými výdělky, kterého jsem sledovala na sociálních sítích napsal, že s placením vyšších daní nemá problém, protože je správné být solidární s lidmi, kteří neměli takové štěstí - nenarodili se s dostatečnou inteligencí, nadáním a pílí, aby mohli vydělávat jako on. Nebyl to ale Čech...

Velmi se s tímto názorem ztotožňuji. Bohužel mnoho bohatých lidí má jiný názor...
 Platit vícPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk