Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1160641, vloženo 01.03.2021 21:21:09 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Práce ve státní správě - máte zkušenost?
Ahoj hledám práci a koukám i po místech ve státní správě a mám dotaz pro ty kdo máte zkušenost.

U každého vypsaného výběrového řízení je zaručeně požadavek:
znalost zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), v platném znění

a pak, podle druhu práce ještě třeba:
znalost zákona č. 183/2006 Sb., stavební zákon, v platném znění

Nikdy jsem tyhle zákony ve škole nestudovala, ale samozřejmě si je přečtu a zjistím co je obsahem. Znamená to takhle, že splňuji ten požadavek? Mám si to napsat do životopisu, nebo je to blbost? Jak podrobně to musím studovat?

Jo a ještě taková spíš poznámka co mě hodně štve. Chci se hlásit třeba na tři místa ve státní správě, a u každé požadují výpis z trestního rejstříku, což každý stojí 100 Kč + úředně ověřenou kopii diplomu, to je dalších asi 65 Kč. Když to dám třeba třikrát tak to už je docela velkej obnos. To si to sakra nemůžou vyhledat v nějakým registru, nebo takhle se vydělává na lidech za pitomý poplatky?? V normálních firmách přece stačí tyhle věci dodat při podepsání smlouvy.
 buduúředniček Žena26  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.03.2021 19:49:24
Můžou si to najít, to se neboj. Takhle opravdu jen vydělávají na lidech. Nehlásíš se tam totiž jediná.

Pokud se zajímáš o místo nějakého odborného referenta, asi se budou u přijímacího řízení ptát na něco z těch zákonů. Ale i když to budeš umět, tak nepočítej, že tě vezmou, jde o to mít tam někoho známého, nemluvě o tom, že ve výběrkách jsou často interní zaměstnanci, co jen mění místo. Já se taky sem tam na něco hlásila, nejvíc mě to dostalo na finančáku. Tam si jeden pán zapisoval body za odpovědi na otázky a po tom, co jsem mluvila asi 2 minuty tam napsal 0. :D To mi udělalo o výběrku do st.spr. značnou představu. Radši ty peníze vraž do sebe ;)
 Srna nikoliv z Brna Žena26 Kategorie
02.03.2021 08:10:25
Státní správa je široký pojem, ale vyčetl jsem z toho nějakou pozici na úřadě. V první řadě musíš splňovat vzdělání. Pokud se hlásíš na Stavební úřad, odd., měla by si mít stavebku. Ono totiž znalost zákonů je jedna věc ale, když ti tam hodí katastrální mapu, projekt, výkres, budeš v pí... Zákony do hlavy dostaneš, jen nevím, zda je dokážeš vysvětlit, řídit se podle nich. Výkresy ty se nenaučíš, ty ti musí někdo vysvětlit. Já mám s úřady úsměvné vzpomínky, i když jsem měl z toho nervy na pochodu, když úředníka musíte učit, poučovat... Zamysli se nad sebou, zda na to opravdu máš? Na úřad nechodí jen obyčejný lidi, ale i profíci, kteří nemají svatou trpělivost, netolerují nováčka v zácviku, protože samotná brokolice je zdržuje, přidělává práci.

Necelých 500,- je u tebe velký obnos? Ještě můžeš být ráda, že po tobě nechtějí zdravotní prohlídku!
 IceBox
02.03.2021 00:16:49
Výpis od tebe budou chtít až když tě vezmou
 Zahradník Muž99 Kategorie
02.03.2021 00:05:08
Především budeš potřebovat dobrého známého nebo příbuzného, prolomit obrannou hradbu proti cizím lidem na základě vzdělání nebo zkušeností, je naivní.
 kulich
01.03.2021 22:36:03
Další dement ve státní správě. Kdo nic neumí, jde makat do eráru, a ještě se potřebuje informovat na Zpovědnici. To je materiál. Pak člověk jde jednou za rok na úřad a sedí tam debil vedle blbečka.
 Uther
01.03.2021 22:31:03
Skoc si na 4 hodiny nekam na brigadu a mas vydelano na overene dokumenty.
 Kvetak
01.03.2021 22:26:40
Jako úředník taky budeš chtít po lidech takové věci :-)
A to ti nevrátí, když bys neuspěla?
 se znalostí nevím
01.03.2021 21:57:35
Co je to za pozici, něco v kanceláři?
 jen abyPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk