Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1158097, vloženo 02.02.2021 16:16:47 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zbytečné obory #6 Husitská teologie
Zdravím

Husitská teologie
Absolventi - studenti tohoto oboru budou v životě chápat souvislosti současného teologické myšlení s katolickou a evangelickou teologií. Abych se přiznal nemám moc tušení co to znamená, ale zkusil jsem projít poptávky na pracovních portálech od uklízečky až po lékaře a nikdo si tam nežádá pracovníka, který chápe souvislosti současného teologického myšlení s katolickou a evangelickou teologií. Inu tento obor vyhrává mezi nejzbytečnější obory na vysoké škole.

Děkuji vaše Kobliha
 Nevolím koblihu Muž96 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.02.2021 23:19:20
Uther : Nebyli horší než křižáci. I Žižka byl rytíř a dodržoval různé válečné zvyky viz přednášky profesora Čorneje na Youtube. Nebo je snad porovnáváš s dnešní armádami?
 Zamyšlení
02.02.2021 22:36:31
Husité byli zplozenci pekla a barbaři. V podstatě takový Islámský stát ve středověku.
Nesmíš žrát tolik toho Vávru a soudruha Jirásko
 Uther
02.02.2021 22:27:45
Velitel tanku: Je debata o husitských válkách. Tahle data o výpravách proti džihádu taky znám a jsou pravdivá.


Uther: Církev sama si vytvářela nepřítele svou zkažeností, prodejem odpustků a nepotismem kolem roku 1400. Už měla 1/3 českého království v majetku a kdyby to tak šlo dál, měla by půlku. Protože církev nebyla na rozdíl od šlechty oslabována právem odúmrti. A katolíci tehdy házeli husity do šachet v Kutné Hoře ještě dřív než husiti někde páchali něco. Pro koho byla prosperita 1410 pro preláty nebo i obyčejné lidi? Vše má své příčiny v dějinách i husitská revoluce.
 Zamyšlení
02.02.2021 21:29:48
Zamyšlení: Křížové výpravy proti kacířům byly jen důsledek husitského řádění a drancování. Bez tohoto počinu by se sem žádní křižáci neobtěžovali.
 Uther
02.02.2021 20:49:56
Zamyšlení: Kouzelné slůvko "Křižáci" se konečně objevilo.
První křižácká výprava začala 460 let poté, co bylo první křesťanské město dobyto muslimy; 443 let poté, co muslimové plenili Itálii; 427 let poté, co muslimové poprvé obléhali Cařihrad; 380 let poté, co byl Pyrenejský ostrov dobyt muslimy; 363 let poté, co byla Francie napadena muslimy; 249 let poté, co byl samotný Řím vypleněn muslimy. Křižáci začali jednat po několika staletích hořících kostelů, zotročování, zabíjení a násilných konverzí. V době, kdy kruciáty začaly, byly dvě třetiny dříve křesťanského světa dobyty muslimy.
 Velitel tanku Muž31 Kategorie
02.02.2021 20:01:39
Uther: A křižáci byli pacifisti? Ti plenili ještě hůř.
 Zamyšlení
02.02.2021 19:49:24
Taky nechápu, proč by se o tom upálené heretikovi mělo něco učit. Tohle jméno by mělo být vymazáno z dějin. Stejně tak jako ti jeho pohrobci, kteří jen plenili a vraždili. Jediné co o něm je třeba vědět, je to, že to byl kacíř, který dal základ teroristické organizaci, kteří si říkali Husité. Husitské období uvrhlo české země z bohatého a významného království do provinčního bezvýznamného chudého království.
 Uther
02.02.2021 19:26:57
A proč hledat nabídky práce pro uklízečky a lékaře? Takové počínání svědčí o intelektuální úrovni vycpané veverky. Napadlo tě, že někdo takový má uplatnění v řadě teologických či třeba charitativních oborů? Napadlo tě, že může být učitelem? Na vysoké škole jsme měli vyučující, která za sebou měla také teologii. Podotýkám, že nešlo o jakkoliv nábožensky zaměřenou školu, studoval jsem češtinu pro učitelství, a tato paní vyučující byla na celé katedře číslo jedna pro většinu studentů. Přijde mi, v tomto případě, že daný obor haníš jen proto, že jsi zarputilý "ateista", aniž bys měl vlastně jakékoliv povědomí o teologii, organizaci církví apod., ale přitom slavíš Vánoce a Velikonoce.... No nic, i takových je dost...
 Velitel tanku Muž31 Kategorie
02.02.2021 17:38:03
Ale v církvi husitské kněze upotřebí stejně tak si to může dát spolu s druhým oborem třeba psychologie nebo sociální práce A pomáhat lidem v nouzi.

Jsi mimo, Kobliho. Tentokrát
 Zamyšlení
02.02.2021 17:02:30
—-

Abych se přiznal nemám moc tušení co to znamená, ale zkusil jsem projít poptávky na pracovních portálech od uklízečky až po lékaře a nikdo si tam nežádá pracovníka, který chápe souvislosti současného teologického myšlení s katolickou a evangelickou teologií.
—-

Tak ja sem si tu praci dal a hned na jeho strankach se clovek docte:

“.... Někteří z nich se dále budou připravovat k habilitaci ve všech specializacích teologického kompendia. Jsou vybaveni metodologicky i jazykově. V prvé řadě se jedná o přípravu budoucích docentů teologických, příp. dalších fakult, kde jsou pěstovány podobné obory. Požadavek těchto odborníků je veliký, neboť v příštích deseti letech dojde k velké generační výměně. Nezanedbatelný počet absolventů bude pracovat jako vědečtí pracovníci (např. v AV ČR) – v oborech jako komeniologie, dějiny věd o člověku, editoři teologických textů apod. Procentuálně velký počet absolventů - pokud patří ke konkrétní konfesi – se uplatní v praxi, tj. ve vyšších církevních hodnostech. Tato praxe vyžaduje náročnou vědeckou přípravu, jejíž kritéria doktorské studium právě splňuje. Někteří absolventi nacházejí a budou nacházet dobré uplatnění v mezinárodních ekumenických a mezicírkevních organizacích, event. mezinárodních organizacích humanitárních, na jejichž práci se podílejí křesťanské církve.”

Jinak je hezke, kdyz sam priznas ze vlastne o tom hovno vis, ale mas jasnou predstavu jak je to zbytecne. Chlubit se svou vlastni debilitou to chce koule.
Smajlík  Psoug
02.02.2021 16:38:50
Předpokládám že by to byla dobrá kvalifikace pro evangelického pastora, nebo pro synodního seniora.
Jinak existuje spousta věcí bez kterých bychom se obešli my věřící a také je musíme za Vás platit. Od studijních oborů až třeba po potraty. Na druhou stranu na církevních památkách velice slušně vyděláváš. Když není zrovna stopka na turistický ruch v důsledku epidemie. Kdybychom se o ně nestarali tak by Tě údržba stála několikařádově víc.
 Horificus
02.02.2021 16:22:30
Když to jejich studium, které je ztráta času a pro společnost žádným přínosem platím z daní.
Smajlík  Nevolím koblihu Muž21 Kategorie
02.02.2021 16:19:33
Uvažoval jsi někdy o tom, že některé obory jsou spíše než honbou za pracovní pozicí, koníčkem, nebo splněním životního snu? Jsou lidé, co studují určitý obor, protože se chtějí o daném tématu dozvědět z osobních důvodů co nejvíce. I já bych v případě velkého množství osobního času a velké zásobě financí zvažoval užití toho všeho ke studiu jazyků, dějin, filozofie, etikety apod...
 GeckoPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk