Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1156187, vloženo 12.01.2021 16:23:16 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Brát AD nebo nebrat?
Potřebovala bych se s někým pobavit jestli začít brát AD nebo ne.

Nikdy jsem nebyla asi úplně normální, mám to tak nějak v sobě, v rodině máme hodně psychicky nemocných. Ale myslím si, že na tom nejsem úplně zle, protože se mi podařilo na VŠ trochu začlenit a najít si pár dobrých přátel. Střední a základka hrůza, to mi docela pošramotilo sebevědomí. Teď dokonce zvládám fungovat i v nějakém kolektivu a ostatní mají zájem se semnou bavit, třeba na brigádách, ve škole kolektiv tak úplně nemáme. Ale pořád jsem trochu divná a mám problém si některé vztahy udržet. Zaprvé, v čem teda mám hendikep, je, že se neumím moc uvolnit a bývám hodně křečovitá, i s někým koho můžu znát dýl. Je to nejspíše tím, že jsem dříve měla velké mindráky ze svého obličeje a pořád je to ve mně, a někdy si přijdu fakt hnusná a nechci, aby se na mě někdo díval a poznal to, a třeba mi to vhodil do xichtu😊. Potom se s tím pojí i to kolem. Oční kontakt mi též nejde. Je pro mě moc osobní, znervózňují mě pohledy ostatních a já znervózňuji asi i je. Někdy prý koukám jako vrah 😊. Asi se lidí občas příliš bojím, že mi zase ublíží. Ale pořád je to lepší než na střední a když mi je někdo hodně sympatický tak se docela ovládám, a uvolním se víc.

Jenom to není pořád to, s čím bych se spokojila. Pořád nad vším, i nad tou konverzací s někým, moc přemýšlím a zbytečně se stresuju. Přála bych si být více v pohodě a lépe komunikovat, hned by bylo vše malinko snazší. A nemám ráda, když si o mě někdo dělá starosti jestli jsem v pořádku.
Tak teď otázka jestli si zajít za tím psychiatrem. Hodně let to odkládám, k psychologům jsem chodila, ale to mi popravdě nikdy moc nestačilo. Musela bych být u nich alespoň obden 😊. Hodně do sebe investuju, abych se cítila sama se sebou spokojená, ale ať dělám, co dělám, tak to asi nestačí.

Další brzdou je moje mamka, která je silně proti AD, protože její mamka a moje babička antidepresiva též brala, a pak se doma oběsila. A tak se o nás moje mamka vždycky hodně starala a všechno semnou řešila pouze přes psychology nebo šamany :D. Jestli to teda zjistí bude se o mě zase hodně bát. Ale myslím, že doba už docela pokročila a snad z toho nemusím mít takový strach.
 namnamcubcub Žena23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
12.01.2021 20:34:50
AD nebrat!! Najdi si jinou alternativu, třeba sport, nebo něco jiného.
 fimisek
12.01.2021 20:14:15
Podle mě je celkem jedno, zda budeš chodit ke klinickému psychologovi na pojišťovnu nebo k soukromému, který nemá s pojišťovnou smlouvu. Rozdíl je v tom jediný a ten, že ten soukromý, ač je placený ti dokáže poskytnout daleko víc času. Z mých zkušeností u klinického psychologa to bylo na nejdřív jednou za 4 týdny sezení a někdy i déle, dříve to z důvodu plné kapacity nejde.

Píšeš, že do sebe investuješ, dát si každých 14 dní 700 Kč stranou na psychickou rehabilitaci se určitě vyplatí.
 Histrionská porucha
12.01.2021 20:03:13
Jednou se zapiš u psychiatra a potáhne se to s Tebou v lékařské dokumentaci. Jestli Ti to za to stojí...
 MožnáNesmrtelný Muž19 Kategorie
12.01.2021 18:50:35
Děkuju za odpovědi. Docházím teď pouze k neurologovi a ten mi navrhl, že mám jít možná i k psychiatrovi. A ze zkušenosti vím, že bych AD klidně dostala, to by problém nebyl, i když to nezáleží úplně na mě, ale prášky mi takhle byly nabízeny hodněkrát. I když to zní, jak to zní.
Asi to zvážím, já si nemyslím, že jsem blázen, jen mě trápí, že nefunguju normálně.
Silný introvert nejsem, spíš mám ty mindráky jinak bych byla asi něco mezi, ve společnosti jsem hodně ráda, ale neumím v ní kvůli tomu moc fungovat.
Asi mi byl nasazen brouk do hlavy a já si s tou myšlenkou hodně pohrávám, ale možná potřebuju kvalitního psychologa. Nikdy jsem nedocházela dlouhodoběji než pár měsíců. Taky když si to vezmu tak v mém okolí bere antidepresiva hrozně moc lidí a je to pro ně jako běžná věc, o které se běžně baví a berou to jako bonbóny, tak jsem možná ztratila ten větší respekt.
 namnamcubcub
12.01.2021 18:35:41
Ve tvém případě ne. Ty nejsi nemocná. Kdybys měla deprese, neváham říci ano,ale ty máš jen problém s nervozitou a na to jsou ad k ničemu...to chce psychoterapii,ale na pojišťovnu u prověřeného klinického psychologa...ne u žádného šarlatána
 fénix z popela Žena32 Kategorie
12.01.2021 18:33:46
Zkus radši společensky chlastat.
 Axelson Muž99 Kategorie
12.01.2021 17:40:03
Nie som psychiater a neviem ti to s určitosťou poradiť, ale podľa mňa zďaleka AD nepotrebuješ.
Tvoje problémy súvisia s minulosťou a mindrákmi, ktoré si mala. Napríklad s tým pohľadom do očí mám problém aj ja. A to som skôr extrovertný typ človeka. Riešim to pohľadom na špičku nosa.
Avšak podľa mňa by si sa mala svoj problém skúsiť vyriešiť aj bez toho. Pretože podľa mňa si úplne normálna.
 Heyy Richie22 Muž20 Kategorie
12.01.2021 17:33:18
Abys nakonec nebyla zklamaná, že ti to po tom bylo ještě hůře než kdybys to nebrala. Je to krátkodobé řešení akutních stavů.

Nízké sebevědomí a komplexy je spíš na dlouhodobou psychoterapii.
 Histrionská porucha
12.01.2021 17:13:32
Leliana
Smajlík  leafroller Muž96 Kategorie
12.01.2021 17:10:13
Mě antidepresiva dost pomohly. Už je teda neberu, ale nevím, kde bych bez nich dnes byl. Ale nebylo to zadarmo; 1. měsíc užívání je hroznej, anorgasmie je nahovno, taky se mi hůř spalo a víc jsem se potil. Těch vedlejších účinků může být hodně, je to asi o tom, co je pro tebe menší zlo. Bral jsem zoloft 100mg.

Jako alternativu bych možná zkusil kvalitní cbd olej? Ten vedlejší účinky nemá, ale taky nepomůže vždycky.
 apparentradiant
12.01.2021 16:58:34
Odpověď je ne. Neměla bys brát AD. V tomhle by ti podle mě ani nepomohly. Jestli se chceš jen zfetovat, abys byla uvolněnější, prosím. AD jsou jako každá jiná droga. V případě, že bys měla těžké úzkostné stavy, které by ti absolutně bránily v tom, vést normální život, pak dejme tomu. Ale tento tvůj problém prášky nevyřeší, jen tě zblbnou.
Doporučuji (vlastní zkušenost, měla jsem to samé, ne-li horší, absolutně jsem se bála mluvit s lidmi) trénink. Prostě trénuj, bav se s lidmi při jakékoliv příležitosti, drobné rozhovory s náhodnými lidmi, prostě pořád. Zároveň pokud máš partu dobrých přátel, vyražte někam ven, vemte s sebou nové lidi, zkus se bavit s nimi. Čím déle a více tohle budeš praktikovat, tím snazší a všednější to pro tebe bude. Je možné, že jsi zkrátka jenom silný introvert. Na to se ale rozhodně nepředepisují prášky.
K psychiatrovi zajít můžeš, možná navrhne nějaký postup jak ti pomoci, ale pokud ti na tohle předepíše antidepresiva, tak je podle mě idiot a něco je s touto dobou opravdu zle.
 Leliana
12.01.2021 16:32:41
Leafroller má pravdu, psychiatři z nás vytváří pacienty, nebýt psychiatrů, nemám schizofrenií, nikdy jsem se neměl jít léčit. Psychiatrie je zlo.
 Schizofrenik
12.01.2021 16:29:59
Mě AD způsobily psychózu,konkrétně wellbutrin.
 Schizofrenik
12.01.2021 16:26:19
To je ale podivně položená otázka. Skoro to vypadá, že si myslíš, že to záleží na tobě. A pokud ano, pokud doktoři předepisují AD jen tak na požádání, je s touhle společností něco hodně špatně. Takže za mě ano, zajdi si k doktorovi a promluv si s ním. A jinak ne, jakékoli drogy včetně AD by měly být až posledním pokusem řešení.
 leafroller Muž96 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk