Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1148235, vloženo 31.10.2020 13:52:52 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Moje tělo, moje práva - mám otázky
Všichni samozřejmě uznáváme tezi "moje tělo, moje práva", že?

Fajn, když z ní vyjdeme, pak mě napadají dvě otázky:

Měl by podle vás být legální obchod s orgány? Moje tělo, moje práva, moje ledvina a můžu si s ní dělat, co chci. Takže feministky, které se právem na své tělo ohání, by měly bojovat za konec zákazu obchodu s orgány.

Otázka dvě: když má žena právo na své tělo a když může s tím "kusem tkáně" v děloze zacházet jak chce, tak měla by mít právo nechat plodu vyndat ledviny a ty prodat?

Jo a žádám muže, aby se ke druhé otázce nevyjařovali. Prý do toho muži vůbec nemají právo mluvit.
 hkjhfjsgfdhdfs Muž99 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
31.10.2020 20:28:27
Autor zpovědi tady dobře rozebírá pokrytectví mnohých.

bilej tygr: Je to jen poukázání na díry v logice a etice.
 Čech24 Muž24 Kategorie
31.10.2020 20:05:09
Různí stydliví oškliví panicové a podobní asociálové si myslí, že když něco vyblijou na Zpovědnici, něco ve světě se změní. Tak určo. :))) Má to o dost menší význam, než když se na nároží v uličce vysere toulavý pes.
 PhDr psycholog
31.10.2020 19:15:30
"Jediné co říkám je, že má člověk PRÁVO si nakládat se svým tělem jak chce, ať už nám to připadá v pořádku nebo ne."
Jenže nenarozené dítě není matky tělo. Nenarozené dítě má své tělo. To je zcela objektivní a nezpochybnitelný fakt. Dítě má své nohy, své ruce, své srdce, své ledviny, svůj zcela unikátní genetický kód a otisky prstů a též, je-li to holčička, svoji dělohu (tudíž je argument žádná děloha, žádný názor nesmyslný).
 EFD3
31.10.2020 19:12:48
předchozí diskutérk: Když vyjdu ven, tak napadení není přirozeným důsledkem. Naopak když máš sex, tak početí dítěte je jeho přirozeným důsledkem. Pohlavní styk vznikl jen z toho důvodu, že pohlavní rozmnožování je evolučně výhodnější než buněčné dělení. Kdyby nebyl potřeba efektivnější způsob rozmnožování než dělení, tak by pohlavní styk vůbec neexistoval.
 JD4F
31.10.2020 19:10:09
Bilej tygr: Co je na tom agresivniho? Mne pripada agresivni tva reakce a mam z toho tendence byt proti potratum. Stejna logika.

Lepsi nez se ridit emocemi je pouzivat hlavu, bez si radsi zameditovat.

Predchozi diskuterka: To ty jsi psala, ze je rozdil mezi omylem a umyslne zapalenym barakem. A ja te v tomto kontextu ujistuji, ze pohlavni styk se nedeje omylem, ani umely potrat se nedeje omylem a zodpovednost nese zena.

Co se tyce vychazeni ven - tehotna zena nese na rozdil od prepadene zeny plnou zodpovednost za svuj stav.
A zena jdouci na potrat nemuze byt prirovnavana k obeti, ale analogicky k tomu, kdo vedome prepadne - i ten se rozhodl zasahovat do zivota a tela druheho.
Smajlík  2-methyl-propan
31.10.2020 18:57:45
předchozí diskutérk: když se řekne, že někdo má na něco právo, rozumím tomu tak, že za to nebude trestán. To je jak kdybys řekla "máš právo vraždit, ale budeš za to potrestán".

Jinak ano, každý, kdo dělá druhému něco špatného, má být potrestán. Samozřejmě s vyjímkami jako nutná obrana, krajní nouze apod.
 hkjhfjsgfdhdfs Muž99 Kategorie
31.10.2020 18:44:54
hkjhfjsgfdhdfs - Já snad někde píšu, že jakékoliv nakládání s vlastním tělem je nebo není v pořádku?? Jediné co říkám je, že má člověk PRÁVO si nakládat se svým tělem jak chce, ať už nám to připadá v pořádku nebo ne. Nebo snad chceš říct, že kdykoliv někdo dělá něco co není v pořádku, tak má být za to trestán státním násilím a omezováním svobody?

2-methyl-propan - no a? Pokud vycházíš z bytu, tak to přece taky neděláš omylem. Každé vyjíti z domu představuje nějaké riziko přepadení, nebo znásilnění, takže když žena vyjde dobrovolně z bytu, tak tím na sebe dobrovolně přebírá riziko, že jí tam venku může někdo okrást, nebo znásilnit a proto za to má nést plnou zodpovědnost
 předchozí diskutérk
31.10.2020 18:35:02
hkjhfjsgfdhdfs: Už se mi trochu nelíbí, jak ty potraty masívně propaguješ. Sám nejsem žádným zastáncem umělých potratů, i když teda bych nebyl zrovna pro jejich zakazování zákonem. Ale když se občas začtu do tebou založných diskusí, tak mám sto chutí začít právo na potraty obhajovat. I to morální, které mi předtím připadalo nepřijatelné.
Možná teda, pokud mě nemýlí předpoklad a opravdu se ti umělé potraty nelíbí, tak děláš něco podobného, jako Positive plus křesťanství - svým agresívním a neodbytným hádáním, často o absurdity, vytváříš z dříve neutrálních obhájce potratů.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
31.10.2020 18:30:32
Predchozi diskuterka: Pokud mas s nekym pohlavni styk, tak prepokladam, ze to neni omylem.
Stejne pokud jdes na potrat, pak take ne omylem.
Je to vedome pripraveni o zivot druheho cloveka, stejne jako kdyz vedome podpalis barak a lidma. Dle tve vlastni analogie.

Jinak viz hgdhah.. - je to jeji telo, tak si muze rodit jak chce ne? Opet dle tve logiky.
 2-methyl-propan
31.10.2020 18:27:25
ředchozí diskutérka: jak to, že není v pořádku jak rodila? Přece její tělo, její práva- nemusí brát ohledy na dítě, jak jsi řekla na začátku, ne?
 hkjhfjsgfdhdfs Muž99 Kategorie
31.10.2020 18:21:50
hkjhfjsgfdhdfs - jakto, že jim nic neudělal, když jim zapálil barák? A píšu snad někde, že je v pořádku, jak rodila ta předchozí žena? Jistě, že to není v pořádku, ale je dost velká zhovadilost jí za to dávat jakejkoliv trest. Nebo to dítě snad hodila na tu podlahu naschvál?? Když už uvádíš případ s vyhořením baráku, tak aspoň uvěď příklad, kterej je analogickej a při kterém někdo úplálil 11 lidí, ne proto, že chtěl, ale proto, že jednal neopatrně a omylem to tam celý zapálil.
 ředchozí diskutérka
31.10.2020 18:11:51
předchozí diskutérka: dobrá. Pamatuješ jak v létě v Karviné či kde ten chlap zapálil byt a uhořelo v něm 11 lidí? Tak s jeho potrestáním souhlasíš? Ten jim přece nic neudělal, uhořeli sami.
 hkjhfjsgfdhdfs Muž99 Kategorie
31.10.2020 18:10:41
hkjhfjsgfdhdfs: K tomu případu té ženy, jak rodila ze 70 centimetrů. V New Yorku je vražda v tom samém věku zcela legální a mnohem brutálněji. Dítě se několik hodin škvaří v solném roztoku.
https://1url.cz/3zIsI

V v Nizozemsku i rok po narození rodiče legálně vraždí své děti (Groningen protocol). Trestají je smrtí za rozštěp páteře.
Smajlík  MHB3
31.10.2020 18:04:20
Predchozi diskuterka: Ano, pokud s nekym sukas, pak dobrovolne podstupujes riziko a za nasledky neses zodpovednost ty, nikdo jiny.
Svalovat vinu na spermii a vajicko, to je fakt ujety.
Predpokladam, ze bys netrestala ani zabiti vlastniho narozeneho ditete.
Smajlík  2-methyl-propan
31.10.2020 17:51:24
hkjhfjsgfdhdfs - Samozřejmě, že s jejím potrestnáním nesouhlasím
 předchozí diskutérka
31.10.2020 17:49:52
2-methyl-propan - skvělý, takže jsi absolutně nepochopil, na co narážím. Jediné, na co jsem odkazovala je, že podstupování rizika opravdu neimplikuje udělení souhlasu a ty opět napíšeš, že žena podstupuje riziko proto "nese odpovědnost" fakt skvělý
Smajlík  předchozí diskutérka
31.10.2020 17:47:37
předchozí diskutérka: chceš volný obchod s orgány, ok, beru.

Ale jinak když říkáš, že je to její tělo, tak zapomínáš na to, že interrupce není jen "neposkytnutí těla", je to aktivní záměrný akt. Neposkytnutí těla pro vývoj dítěte je například v případě bariérové antikoncepce.

A když si teda myslíš tohle, tak mi odpověz na otázku: v Plzni se předloni stal případ, že žena porodila doma. Rodila v podřepu a dítě při tom spadlo za 70cm na hlavu a zemřelo. Matka dostala 17 let vězení.
Myslíš, že je to v pořádku? Ona přece rodila, jak uznala za vhodné - nemá přece povinnost porkytovat dítěti nějaký komfort, spadlo na hlavu samo.
Takže souhlasíš s jejím potrestáním, nebo ne?
 hkjhfjsgfdhdfs Muž99 Kategorie
31.10.2020 17:40:09
vyplniljsemjméno - a proč by si ženská, která o to děcko nestojí ho v sobě nechávala asi tak vyrůst do "vyššího stupně těhotenství".. to absolutně nedává smysl. Od toho taky existuje potrat - že se toho zbavíš co nejdřív a co nejvíc efektivně bez větších následků.
 Fapfap Žena25 Kategorie
31.10.2020 17:36:40
Predchozi diskuterka: Ovsem dite neni v deloze ani na svoje prani a nema zadnou moznost o sobe a svem tele rozhodnout, na rozdil od te zeny, ktera jeho pritomnost ve sve deloze zavinila.

Ono totiz k tomu "nacpani spermie do vajicka" je treba jisteho aktu, vime? A zena si ma tento akt rozmyslet, protoze pak nese zodpovednost i za to telo, ktere se v tom jejim nachazi.

Za chvilku pak matka muze dite nechat treba umrit hlady, vzdyt je to cizi telo. A ona za cizi tela prece zodpovednost nenese..
Smajlík  2-methyl-propan
31.10.2020 17:12:29
1) Samozřejmě, že má mít člověk právo dělat si se svým tělem co chce, tzv. například prodávat svoje orgány

2) Jak s tím souvisí feministky??

3) Když mluví ženy o právu na své tělo, tak tím NEMYSLÍ tělo toho dítěte, ale SVOJE VLASTNÍ tělo, které nemají povinnost poskytovat tělu dítěte! už jsem ti to vysvětlovala jednou a ty opět přijdeš strawmenovat s tou samou pitomostí

4) Proč by se k tomu neměli vyjadřovat muži?? Co má něčí pohlaví co společnýho s tím, jakej má někdo názor na právo na vlastní tělo? Co seš to za sexistu?

KE8N - ne, to dítě NENÍ v děloze s jejím souhlasem, ona si nenacpala tu spermii do vajíčka, tak jí tam vlezla sama, stejně tak jako když někdo vyleze z baráku, tak nedává souhlas k loupežnému přepadení jenom proto, že jeho svobodné opuštění bytu bylo dobrovolným přijetím takového rizika
 předchozí diskutérka
31.10.2020 16:56:56
Prezili jsme Koubu, Monoposta, Aliena prezijem i tohodle joudu.
 Psoug
31.10.2020 16:26:47
Biologický pohled: náš pan prezident, při jednom rozhovoru pro TV řekl, že žena je jen nádoba na sperma.
 Dawe432
31.10.2020 16:12:02
Oba dva postoje jsou extremni, bezcitne rict moje telo, moje prava a nemyslet na to, ze nekomu (resp. vlastnimu potenc. diteti) vezmu moznost zit mi neprijde uplne ok.

Kdy uz to neni jen "moje telo"? Az je dite venku? To asi ne...
Smajlík  2-methyl-propan
31.10.2020 16:04:45
Fapfap: ledviny se dají pěstovat "v misce". Z plodu ve vyšším stupni těhotenství by byly velice cenné
 vyplniljsemjméno
31.10.2020 15:53:43
1) v zásadě proč by ne.. ale asi si to představuješ trochu jako hurvínek válku a takhle jednoduše by to nefungovalo. Protože by se našlo dost dementů, co by prodali ledvinu za iPhone a pak by brečeli na dialýze, aby jim stát hradil zdravotní péči apod. Takže ok, prodej si ledvinu nebo cokoliv ale pak nechtěj bezplatný zdravotnictví.
2) nevim k čemu by někomu byly ledviny z plodu, který jsou velký asi jako fazole :D
Smajlík  Fapfap Žena25 Kategorie
31.10.2020 15:10:40
Michal-222: Nepodal si zde jediný argument, jen tu nadáváš. A to nelze tolerovat.
Smajlík  Za děti
31.10.2020 15:05:28
Pokud mám brát vážně tuto otázku, tak taky nechápu o co katolicismu jde - ve jménu kříže upalovali, mučili a zabíjeli a dneska si hrají na svatoušky pečující o život a budou moralizovat? Jakým právem? Ale ono něco zlé, je k něčemu dobré. Oni mladí Poláci nejenom že se sníží počet věřících, ale až jim tam ty radikální budou omývati zdi kostelů ohněm pekelným za užaslého pohledu vyžraných prelátů, třeba to pochopěj, hlavy pomazané.
 biologický pohled
31.10.2020 15:03:33
Michal-222: odpověz mi na jednu jedinou otázku: souhlasíš s tím, aby byly interrupce legální po celou dobu těhotenství? Ano, nebo ne?
 hkjh
31.10.2020 14:59:39
říkám, že s magory se nebavím...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
31.10.2020 14:56:50
Michal-222: a já se zase divím, proč je to u nás jen do 12. týdne...proč to není jako v normálních zemích, že po celou dobu těhotenství je možné ten kus tkáně pokoupat v solném roztoku.

Nechápeš, proč tak někdo zasahuje do těla ženy?
 hkjk
31.10.2020 14:53:26
Já se jen divím, že ženám nezakážou rovnou i menstruace ... je to přeci jen zahození aspoň poloviny lidského života ... správně by se mělo z každého vajíčka něco vyrobit...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
31.10.2020 14:50:14
Mráček se třpytkami: Prosím tě, já to pojal absurdisticky, jako je celá absurdní tato zpověď, jo.
Proto sem k tomu připojil "to je fuk"
 biologický pohled
31.10.2020 14:43:11
biologický pohled: Děti by se měly rodit z lásky dvou osob a opustit ženu s narozeným dítětem , to je ten největší hnus . Ona ti právě porodí tvoje dítě , takže bys ji měl uctívat jako královnu a ne ji jen tak odkopnout a vyměnit za nějakou šlapku. Ale ty o lásce asi nic nevíš .
Smajlík  Mráček se třpytkami Žena20 Kategorie
31.10.2020 14:29:11
já jsem spíš nepřítel blbů...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
31.10.2020 14:28:22
Michal-222: Opravdu rozumná argumentace. Vy, nepřátelé dětí, neumíte nijak argumentovat. Ono totiž bolševicko-nacistickou genocidu dětí nijak obhájit nelze.
Smajlík  1926
31.10.2020 14:22:55
1926:
s magory se nebavím...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
31.10.2020 14:21:07
Michal-222: A co ty nevinné děti? Ty se také nemohou odstěhovat do Polska, protože Češi je trestají smrtí.
Smajlík  1926
31.10.2020 14:18:45
Nechcete se raději odstěhovat do Polska? Určitě by se vám tam moc líbilo ... a tady určitě nikomu chybět nebudete...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
31.10.2020 14:14:21
Když má někdo sex, tak musí očekávat početí dítěte. Takže zákaz vražd nenarozených dětí není žádné "rozhodování o cizím těle", ale ochrana nevinných a bezbranných dětí. To dítě je v těle matky s jejím souhlasem, který dala (stejně jako otec dítěte) tím, že měla pohlavní styk.
 KE8N
31.10.2020 14:11:42
Žena je jen plodnice, přenašeč, nádoba mužského spermatu z něhož se vyvine lidský plod + kojná. Je to prostě líheň a po donošení a dokojení mláděte již není potřebná. Sameček si může najít jinou, mladší samičku.
Takže ne, to co bylo do ženy vseto, pocházelo z muže - není to tedy její, ona je jen médium.
Proto do toho máme co mluvit!!!
Smajlík  biologický pohled
31.10.2020 14:00:09
Kus tkáně v děloze není součástí těla ženy. V tom je celý problém. Žena je jen jedním ze dvou !původců" toho kusu tkáně. Tedy ani nemůže mít žádné výhradní právo na to, co není jen její.
 Beer01 Muž93 Kategorie

Asko-nabytek.cz

Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk