Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1147600, vloženo 25.10.2020 00:21:13 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak může být nêkdo šťastný?
Je mi jasný, že nikdo není šťastný pořád, ale copak je někdo, kdo je třeba rok spokojený se svým životem a ani na chvíli nemá pocit, že na ničem nezáleží, že všechno je chladné, prázdné a zbytečné?
Že jsou spokojeni, protože naplnili nějaké svoje animalistické potřeby a nemají pocit takový tý klišé dramatický díry v srdci?
 spánková deprivace Žena17  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.10.2020 23:56:16
Život má bohužel každý člověk jiný. Někoho jeho život zpravidla těší a proto se dokáže vyrovnat i s nějakými problémy.
Jiné lidi může jejich život naopak až tolik trápit, že je mrzí to, že se vůbec narodili. A nenapadá je nic, čím by svůj život mohli změnit. Lásku hledají, ale nedaří se jim ji najít. I proto se už o to ani nesnaží...
 Researcher Muž81 Kategorie
25.10.2020 18:48:03
Já asi pociťuju dlouhodobější štěstí, ale nevím, jestli tím myslíme to samé. Není nijak závislé na vnějších okolnostech, prostě vyplývá z toho, že jsem šťastná, protože žiju, a mám pořád takový pocit, že ať se děje cokoli, ať je sebehůř (a nebo klidně sebelíp), ať je období sebetěžší, vždy se mám líp, než si zasloužím, a to vědomí mě naplňuje obrovskou vděčností a takovou radostí, kdy se mi pak chce žít naplno, být aktivní, vymýšlet, k čemu všemu se dá život využít, jak ho naplnit, a i když třeba neprožívám vznášení se na růžovém obláčku a někdy mám třeba blbou náladu nebo je mi blbě nebo se mi nedaří, ale obecně se cítím stastná a ty pocity co popisuješ "nepociťovávám" nebo jak se to řekne česky...
Smajlík  Víla z paneláku Žena32 Kategorie
25.10.2020 14:28:57
Ano, byly delší úseky života, kdy jsem byla dost spokojená. Příliš to nesouviselo s vnějšími okolnostmi. Dokázala jsem si najít radost v maličkostech.
Teď mi tohle chybí + povšechně elán do života. To je dost průser, protože slast, dobrý pocit je motivací veškerého konání a když mi ji mozek neposkytuje (teda tu a tam ano, ale prostě paběrkuji), je strašně těžké se k něčemu náročnejšímu donutit. U mě to je důsledek zneužívání drog, nyní krátce abstinuji. A je to teda hnus, jak ty působky dobré nálady v mozku zoufale chybí. Bude to běh na dlouhou trať, než se to nějak zotaví. A zároveň vím, co by mi udělalo ihned dobře, tak pořád odklánět ty myšlenky...
Tak aspoň bych chtěla varovat ostatní, aby nebyli takový debil jako já. U drog se straší především extrémními důsledky jako je zničený organismus, kriminalita, bezdomovectví. Nic z toho mě nepotkalo, ale i tak jsem si neskutečně zkomplikovala život.
 Teta Dana
25.10.2020 12:23:03
Podle mě principiálně šťastný není nikdo ... a lidé co jsou nešťastní jsou především proto, že se nudí a mají čas o tom pořád přemýšlet.

Kdo má kupu práce a starostí, tak na nějaké pocity štěstí/neštěstí nemá v podstatě čas...

Klasický příklad, co se tady pořád řeší jsou ty hypotéky na bydlení ... pořád se tu vyskytují lidé, co jsou hrozně nešťastní z toho, že barák nedostanou zadarmo ... a že si nechtějí brát ten úvěr, protože pak by ho musely 20 let splácet...

Zatímco ti, co si úvěr vezmou, žádné takové neštěstí nepociťují...mají svůj byt či domek ... a k tomu ještě musejí trvale řešit, že musí mít na splátky ... takže nemají čas na nějaké analýzy štěstí/neštěstí, a navíc nemají čas ani možnost dělat zbytečné blbosti....a po 20 letech mají najednou vlastní domek, na který už nemusí nic platit ... zatímco ti druzí (co se neodhodlali) zůstali tam kde byli předtím ... tj. nemají nic, a dvojnásobně nešťastní jsou z toho, že ti druzí už svůj domek mají ...

Takže podle mě nejsou šťastní a nešťastní lidé ... jsou jen odvážní a nešťastní ...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
25.10.2020 10:53:55
Ahoj

Už nevím kdo to řekl, ale potvrzuje to moji zkušenost.

"Štěstí je vědomí, že jsem na správné cestě".

a já bych jen dodal "ať už se nacházíš kdekoliv".

Za
Prázdnota je východisko tvého myšlení, ale né tvého srdce. City se prázdnoty děsí, neboť v ní vidí smrt sebe samých. Zatímco mysl v ní vidí vykoupení.

Štěstí je stav pocitový, proto ho dosahuje ten, kdo žije srdcem, ten kdo žije, ne ten kdo o životě přemýšlí. Proto chceš li být šťastná, realizuj svoje nejniternější a nejvyšší touhy, teprve až se ti to povede, dojde k citovému uspokojení, a pak již při pohledu do prázdnoty nebudeš pociťovat frustraci a marnost, nýbrž prosté absolutno, Boha v jeho nejvyšší dokonalosti. A to je "stav" nanejvýš uspokojivý.
 999Aesthetic10 Muž28 Kategorie
25.10.2020 07:26:59
Ono hodne zalezi na typu cloveka. Nekdo je stastny jen z toho, ze je venku krasne a ze je sam zdravy. To mu staci. Nekdo je zase stastny z toho, ze si koupil nove boty, auto, atd. A nekdo je naopak casto nestastny, ma pocit, ze se mu neco muze prihodit nebo nekomu probuznymu. ;) proto by clovek mel jednat tak, aby se prave aspon priblizoval k tomu, ze je stastny :) ne opacne.
Smajlík  Snapiczeq Muž34 Kategorie
25.10.2020 04:01:16
Kdo chce být šťastný, musí být občas i nešťastný, jinak by si to ani neuvědomoval.
 Bad Girl Kitty Žena21 Kategorie
25.10.2020 01:04:55
Chceš li být šťastná, najdi si někoho, kdo tě potřebuje...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
25.10.2020 01:04:02
V mládí jsem byl zcela šťastný. Páč jsem byl 100% zdravý, život před sebou, plný sil, energie, plný očekávání. Postupně jak stárnu, tak se okamžiky štěstí zmenšují a přibývá deziluze. Takže chápu staříky, co jsou morousové. Ale zatím tam nejsem. Ještě ve mně něco z té mladosti zbylo a pere se to se stářím. Je jasné, co postupně vyhraje. Mám okamžiky štěstí a ty si vychutnávám. Před dvěma dny jsem objevil v kopcích jednu cestu, kterou jsem neznal. Šel jsem po ní nahoru se psem a dostal jsem na místo, kde se mi otevřel nádherný výhled do údolí. Zalila mě euforie. A tak jsem tam stál, svítilo slunce, hřálo a to jsem si říkal, že ty nejkrásnější věci jsou vlastně zadarmo. Jo, v ten moment jsem byl spokojený. Jinak na kopce a kopečky lezu celý život. je to jeden z důvodu, proč žít. Objevit nový výhled do krajiny. Řekl bych, že tohle, pak sex a muzika jsou tři top věci, co mi dělají štěstí. Někdy i jídlo, ale to už je slabší.
 Jesus Chrystus
25.10.2020 00:51:28
Nemyslím, že by člověk byl někdy opravdu šťastný. Každý má nějaké sny, touhy či přání.. Ovšem když je člověk dosáhne, najednou ho přestanou zajímat. Respektive ten prvotní hnací motor, který ho hnal pro získání dané věci se vytratí. Je vaším cílem lepší zaměstnání? Mít vlastní dům? Co potom?
Štěstí není cíl, nýbrž cesta. Cesta ke štěstí vede k cestě samotné. Ano, můžeš namítat že nic nemá smysl. "Všechno je chladné, prázdné, zbytečně.." Pravda, existence jako taková zbytečná je. Ovšem to, že je zbytečná, ve finále neznamená vůbec nic.

"Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV"
 SerStoner Muž18 Kategorie
25.10.2020 00:46:06
Je rozdíl jak se mi daří (nic moc) a jak se mám (fajn). Správně tušíš, že štěstí není nějaká extáze ale trvalá spokojenost - a ano, samozřejmě že jsou úseky, k jejichž překonání využiješ setrvačnost. Ve tvém případě je ve hře i puberta (ber to v potaz, brzy se všechno uklidní), k ní tohle střídání nálad patří.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
25.10.2020 00:34:06
Že na ničem nezáleží je spíš důvod ke spokojenosti, ne? Když na to přijdeš, tak si to stačí vždy uvědomit a máš klid a záleží spíš na tom, jak si to v hlavě nastavíš, než co se fakt děje.

Pokud si to někdo nastaví tak, že jeho štěstí je závislý na externích nestabilních událostech, no tak jeho štěstí bude logicky nestabilní.

I když nevim, jestli to píšu srozumitelně. Ale spokojenost nebo štěstí je stav mysli a ne nějaká výslednice dokonalosti externích okolností. To totiž nemůže fungovat, protože když ty okolnosti máš, brzo ti připadají všední a štěstí ti nepřináší.
 Nevnímám realitu Muž88 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk