Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1142718, vloženo 24.09.2020 17:53:34 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pro-choice OMYL 4 - znásilnění
Je tu jeden z nejzávažnějších dílů mého seriálu o vyvracení mýtů a omylů pro-choice postojů.
Když vysvětluji, že děti nerostou ženám v dělohách jen tak samy od sebe, že je k tomu taky třeba jisté činnosti a ženy musejí být odpovědné a která to chce dělat, musí počítat s otěhotněním, tak vždycky se doslechnu, že někdy to může být i ze znásilnění.

Ano, může. Zkusme si spočítat, kolik takových případů asi tak je.

Je otázka, co je vlastně znásilnění. Hranice není přesná. Dneska je tendence nazývat znásilněním málem i plácnutí po zadku. Pak jsou také případy jako že slečna jde na diskotéku, užije tam mnoho alkoholu a pak skončí s někým na záchodě. A ráno si vzpomene, že vlastně nechtěla. Tak to je asi na trochu jinou diskuzi. Každopádně, držme se oficiálního čísla, takových opravdu "hard" znásilnění, která řeší policie, se u nás stane asi 600 ročně. Kolik z nich může dopadnout otěhotněním?

Žena je plodná pouhý jeden jediný den v měsíci, když ovuluje. V praxi je to o něco víc dní, protože spermie mohou nějakou dobu v pochvě přežít. Takže dejme tomu tři dny celkem. Aby se znásilnění stalo v těchto třech dnech, je pravděpodobnost 1:9 (protože 3 dny jsou devítina menstruačního měsíce) takže z těch 600 dní se jich 66 udá v den ovulace, či krátce před ní.
Ovšem i styk v den ovulace dává pravděpodobnost otěhotnění pouhých asi 30%, v těch dnech před tím je ještě menší, takže z těch 60 je to méně než 22 žen, které skutečně mohly otěhotnět. Ve skutečnosti ale jistě ještě mnohem méně. Protože jednak není jisté, zda násilník ejakuloval do pochvy, zda byl plodný a jednak hodně žen v mladším a středním věku užívá nějakou formu trvalé antikoncepce (tělísko, tabletky, náplasti). Dokonce si troufám říct, že většina, ale tvrdý údaj na to nemám.
Takže kolik z těch 22 potenciálních otěhotnění po znásilnění nám nakonec zbývá? Jsou to jednotky případů!

Ovšem celkový počet umělých potratů je v ČR asi 17 500 ročně. Pouhých 8% z nich ze zdravotních důvodů. To máme 16 100 případů, které jsou v důsledku dobrovolného styku.

Je prostě logickou chybou obhajovat 16 100 případů (a libovolný potenciální počet) tím, že několik je jich i po znásilnění.

Je to podobné, jakobych mohl zastřelil libovolného člověka na ulici s tím, že může jít o kriminálníka, který jde zrovna vraždit. V ČR se vražda stane každý 2.-3. den (pokud teda nepočítáme ty interrupce, že ;-), takže statisticky vzato to tak klidně být může.

Ale vraťme se k tomu znásilnění.
Cituji Mariku Bobiku: "Nutit ženu do těhotenství a porodu po znásilnění je zrůdnost...". A dnešní zákon je tedy podle tebe zrůdný, protože, vážená, zákon nerozlišuje mezi znásilněním a dobrovolným stykem, takže i tak platí pravidlo, že maximálně do 12. týdne, resp. do 24. v případě poškození plodu!
Takže čekal bych od tebe, že budeš prosazovat možnost interrupce po znásilnění po celou dobu těhotenství. Jinak jsi sama zrůdná, jak sis řekla.

No jo, ale každý, kdo prosazuje tuto možnost, by měl obratem říci, co se má dělat s tzv. "abort survivors". To jsou děti, které se narodili tak, že se pokusili zinterrupovat. Dělá se to chemicky -vstříknutím solného roztoku do dělohy a žena pak vpodstatě porodí mrtvé dítě. Je to údajně vůči ženskému tělu nejšetrnější...menší zásah do dělohy, než kdyby se dítě v 6. měsíci mělo trhat kleštěmi. Z toho pak může být trvalá neplodnost a jistě nechceš, aby v důsledku těhotenství zůstala žena trvale neplodná, co?
Občas se ale stane, že dítě přežije. A teď mi řekni co s ním? Má se nechat umřít někde v nerezové míse? To je pak ale jednoznačná vražda, nebo minimálně úmrtí z nedbalosti, protože zjevně žije a zjevně je mimo tělo matky. To je stejné jako dítě odložit nebo zraněnému v ohrožení života neposkytnout pomoc.
I když se takové dítě zachrání, mívá trvalé následky. Většinou nemá oči. A když nikdo nemá právo zasahovat do těla druhého, proč má někdo právo trvale druhému vypálit oči? Kdyby se rodilo přirozeně, mohl by takový survivor být zdravý. A třeba jednou bude dobrý gynekolog ;-)
Není náhodou zájem jedné osoby na tom, aby byl nepostižený přednější, než pár měsíců pohodlí? Myslíš, že je větší životní zátěž být slepý, nebo být pár měsíců těhotná a porodit?

I kdyby to zachránilo jeden jediný život...jak zní oblíbené motto některých, přijde-li například na otázku civilního držení zbraní.

Jaký je tedy můj názor na otěhotnění po znásilnění: nu, znásilněná žena by tak či tak měla jít co nejdříve na gynekologii. Já vím, že to může být těžké. Ale lékaři by s takovými případy měli umět i psychologicky pracovat. Pokud lékař skutečně potvrdí těhotenství, pak by každá žena měla využít psychologickou pomoc. Měla by vědět, že jsou případy, kdy se ženy do svého plodu byť po znásilnění "zamilovaly" a chápaly ho jako nejlepší pomstu útočníkovi. On dělá zlo, já dělám nový život.
Klidně bych zavedl, že za donošené a porozené dítě po znásilnění získá žena vysoké finanční odškodné. To by měl platit násilník, ale klidně třeba i napůl stát. Protože jak jsme si již vysvětlili, i kdyby ho nechtěla vychovávat, tak takové dítě by neskončilo někde v děcáku, nýbrž u adoptivních rodičů. Tedy na jeho daních by se to pak bohatě vrátilo.

Ovšem jistě, neříkám, že to tak musí být. Uvědomuji si, že těhotenství po znásilnění může být samo o sobě strašným traumatem. Jistě. Takže, pozor, pro-choisisté, v takovém případě bych byl ochoten zavřít oči a připustit možnost podání pilulky, která hormonálním působením zabrání uhnízdění vajíčka v děloze. To jste nečekali, co?

Ovšem nic jiného ne. Shrneme si: Naprostá většina těhotenství je z dobrovolného styku, není možné interrupce v těchto případech obhajovat malými počty znásilnění. Ten, kdo hájí právo na interrupci po znásilnění, měl by ji hájit po celou dobu těhotenství. Ovšem ten se zase dostává do rozporu práv na zdravé tělo dvou jedinců. Takže opravdu jen ta pilulka po se mi jeví jako přípustná.
 hkjhfjsgfdhdfs Muž99 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.09.2020 03:23:54
"Je to rozhodování o těle druhého člověka někdy je to menší a někdy větší zlo podle okolností. Dítě má jinou DNA a může mít i jinou krevní skupinu než matka.


Čech24 "

Taky muž ať nerozhoduje o těle ženy, protože mu to nepřináleží.
 ecnik
25.09.2020 20:12:21
Bylo by mi jedno jestli je to dítě po znásilnění. Bylo by moje. A ten solný roztok do hlavičky v děloze, to je šílenost. Když si uvědomím, jak miluju svou holčičku, tak vím, že bych dítě nikdy nezabila.

Ale nemůžeš jim to nařídit, prostě nemůžeš.
 Sorayaaa
25.09.2020 14:54:41
Čech24:

Není to argumentační faul, jen konstatování reality.
 Noční Kant Muž78 Kategorie
25.09.2020 14:48:01
Noční Kant: Když potraty hájíš aspoň nepoužívej fauly v diskuzi. Je to rozhodování o těle druhého člověka někdy je to menší a někdy větší zlo podle okolností. Dítě má jinou DNA a může mít i jinou krevní skupinu než matka.
 Čech24 Muž24 Kategorie
25.09.2020 13:04:16
Zbytečně fňukáš. Potraty jsou legální bez ohledu na důvod, říká se tomu 21. století, právo ženy rozhodovat o vlastním těle atd. Je to součást procesu, který nezastavíš, se s tim smiř.
Smajlík  Noční Kant Muž78 Kategorie
24.09.2020 21:04:58
Ahoj,
Prosím, napiš sem svůj email, je to nezbytné. Prosím přečti si email ode mne, než zveřejníš příští zpověď.
Moc děkuji.
Smajlík  Potrat je vražda
24.09.2020 20:56:39
No ale násilník asi musí mít nějak od základu špatné geny, že je vůbec schopný se zvrhnout, aby něco takového udělal. Takže asi to děcko nebude mít úplně nejlepší geny a může z něho pak taky vyrůst násilník a to bych rozhodně neriskovala. Navíc prostě nevíš, co ostatního má v genech, co bys u dítěte nechtěl... Takže i když půjde k adopci, furt je velká šance, že zdědí zkurvenou povahu a bude jenom škodit společnosti a na daních nic neodvede.
A jo já bych v případě znásilnění byla pro potrat do 6. měsíce stejně jako u postižených plodů. Přeci jen do toho 3. je reálně možné, že si toho žena vůbec nevšimne, neprojeví se to, zvlášť na pilulkách a tělísku (při pilulkách může menstruace a pokračovat a při tělísku zase většinou vymizí menstruace do pár měsíců po zavedení). Vlastně klidně ve všech případech do 6. měsíce.
Po tom 6. měsíci už se zachraňují v dnešní době předčasné porody, tak to už ne. Ale umožnila bych to teda chirurgicky vyjmout nebo vyvolat porod a starat se o to jak o předčasný porod s tím, že pak půjde k adopci.
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
24.09.2020 20:53:18
"Takže, pozor, pro-choisisté, v takovém případě bych byl ochoten zavřít oči a připustit možnost podání pilulky, která hormonálním působením zabrání uhnízdění vajíčka v děloze. To jste nečekali, co?"

a teď mi prosímtě pověz, jak k tomu přijde to dítě, které vzniklo ze znásilnění, že ho jen tak v klidu zabiješ? V čem má život tohohle dítěte menší cenu, než život jakýhokoliv jinýho dítěte?? To dítě snad může za to, že vzniklo ze znásilnění? Když už chceš ženy omezovat v právu na jejich vlastní tělo, tak měj aspoň koule na to, to hájit se vším všudy, jak ty sám tak rád předhazuješ!
 J7JL
24.09.2020 20:12:21
To je milé, ale tie ženy, ktoré budú chcieť ísť na interupciu aj po tom dobrovoľnom styku proste na ňu pôjdu a nájdu si spôsob ako sa toho dieťaťa zbaviť :D Ale páči sa mi ako ťa to baví aj keď písaním na spovednicu toho veľa nezmeníš :D
 Ivo
24.09.2020 19:15:00
Nikdy v životě by mě nenapadlo obhajovat právo žen na potrat právě skrze otěhotnění po znásilnění (i když jich je v praxi mnohem, mnohem, mnohem víc, než se snaží zakladatel diskuze tvrdit, protože je opravdo úsměvné pracovat právě v tomto případě primárně s čísly znásilnění nahlášených polici, protože to je v celkém počtu totální zlomek). Je úplně jedno, zda sex, který vedl k otěhotnění byl dobrovolný, nebo nedobrovolný, protože samotné otěhotnění s přivedením nové živoucí bytosti na svět prakticky nijak nesouvisí. Otěhotnění je čistě věc té bytosti, která otěhotní. Tak to prostě vždy bylo, je a bude a pokud ta dotyčná nechce, aby se otěhotnění změnilo v těhotenství (a následně v porod), tak je to pouze její věc, protože to vše se týká jen jí. Tečka. Teprve když je možné, aby ten, koho porodí žil, má smysl se o dotyčném bavit a řešit jeho zájmy, práva či povinnosti. A to je až od určitého věku plodu.
 LindaKot
24.09.2020 18:57:49
Potrat je vražda: Hebeši, jsi krok od toho, abych se od Artemis nechala přesvědčit o tom, že jsem líná a kašlu na svoje povinnosti... A začala jednat...
 Marika Bobika Žena35 Kategorie
24.09.2020 18:52:29
A to si představ, že podle statistik OSN, je v průměru každá třetí žena někdy během života vystavena sexuálnímu násilí či nátlaku. Jasně, je globální průměr, horší to asi bude v nějakých banánistánech než v civilizovaných zemích, ale ne zase o tolik, aby se nad tím dalo mávnout rukou.

A když už se chceš držet těch oficiálních policejních statistik, tak si to své číslo vynásob asi tak 25, protože se také udává, že znásilnění nahlásí asi tak 3-5 % žen.
 Cumsprite Muž34 Kategorie
24.09.2020 18:45:50
Mariko, lžeš. Koukni se na videa ze slovenských pochodů pro život a uvidíš tam mnoho žen.
 Potrat je vražda
24.09.2020 18:43:41
Marika Bobika: Není plnohodnotný. A kde je hranice? Co člověk v kómatu, s demencí nebo novorozenec. Ti všichni bez pomoci ostatních taky nepřežijí.

A 9 nacistů z 10 by určitě podepsalo, že například Žid není plnohodnotný člověk. A část bych podepsalo i to, že výše zmínění nemocní si zaslouží Akci T 4 pro své vlastní dobro, aby neujídali chléb národu.
 Čech24 Muž24 Kategorie
24.09.2020 18:35:15
Cech24: ten “život druhého člověka” ale ještě není plnohodnotný...
A je fakt super, jak se vůči potratům vymezují hlavně chlapi... Pachatelé naprosté většiny znásilnění...
 Marika Bobika Žena35 Kategorie
24.09.2020 18:32:37
Tady bych byl pro potrat. A kastraci násilníka viz nový zákon v jednom z federativních států v Nigérii. Výjimečná situace si žádá výjimečné řešení. Jenže těch případů včetně incestu a těžkých deformací dítěte je možná 5 % z celkového počtu potratů.

Ostatní by šlo řešit jinak - baby box, adopce atd. Takže 95 % by šlo řešit jinak při změně lidské kultury a vědomí. Budu skeptik třeba ne 95 %, ale tak 80 % ano.

Jen bych to neřešil zákony a represí.

Marika Bobika: Ženy ať si dělají, co chtějí sami se sebou. Tady jde ale i život druhého člověka. To už je etické dilema.

Pokud člověk nebyl potracen, jakým právem může potratit jiného?
 Čech24 Muž24 Kategorie
24.09.2020 18:17:17
Nepřekvapil jsi...

Já prostě “žeru” tyhle mladý ucha (většinou panicové), kteří jsou silní teoretici... V životě neviděli mrtvolu, v životě nedostávali nikoho z traumatu, v životě neřešili nic “drsného”...
Ale ženám by kecali do jejich práv o sto šest...
 Marika Bobika Žena35 Kategorie
24.09.2020 17:59:48
Tady taky platí, že někdy stačí z tématu slepit koláž z první a poslední věty.

Tvl jako já ti fakt rozumim, hele, sem stebou.
Smajlík  Odpočinek Muž51 Kategorie

Asko-nabytek.cz

Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk