Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1142616, vloženo 23.09.2020 14:10:45 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pro-life/choice: co je mužům do toho
Včera jsem slíbil, že dnes se pověnuji problému těhotenství po znásilnění. Je to však těžké téma, asi nejzásadnější a nejkomplikovanější z celého seriálu. Tak jsem se rozhodl, že si dnes dáme ještě něco lehčího. Znásilnění bude zítra, Mariko Bobiko.

Včera jsem se totiž opět dočetl snad ten vůbec nejnesmyslnější argument pro-choisistů, který je možno vyjádřit zhruba takto:

MUŽI A ZEJMÉNA BEZDĚTNÍ MUŽI BY SE VŮBEC NEMĚLI VYJADŘOVAT K TÉMATU UMĚLÝCH POTRATŮ. CO JE JIM JAKO DO TOHO? ONI NIKDY TĚHOTNÍ NEBUDOU, TAK AŤ MLČÍ

Ok. Zajímavé je, že nejhlasitější pro-choice hlasy dnes znějí od progresivní levice. Ta přitom hlásá, že levice je založena na tom, že nejsou sobečtí a lhostejní, že se snaží reagovat na svět kolem nás a napravovat jeho nepravosti. Říkají, že pomáhat se nejen má, ale dokonce musí. Že nám nemají být jedno hladové děti v Africe, naši bezdomovci, ale dokonce ani slepice trpící v klecích.

A já teda říkám: co je vám do nějakých slepic? Kolik jich máte? Kdo nemá slepice nebo alespoň nepodniká v živočišné výrobě, neměl by se vůbec vyjadřovat...nikdo vás nenutí jíst vajíčka a zbytek vám může být fuk.

A přesto se dnes levičáci čímdál víc angažují v právech zvířat (všichni jsme viděli billboardy hnutí Obránci zvířat a Soucitně, že?) a dokonce už snad i rostlin! Nejseš rostlina? Nevyjadřuj se!

Problém člověka, jeho určení a ochrana jeho práv, se týká všech. Není mi lhostejné, že za války byli plynovaní lidi, není mi lhostejné, že v Africe jsou dodnes otroci, nejsou mi lhostejná ženská práva v islámském světě...a tak mi taky není lhostejné, že jsou dnes zabíjeni nenarození...

Má to ale i další rovinu: prý se nemám vyjadřovat, protože s tím nemám nic společného. Protože sám těhotný nikdy nebudu. Ale něco s tím teda společného mám! Byl jsem totiž také embryo, také mi hrozila moje vlastní interrupce. Také jsem přežil těhotenství. Takže z tohoto titulu v tom mám i osobní angažovanost. Stejně jako přeživší 2. světové války se vyjadřují k tématu nacismu a ochotně jim nasloucháme.
Narozdíl od levičáků kritizujích klecové chovy, kteří slepicemi nikdy nebyli a nikdy je nikdo nedržel v klecích.

 hkjhfjsgfdhdfs Muž99 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.09.2020 18:54:50
Vesmy97: Ano to je trefné, že mnoho žen by hnalo muže na povinnou vojnu.

Trollit liberasty jejich vlastními rozpory v ideologii e záslužné.
 Čech24 Muž24 Kategorie
23.09.2020 16:20:56
Co máš pořád s tou levicí?
 růžová bota Žena27 Kategorie
23.09.2020 15:54:14
Vyjadřovat se můžeš k čemu chceš, ale smiř se s tím, že o těle někoho jiného již narozeného rozhodovat nemůžeš. Osobně, kdybych byla v kultuře kde by o tom rozhodoval někdo jiný, tak najdu způsob jak znemožnit možnost početí. V rámci islámu nejlíp spáchat sebevraždu okolo 13 roku věku.
 Sorayaaa
23.09.2020 15:28:43
Uvidíme...
 Marika Bobika Žena35 Kategorie
23.09.2020 15:21:59
Achjo. Ona by tahle diskuze nakonec mohla být i zajímavá, kdyby ses stále nedopouštěl úplně zbytečných argumentačních faulů. Nemůžeš to hned v úvodu postavit na nesmyslu typu, že "názor A zastávají zejména členové skupiny X. A skupina X je založena na tom, že..." Protože názor A zastávají i úplně jiní lidé, než ze skupiny X. A jistě zdaleka ne všichni členové skupiny X zastávají názor A. Názor A prostě nemá se skupinou X vůbec nic společnýho. Mícháš hrušky s jabkama a vydáváš to za maso.
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
23.09.2020 15:00:28
Niektoré tvoje názory aj dávajú nejaký zmysel, ale myslíš si, že niekomu tým zmeníš pohľad na svet?

Tvrdím, že keby sa to nedalo spraviť legálne, tak ver tomu, že si tie ženy/muži nájdu spôsob ako to spraviť nelegálne. A celé tvoje osvietenstvo by im bolo u prdeli.

Myslíš si, že keď na Slovensku je držanie marihuany na rekreačné účely trestné, že ľudia nehúlia? Skús sa raz prejsť okolo takých vysokoškolských internátov a ucítiš vo vzduchu ako im je to jedno, že je to zakázané :) Húli sa tu dosť, len to tí ľudia robia tajne. Rovnako by to bolo aj s potratmi.
 Ivo
23.09.2020 14:38:35
hkjhfjsgfdhdfs: Dobře, tak promiň. Já jen, že lidi často pokládají zvířata za věci bez emocí. Třeba typický argument radikálních masožravců: "Vegetariáni mi nevadí, ale ať mi nekecají do toho, co jím. To je moje věc." Ne, není to věc pouze dotyčného, protože svým konáním se dotýká života jiných bytostí. To bych pak mohl stejný argument použít pro zabíjení lidí: "Humanisté mi nevadí, ale ať mi nekecají do toho, že nemohu zabíjet lidi. To není jejich věc."

Něco podobného jsem vycítil i v tom, co píšeš. Jako že by se k životu slepic mohli vyjadřovat jen ti, kteří nějaké slepice chovají. Ne, ta slepice existuje a má svůj vlastní život - ten, kdo ji chová, nevlastní její život a nemá žádné právo "od boha" se k jejímu životu vyjadřovat víc, než kdokoliv jiný. Chovatel využívá vůči slepici pouze právo silnějšího, které platí v celé přírodě. To, že je někdo chovatel, mu nedává žádné výsostné právo chovat slepice v klecích - musí se řídit pravidly společnosti, ve které žije. Pokud společnost klecový chov zakáže, tak má smůlu a slepice má (trochu) štěstí.
 Vesmy97 Muž24 Kategorie
23.09.2020 14:25:12
Vesmy97: tak moment. Já se k vlastnímu tématu klecových chovů nevyjadřuju. Jen srovnávám tu situaci.

Marika: já věděl, že něco takovýho řekneš ;-) ale mám dobrou zprávu. Zítra ti dokonce možná udělám malou radost. Radostičku. Zrníčko radosti...
 hkjhfjsgfdhdfs Muž99 Kategorie
23.09.2020 14:21:12
Hmmm.... Ten čtvrtý řádek zněl výhružně...
Smajlík  Marika Bobika Žena35 Kategorie
23.09.2020 14:18:25
Ženy se vyjadřují k povinné vojně pro muže, hospodští povaleči se vyjadřují k ekonomickým, politickým, ekologickým a dalším světovým problémům, ... Proč by se muži nemohli vyjadřovat k potratům? Od toho přeci demokracie je, každý do všeho strká nos, protože, cituji, "na to má právo."

A k těm slepicím... Když zavřu do klece skupinu děti, které pochytám cestou domů ze školky, zdroguju je a pak je popravím, doufám, že ti to bude taky jedno.
 Vesmy97 Muž24 Kategorie
23.09.2020 14:12:05
Rád bych ti poděkoval, že používáš pro svoje bludy vždy stejný nadpis. Ušetří to člověku čas.
Smajlík  leafroller Muž19 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk