Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1142507, vloženo 22.09.2020 11:00:48 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Dentální hygiena
Mám nového zubaře. Konečně. Je soukromý ale je precizní. Dokonce lepší, než moje minulá zubařka tzv. ze staré školy. Bohuže mi nikdy nedělala rentgen a některé plomby mám špatně udělané. Musím na převrtání a mezizubní kazy jeden tedy se musí taky vyvrtat. Nicméně jdu na dentální hygienu ještě předtím. Bojím se toho jako čert kříže. Vždycky jsem byla přehnaně úzkostlivá na zuby. Je to moje noční můra. Čistím všim, co je na trhu dostupné - jak mezizubní kartáčky, nitě, sonický a ještě dočištuju i jednosvazkovým a i normálním. Každý večer 25 minut. Ráno beru normálně jen kartáček ale večer opravdu důkladně. I přesto mám mnoho zubního kamene mezi zuby a zepředu u spodních jedniček je nános. Řekl mi, že to asi bude bolet bo mám hodně poddásňového kamene a proto mi občas krvácejí i přesto, že si čistím mezizubními kartáčky. Mám někde i u zubů už ustupující dásně ale zatím prý jde o zánět ne o pradentozu.
Jen té dentální hygieny se děsím jak čert kříže. Kamarád říkal, že to byla jatka. Že prý ho nikdy nic tak nebolelo. Doopravdy to tak bolí?
 desress Žena28  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.09.2020 16:10:44
Moc to hrotíš... Stačí pravidelně kloktat fernet nebo zelenou a buby mám jak perličky...
 Frencen
22.09.2020 14:18:17
Mimochodem dříve odstraňování zubního kamene dělali zubaři, protože to byla procedura hrazená zdravotními pojišťovnami. Dnes už většina zubařů posílá své pacienty na drahou dentální hygienu, protože jim to není propláceno.
 Arašíd
22.09.2020 14:17:47
Mám často záněty dásní a problémy se zuby, ale naopak dentální hygiena mi spíše ulevila.
Navíc na mně jde hned poznat strach ze zákroků, tak ke mně i tak přistupují. Prostě vše mi důkladně vysvětlí (Jak zubařka, tak dent. hygienistka.).

Co se týče dentální hygieny, pro mne to je o dost příjemnější než samotný zubař. Navíc vždy dostanu nějaké vzorečky a tipy, co ještě zlepšit.
 baj d véj Žena99 Kategorie
22.09.2020 14:14:50
Zubní kámen se tvoří i při důkladném a pravidelném čištění chrupu.
 Arašíd
22.09.2020 13:36:56
Taky jsem musela začít chodit na dentální hygienu na doporučení lékaře. Holt dělá se mi zubní kámen a samozřejmě i pigmentace. A přitom si taky čistím pečlivě zuby doporučenými pomůckami. Úplně ti rozumím, taky jsem se bála. Ale všechno mi dopředu vysvětlila. Co bude dělat atp. Navíc mi umrtvila i dásně :D Takže ta bolest tam sice je, ale dá se to vydržet. A navíc se pak zuby lépe čistí a jsou hezké :) První sezení je asi nejdelší. Byla jsem tam 1 hodinu a půl, ale na dalších sezeních už jen 20 minut. Rozhodně se neboj. Je to nezvyk, ale opravdu po odstranění zubního kamene jsou zuby k nepoznání a to za to přeci stojí. Navíc je to prevence před paradentozou a dalšími nepříjemnostmi. Jediné, co mi teda vadí, že mi to neproplácí pojišťovna a 2x ročně se to docela nasbírá. Ale jinak dnes lituji toho, že jsem na dentální hygienu nechodila již dříve. Možná by mi to ušetřilo nějakou tu plombu.
Smajlík  kokoska94 Žena26 Kategorie
22.09.2020 13:04:04
Záleží jak kdo je šikovný. Mně se po dentální hygieně začaly zuby lámat. Jedničky a dvojky nahoře. Teď vypadám jako zajíc.
 zajic no
22.09.2020 12:59:20
Chodím pravidelně na dentální hygienu, páč bohužel mám sklony k zánětům dásní z genetického hlediska a není to tak hrozný ;) dá se to vydržet v pohodě. I ta první schůzka, kdy jsem prej měl zuby špatný, tak to šlo. Nesmíš bejt posera ;)
 Snapiczeq Muž34 Kategorie
22.09.2020 12:15:33
Jo jenže ja mám všechny kazy co mám asi od útlého dětství. Měla jsem problémy se sklovinou - dělalo se mi hodně kazů, měla jsem i zuby navíc a taky jsem chodila na mineralizaci. No ale teď asi 10 let nic. Jenže dásně mi krváceli už taky od dětství a moje zubařka říkala, že prý to je vrozený, když mi krvací dásně už od nějakých 9 let. Měla jsem vždy jedenkrát do roka corsodyl na 3 měsíce na předpis. Jenže někdy v 18 jsem začala používat mezizubní kartáčky. Bohužel kvůli osmičkám mám zuby hodně na "sobě" a vpředu dostanu jen niť. I zubař ten nový mi řekl ať přední zuby beru nití že tam prakticky není mezera pro mezuzubní kartáček a že by to udělalo víc neplechy než užitku. Zubní kámen mám, nevím, já mám i silnou pigmentaci zubů stačí parkrát černý čaj a hned mám zuby hnědé no. Zubařka mi nikdy kámen neodstraňovala jen tu pigmentaci. Takže zubní kámen mám už dokonce v barvě zubu ani není vidět včera mi to ukazoval, že je všude kolem zubů jen už je tak stejně zabarven bíle jako ty zuby že to není vidět.
No bojím se. Bo jako dásně mě nebolí víceméně až u těch jedniček tam mi to krvácí občas samovolně. Jenže nevím, co s tím, jestli je to tím kamenem, problém je že mezi horní jedničkou a dvojkou nemám pro kartáček mezizubní místo ba jsou ty zubu kousek přes sebe.
 desress
22.09.2020 11:48:06
Tam si chodi clovek odpocinout :-) A amalgamy urcite predelat uz z principu a rentgen celisti pri vstupni beru jako samozrejmost
Smajlík  Alt
22.09.2020 11:45:01
Mě to tedy nebolí, a ani krev skoro neteče.

Používáš správnou techniku? Kartáček ve sklonu 45° ke žlábku dásně a lehce kmitat.
 Sta67 Muž27 Kategorie
22.09.2020 11:10:57
Dentální hygiena nebolí, jen trochu nepříjemně lechtá, asi jako když se šťouráš párátkem v zubech.
 Alkedos Muž69 Kategorie
22.09.2020 11:08:45
Tak hlavně dentální hygienička není ta, která by ti měla kázat, jestli je tvoje současná hygiena špatná nebo ne. Ona je ta, kdo jí prostě provede. Asi jako uklízečka - její pracovní náplň taky není nadávat, že má někdo někde bordel - ona je placená za to, že to uklidí, hlavně bez keců, a basta.

Co se týče bolestivosti, každý máme prostě práh někde jinde, a co je pro někoho obtěžující, jiný právě můžeš cítit jako velmi bolestivé. Nepříjemné je to spíš proto, že je to zásah na citlivá místa zubů. A to asi víš ty, jak příjemné či nepříjemné je pro tebe obecně pobyt u zubaře a třeba jen běžné ošetření. Jinak ještě, co se mi potvrdilo, většinou, většinou!!!, jsou víc na bolest citliví právě chlapi. Jiná věc je, že jsou chlapi, co se tomu postaví a prostě to bez keců vydrží. Osobně bych řekla, že s ledvinovou kolikou, zánětem sedacího nervu, zánětem lícního nervu nebo porodem se to skutečně srovnat nedá, a to bylo asi zatím nejvíc, co bolelo mne :-).
 Hodislava Žena42 Kategorie
22.09.2020 11:07:05
Tak toto vážne nechápem. Čistíš si zuby doslova "ako drak", a robia sa ti tam také veci. Tak buď máš fakt genetiku, alebo si tie zuby čistíš nesprávnou technikou.
A priamo sa k tvojej otázke nedokážem vyjadriť, lebo mi to nikdy nemuseli robiť.
Smajlík  Fajnšmeker1989 Muž31 Kategorie
22.09.2020 11:07:01
Asi podle toho, jak máš zuby zanedbané. Mě to teda nijak nebolelo.
 Johnson654Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk