Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1142460, vloženo 21.09.2020 19:10:26 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pro-choice OMYL2 -do 12. týdne pak už ne
Vítejte u pravidelného seriálu, v němž se pokouším vysvětlit svůj názor na problematiku pro-choice/ pro-life.

Vy, pro-choisisté, proč vlastně nesouhlasíte s možností interrupce po CELOU DOBU těhotenství? V ČR je to legální jen v prvním trimestru (12. týden), v případě vážných vad plodu do 24. týdne. Pak už ne. Pak už to žádný lékař neudělá. Protože by mu za to hrozil vysoký trest. Kdyby si to žena nějak udělala sama, bude souzena za vraždu. To je divné, ne? Vždyť ona má právo rozhodnout, co udělá se svým tělem.

Takže tady vlastně není pro-choice/pro-life, tady je to pro-life a více pro-life. Naprostá většina lidí nesouhlasí s možností zabití dítěte v děloze matky (kdy se mu nejprve píchne smrtící injekce a matka ho pak vlastně porodí, někdy to nejde, porod se nespustí, tak se musí kleštěmi roztrhat, což je metoda interrupce v pozdějších stádiích. To se dělalo třeba za Lenina v SSSR, kde to bylo legální), takže jsou to taky pro-lifeři. Ale pak dluží odpověď, proč zrovna 12. týden je ta hranice...

Včera jsem se u svého příspěvku dočetl odpověď, že prý, cituji:
"ale nemůžeš rozhodovat o tom zda dítě porodí nebo ne. To by bylo hrubé narušení práv již narozeného a hotového člověka (ženy). Odnosit a porodit dítě je velmi náročné a je to zásadní zásah do těla i psychiky ženy. O tom nemůže rozhodovat nikdo další. " konec citátu

Fajn. Takže když se žena třeba v 7,5 měsíci těhotenství rozhodne, že si nechce ničit postavu, že nechce, aby se jí trvale rozšířila pánev, aby se jí rozestoupily hluboké bříšní svaly a už nikdy nebyla štíhlá, když nechce, aby se jí prověsila prsa, tak teda podle vás žena nemusí dítě donosit a porodit, jo?
Bezva, takže by mělo být v pořádku, aby žena nechala své dítě v děloze rozřezat a vyndat po kouskách. Aby nemusela rodit. Je to podle vás v pořádku? Je to přece její právo, ne? Co je tobě do toho?

Argument, že plod neumí udržovat homeostázu, a proto je možné jej zlikvidovat, neberu. Ani narozené děti totiž neumí udržovat homeostázu. Pokud nějaká matka nechá své novorozené dítě umrznout, je souzena za zabití z nedbalosti...zajímavé - vždyť jen to dítě má smůlu, že se neumí postarat, ne? Nemůžeš žádné ženě přikazovat, aby se starala o své dítě!

A už vůbec neberu "dokud embryo/plod nemůže bez pomoci přežít, tak nejde o vlastní jednotku." Ovšem ani novorozenec bez pomoci okolí nemůže přežít. Proč jste tak krutí, že nutíte ostatní se o něj starat? Pláčící dítě vyvolává prudkou lítost. Proč chcete někoho vystavovat lítosti? Není snažší prostě embryu, jakkoli starému, píchnout injekci a je navždy pokoj?

Prostě si myslím, že kdo je pro-choisista, měl by schvalovat možnost interrupce po celou dobu těhotenství. Jinak je pokrytec a protiřečí si.
 Calvin Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.09.2020 18:33:50
Čech24 -- Právě no. I z vedeckýho hlediska je to jasný -> spermie + vajíčko = život. Jsou výjimky když je dítě nemocné tak že by za (a) zemřelo hned po porodu nebo za (b) bylo doživotní ležák (případně by něják mělo trpět) nebo za (c) by hrozilo že matka i dítě zemřou.
Což by prostě nebyl život, ale přežívání. Takže za mě ano, potraty bych nezakázala úplně, ale musel by být dostatečný důvod.
 Padawan1047 Žena26 Kategorie
22.09.2020 14:53:46
Padawan1047: Inu to je pokrytectví liberastů.
 Čech24 Muž24 Kategorie
22.09.2020 10:02:43
Někteří lidé jsou tak zoufale monotématičtí.
Smajlík  leafroller Muž47 Kategorie
22.09.2020 01:28:08
Dobře demaskuješ pokrytectví.

Potrat je ve výjimečné situaci menší zlo (incest, znásilnění, těžká deformace dítěte), ale stále je to zabití. A ne žádné "přerušení těhotenství" to je eufemismus typu "zvláštní zacházení" = poprava u nacistů nebo u Sovětů "zastavení letu letadla" = sestřelení.

Nejsem pro zákazy zákony a tresty. Je to hlavně otázka morální a sociální.
 Čech24 Muž24 Kategorie
21.09.2020 23:13:46
Když žena potratí (přirozeně) tak se říká že přišla o DÍTĚ a je jedno v jakém to bylo měsíci.
Při ultrazvuku se doktor ptá jestli chtějí vědět pohlaví DÍTĚTE.
Když vrah zabije těhotnou ženu, je to dvojitá vražda.
Když je žena těhotná, tak čeká DÍTĚ.

Podle vědy život začíná početím.

Potrat je (legální) vražda.
 Padawan1047 Žena26 Kategorie
21.09.2020 21:25:57
Unbornlivesmatter: Hebeši... Heimdallovo oko je vševidoucí...
 Marika Bobika Žena34 Kategorie
21.09.2020 20:29:41
On se tady za mě někdo vydává a píše úchylné věci.
 Unborn lives matter
21.09.2020 19:58:58
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
21.09.2020 19:57:49
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
21.09.2020 19:56:53
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
21.09.2020 19:55:53
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
21.09.2020 19:53:47
Zapni mozek: ano, znám ty zákony. Ale ptáme se tu PROČ jsou ty zákony takovéto, ne JAKÉ jsou.

Ještě před pár desítkami let existovaly zákony, které trestaly homosexualitu...
Smajlík  Calvin
21.09.2020 19:52:46
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
21.09.2020 19:51:14
Unborn lives matter: ano, vím. Však třeba taková Gianna Jessen to přežila :-o to by mě zajímalo, co by jí pro-choisisti řekli, kdyby s ní mohli mluvit z očí do očí..."neměla bys ženská žít..., jsi jen shluk buněk...tvůj život je omyl...?"

Fakt by mě zajímalo, jak by se na ni všichni ti chytráci, co jsou plní ženských práv, dívali.
 Calvin
21.09.2020 19:50:49
§ 1
Účel zákona

Zákon upravuje umělé přerušení těhotenství a se zřetelem na ochranu života a zdraví ženy a v zájmu plánovaného a odpovědného rodičovství stanoví podmínky pro jeho provádění.
Předcházení nežádoucímu těhotenství

§ 2

Nežádoucímu těhotenství se předchází především výchovou k plánovanému a odpovědnému rodičovství v rodině, ve škole a zdravotnických zařízeních, výchovným působením v oblasti sociální a kulturní a využíváním prostředků k zabránění těhotenství.

§ 3

Prostředky k zabránění těhotenství, které jsou na lékařský předpis, jakož i lékařské vyšetření a kontrola s tím související se poskytují ženě bezplatně.
Podmínky pro umělé přerušení těhotenství

§ 4

Ženě se uměle přeruší těhotenství, jestliže o to písemně požádá, nepřesahuje-li těhotenství dvanáct týdnů a nebrání-li tomu její zdravotní důvody.

§ 5

Ženě lze uměle přerušit těhotenství ze zdravotních důvodů s jejím souhlasem nebo z jejího podnětu, jestliže je ohrožen její život nebo zdraví nebo zdravý vývoj plodu nebo jestliže jde o geneticky vadný vývoj plodu.

§ 6

(1) Ženě, která nedovršila šestnácti let, lze uměle přerušit těhotenství podle § 4 se souhlasem zákonného zástupce, popřípadě toho, jemuž byla svěřena do výchovy.

(2) Jestliže bylo podle § 4 uměle přerušeno těhotenství ženě ve věku od šestnácti do osmnácti let, vyrozumí o tom zdravotnické zařízení jejího zákonného zástupce.
Postup při projednání umělého přerušení těhotenství

§ 7

Žena písemně požádá o umělé přerušení těhotenství ženského lékaře zdravotnického zařízení příslušného podle místa jejího trvalého pobytu nebo místa pracoviště nebo školy. Lékař je povinen poučit ženu o možných zdravotních důsledcích umělého přerušení těhotenství i o způsobech používání antikoncepčních metod a prostředků. Jestliže žena na umělém přerušení těhotenství trvá a zjistí-li lékař, že jsou splněny podmínky pro jeho výkon, určí zdravotnické zařízení, kde se výkon provede.

§ 8

(1) Jestliže lékař neshledal podmínky pro umělé přerušení těhotenství (§ 4 a 5), může žena do tří dnů písemně požádat o přezkoumání jeho závěru okresního odborníka pro obor gynekologie a porodnictví, který tuto žádost přezkoumá nejpozději do dvou dnů od jejího doručení. K přezkoumání žádosti si tento odborník přizve dva další lékaře z tohoto oboru, popřípadě i lékaře z jiného dotčeného oboru. Zjistí-li, že podmínky pro umělé přerušení těhotenství jsou splněny, oznámí to ženě a určí zdravotnické zařízení, kde se výkon provede.

(2) Jestliže okresní odborník pro obor gynekologie a porodnictví neshledal podmínky pro umělé přerušení těhotenství a žena na něm trvá, postoupí ihned její písemnou žádost k přezkoumání krajskému odborníkovi pro obor gynekologie a porodnictví, který si přizve dva další lékaře z tohoto oboru, popřípadě i lékaře z jiného dotčeného oboru a přezkoumá žádost nejpozději do tří dnů od jejího doručení. Neshledal-li podmínky pro umělé přerušení těhotenství, písemně oznámí ženě výsledek přezkoumání, kte
 Zapni mozek
21.09.2020 19:48:44
Podporování něčeho nezákoného je pokud vím trestné.
Smajlík  Zapni mozek
21.09.2020 19:46:15
Calvin: Bohužel v řadě zemí je legální vražda minutu před porodem. Mám o tom sekci na odkazovaném webu na Webnode. Je to sekce Vraždění novorozenců a kojenců.
Zcela bez omezení Kanada, část Austrálie a část USA a také Severní Korea
 Unborn lives matter
21.09.2020 19:45:05
ŘŘŘŘŘ: zjevně záleží. Kdyby ne, nepsal bys sem nic
 Calvin
21.09.2020 19:42:43
UnbornLivesMatter: ale jako v pořádku. Dokazuje tím, že mu došly argumenty. To se u pro-choisistů (vlastně takzvaných pro-choisistům, málokterý si lajzne připustit interrupce po celou dobu těhotenství - a nejsou pak schopní sdělit žádnou objektivní hranici, protože žádná neexistuje) stává ;-)
 Calvin
21.09.2020 19:41:31
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
21.09.2020 19:40:40
https://www.youtube.com/watch?v=0Gz_u55UT48
Smajlík  ŘŘŘŘŘ
21.09.2020 19:39:14
Troll a vandalista ŘŘŘŘŘ byl nahlášen administrátoru Kaitenovi. Pravděpodobně ho čeká třídenní BAN.
 UnbornLivesMatter
21.09.2020 19:39:04
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
21.09.2020 19:35:59
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
21.09.2020 19:34:34
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
21.09.2020 19:33:06
ŘŘŘŘŘ: svou textovou agresí jen dokazuješ, že mám pravdu. Že nemáš žádný relevantní a smysluplný protiargument.
 Calvin
21.09.2020 19:32:53
baj d véj: Samozřejmě, že neznáš. Protože tady to je zatím naštěstí nelegální, ale v New Yorku je možné zavraždit dítě z důvodu "ohrožení duševního zdraví matky" ještě minutu před narozením a teď to chce zavést i Francie z důvodu "psychosociální úzkosti" matky https://1url.cz/hzDhG
 UnbornLivesMatter
21.09.2020 19:31:31
baj d véj: "Osobně neznám případ ženy, která by řešila potrat až v 7 měsíci kvůli "vzhledu". "

a nemyslíš, že je to třeba tím, že v 7. měsíci už je to u nás nelegální a nikde jí to neudělají?

Za Leninského SSSR to bylo legální a ženy to občas podstupovaly! Každopádně já tu mluvím principiálně. Kdyby taková žena byla, schválil bys jí to? A co je tobě do jejího rozhodnutí? Ona má právo na své rozhodnutí, jak naloží se svým tělem!!!!!
 Calvin
21.09.2020 19:31:25
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
21.09.2020 19:28:52
ŘŘŘŘŘ: děkuji. Došly argumenty, co? Když čtu různé zahraniční pro-life webovky, tak v diskuzích je to to samé. Namísto toho, aby tam někdo snášel relevantní argumenty (třebaže nesouhlasné), tak se to snaží shodit a spamovat.
 Calvin
21.09.2020 19:27:59
UnbornLivesMatter¨
Má reakce byla spíše ve smyslu toho, že autor této diskuze je krapet mimo a že se moc neorientuje v tom, jak se tělo ženy v těhotenství vyvíjí.

Osobně neznám případ ženy, která by řešila potrat až v 7 měsíci kvůli "vzhledu".

Takže když už, tak by bylo fajn dávat reálné příklady.
 baj d véj Žena99 Kategorie
21.09.2020 19:26:42
baj d véj: nemá. Pánev se u některých žen roztáhne až při porodu. To samé hluboké břišní svalstvo. A prsa se začínají formovat a měnit až od tohoto období.

Ale zeptám se takhle: souhlasíš s tím, aby v 7,5 měsíci těhotenství mohla žena podstoupit umělý potrat? Proč ano? Proč ne?
 Calvin
21.09.2020 19:26:03
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
21.09.2020 19:25:36
baj d véj: Tak si to měla rozmyslet dřív. Život nevinného dítěte má přednost před něčí postavou. Život je zcela přirozeně právo, postava žádné "právo" není. A když dítě nechce, v drtivé většině případů ji do sexu nikdo nenutí.
 UnbornLivesMatter
21.09.2020 19:23:35
Fajn. Takže když se žena třeba v 7,5 měsíci těhotenství rozhodne, že si nechce ničit postavu, že nechce, aby se jí trvale rozšířila pánev, aby se jí rozestoupily hluboké bříšní svaly a už nikdy nebyla štíhlá, když nechce, aby se jí prověsila prsa, tak teda podle vás žena nemusí dítě donosit a porodit, jo?
***********************

V 7,5 měsíci už postavu ZMĚNĚNOU má :) takže těžko si už v této fázi rozhodne z tohoto rozmaru pro potrat. :)
 baj d véj Žena99 Kategorie
21.09.2020 19:21:49
Ahoj, díky za osvětu, kterou tu vedeš :)

Já jsem ji vedl velmi intenzivně, ale teď nemám moc času. Ale dokonce se mi podařilo přesvědčit dvě osobně známé holky, že potrat je vražda dítěte. A jednoho osobně známého kluka jsem přesvědčil, že i handicapované děti mají mít právo na život. A také tři lidi virtuálně.

Odkazy na mé stránky:
https://zazivotdetiprolife.webnode.cz/
https://www.instagram.com/za_zivot_deti_prolife_cz/

Když tak se mi ozvi na mail whiny15@post.cz

Na mých stránkách máš mnoho materiálu, argumentů, informací o vývoji nenarozeného dítěte, historii vražd nenarozených dětí, různé mapy a fotografie, zpravodajství a mnoho dalšího.
Smajlík  UnbornLivesMatterPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk