Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1142402, vloženo 21.09.2020 00:26:31 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Tak už to v životě chodí a byl to debil
Hodně mě štve, že když se někomu svěřím s tím co mě mrzí či trápí, tak ve větině případů od lidí a zvlášť rodiny dostávám jen rady typu - takhle to už v životě chodí, tak se s tim smiř a jdi dál. Je to asi stejné jako, když vám po rozchodu přátelé řeknou - byl to debil, vykašli se na něj. Nějak to prostě zamrzí, protože před rozchodem by vám nic takového o vašem partnerovi neřekli a jejich řeči o vyrovnání mizí s tím, když se začnou sami svěřovat o tom co je mrzí. Proč tyhle kecy vlastně říkáme? Jasně nebudem se podporovat v pobrekávání a vzájeně se udržovat v sebelítosti, ale tyhle reakce člověku skoro dávají dojem, že je to přecitlivělá srábotka co se s tím prostě neumí vyrovnat a jít dál. Také bych řekla, že to mé pocity znehodnocuje a tak nějak to skoro vnímám jako by na pocitech vlastně nezáleželo. Jednou na základce jsem napsala úvahu s titulkem 'Proč nechci být jako moji rodiče'. Byla to moje reakce na to, že mi rodiče a hlavně táta od mala říkali, že v životě to bude jen těžší a těžší a budu chodit do práce a platit účty a na žádné hraní nebudu mít čas. Neuvědomovali si, že mě utvrzují v názoru, že rozodně nechci být jako oni - stejně zhrzená životem. Přečíst jsem jim to ale nikdy nedala.
Když přemýšlím o tom co bych vlastně chtěla za reakci, bylo by to prostě něco citlivého. Bylo by tak hrozné říct. 'To je mi líto' nebo 'to bude dobrý, ale chápu že tě to teď mrzí'? Proč je citlivost a smutek tak strašně nežádoucí? Příjde mi že částečně je to dědictví dělnických let, kdy se stále tvrdí že práce je lékem na všechno a také nečím co dnšní společnost úsměvů a pohodlí neakceptuje, protože se jí to nehodí do krámu.
 Salome Žena25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.09.2020 12:25:33
Zimniptaci, pobavil. I když nabádat lidi ke fňukání podle mě není moc chytré.
Smajlík  leafroller Muž47 Kategorie
21.09.2020 12:22:32
Psychologove tvrdi ze 2 z 10ti jsou sociopati, lidi bez empatie.
Mas naprostou pravdu v tom ze rikat nekomu ' to je zivot' je netaktni, necitlive ale co cekat od sociopata ktery nevi co je to empatie, citeni, emoce?
DavidDread ti spravne popsal premysleni typickeho chladneho sociopata. Jaky je on sam. Zije v domeni ze lide zde potrebuji 'realisticky nahled na vec' a pritom tu za sebou zanechava zumpu.
Nenech si namluvit od nikoho ze nemas pravo na souciteni, neposlouchej nikoho kdo znehodnocuje tve city. Mas na to plne pravo a hlavne nebud jako oni. Bud hrda na svou citlivost protoze ikdyz se to nezda tak diky tomu vidis svet jinak, barevneji, veseleji. To sociopati neznaji, ziji ve svem jednoduchem cernobilem svete ktery se toci kolem nich.
 Zimniptaci
21.09.2020 11:36:24
Jenže věta "tak se s tim smiř a jdi dál" v sobě má moudro. Nabádá ke skromnosti. Pomáhá učit se prohrávat. A toto umění mnoha lidem opravdu schází.
 leafroller Muž47 Kategorie
21.09.2020 11:17:15
Ještě že nemám superschopnost číst myšlenky...i když skvěle umím číst pohledy a úsměvy a občas se mi chce blejt.
 jowa Muž24 Kategorie
21.09.2020 10:04:47
Jo, já tomu vcelku rozumím. Moje dětství se hodně točilo kolem toho, že bych měla věci cítit a prožívat nějak jinak...což bylo strašně frustrující, jelikož jsem pak měla neustále dojem, že je se mnou něco špatně...
Myslím, že většina lidí to dělá proto, že neví jak reagovat, ale bagatelizace něčích pocitů je opravdu nešťastná. Všeobecně máme tendenci považovat emoce jako jsou smutek a hněv (ale i další) za nežádoucí, za něco, čeho je třeba se rychle zbavit - přeskočit, potlačit. Zvlášť rodiče neradi vidí, že se jejich děti trápí. Mediální obraz, který na nás útočí ze všech stran ukazuje samé šťastné, veselé mladé lidi, kteří si užívají života a radostně konzumují. Přitom utrpení je normální součástí života - bez něho bychom nedokázali ocenit dobré časy, nic by nás nenutilo stávat se lepšími lidmi...
Psychologové to vědí a jeden z důvodů, proč se u nich dobře vykecává je právě ten, že dokáží akceptovat klientovy emoce a pocity bez odsudků a nenutí ho, aby se přes to - ať je to cokoliv - rychle přenesl a cítil to nějak jinak...
Docela dobře to popsal Honzák v jedné ze svých knih. Když chce člověk někomu zoufalému/smutnému radit, musí se s ním nejprve spojit emočně - tj. projevit empatii, pochopení pro jeho situaci, nesoudit ho za to, jaké má pocity. Teprv pak Ti začne druhý naslouchat a vnímat a je možno přispět i nějakou tou racionálnější radou. Do té doby Tě neslyší.
 Střelenka-Lenka Žena37 Kategorie
21.09.2020 09:25:18
Já ono "to je mi líto, chápu, že tě to mrzí, ale bude to dobrý" právě v tom "takhle to už v životě chodí, tak se s tim smiř a jdi dál" nebo "byl to debil, kašli na něj" slyším. Možná taky záleží na tónu, jakým se to říká. Ale máš pravdu, že předčasné burcování k akci člověku moc nepomůže, když zrovna potřebuje jen sdílet čerstvé emoce a najít pochopení. V takovém případě jen vyjádření účasti, případně lítosti, bohatě stačí. Každopádně to lidi nemyslí zle, jen opakují, co sami slyšeli, znají a umí.
Na druhou stranu pokud rady typu "tak už to chodí, jdi dál" slýcháš pravidelně a z různých stran, jestli to není k zamyšlení, zda si věci nebereš až příliš osobně a dlouho se v nich nenimráš, místo toho, aby ses přes ně prostě přenesla.
 Teq
21.09.2020 09:13:18
Proč máš vůbec potřebu o svých problémech mluvit? Uleví se ti pak?
Jestli jo, tak o nich nemluv nahlas, jenom v duchu. A sama si odpověz tou svou vysněnou větou. Ano, i mně se to zdá směšné, ale přijde mi to lepší, než obtěžovat ostatní, kteří ti stejně řeknou, co nechceš slyšet.
 Uhtg
21.09.2020 08:28:18
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
21.09.2020 05:49:20
Nikdo tady nepise tak krasne jako davidred, je fakt lahoda ho cist. Kdyby byl psycholog tak k nemu chodim i kdyz to nepotrebuju. Fakt nadhera.
 LaMouche
21.09.2020 04:25:14
"rodiče a hlavně táta od mala říkali, že v životě to bude jen těžší a těžší a budu chodit do práce a platit účty a na žádné hraní nebudu mít čas"

No a jak to vypadá teď? Měl fotřík pravdu?
Smajlík  klukjakobuk
21.09.2020 03:48:06
Jak často se jim s tvým trápením svěřuješ? Podle mě jen neví, jak tě utěšit. Tak jako ty nevíš, jak se s tím vyrovnat, tak oni ti bohužel nedokáží pomoci.

Neměj jim to za zlé. Ale člověk má problém zpracovávat vlastní smutek, natož se 100% vcítit do pocitů druhého.
 baj d véj Žena99 Kategorie
21.09.2020 02:05:10
Ve skutečnosti je to tak, že když Tě něco trápí, nebo Tě někdo zklame, musíš se s tím VŽDYCKY vyrovnat jen sama a nikdo to za Tebe neudělá. Proto ty obecné reakce a " fráze ", protože skutečná rada prostě neexistuje. Kdyby existovala, stačilo by ji vyvěsit na hlavní stránku Zpovědnice a Zpovědnici uzavřít.

Málokteré dítě chce být jako rodiče a zvlášť v pubertě, v období vzdoru. Není ovšem bez zajímavosti, že přestože si to říkají všechny mladé generace už staletí, stejně nakonec skončí jako oni a jejich děti se budou distancovat zase od nich. Vezmi si 60. léta v Americe a období Hippies, jako jedné z nejsilnějších revolt proti establišmentu a světovému řádu vůbec. Z " květinových dětí ", které bojovaly proti válce, konzumu a za volnou lásku, se staly páprdové a babky, kteří sedí ve svých vilách, firmách a nadávají na současnou generaci jak je k ničemu.

Nevím o tom, že by citlivost a smutek byly nežádoucí. Naopak se mi zdá, že dnešní generace je víc přecitlivělá než k tomu má objektivní důvody. Nikdy v dějinách lidstva se totiž mladí lidé neměli tak dobře jako dnes a netrpěli takovým přebytkem všeho jako dnes. A to je možná ten důvod.
 davidred Muž26 Kategorie
21.09.2020 00:57:59
protože, dějiny když tvoří se pro hlavy na míse nemá se štkát.
 Osamělý chlap Muž30 Kategorie
21.09.2020 00:29:53
Běž radši spát
 pocketAces Muž18 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk