Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1142398, vloženo 20.09.2020 23:29:32 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Toxické vztahy v rodině
Je to klasika. Rodina dokáže člívěku pořádně zatopit pod kotlem toxický vztahový polívky, jenže je to rodina a pokud už to není přes čáru, není to tak, že prostě odstřihnete a najdete si novou a lepší. Otázka je jak jí příjmout se vším všudy i s ním špatný zvlášť v momentě kdy vám dojde, že se to nezmění ani o píď, ne-li to bude ještě horší. Lidé si prostě často neuvědomují, jak se chovají k druhým a bohžel v rodině si lidé dovolují mnohem více, prootže jak se tradičně říká 'rodina to unese'. Zajímalo by mě zda se vám s něčím takovým podařilo nějak vyrovnat?
Jsem ve fázi, kdy jse mpochpila proč se členové mé blízké rodiny chovají tak jak se ke mě chovají. kostce - moje máma je stále dítě a můj táta se natolik bojí, aby ho přítelkyně neopustila, že tomu objetuje úplně všechno - včetně sama sebe, natož nějaký dcery. Babička je zahořklá ze života s dědou, který si narozdíl od ní uměl užít život, jenže babička teď všem ordinuje tu samou trpkost jako standart. ruhá babička je zas extrémně sebelítostivá a bere si osobne i to že jste přišli o pět minut pozdě....
Takže se ptám, jak v tomhle přežít abych si z toho za pá let nešla skočit.
 Salome Žena25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.09.2020 15:31:16
Zrovna nedávno jsem na tohle téma poslouchal podcast od Petra Casanovy a tam říkal, že někdy je jediné východisko utnout kontakt. Rodina nerodina.
 Dikobraz
21.09.2020 11:40:43
K čemu je člověku dobrá rodina?
 leafroller Muž47 Kategorie
21.09.2020 08:53:07
Můžeš rodinu jako příležitost, jak se naučit tolerovat a respektovat druhý lidi. Tady to má tu výhodu, že když ti to nevyjde, tak "to rodina unese" a nebude to takovej průšvih jako třeba v práci. Ideální rodinu nemá nikdo, jen ti šťastní už se s ní naučili žít a neodsuzivat druhé jen proto, že jsou jiní než ty.

Jaká jsi jsi vlastně ty? O každém tu píšeš jednu vlastnost, u sebe ne. A jak fungujete celkově? Je babička třeba uražená, že jste přišli o pár minut později, ale návštěvy u ní jsou jinak v klidu a cítíš zájem? V jakém smyslu je tvoje máma ještě dítě? Nemůžete společně sdílet, jak se vám žije a či prožíváte, nebo za ní musíš zařizovat všechno?
 tralanka
21.09.2020 08:29:56
Ber to tak, jak to je. Nezměníš to, tak se tím netrap. To, že tě to trápí napovídá, že také bys chtěla, aby bylo vše jinak - stejně jako oni. Ale pusť to z hlavy. S každým buď tak dlouho, aby to bylo pro tebe snesitelné a pak odejdi. Lidi nezměníš, ale můžeš změnit svůj postoj k nim. Tedy nebýt zklamaná tím, jak to je.
 fimisek
21.09.2020 07:44:28
Nepodarilo. Som "vo fáze" hľadanie odpovede. :DDDDD
 Fajnšmeker1989 Muž31 Kategorie
21.09.2020 03:05:23
Nikdo není dokonalý. Ani Ty, jak je patrno z Tvé češtiny.

Myslím, že lidi dost šermují slovem " toxický ". Ty popisuješ rodinu, která má k dokonalosti asi daleko, ale toxická opravdu není. Možná bude dobré přijmout to, že všichni mají chyby a zvlášť, když je na nich chceš hledat. A taky, že starší lidé si už něco prožili a mají nárok na to aby nebyli tak samozřejmí a bezstarostní jako jsi Ty ve svých letech. Konečně, co Ty víš jaká budeš za pár let až Tě pár kluků zklame, nebo zůstaneš jako samoživitelka s dítětem na krku, kterému budeš věnovat celou svoji lásku? A jak by Ti bylo kdyby to dítě potom napsalo na internet, že jeho máma je toxická a dětská?

Pokud platí, že svět není spravedlivý, tak ve vztahu dětí a rodičů to platí dvojnásob. A teď opravdu nehodnotím jakou máš rodinu, protože to nemůžu vědět. Ale vím, že existují tisíce dětí, které rodinu nemají a daly by všechno za dětinskou matku, zapšklou babičku a alespoň slabošského otce. Pokud Ti vadí Tvoje rodina tak máš jedinou šanci - pokusit se aby ta Tvoje v budoucnu byla lepší. Možná zjistíš, že tak lehké to není. A že nikdo dopředu nevstupuje do rodinného života s tím, že chce mít toxické prostředí.
 davidred Muž26 Kategorie
21.09.2020 00:40:45
Je to na dlouhou trať a nevylučuji, že některé vztahy v rodinách jsou poničené natolik, že je sebevětší snaha nemusí zachránit. On totiž s věkem stoupá i to utvrzování světonázoru a vůbec všeho, myšlenek, vzpomínek a jejich překrucování...
Když se s tebou někdo nebude bavit, protože jsi byla podle něho divná, tak to už asi nezměníš. Některé lidi nepřesvědčíš a proto musíš přesvědčit sama sebe, že stojíš za to, abys žila a vůbec, abys tvořila svůj život.
Moje vztahy v rodině byly hodně chladné, vlastně cizí lidi. K tomu extrémní podmínky a vlastně se nejbližší stali tvým největším nepřítelem. Protože jsem cítil, že mě brzdí, že tím, jak mě neznají, tak nemohu vnitřně růst, protože by tomu učinili svým jednáním přítrž, jelikož mě měli za někoho jiného, tak by jim to, pro ně nové, chování přišlo divné.
Začal jsem s upřímností k sobě. Pak k ostatním. Bude to znít divně, ale určitá zralost a vhled na svoje problémy toto hojení vztahů dost urychlí. Neznám tvůj celý příběh ani vztahy, ale jediné co můžu doporučit je, aby sis co nejdříve uvědomila sama sebe, že nejsi na nikom závislá a pokud ano, postupně přestat být závislá.
Je to těžké, když na tebe život pálí ze všech stran, ale jediný, kdo ti pomůže, jsi ty sama. A ty seš řešení svého problému.
Ptej se sebe, jak moc tě definuje okolí a nakolik se znáš ty sama, je to hodně důležité, protože pak začneš teprve prosazovat svou osobnost.
Je to nějak srozumitelné? :D
 JesseClark Muž27 Kategorie
20.09.2020 23:51:19
Salome: Uprimne , moc ne :-D nesnáším život
 Mráček se třpytkami Žena20 Kategorie
20.09.2020 23:47:02
JesseClark - A jak jsi postupoval? A jak tvé dobré vztahy s nejbližšími ovlivnili tvůj život? Ce se změnilo?
Mráček se třpytkami - Asi jsem nevděčnice, ale 'bez nich bych tu nebyla' je pro mě dost málo. To je asi stejné ujištění, stejně jako argument, že mám být vděčná že nemám hlad, narozdíl od dětí v Africe. Tobě to vážně funguje?

Ps: Pardon za ty hrubý chyby
 Salome
20.09.2020 23:42:41
Zcela upřímně mi pomohlo to začít řešit postupně. Najít si tu cestu k nim. Já jsem zjistil, že přes to vlak nejede, jestliže chci být v osobním životě úspěšný, musím mít dobré vztahy u nejbližších.
 JesseClark Muž27 Kategorie
20.09.2020 23:42:34
Prostě jsem si řekla , že mě vytvořili, máma mi dala život , ale už neřekla jak žít , beru je jako součást života , prostě tam jsou , někde v ústranní . A pak jsou to taky jen lidi . Musíš o sobě smýšlet jako o skvělé bytosti , že bys tu bez nich vlastně ani nebyla a byla by to hrozná škoda. To si říkám já .
 Mráček se třpytkami Žena20 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk