Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1142306, vloženo 20.09.2020 07:26:50 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zpověď zdravotní sestry
Doba Covidová se dotkla/dotýká každého z nás, i když každého jinak. Někdo přišel o práci, někdo o vzah, někdo třeba o střechu nad hlavou. Já měla to štěstí, že mě nepotkalo ani jedno z toho. Naopak, práce bylo až nad hlavu. V první vlně jsem byla umístěna na oddělení pro pacienty s Covidem a nyní mě to čeká také. Mohla bych se rozpovídat o tom jaké to je pracovat 12 hodin v Tyveku, respirátoru, štítu a dvojitých rukavicích, ale o to v mojí zpovědi nejde. Jen bych chtěla předem upozornit ty, co budou namítat, že si nemám na co stěžovat, že jsem si tu práci vybrala - mohla jsem to odmítnout, dát výpověď, ale kdybychom to udělali všichni, tak by byla čísla zemřelých úplně jiná.
Když se objevil fenomén „antirouškařů“ a „odmítačů“, tak jsem to brala s rezervou a mávla nad tím rukou. Říkala jsem si, že jsou to přeci jen laici a nevědí to,co já a neviděli a ani nemohli vidět to, co já. Ale s tím, jak tento fenomén narůstá mě to nutí k zamyšlení. Mám teď totiž spoustu času - ani mně totiž virus neobešel, takže ležím, naštěstí už po horečkách a kašli, 8. den doma v karanténě.
Víte, vždycky když někdo kroutí hlavou nad tím, jak tuhle práci vzhledem k podmínkám a platům můžu dělat, odpovídám, že to dělám pro to, abych pomáhala lidem. Celý svůj profesní život jsem tady pro své pacienty, když mají bolesti, když mají strach, když se musí vyrovnat z následky svých diagnóz a operací i když už z tohoto světa odchází. Když ale teď vidím kolik je obecně v lidech sobeckosti a zloby, neochoty a hořkosti, tak už prostě dál lidem pomáhat nechci.
Někdo nějaký nápad kam se profesně dál ubírat? Nějaký obor ke kterému nutně nepotřebuji odborné vzdělání?
 Enfermera Žena27  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.09.2020 20:39:22
"...Někdo přišel o práci, někdo o vzah, někdo třeba o střechu nad hlavou..."

Mně a mou rodinu i blízké příbuzné naštěstí nic takového nepotkalo. Ani nějaké nakažení.
 Researcher Muž81 Kategorie
20.09.2020 15:43:24
Druhý záchod: děkuju, náčelníku, že ses mě zastal
 Odpočinek Muž51 Kategorie
20.09.2020 15:40:27
Odpočinek: Právní systém rozeznává pouze usmrcení z nedbalosti. Nechci tu zabíhat do detailů jako jsou typové znaky = objekt, objektivní stránka, subjekt a subjektivní stránka, protiprávnost.

Jiná věc je zabití, či vražda.

ajax: Tak pozor, aby tě ten smrtící Covid-19 nezabil. Ono se všeobecně ví, že je to zabiják tisíců lidí, zejména to zabíjí ty nejmladší a nejzdravější. A málokdy to zabije polomrtvého člověka, to musí být fakt náhoda, aby ten virus zabil někoho nemocného.
 Druhý záchod
20.09.2020 15:27:42
Druhý záchod: tak ono i znásilnění jsou ve finále z nedbalosti, prostě "nedbal, že nechtěla"
 Odpočinek Muž51 Kategorie
20.09.2020 14:38:50
Jo jasný, já třeba nikdy zásadně doktora/nemocnici nepotřeboval, dokážu si vylízat rány zatím sám přesto zdravotní odvádím. Dělám montážníka,seřizovače,zedíka,sadrokarotnáře a když si debilní lidi neumí vymalovat tak i malíře. Práce mám taky 3 prdele musím se srát každý den s někým jiným, v době koronaviru sou jak to říct všichni opatrní na peníze to znamená všechno nejlépe dělat v nadlidské kvalitě a i tak ti nikdo nepoděkuje jenom sama reklamace, buzerace a ty jako nástroj v Babišově království to musíš snášet. No pokud tě to nebaví a myslíš že si jediná chudinka které se děje nějaké příkoří v této zvláštní době, můžu ti říct že to budeš mít všude hodně podobné. S tou pracovní dobou znám mimo obor třeba kuchaře který má 15h denně nabudíku to samé JZDáci taky nedoceněný faktor ale žrát chtějí všichni. Já sám nedělám 12ctky každý den ale kolikrát mám i 16 nebo dokonce 18h abych to stihl dokončit a nikde nebečím jak je ke mě systém strašně nefér.
 ajax
20.09.2020 13:43:18
Diamond vampire: Za vraždu z nedbalosti? Ty jsi mi ale právnička. Že takový TČ nikdo nezná. Ale to je u vás, neználků, typické, nedivím se ničemu :-)

Enfermera: I já ti přeju, ať se uzdravíš. Fyzicky i duševně ;-)
Smajlík  Druhý záchod
20.09.2020 13:25:56
Odpočiň si, dej se brzy do pořádku a na blbce kašli - zpětnou vazbu si ber od lidí kterým jsi pomohla, z jejich očí. Ostatní ber jen jako ptáky v lese, jen kulisa která se tě netýká. Nemohou ti nijak ublížit, pokud jim s tím sama nepomůžeš.
Smajlík  Odpočinek Muž51 Kategorie
20.09.2020 13:22:59
Asi do státní správy, titul asi máš, když děláš regulované povolání, a tam nezáleží na tom, z čeho. Tak třeba na hygienickou stanici by se hodil i ten obor, co máš vystudovaný? Jinak tě úplně chápu, mně je z těch odmítačů taky zle, a přála bych jim, aby je prostě nechali zdechnout, když to vlastní vinou fakt dostanou, zmrdi. A když někoho prokazatelně nakazí a on pak fakt umře, tak by měli jít sedět za vraždu z nedbalosti.
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
20.09.2020 12:54:56
Na blbce narazíš všude. To si nevybereš. Já nepracuju ve zdravotnictví a taky mi pár takových jedinců znechutilo práci, kterou jsem miloval. Přesunulej jsem se z oblasti, kde jsem byl více v kontaktu s lidmi do jeskyně, laborky. Mám víc toho zkoumání a jsem spokojenej. Jestli máš možnost, běž do laborek. Aspoň na čas.

A přeju ti, aby ses brzy uzdravila. Ty i tvůj přítel.
Smajlík  zhruba asi takhle
20.09.2020 12:44:12
Přeju ti, ať se co nejdřív uzdravíš.
 Alkedos Muž69 Kategorie
20.09.2020 12:42:24
Zdravotní sestra nemá podle mě problém najít si jinou práci, případně se můžeš rekvalifikovat. Mohla bys dělat třeba prodavačku či servírku, ale to je pořád práce s lidmi. Možná bys mohla využít svých znalostí v nějaké pomocné práci ve výzkumu.

Teď to na tebe vše dolehlo a ležíš nemocná v posteli, tak nad tím vším přemýšlíš. Budeš mít ještě čas se nad tím zamyslet.

Na druhou stranu, u téhle profese je motivace velmi důležitá a než abys to dělala se sebezapřením, tak možná zkus něco jiného.
 Alkedos Muž69 Kategorie
20.09.2020 12:14:15
Tvůj problém je právě to, že svoji práci vnímáš jako poslání. Takový lidi v ní vyhoří nejdřív.
Samozřejmě by tuhle práci neměli dělat nějaký nepříjemný krůty bez kapky empatie a vztahu k lidem.Ale pro až moc velký citlivky co chtějí hrozně moc pomáhat to taky není. Ideální je stav, kdy když jsi v práci, tak tam chceš být pro ty lidi, ale jak se za tebou zavřou dveře, nechavas nemocnici za sebou. Je to práce která tě baví, dáváti smysl, ale pořád jen práce.
Někomu mimo obor se to může zdát tvrdý, ale já pracuju v domově pro seniory a když se nas na kurzech ptali proč chceme dělat tuhle práci a jedna holka prohlásila, ze chce strašně moc pomáhat lidem, lektorka pronesla- no tak vy vyhorite nejdřív.
 Mila
20.09.2020 10:58:12
Ahoj. Nad změnou povolání přemýšlíš na základě momentálních pocitů a velkého psychického vyčerpání. Obě tyto věci pominou. Zkus prostě jen na chvíli ubrat plyn, jsi pouze člověk , nemůžeš jet neustále na sto procent, soustřeď se na to podstatné a vtom méně podstatném si dovol ubrat. Až nabereš síly, znovu pomale začni na plyn šlapat, jen měj neustále pod dohledem úroveň svojí energie, musíš se naučit vypozorovat kdy si můžeš dovolit přidat a kdy naopak je nutné ubrat.
Přeji hodně sil, pevnou vůli a ze srdce děkuji za Vaše úsilí.
 999Aesthetic10 Muž28 Kategorie
20.09.2020 10:44:40
Někteří lidé jsou hrozní, ale to pořád není důvod k tomu, jim nepomáhat. Všichni lidé si zaslouží pomoc a péči, a třeba je to změní k lepšímu...
Smajlík  Socialista
20.09.2020 10:42:41
Já si velmi vážím všech zdravotníků a nejen v době Covidu. Dokonce si myslím, že nyní je na ně pouze víc vidět, ale jejich úloha je nezastupitelná vždycky, jak poznal každý, kdo měl někoho těžce nemocného. Pokud je někdo nezodpovědný, je to jeho volba. Odmítačům roušek vyčítám proto spíše to, že jsou nezodpovědní vůči ostatním. Většina lidí ale takoví nejsou. Pokud se chcete vzdát krásného povolání jen pro pár hlupáků tak si myslím, že to je chyba.
 Odiyan Muž46 Kategorie
20.09.2020 10:40:45
Tomu, cos napsala za duvod, fakt veris?
 lol
20.09.2020 10:23:04
Ľudia pokiaľ si niečo sami nezažijú tak dovtedy to nepochopia. Je fajn, že svoju prácu robíš dobre a zodpovedne. Chápem, že ťa ako sestričku dokáže naštvať keď niekto po nete píše, že covid neexistuje a, že rúška sú zbytočné a netreba ich nosiť.
No a pokiaľ ťa práca baví a chceš odísť, len kvôli tomu aký sú ľudia asi by som si to ešte rozmyslel.
No pokiaľ sa chceš profesijne posunúť ďalej tak do toho choď. Síce neviem kam, ale prajem veľa šťastia a, že sa ti to podarí nájsť.
 Heyy Richie22 Muž19 Kategorie
20.09.2020 09:58:56
Podle mě je hodně oborů kolem toho. Nějaká laboratoř, tam bys mohla být sama, jestli ti vadí lidi, lékárna, velkoobchod se zdravotními pomůckami atd. atd.

Nebo třeba úplně něco jiného. Říká se, že člověk by měl po 10 letech změnit zaměstnání a dát životu nějaký nový impulz :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
20.09.2020 09:56:28
Enfermera:
dělám s lidmi ve spedici, nedělám ve zdravotnictví a můžu ti s klidem říct, že lidi se chovají jako zvěř úplně všude.
Akorát že u nás naštěstí nejde o životy, ale jen o prachy. Pokud zrovna netelefonuje v autě. Třeba zastavená výroba, dárek na víkend, protože chtějí balík z číny 3.den mít u sebe a strašně se diví, že se musí vyclít, hledání balíku, protože si objednají balík a jedou na dovolenou do ciziny a pak se diví, že se se balík po nezastižení adresáta vrátil atd.
A za vše může dle nich jen naše spedice.

Proto spousta lidí odchází prakticky ze stejného důvodu jako ty. Už jsou vyhořelí a nechtějí mít s lidmi nic společného. Takže dělají pak na recepci, nějaký backoffice, knihovnici v archívu atd.
Jenže my jsme kancelářské krysy a k těmto profesím máme blízko.

Těžko říct, jak by se zaměstnavatel díval na sestřičku, která chce najednou dělat někde v kanclu mimo lidi.
Smajlík  necomitorika
20.09.2020 09:15:58
Enfermera: To, že to nechápeš, mě nepřekvapuje (to už není ironie).

Ani nevíš, od koho ses nakazila, samozřejmě přítel na to zemřel taky. Ostatně v nemocnicích ti ležáci jsou samí štramáci a sokoláci, jak každý člověk s intelektem, blížícím se průměru, ví.

Hezký den!
Smajlík  Druhý záchod
20.09.2020 09:15:49
Taky znam sestricku a z tech lidi uz nemuze.
Smajlík  2-methyl-propan
20.09.2020 09:10:25
Lidi uvěří každému nesmyslu, kóvid nevyjímaje.
 Jio
20.09.2020 09:06:10
Bohužel, v nemocnicích trávím dost času a tak si snad mohu dovolit něco napsat,
Na začátku koronaviru chytráci novináři psali, že ze dne na den vznikli zdravotní pracovníci ochotni pomoci. Taková kravina! Tito lidé nevznikli ze dne na den, tito lidé tady byli, jsou a doufám budou
VŽDY! To jen sobečtí čecháčci si jich všimli až když jim začalo řádně téci do bot. Do té doby je jen pomlouvali, že si to sestřičky stejně jen "rozdávají" s lékaři a nic víc.
Rozmazlenci fňukají když mají ujít pár metrů s rouškou, pláčou a melou kraviny jako o omezování osobní svobody atd.
Vím jakou máš náročnou práci, já bych ji nezvládl! Je vás málo, hodně přesčasů, hodně nerudných pacientů a dvanáct hodin s rouškou!
No, a když máte dostat finanční odměny navíc, závistivci ležící doma na gauči křičí, že je to moc!
Bylo by škoda opustit práci která má obrovský význam. Má smysl, a navrací lidem naději na lepší život.Dalo by se toho napsat mnohem víc, ale nejsem zrovna dokonalý "spisovatel".:-)
Potřebujeme vás víc, než cokoliv jiného!
Díky!
A všem ostatním přeji, aby sestřičky nepotřebovali. Aby byli zdrávi!
 Vím
20.09.2020 09:04:28
Dlouho dobu jsem měl účtu k vám a bílému plášti, do doby, kdy přijdou závažné zdr. problémy delšího charakteru, kdy začnete objíždět nemocnice. To pak člověk začne vidět v jakém stavu je naše zdravotnictví, přichází obdiv ke zdr. sestrám, jak tu práci můžou dělat za takových podmínek a plat. Zvedá se vám vzdělání, stávají se z vás holky pro všechno a pan doktor si vesele spí a ještě je hnusný, když po něm někdo náhodou chce. Proto chápu, že přijde syndrom vyhoření, zhnusení... I ta doba je dávno, pryč, kdy se lidé chovali ke zdravotním personálu jinak. Tohle je však všeobecné. Když se vrátím o X let zpět, policajt, učitel, doktor... měli účtu a respek.
Já patřím mezi ty pacienty, kteří alespoň poděkují, sem tam koupí bombonieru. Ale taky jsem se několikrát setkal s tím, že bych nejraději někoho chytil pod krkem, výstřel s ním podlahu. Ať jsem hulvát nebo ne, jde o to, že jsem prozřel, doktor není svatý, nemůžu za to, že má zrovna sestra menzes...
 IceBox
20.09.2020 08:53:32
Když nechceš pomáhat lidem, můžeš zkusit pomáhat třeba zvířatům? Nejsem si jist, jaké jsou třeba odborné požadavky na práci veterinární sestry/asistenky, ale je dost možná, že s odborností všeobecné sestry to budeš moci dělat.
Případně pokud chceš zůstat v oblasti medicíny, možná bys po nějakém kurzu mohla třeba dělat nějakou práci laborantky a vyšetřovat nějaké vzorky tkání, tělních tekutin apod. Nepřišla bys do kontaktu s pacoši, ale přesto bys jim pomáhala.
 Cumsprite Muž33 Kategorie
20.09.2020 08:31:51
Nehledáš náhodou partnera ? Jestli ano napiš :D
Smajlík  KyberFrtipirko Muž30 Kategorie
20.09.2020 08:26:27
F5N2: O tom to právě je. O tom naplnění. Když si představím, že nějaký člověk, co si ušil roušku ze záclony a mě nazývá ovcí a rouškofilem, dostane Covid a přivezou mi ho na oddělení, tak sice se o něj starat budu, budu plnit všechny ordinace a podávat léky, ale už z toho nebudu mít ten dobrý pocit. A finanční ohodnocení je pro mě velmi malá motivace pro to, abych v tomto oboru zůstala.
Druhý záchod: Nějak nechápu vaši dedukci. Samozřejmě jsem nezemřela (wtf?) a nikde netvrdím, že by to beze mě někdo nezvládl. A jen pro info jsem se nakazila zřejmě od přítele, v jeho firmě je spousta nakažených.
 Enfermera
20.09.2020 08:23:58
Je to na úhlu pohledu. Buď se budeš koukat na sobeckost, zlobu, neochotu a hořkost v lidech nebo se podíváš na jejich dobré vlastnosti, altruismus, slušnost, laskavost, ohleduplnost, dobrosrdečnost. Pomáháš přece všem lidem a někteří z nich můžou být asociální, ale ti ostatní můžou být vzornými rodiči, manžely, gentlemany, dobrovolníky, dárci krve nebo kostní dřeně, kteří jsou jen znechuceni svým zdravotním stavem nebo důsledky (propouštění, neprosperita) protikoronavirových opatření.

Ve zdravotnictví často dochází k vyhoření, ale tahle práce má opravdu smysl. Všichni nemůžou dělat kulový v kanclu. Pro duševní zdraví je nejlepší sportovat, meditovat, udržovat zdravé rodinné a jiné sociální vazby, popř. snížit úvazek.
Smajlík  Zdravotnice
20.09.2020 08:11:25
https://youtu.be/J2K3VjmTexc

Tím vlastně dáváš najevo, že jsi zemřela na ten strašlivý smrtící virus a že máš vážné obavy, že to bez tebe nezvládnou, jinými slovy. Díky.

Nejlepší moudra jsou od sestřiček, které chodí v ochranných oděvech, a pak to také dostanou.
Smajlík  Druhý záchod
20.09.2020 08:06:15
Enfermera: Ono to má i druhou stranu mince. Když se ohlédneš za svou profesní kariérou, tak je tam plno lidí, kterým pomohlas. A plno lidí ti je vděčných, že jsi jim pomohla.
Kdo tohle může o své práci říct.
Zálaží co tě naplňuje. A peníze jsou ve skutečnosti strašně málo.
 F5N2
20.09.2020 07:43:13
Sice te chapu, ale, nez jsi se rozhodla to vzdat, tak jsem si te hluboce vazil...

Kdyz nechces pomahat lidem, dej se na cestu prospechu sobe same...
Bud na drahu prostituce, coz je nasobne lepe placene a zaroven paradoxne bezpecnejsi, nez byt v dnesni dobe sestrickou.

Nebo si dej nejaky rekvalifikacni kurz zakladu programovani, jestli na to mas a stan se programatorkou, to zvladlo dost inteligentnich zen, co znam...

Treti cesta je taky realna, najdi si bohatyho chlapa a bud jeho pritelkyni, praxe sestricky a castecne medicinske vzdelani je vyhoda v takovem vztahu...
Smajlík  Tricet8Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk