Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1142232, vloženo 19.09.2020 11:58:01 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vyměnil hračku za barák
Četl jsem přiběh o pánovi, který měl nějakou hračku z kindervajíčka, tu smenil za lepší hračku atd a směnoval tak dlouho až se dopracoval k luxusnímu baráku. Pod tím byly komentáře, že to je to nereálné a že to je výmsl atd. Tak jsou ti lidé úplně hloupí, že nerozumí tomu jak svět funguje? Proč by to jako mělo být nereálné. Vždyt na tom je postaven celý trh a pokud chcete být na trhu úspěšní, tak přesně takto postupujete. Vezmete nějakou věc, tu vyměníte za peníze, peníze vyměníte za nějakou lepší věc a tu věc pak zase vyměnite za víc peněz atd. Trik je pouze v tom znát tu pravou hodnotu a umět to vyměnit za víc. Pokud chcete být naopak neúspěšní, tak vyměnujete svůj čas za peníze a chodíte do práce.
 Nic nereálného Muž22  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.09.2020 23:35:21
Věřím, že je to reálné.
Jinak stejně jako Rádce do duše nemám obchodního ducha. Třeba bych mohla na internetovém bazárku prodávat oblečení po malém (některé kousky ani nenošené, strašně rychle vyrostl) a jsem na to líná: zařídit si na tom serveru účet, věci nafotit, fotky nahrát na web, komunikovat se zákaznicemi, lítat na poštu a posílat balíky. Na to kašlu, nabidnu to kamarádkám a zbytek odnesu na charitu.
Ale na rozdíl od bílého tygra nepokládám lidi, co to mají naopak, za parazity.
 Teta Dana
19.09.2020 20:27:05
Tomuhle bych také nevěřil. Kdyby tím počátkem nebyla nějaká hračička, tak by tomu šlo uvěřit. Jinak to, co jsi ocitoval, by ten chlápek musel možná dělat po celý svůj život. A teprve ve svém stáří by měl konečně byt :-))
Smajlík  Researcher Muž81 Kategorie
19.09.2020 18:14:07
Čistě teoreticky, jak by jste na to šli vy?
 Vylity geniu
19.09.2020 16:19:58
nerad měním a nejsem obchodník. Proto budu svůj čas měnit za peníze :))))
Ať žije pracující lid ! :)
 Rádce do duše Muž35 Kategorie
19.09.2020 16:08:56
matouch3: "Jak to řešit" - to myslím nejseš sám, koho to nenapadá. Je to globální problém lidstva. Komunismus byl možná takový neúspěšný, naivní pokus, jak tohle řešit - a dojel na sobectví lidí, protože "lidi na lidi nevyzrajou", každý dosud známý systém je zneužitelný.
A myslím, že i křesťanství bylo na dobré cestě tohle vyřešit, snad daleko lepší, než trapný pokus s komunismem - a taky dojelo na to samé.

Řešení by bylo v tom, nehledat systém, ale žít morálně a nesobecky. Jenže to nejde nijak vynutit, to by museli chtít a dobrovolně tak žít všichni.
Já sám jsem naivní idealista věřím, že se to jednou naučíme. Ovšem jestli to bude už v této civilizaci, o tom silně pochybuju - spíš jich ještě několik zhroutí následkem lidského sobectví.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
19.09.2020 15:47:22
bílej tygr: ad prostředníci. Jenže tak to bylo vždycky Angola patří mezi nejchudší státy i přes naleziště diamantů. Černoch těžící diamanty dostane měsíčně fusekli rýže a za krádež se mu usekne ruka. Britské firmy, které zde těží mají know how. Dál jsou v řetězci obchodníci, akcionáři a další investoři, takže se cena od černocha k zákazníkovi v USA vysroubuje do astronomických výšin. V řetězci jsou vedle marketérů, kteří dají produktu tvář i další řemeslníci a umělci. Myslím, že je to dobrý příklad. Tak to ale bylo vždycky v kapitalismu se vším.
Problém vidím spíš v nadprodukci různých zbytečných udělátek a že pro ten komfort nejsme schopni makat jako Číňani za méně peněz. Je otázka jestli nechat trh volně plynout nebo trochu plánovat jako v Číně. S nerizenym trhem neridime ani naše životy.
Za rok si koupím mobil a za dva roky další a další...Díky robotice a stárnutí populace pribydou další strojky na dálkové měření cukrovky, to ještě víc prodlouží život a přinese větší stres na vydelávající...
Nenapadá mě jak to řešit...
 matouch3 Muž48 Kategorie
19.09.2020 15:25:22
bilej tygr: Ty si fakt těžce mimo. Kdo proboha brání tomu výrobci si to prodat sám za výhodnější cenu bez prostředníka? Evidentně je pro něj výhodnější toho vyrobit víc a dát to prostředníkovi a mít na tom nižší marži, než ztrácet čas vlastním prodejem, vyrobit toho mín a mít na tom vyšší marži.
Smajlík  Nic nereálného
19.09.2020 13:51:15
Jestli je obchodování parazitismus - to je docela "velká otázka". Jistě není parazitismus dát lidem příležitost získat zboží od těch, kdo ho produkují a těm kdo ho produkují, zase dát příležitost předat ho těm, kdo ho potřebují. To je pořád ještě užitečná služba všem, a práce, jako každá jiná.
Jenže tohle služba má v sobě háček - ten obchodník může, díky tomu, že jen on se bezprostředně setkává s oběma stranami, získat za to zprostředkování, tedy dejme tomu za hodinu práce, daleko víc, než ten vyrábějící. A navíc často jeho kvalifikace může být daleko nižší, nemusí být mistr svého oboru, jen prostě vezme na jednom místě a prodá jinde.
A k tomu přistupuje druhý stupeň společenské degenerace - že už se obchodník ani nesetkává s produkujícím ani potřebujícím, ale jen kupuje od jiných obchodníků a prodává zase jiným - a tak ještě šroubuje výš ten nepřiměřený zisk, plynoucí z obchodu.
A v tom je podle mne neštěstí celé naší civilizace - že je obchod tak výhodný pro jednotlivce, chtějí ho dělat všichni, a produkovat nechce nikdo. A když už, tak to zbude na ty méně schopné - a tím se celková kvalita všeho ještě snižuje. Tak se teď toho produkování ujala Čína, a my na to brzo dojedeme.
Uvidíme, co s tím udělá globalizovaný internet - protože to by mohla být možnost, jak prodávat bez tolika prostředníků. Ale myslím, že na to je už pozdě - že jsme z toho obchodování tak zblblí, že se vzpamatujeme, teprve až už nám bude vládnout někdo jiný. A potom budeme my ti otroci :-(
 bilej tygr Muž70 Kategorie
19.09.2020 13:31:31
Jde o to, jestli obchodování je parazitismus. Vždy jsou dvě strany v tom obchodě dobrovolně ne? A ano majetek Jeffa Bezzose nejbohatšího člověka planety se díky koronaviru a utrpení zvýšil ještě více násobně. Jenže parazutuje Bezzos svými sklady, kde pracují otroci spolu s roboty? Ne, on dělá to co konkurence. Špatný je ten systém. Bez šikany Amazon skladu by ti lidé skončili pod mostem. Vyspělost každého zřízení se pozná podle toho jak se chovají k nejslabším. Jestli je shodí z hradeb jako ve Spartě nebo dostanou bohaté dávky jako ve Švédsku.
Nebo Warren Buffett, lidumil a filantrop, třetí nejbohatší člověk planety začal jako prodavač plechovek s colou už jako dítě. A jako dítě si koupil své první akcie. Co je špatného na tom umět se protlouct džunglí?
Jako dítě jsrm jezdil k Babičce a hrál si se zatkami od piva,protože tam nebyli žádné hračky. Držel jsem jednu v ruce když jsem šel s dědou do města. Potkali jsme zida. Co to máš v ruce? Dej mi tu zátku, já ti dám skleněnou kuličku. Tu když budeš měnit, koupíš si dům jako já. No musím říct že to ve mě zůstalo. I když k tomu pricineni toho zida mám daleko. Omlouvám se píšu za chůze
 matouch3 Muž48 Kategorie
19.09.2020 12:45:14
bilej tygr: Kdyby byly v prdeli ryby, tak by nemuseli bejt rybníky. V živote se prostě musíš naučit pracovat s tím co zrovna je, nebo se někdo naučí zpracovat tebe a budeš stavět baráky a dostávat za to akorát tak barevné papírky.
Smajlík  Nic nereálného
19.09.2020 12:42:04
Já četl to samý, akorát to byla slečna a založila si na to vlastní webovky. Dostala se od řasenky k luxusnímu autu, ale k tomu baráku se ještě nedostala - je to ale její cíl.
 Reallly
19.09.2020 12:37:02
Hov hov: To narafič aby to vypadalo jako nehoda. Pán Bůh to nepozná.
Smajlík  Do toho
19.09.2020 12:33:16
Proč by to nebylo proveditelné? Takových lidí jsou spousty, co takhle parazitují na ostatních.
Jenže kdyby nebylo těch pár "hloupých", kteří ty hračky vyrábějí a domy stavějí, tak by ti "chytří" mohli měnit tak mušličky a barevné kamínky.
Smajlík  bilej tygr Muž70 Kategorie
19.09.2020 12:32:48
one red paperclip
 newbie7890d
19.09.2020 12:27:38
Dt: ale já se těším na smrt z Boží ruky. Klidně dneska, klidně!
Jenomže nemůžu odejít svévolně, to byla dezerce a ta nwm, jak se posuzuje, u nějakýho mladýho blázna to možná nebude až tak drsný, nwm, no.
Navíc já si žiju docela dobře, dneska už jsem načal další pytlík para vořechů, křoup křoup ..
Smajlík  Hov hov Muž51 Kategorie
19.09.2020 12:17:05
Hov hov: Se ti divím, že sis to s tímhle přistupem ještě nehodil, když téměr u každého přispevku mluvíš jen o tom, jak stejně všichni nakonec umřeme.
Smajlík  Do toho
19.09.2020 12:13:15
Vyměnil hračku za barák a co? Potom umřel? Nebo na to ještě čeká, nebo mění další marnost za další marnosti?
 Hov hov Muž51 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk