Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb Asko-nabytek.cz
Zpověď č.1137463, vloženo 01.08.2020 19:06:30 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč nemůžu zhubnout?
Nemám ráda jídlo, přijde mi jako ztráta času.
Skoro po každém jídle je mi špatně nebo si to vyčítá, případně obojí.
Snažím se tedy jíst minimálně a malé porce.
Taky dost nenávidím svoje tělo, mám alespoň 5 kilo navíc, ale myslím, že kdybych shodila 20, pořád bych nevypadala podvyzivene. Cca 3x týdně se snažím hýbat (rychlá chůze, plavání, cvičení). Je mi do breku, když vidím co všechno sezerou krásný štíhlý holky kolem mne, jejich snídaně mi stačí na celý den a ještě zbyde...fakt nevím, co dělám špatně...
 Tlusta Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.08.2020 09:27:22
(pokračování)

Taková jídla Tě totiž zasytí na dlouhou dobu a nedostaneš po nich hned hlad.
Hodně lidí má problém hlavně s tím, že nejedí dostatek bílkovin; pak se jim právě může stávat, že mají až příliš hlad, protože bílkoviny mají ze všech 3 hlavních živin největší syticí schopnost. Proto by ses měla zaměřit především na ně. Zaměř se na to, abys měla v jídelníčku dostatek mléčných výrobků, vajec, masa (včetně ryb) a ideálně také luštěnin (tam je třeba si najít, jaké druhy Ti chutnají). Zároveň se snaž vyhýbat jakýmkoli výrobkům, které obsahují přidaný cukr; cukr totiž ve Tvém těle (velmi zjednodušeně řečeno) způsobí to, že po něm velmi rychle dostaneš chuť na další jídlo, hlavně sladké. Zkus si postupně navyknout na přirozeně sladkou chuť potravin, ve kterých se vyskytuje cukr přirozený – čímž myslím hlavně ovoce; přirozeně sladké je ale třeba i kakao. Tělo si postupem času na přidaný bílý cukr odvykne, když ho budeš jíst jen minimálně. Hodně důležité je taky dostatečně pít; základní vzoreček pro denní množství tekutin (měly by být ovšem neslazené) je Tvoje váha v kg × 35–45 ml.

Na závěr ještě řeknu, že bys neměla sázet na jakékoliv krátkodobé diety. Tvoje cesta za zhubnutím by měla sestávat z takového jídelníčku a režimu, který bude DLOUHODOBĚ UDRŽITELNÝ. Pártýdenní drastická dieta, po které se opět vrátíš ke svým starým stravovacím návykům, je na nic, protože po ní všechno přibereš zase zpátky (a dost možná ta kila, která shodíš během ní, budou pouze ztracená voda – na začátku hubnutí totiž člověk ztrácí především vodu, tuk začne ubývat až později). Měla bys jíst dostatečně a zdravě tak, aby ses tak mohla stravovat po zbytek života – akorát s tím, že až se dostaneš na svou vysněnou váhu, tak bys měla začít jíst o trochu víc, tak, abys už nebyla "v redukci", ale právě na tom množstvím jídla, které Ti stačí k udržení váhy, abys už ani nehubla, ani nepřibírala.

Přeju Ti hodně úspěchů při Tvojí cestě za zhubnutím :)
 Horror Lady
02.08.2020 09:26:44
Děláš jednu zásadní chybu – jíš příliš málo a ještě k tomu jsi hodně fyzicky aktivní. To je ŠPATNÁ kombinace. Ano, přesně tak. Je rozšířeným omylem, že když chce člověk zhubnout, tak musí co nejméně jíst. V těchhle případech se totiž stává nejčastěji to, že se tělo toho náhlého radikálního omezení jídla takzvaně "lekne" a přepne se do šetřicího režimu, kvůli kterému si tělo zuby nehty drží každý gram tuku, protože ví, že nastal čas nouze, takže je potřeba střádat. A kvůli tomu člověk paradoxně mnohem spíš přibere než zhubne. Znám extrémní případ, kdy pán jedl dlouhodobě příliš málo, méně, než by jeho tělo potřebovalo (a většinou nezdravé věci, s tím, že se občas naopak přejídal), a paradoxně se kvůli tomu dostal až do obezity. A to už vůbec nemluvím o tom, že když už se člověk rozhodne jíst málo (což samo o sobě stejně nefunguje, jak už jsem psala), tak ho to stejně většinou do pár týdnů dožene, člověk se zlomí a pak se několik dní potýká se záchvaty přejídání, protože už ten radikální půst nemohl vydržet.

Základním pravidlem je, že pokud chceš zhubnout, musíš jíst DOST. Ani příliš, ani málo, ale DOST – tolik, abys neměla hlad, ale zároveň tolik, aby to bylo lehce (podotýkám LEHCE) méně, než bys potřebovala k udržení váhy. Existují totiž 3 možné situace: a) jíš právě tolik, aby sis udržela váhu a ani nehubla, ani nepřibírala, b) jíš více, než potřebuješ k udržení váhy, takže přibíráš, c) jíš méně, než potřebuješ k udržení váhy, takže hubneš. Ale pozor. To, že jíš méně, než potřebuješ k udržení váhy, neznamená, že musíš nutně hladovět. Musí to být jen O TROCHU méně, než potřebuješ k udržení váhy. Pokud to bude jen o trochu, nebudeš vůbec hladovět, budeš se cítit dobře a ještě budeš hubnout. Pokud to bude extrémně méně, tak už je to špatně a budeš hladovět. A při správném hubnutí bys nikdy, ale nikdy hladovět neměla. Zdravé hubnutí znamená být dostatečně najedený. Ano, ač to kvůli zažitým předsudkům o hubnutí zní zvláštně. "hubnout = nežrat" je nebezpečné a mylné pravidlo a platí tak maximálně tehdy, pokud se tím "žraním" myslí vyloženě nezdravé přejídání. Spoustu lidí překvapí, kolik toho můžou ve skutečnosti sníst, aby zároveň hubli – mnohdy to množství jídla ze začátku nemůžou ani ujíst. Myslím, že by ses sama divila.

Taky záleží na Tvojí fyzické aktivitě; píšeš, že jsi dost fyzicky aktivní – v tom případě musíš jíst ještě o trošku více, než bys potřebovala, kdybys necvičila. Obecně platí, že čím více se hýbeš, tím víc musíš jíst (i když chceš hubnout). Jakmile totiž budeš jíst vzhledem ke cvičení nedostatečně, tak se opět dostaneš do přílišného energetického deficitu – to cvičení Ti spálí až příliš mnoho energie, takže výsledek bude stejný, jako kdybys necvičila a jedla příliš málo.

A samozřejmě i záleží na tom, CO jíš. Měla bys jíst taková jídla, která Ti budou chutnat a zároveň budou nutričně vyvážená – to znamená, že budou obsahovat dostatečnou porci základních živin, tedy bílkovin, sacharidů a tuků. Ta
 Horror Lady
01.08.2020 22:22:56
Na hubnutí je nejlepší stres!
 Přesycenej kravaťák
01.08.2020 21:32:15
Protoze ve stylu ty snidane nezerou celej den.
 pshet Žena18 Kategorie
01.08.2020 19:38:47
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
Smajlík  Hov hov Muž51 Kategorie
01.08.2020 19:22:59
Málo a blbě jíš.

Ono právě představa, že když budeš jíst málo tak zhubneš je mylné.

Když člověk jí vyváženě, může jíst i hodně. Ale je rozdíl půl kila hranolek a půl kila salátu ze salátových okurek.
 baj d véj Žena99 Kategorie
01.08.2020 19:15:15
Tady chceš podporu v anorexii? nedám.
 zase jsem to já Žena44 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk