Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1137281, vloženo 30.07.2020 17:42:10 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Kdy koupit auto. Psychický blok, Praha
Zdar.
Jsem v Praze.
Po Praze mě všude, kam potřebuju, odveze MHD.
Mám taky řidičák. Ale nemám auto. Neřídil jsem teď rok.
Bojím se toho a řadit jsem zapomnel, takže když už , tak jedině automat.

Kdybych si koupil auto, nevěděl bych , kam ho dám- poněvadž tam, kde bydlím, je to furt obsazené, a taky nevím, kam bych s ním jezdil, poněvadž po Praze jezdím v MHD. Na hraní s kapelou mě odveze autobus či dodávka.

Někteří kamarádi mi říkají, když už začnu řídit. Ale já už přeci řídil, ale teď nemám v čem a kam řídit. Otec mi auto nepůjčí, asi se bojí. Navíc, z důvodu toho strachu, mě to vůbec neláká.

Jiní kamarádi, napr. kolegové z práci, mi říkají, že auto by byla zbytečná investice. Že dokud to opravdu nepotřebuju, kupovat nic nemám. Že by byly akorát starosti a další investice.

Jak jste to měli vy? A co byste dělali v mé situaci?
 MusicianFit Muž22  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
31.07.2020 12:42:41
Fritzland: Jinak mě ty holky snad už ani neberou, ale rád si o tom povídám :D
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
31.07.2020 12:41:24
Fritzland: Fakt jo? Já si jen pamatuju, že jsem ti pořád říkal, ať jdeš ven a pak tu Večerkovou :) Tohle se mi už vypařilo z hlavy :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
31.07.2020 10:06:50
Frank: Nezjistí, nejdřív se do tý postele musíš dostat přes ten první dojem. Čistě přes postel si ale dlouhej vztah neudržíš, k tomu potřebuješ ty prachy a taky auto.

Já nemám žádný, nemám ani řidičák. Bavili jsme se o tom v hospodě. Ale já nejsem zrovna dobrej vzor pro mladý lidi :)
 Fritzland Muž41 Kategorie
31.07.2020 10:04:47
Já jsem auto kupoval, až když jsme čekali druhý dítě. Po Praze je skvělá MHD, tak do té doby nebyla potřeba. Občas jsem si auto půjčil, ale vysloveně jsem ho nepotřeboval. Jakmile auto totiž koupíš, už není cesty zpět. A budeš do něj požřád sypat peníze...
 RedBaron Muž33 Kategorie
31.07.2020 09:57:41
Fritzland: To, jaký jsi v posteli, se ale nezjistí na první pohled :) S tím prvním souhlasím :)

Btw. Co máš ty za auto? :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
31.07.2020 09:50:46
Sta67: To by mě zajímalo kolik těch "alternativních holek" znáš. Moje zkušenost je totiž úplně opačná. Eko hipsterky jedou většinou jenom v póze a jejich chamtivost je bezbřehá.. Naopak holky z korporátu a dámičky na podpatcích jsou často překvapivě skromný.

Frank: Tak samozřejmě to jak celkově působíš v prvním dojmu - "charisma", peníze a jak kvalitní jsi v posteli. Auto je teda spíše jen vyjádřením těch peněz. Pokud jsi na tom finančně tak, že si můžeš koupit auto i s řidičem, nepotřebuješ ani ten řidičák :)
 Fritzland Muž41 Kategorie
31.07.2020 08:42:59
Kolegové pode mnou mají pravdu v tom, že ženy po mužích vyžadují, aby měli auto. Na druhou stranu já tuhle podmínku taky používám jako síto a na rande jezdím tím svým nejlevnějším - Felícií. Možná taky proto jsem zatím single :D Ale to je mi fuk, spíš naopak to kvituji, protože bych byl nerad, aby si se mnou nějaká začala proto, že mám auta tři (jakože mám peníze).

Jinak je to opravdu bezedná studna na peníze. Když jsem auto měl jen jedno, dost jsem toho ušetřil. Teď ušetřím minimum, protože provoz třech aut něco stojí. Ale jak jsem psal, jsem single a mám to jako hlavní koníček, tak mi to nijak nevadí. A radši to vrazím do těch aut, než za nějakou drahou dovolenou. Když si někoho najdu, tak zvolím nějaký kompromis. Dřív jsem vždycky to sportovní auto prodal, ale tohle své mám na to moc rád, takže si je asi stejně všechny nechám :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
31.07.2020 08:28:00
Auto až bude hodně nutné. Není kde parkovat, platíš pojištění - havarijní, povinné ručení, sem tam ti ho někdo odře, nebo utrhne zrcátko. Benzín stojí cca 30 Kč. V Praze auto opravdu nepotřebuješ - je spíš obtěžující, než výhoda. Silnice rozbité, dálnice jsou zde jen podle jména, a furt nějaké kolony....
 fimisek
31.07.2020 07:47:59
Fritzland: A co jsou podle tebe další dvě věci z top trojky? :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
31.07.2020 01:08:05
Já si pořizuju první auto až tuhle zimu, je mi třicet. Bydlel jsem většinu v Praze (rok v Kanadě, rok v Brně) a obešel jsem se bez něj. Je pravda že s holkama to je o něco těžší, hodně se jich diví že to auto nemáš, pro mě to bylo vždycky ale síto - nechci holku, pro kterou je to tak podstatný že mi kvůli tomu nedá šanci. Na druhou stranu jsem díky tomu hodně ušetřil, je to o tvým životním stylu a jak si to chceš postavit. Jestli chceš jezdit na ty dovolený autem, je to jiná, já cestoval vždycky po světě - celkem mám nacestovanejch 6 měsíců třeba po jihovýchodní asii. Po ČR mám rád vejletíčky vlakama, líbí se mi strašně ta atmoška. Nad jízdou mhd/vlaky/busy ohrnujou nos jenom lidi co si na něco hrajou, jakmile máš fakt prachy tak je ti to fuk. Taky není špatný mít kamarády co jezděj a auto maj, můžeš se na vejlet svézt s nima.

K těm holkám ještě, ohrnovat nos prostě budou, i ty normální (jak tak nad tím přemejšlím) ale je to furt na tobě, já díky tomu že nehonil tak moc status/nechtěl auto a další věci (kteří moji vrstevníci nutně potřebujou) procestoval kus světa, zařídil si hypotéku a začal točit peníze na burze nákupem akcií.

Ve výsledku je to jenom o tobě a jaký máš priority, auto se ti samozřejmě hodit bude vždycky.. Jestli si chceš utáhnout opasek, ty peníze nějak vhodně investovat - taky můžeš. Za deset let zas můžeš mít věci co nemaj ty, co si teď na tebe ukazujou prstem. Vrstevníci co potřebujou nový auto aby machrovali na frndy ho potřebujou nadále, nadále žijou na dluh a s každým dalším rokem na to mají míň a míň, zatímco já si teď poprvé kupuju drahý věci tak oni splácej XY půjček, věci který si za ně koupili sou dávno rozbitý a nemaj na nový - začíná se teprve teď projevovat že sou to vlastně socky a nemaj na to.
 Me4YouAgain Muž30 Kategorie
30.07.2020 23:54:53
Fritzland: Ne každá jde po autu. Třeba hipsterky se balí na ostentativní odmítání auta, a zvlhnou z vystajlovaného furtošlapu nebo z toho, že využíváš trvale udržitelných služeb bajkšéringu. Ovšem to není Můj šálek kávy.
 Sta67 Muž27 Kategorie
30.07.2020 22:00:19
To je sice moc hezký co ti tady píšou ostatní, ale chce to trochu reality - kolik znáš chlapů co nemaj auto a mají holku? Moc jich není, že. Vlastně skoro nikdo.
Jasně, sám ho k ničemu nepotřebuješ, nemusíš se o něj starat, sypat prachy a věc, kterou nemáš se nemůže porouchat. I na cestě do tramtárie si poradíš. Sám. Holky to ale viděj úplně jinak. A vlastnictví auta je tak v první trojce toho co je zajímá.
Bez auta nemůžete jezdit na výlety, na dovolenou, navštěvovat přátele, prarodiče, nenakoupíš si a třeba v budoucnu - jak se dostane do porodnice?
Jistě, řidičák máš a když budeš chtít zaplatíš si kondiční jízdy. Jenže bude chvíli trvat než se do toho dostaneš. Pokud nejsi mimořádný talent teda. Chvíli bude trvat než se pořádně naučíš jezdit. Jenže ta chvíle se bude počítat na týdny/měsíce a holky chtěj jezdit v autě hned po seznámení. Učit se jednu z klíčových věcí za pochodu není úplně dobrý. Zvlášť když nejsi aktivní řidič a nemáš auto drasticky snižuje tvoje šance na to nějakou sbalit a v podstatě anuluje tvoje šance si nějakou dlouhodobě udržet.
Takže bych se na to díval tímhle pohledem. Kdysi jsi tady psal, že jsi na tom finančně docela dobře. Takže bych určitě koupil auto a hlavně s ním pravidelně jezdil. Nemusíš po Praze, ale každej tejden do něj aspoň dvakrát sednout a jet někam na výlet ať to máš v ruce.
 Fritzland Muž41 Kategorie
30.07.2020 20:38:29
Já tohle právě řešil naprosto jinak a bylo to lepší. Protože po ukončení autoškoly a získání řidičského průkazu by člověk měl pokud možno každý den autem jezdit. Tím na tom bude líp a líp.
Kdo má řidičský průkaz a nemá dlouho auto, tak musí tu autoškolu absolvovat ještě jednou, aby se mu ty zkušenosti vrátily. Já si proto koupil auto ještě před ukončením autoškoly a do naší garáže mi ho dovezl soused.
 Researcher Muž81 Kategorie
30.07.2020 20:27:13
Kdybych byl na tvém místě, tak bych si auto nekupoval. Odpověděl sis sám. K čemu? Rychlejší to máš MHD, nemusíš se stresovat, jestli přijedeš v čas, kde zaparkovat... Navíc auto není jen pořizovací investice. Patří k tomu provozní náklady, i když to auto stojí. Jako pojistka a parkovací karta, bez které jsi v Pha namydlený. Jednou, až to auto budeš opravdu potřebovat, zaplatíš si v autoškole cvičné jízdy. Budeš v klidu, že když něco zničíš nebude to tvoje, ani to nebudeš platit z vlastní kapsy.
 IceBox
30.07.2020 19:28:03
Vysolil bys X set tisíc, musel bys do toho furt lít prachy, a neměl bys kde parkovat.
Já si ho pořídím až budu bydlet někde mimo civilizaci. Pokud bydlíš v Praze a nejsi milionář, nemá to smysl.
Smajlík  asdf9876 Muž27 Kategorie
30.07.2020 19:25:23
I v Praze se auto hodí. Jsou trasy, kde jste autem 4× rychlejí než MHD, a do okrajových čtvrtí se v noci MHD nedostaneš.

Nicméně pokud nevytahuješ paty z Prahy, využití je malé. Na venkově je to něco jiného. Stále jsou u nás místa, kde jede jeden autobus v pátek večer, jeden v neděli večer, ze zastávky dva kilometry daleko.
 Sta67 Muž27 Kategorie
30.07.2020 19:23:36
asdfg: Tohle je ale se vším, i s ženami :) Záleží na tom, jakou máme trpělivost, kolik máme času, peněz a jaké jsou naše potřeby :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
30.07.2020 19:03:14
Mám taky řidičák a auto nemám... Těch záporů, co má vlastnictví staršího auta je tolik, že mi to zatím vyhovuje jak to je. Znám ty starosti dobře, protože jsem auto vlastnil a mnohokrát si ho půjčil.
 asdfg
30.07.2020 18:56:26
Auto koupíš a přihlásíš na sebe během půl dne když je třeba. Prodej je o dost těžší ;-)
Pořiď až budeš potřebovat kvůli práci nebo ženské :-)
 timtim2
30.07.2020 18:29:21
Já jsem automobiletureturu vykopl z garáže i svého života, a již nikdy nechci kočírovat automobiletureturu.
Smajlík  Hov hov Muž50 Kategorie
30.07.2020 18:08:32
Mají pravdu. V Praze je auto naprosto zbytečné. Všude tě doveze MHD - levněji, rychleji, bez front. Nemusíš se bát, že ti to někdo vykrade nebo ukrade, neřešíš parkování, servis, atd. atd.

Já má teda auta tři, ale to je jen proto, že je to můj hlavní koníček a vášeň. Kdyby ne a byl bych na tom jako ty, nemám žádné. Je to zbytečný luxus.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
30.07.2020 18:08:27
Já měl potřebu začít řídit až ve 30. Tak jsem si pořídil auto a začal řídit ve 30.

Až budeš potřebovat, uděláš si kondiční jízdy a je to.
 20200730
30.07.2020 18:02:39
No ono to s tým parkovaním nie je sranda. Každopádne ja som auto kupoval aby som nemusel byť odkázaný len na MHD pretože tá ťa zase neodvezie všade. Ale inak pokiaľ to auto nutne k životu nepotrebuješ nechaj to tak.
 DOKTOR PORADCA Muž23 Kategorie
30.07.2020 17:52:20
Nekupuj. Až ho budeš fakt potřebovat a pořídíš si ho, opatrnou jízdou se postupně zdokonalíš. V nejhorším si koupíš pár cvičných jízd v autoškole.

Já jsem po řidičáku taky bydlel v Praze a auto nepotřeboval - naštěstí jsem začal řídit v práci a získal tak dobrou praxi. A falešnou skromnost stranou, řízení mi od začátku šlo dobře (nikoli v autoškole), a taky v těch dobách nebyl v Praze tak zběsilý provoz.
 BadMax Muž55 Kategorie
30.07.2020 17:47:07
Být na tvém místě, tak ho momentálně nekupuji.
 zase jsem to já Žena44 Kategorie
30.07.2020 17:45:44
Mně je 18 a všichni v mém věku si chtěji pořídit co nejrychleji auto, ale já mám ochrannou léčbu a v ČR se dostaneš víceméně kamkoliv vlakem/busem, takže zatim neřešim, 11 měsíců sedět mi stačilo.. nechci udělat za volantem průser.
Smajlík  kecáNPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk