Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1136210, vloženo 18.07.2020 22:45:31 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Cejtim se jako nula
Mám se dobře. Nic mi nechybí. Asi by mi i dost lidí mohlo můj obyčejný, průměrný a ničím nezajímavý život závidět.

Jsem zdravý, ještě docela mladý, mám docela dobrou práci (dělám 100% z domova), pohodovej život, prima přítelkyni. Všechno tak nějak klape.

Problém ale je, že pracuju fakt hodně a nic z toho nemám. Nedělám 40 hodin za týden, ale klidně 80-100 hodin týdně. Pracuju pořád. Dělám si většinou své vlastní projekty, realizuju své pracovní nápady a podobně, ale problem je, že to prostě neumím zpeněžit.

Výsledek mé půlroční práce je třeba vydělaných 2000 Kč. Nebo udělám jiný projekt, který jde rovnou do šuplíku a nevydělá vůbec nic. Jindy je to horší a kromě mého času v něm zahučí pár desítek tisíc. Někdy polkne i maličko přes sto tisíc a hromadu času.

Jsem z toho smutný. Vždycky jsem si říkal, že když budu hodně pracovat, tak hodně peněz a úspěšné projekty prostě budou. Ale připadá mi, že za posledních 5 let se žádný takový projekt nestal.

Dělám na čtvrtúvazek, na jistějším projektu, který mi zaplatí nájem, auto, náklady, ale všechno ostatní je jeden velkej průser.

Nejhorší je, že se občas podívám na to, jak si budujou svoje firmy ostatní. V sousedství je to u těch chudších samé luxusní bávo či meďour a u těch lepších porsche a maseratti.

Prostě nevím, jak se to dělá. Jak uplést z hovna bič. Vyčarovat z ničeho projekt, co vydělá miliony či desítky milionů. Pořád tak nějak doufám, že se to povede, ale začínám si myslet, že moje snažení se spíš podobná vsázení sportky. Akorát teda vsázet sportku je asi levnější, než dělat to, co dělám já.
 wut Muž30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.07.2020 22:44:08
wut:
To vsechno, co pises, ze je treba resit mimo programovni ale vetsinou resis jen poprve a nasledne v dalsich projektech uz s urcitymi obmenami pouzivas to, co mas vyzkousene.

A pokud jde o tu trafiku na nadrazi. Je treba se opravdu zamyslet, proc je oblibena zrovna ta pata. Samo z niceho nic se to nestane. A taky se to zrejme nestane tim, ze kdyz ji budu stavet, si reknu "udelam ji hipstersky treba z palet a neni mozne, aby tam nechodili lidi".
O uspechu totiz vetsinou rozhoduji drobne detaily - muze tam byt prijemna rychla obsluha, dostatek oblibeneho sortimentu, nehraje tam obtezujici radio..
A stejne to je i se SW projekty. Pokud do toho jdu s tim, ze ja si myslim, ze to bude super vec, a udelam maslostroj, ktery mi pri sezeni u PC i umyje nohy, ale pro odhlaseni musim projit triurovnove menu, tak to s velkou pravdepodobnosti uspech mit nebude.
 Kvetak
19.07.2020 20:12:15
--
A teď si vem, že u svého projektu řešíš ne jen maličkost jak to udělat a jestli se vůbec najde zákazník, ale řešíš hlavně....
--

Tohle je presne vec BA kterou ti tu libik radi. Vedet kolik casu/penez na podobnejch vecech spalis pripadne kolik Te bude stat penez od sluzeb jinejch firem. Jasne ze ne veechny veci hned vis, ale udelas si aspon nejakej odhad pripadne do nej muzes nacpat nejakpi miru rizika nebo nejistoty. Dalsi vec spuloustu veci ktery si tu uved se dost casto resej zaraz. Ucto, dane, dphcko, kontrolni hlaseni resi ucetni (pokud si ji zaplatis), hw, connectivitu, zalohy, archivy treba cloud provider, soucasti takove analyzy je i zmineny pruzkum trhu.

Jinak opravdu ne, moderni IT dnes neni je o tom jak co napsat ale je i presne tehlech vecech co si tu popsal. A jo resi se to v tymu, ale neni to to zkratka jen o psani kodu - pokud chce bejt clovek dobrej.

Jinak nic ve zlym ale trocha pokory by Ti fakt neskodilo, paac tem lidem je Tvuj problem dost u riti a stejne si nasli cas aby Ti pomohli jak nejlip umej dle svyho nejlepsiho vedomi i svedomi.
 Psoug
19.07.2020 14:45:54
libik:

A teď si vem, že u svého projektu řešíš ne jen maličkost jak to udělat a jestli se vůbec najde zákazník, ale řešíš hlavně:

legálnost, obchodní podmínky, právníky, poradce
zákony všech zemí kde působíš,
licenční ujednání,
GDPR,
EET - které ti nařídí a za 2 měsíce ti ho zase zruší,
účetnictví,
dodavatele,
zprostředkovatele plateb a jeho podmínky,
technické zázemí,
servery a HW,
vybíráš budovy, abys seděl na dobré lince,
propagace, marketing, obchod, reklama,
zákazníky a jejich problémy, neschopnost a stížnosti,
aftersales podpora,
zálohy a archivy SW, backup plány,
do toho se staráš o firmu minimálně mzdy, sociální, zdravoní, pojištění odpovědnosti, daň z příjmu, silnička, dphčko, kontrolní hlášení, souhrné hlášení...

... a mnoho dalšího ...

Nějak splácat "dobrej" produkt je ta poslední radost, kterou na tom projektu děláš a reálně je to tak 5 % nákladů, co do projektu dávám.

Udělat si průzkum trhu? I pátá trafika na nádraží se může chytit a i první trafika na nádraží může padnout.

A programování samotné je ta poslední radost.
Smajlík  wut Muž30 Kategorie
19.07.2020 13:53:19
wut: Nemusíš být hned arogantní :).

Jestli jsi chtěl, aby se ti k tvému problému vyjádřili pouze úspěšní majitelé firem, pak jsi to asi neměl psát na zpovědnici, ale měl jsi zajít na nějakou konferenci a pokecat si tam.

U vývoje software mám zkušenosti nejen jako programátor, ale i jako člověk, co řešil specifikaci s klienty nebo BA a řešilo se proč to bude fungovat, jak to bude fungovat apod. - včetně toho, co od toho očekává business.

Moc informací jsi neposkytl, ale sám jsi napsal že už 5 let pořád pracuješ 80-100 hodin a že nikdo o výsledky tvojí práce nestojí. Z mojí zkušenosti (dřív jsem vyvíjel i startupy a viděl trochu do toho jak fungujou, nejenom technicky) to prostě vypadá na nedostatečnou analýzu trhu nebo nepromyšlení monetizace (častý problém startupů, kde někdy zjistí, že když jim to začnou používat lidi, tak je provoz stojí víc než kolik vydělají). Pokud dobře počítám, tak 80 hodin týdně je za 5 let celkem 19 200 hodin. To je práce v hodnotě cca 10 - 20 milionů.

Neříkal jsi co je to za projekty nebo proč nevyšly, můžu se tedy samozřejmě mýlit a měl jsi jenom smůlu a nemohl jsi vědět že to nevyjde jinak než to prostě zkusit. Ale určitě bych se zamyslel proč nic z toho nevyšlo a jak tomu do budoucna předejít, resp. snížit riziko že to nevyjde.
 libik Muž31 Kategorie
19.07.2020 11:41:36
pokud nejsi ani projekťák/produkťák, ale pouhý senior software engineer/teamlead/architekt, tak to je v rámci SW něco jako kdyby se mistr na dílně, co má pod sebou 5 soustružníků, vyjadřoval k tomu, jak se řídí firmy a uvádí na trh nová auta a staví automobilové značky.

Vidíš jen nepatrný zlomek toho, co děláš. Ale každý si o své práci myslí, že zrovna on dělá to nejdůležitější na celém projektu.

Z pohledu SW je jeho vývoj pár jednotek procent celého úspěchu. Stejně jako je například zanedbatelný proces výroby auta v celém úspěchu automobilové značky.
Smajlík  wut Muž30 Kategorie
19.07.2020 11:02:52
jsi velmi soustředěný na svojí práci projekťáka / produkťáka.
--------
Nejsem projekťák/produkťák, v posledních pár letech jsem zastával role senior software engineer/teamlead/architekt

Big Picture je z mého pohledu mnohem širší.
wut
-------
To nevím co tím přesně myslíš. Moje pointa byla, že když BA (business analyst) nebo klient podcenili nebo odflákli analýzu, tak se pak stalo, že nějakej tým dělal v 6 lidech nějakou featuru několik měsíců (což s IT platama jsou miliony korun) a pak jí použilo pár stovek lidí.
 libik Muž31 Kategorie
19.07.2020 02:39:49
libik:

jsi velmi soustředěný na svojí práci projekťáka / produkťáka.

Big Picture je z mého pohledu mnohem širší.
 wut Muž30 Kategorie
19.07.2020 01:56:00
Rozjíždět cizí projekt z cizích zdrojů a rozjíždět vlastní projekt z vlastních zdrojů je sakra rozdíl.

Bejt ředitel cizí firmy a bejt ředitel vlastní firmy je taky neuvěřitelnej rozdíl, byť ti to jako řadovému zaměstnanci nemusí přijít.
wut
-----------
To se neboj, to je mi naprosto jasné a to je taky jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl, že podnikat nebudu a radši budu mít čistou hlavu a rizika nechám na někom jiném :).

Nicméně pointa byla, že i u projektu "někoho jiného", který už existuje a a funguje, tak je analýza dalších features celkem zásadní a se špatnou/odfláknutou se snadno utratí miliony aniž by to vylepšilo něco, co by zákazník (resp. potenciální zákazník) chtěl.
 libik Muž31 Kategorie
19.07.2020 01:40:21
Rozjíždět cizí projekt z cizích zdrojů a rozjíždět vlastní projekt z vlastních zdrojů je sakra rozdíl.

Bejt ředitel cizí firmy a bejt ředitel vlastní firmy je taky neuvěřitelnej rozdíl, byť ti to jako řadovému zaměstnanci nemusí přijít.
Smajlík  wut Muž30 Kategorie
19.07.2020 01:24:02
máš představy o světě a slovník jak nějakej věčnej student nějakého pseudopodnikatelského oboru a nebo možná jako nějakej podnikatel teoretik, co si přečetl Kyosakiho a teď je expert na podnikání.
----------
Ne, nepodnikám a ani nechci, ale i v rámci zajeté firmy (nedávno jako teamlead, nyní jako architekt) řešíme další vývoj, který bude stát spoustu milionů korun a není důležitý jenom to, jestli to je realizovatelný a bude to fungovat, ale jestli to někdo bude používat a proč. Dostatečná analýza je dost zásadní.

Podnikání je složité a fandím všem co se do toho pustí, neber tedy mojí kritiku jako vysmívání nebo pohrdání, ale v rámci toho, co mám od tebe za informace, tak se mi prostě jako hlavní nedostatek jeví nedostatečná analýza. Přece jenom by člověk měl mít jasnou vizi toho, jak hotový produkt prodá a jak na něm bude vydělávat a pokud to nejsou koncoví zákazníci, ale firmy, pak si může i zjistit, zda by o to měly zájem nebo ne.
 libik Muž31 Kategorie
19.07.2020 01:03:12
libik:

máš představy o světě a slovník jak nějakej věčnej student nějakého pseudopodnikatelského oboru a nebo možná jako nějakej podnikatel teoretik, co si přečetl Kyosakiho a teď je expert na podnikání.

Jasně, že vždy děláš projekt, kterej může fungovat. Nikdy se nepouštíš do něčeho, co nemá šanci.

Pokud si někdy rozjížděl bussiness, tak víš, kolik překážek potkáš a někdy narazíš na smrtelnou překážku na začátku a jindy zkolabuješ až po měsících práce.

To co tu pak na trhu zbyde jsou ti úspěšnější. Na neúspěšné se nikdo neptá.
Smajlík  wut Muž30 Kategorie
19.07.2020 00:48:38
Řekl bych, že problém v marketingu řešíš hlavně proto, že nemáš nic, z čeho by si lidi sedli na prdel.
Nesouvisí to s pohrdáním "zkušeností"? Málokdo vyjde z IT s nápadem. Místo toho dělá věci, které něco málo vydělají, ale jde o rutinu nebo spotřební zboží, v podstatě.
Projekt, který tě nakopne, musí mít něco navíc. A ten nápad nepřijde shůry, spíš ho nalezneš právě během práce, z níž si odneseš víc zkušenosti než milionů.
 EmbeddedOFF
19.07.2020 00:45:18
wut: To je pravda že úspěch není jednoduchý a do toho factoria opravdu museli vložit tehdy všechno - velkej risk, roky života a dlouho nevěděli, jestli to vůbec k něčemu bude, takže za mě velkej obdiv.

Ale zásadně nesouhlasím s tebou že "dělat analýzy je v IT nesmysl", než začneš něco vytvářet, musíš (měl bys) mít ujasněný jak celej ten model bude fungovat, jak na tom modelu budeš vydělávat peníze, kdo je tam bude dávat, proč je tam bude dávat a proč nepoužije něco jinýho.
To je podle mě naopak zásadní - a pokud děláš 5 let za sebou projekty, který nejsi schopen nějak komerčně využít, tak bych to osobně identifikoval jako ten hlavní problém. Ačkoli samotná myšlenka a nějaká lehká vize může být lákavá, tím spíš si naprogramovat nějaký POC/MVP, měl by sis ještě předtím fakt sednout a hodně se zamyslet nad tím, jak to bude všechno nakonec fungovat a jak je reálný to monetizovat.
 libik Muž31 Kategorie
19.07.2020 00:26:06
libik:

To je přesně ono.

Jeden úspěšný projekt. Kolik je za tím neúspěšných projektů ti nikdo neřekne...

Další z českých mega úspěchů je třeba Beat Saber.

Notch, kterej udělal Minecraft, byl celej život "obyčejnej" programátor. Až pak se mu povedlo ve 30 letech vytvořit Minecraft.

Znamená to, že byl do 30 let hlupák? Až pak najednou ze dne na den dostal osvícení a udělal projekt za miliardy?

Ne každej je Elon Musk, aby udělal tolik gamechangerů za jeden život. (PayPal, Tesla, SpaceX, Booring company, HyperLoop)

A dělat analýzy je v IT nesmysl. Trh je obrovskej a buď se to chytne nebo nechytne.

Třeba FB je toho skvělou ukázkou. Před facebookem bylo velký množství naprosto stejnejch sociálních sítí. Například MySpace. Ale Facebook se prostě chytl líp. To je celé.

ICQ jsme tu měli x let před whatsapp, a přestože whatsapp nepřinesl nic nového, tak se chytl líp.
 wut Muž30 Kategorie
19.07.2020 00:16:33
Asi by ses měl víc zaměřit na analýzu toho, co chceš vytvořit ještě předtím, než to začneš tvořit.

Zjistit si, jak je na tom trh, jaká bude monetizace, kolik hodin do toho bude potřeba investovat a jestli ten projekt má vůbec smysl dělat.

Nic není nemožné, místní uživatel Zergling vytvořil Factorio, což je jedna z nejlépe hodnocených her na steamu - a tedy na světě (několik měsíců byla dokonce na prvním místě). Podle https://steamdb.info/stats/gameratings/ se nachází momentálně na druhém místě mezi Portal 2 a Witcher 3: Wild Hunt
 libik Muž31 Kategorie
19.07.2020 00:08:22
Nevnímám realitu:

Tohle můžeš říct o čemkoliv...

Někdo si udělá stánek se zmrzlinou na nádraží a někdo jinej udělá řetězec s milionem stánků se zmrzlinou.

Víc stánků se zmrzlinou neznamená lepšího zmrzlináře.

I ten jeden jedinej stánek na nádraží může mít lepší zmrzlinu, jak řetězec, co má takovejch stánků milion.

S myšlenkou vysoká cena = vysoká kvalita bych byl velmi opatrnej. Ale jednodušším jedincům to stačí k vysvětlení čehokoliv.
Smajlík  wut Muž30 Kategorie
18.07.2020 23:53:53
no někdo dělá od projektu k projektu a někdo si udělá jednoho herního bota, pustí ho na 10k účtech třeba na sérii FIFA a vydělá miliony EUR

holt je to o tom , co s tim programátorskym uměním uděláš...
 Nevnímám realitu Muž88 Kategorie
18.07.2020 23:30:15
Psoug:

mě ten můj čtvrtúvazek taky na živobytí "stačí"... ale prostě chci víc.
 wut Muž30 Kategorie
18.07.2020 23:27:29
—-
Potíž co řešim neni technickýho charakteru, ale obchod / prodej / marketing.
—-

Jasny chapu, to ti asi neporadim paac me tohle moc nebere. Mam to podobe jako aadf9876, rad se v necem rejpu a diky tem skillum ktery u toho ziskam se pak necham najmout jako externista. Na hodne slusny zivobyti mne to staci, abych zakladal treba rohlik.cz ci neco podobnyho me moc nebere i kdyz par zajimavejch napadu by bylo. Na to se mam (a svou rodinu) moc rad. Spis to zenu formou treba prednasek na ruznejch akcich, aby muj ksicht byl videt a to staci :). Tak drzim palce.
 Psoug
18.07.2020 23:23:26
Vegas:

leasing nejsou jen operáky...

v roce 2014 se to měnilo, abych pravdu řekl, tak nevim, jak je to teď, nejsem účetní a všechno kupuju za cash.

Nikdy jsem si nepůjčoval.
 wut Muž30 Kategorie
18.07.2020 23:18:59
wut: Pokud máš v LS zakotvenou možnost odkupu předmětu leasingu, splátky leasingu jsou daňově uznatelné.
 Vegas Muž28 Kategorie
18.07.2020 23:17:34
Psoug:

schůdek s lepičem v PHP jsem nějakej přeskočil... jsem asi tak o 10 pater výš.

Potíž co řešim neni technickýho charakteru, ale obchod / prodej / marketing.
Smajlík  wut Muž30 Kategorie
18.07.2020 23:15:40
asdf9876:

Je to spíš životní styl, než nějaká výhoda.

Já bych zas nemohl sedět na břehu rybníka a celej den rybařit.

Každej je nějakej.
Smajlík  wut Muž30 Kategorie
18.07.2020 23:14:45

Pracovat "za zkušenosti" je ta nejtrapnější odměna, jakou znám.


Ok pak ale budes celej zivot delat treba lepice v phpku a budes se porad cejtit jako ted :)
 Psoug
18.07.2020 23:13:52
To by mě asi dost stresovalo. Sice nedělám na ničem vlastním, dělám v práci jen na věcech pro zaměstnavatele, ale je to hezky v teplíčku a občas se naučím i něco nového. U těch ičařů se asi spousta věcí dá dát do nákladů a já nevím co, takže třeba platíš míň na daních, ale tu nejistotu bych asi nedal.
 asdf9876 Muž27 Kategorie
18.07.2020 23:10:37
Psoug:

1) mam s.r.o.

2) Auto jde do nákladů a odepisuje se. DPH ale dostáváš hned a celé zpět. Když nevíš co s penězma a auto potřebuješ, tak proč ne. Lepší odepsat alespoň část, než to nasypat Babišovi na dani z příjmů.

3) každej den a každá věc co uděláš tě někam posouvá. Pracovat "za zkušenosti" je ta nejtrapnější odměna, jakou znám.
Smajlík  wut Muž30 Kategorie
18.07.2020 23:04:34
asdf9876:

Těch projektíků bylo desítky. Točí se to kolem IT.

Programoval jsem pluginy, měl jsem vlastní eshop, semtam nějaká appka... je toho hodně.
Smajlík  wut Muž30 Kategorie
18.07.2020 23:01:52
Za prvy: pokud je ti opravdu tricet tak ses jeste docela mladej.

Za druhy: pokud delas na sebe tak bys mel vedet ze auto je casto brany jako naklad at uz na leasing nebo samotna koupe a jeste jde odecist z dph pokud si platec. A tudiz nic moc nerika o tom kdo je jak uspesnej.

A za treti: pri takovejch projektech nejde vzycky o prachy ale kolikrat o to ze se treba naucis neco zajimavyho a novyho na cem pak ty prachy vydelas. Jasne pokud je to treba rurina nebo prace pro znamy a ty z ni nic nemas (ani prachy, ani zkusenosti, ani kontakty, ani skilly nebo ani dobrej pocit) pak je neco spatne a zamyslel bych se nad tim proc tyhle projekty beru a jak se jim priste vyhnout
Smajlík  Psoug
18.07.2020 23:00:19
A co děláš?
 asdf9876 Muž27 Kategorie
18.07.2020 22:56:28
Tak hlavně, že pracuješ z domova a máš své vlastní projekty.
Smajlík  Vegas Muž28 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk