Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1134447, vloženo 30.06.2020 10:28:19 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Slovenština a čeština a jejich vývoj....
Jak je možné že na celém světě celé naší planetě existují jen 2 jazyky ( čeština slovenština ) které si navzájem rozumí prakticky ve všem,ale to třeba polština ruština je úplně jiná a přitom má stejné základy ( slovanská kultura Slované ) i tak je přitom úplně jiná a jen čeština a slovenština jsou si nejvíce podobné a v některých ohledech úplně stejné a kromě toho slovenština je rozkošný roztomilý jazyk,ale čeština je jednodušší na mluvení a to dokonce i pro některé mé slovenské kamarády kteří říkají že čeština se jim lépe vyslovuje mluví je to jednodušší pohodlnější a to i na poslech na čtení a psaní a ano jsou to čistokrevní slovenští Slováci ze Slovenska akorát žijí v České republice,ale jak je to možné nevím.
 Samuel Gordon Muž18  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.06.2020 21:54:54
Na světě je mnoho jazyků, které jsou si i podobnější než čeština a slovenština.
 Odiyan Muž46 Kategorie
30.06.2020 11:43:50
Třeba Rumunština a Moldavština jsou na tom podobně, chvíli byli spolu, chvíli odděleně, ale jsou stále navzájem srozumitelné.
 Alkedos Muž66 Kategorie
30.06.2020 11:24:00
Podle některých klasifikací je Slovenština spíš nářečí Češtiny.

Obecně nový jazyk vzniká, když je určitá skupina alespoň 100 let izolovaná, což Slováci byli v rámci Uher, ale přece jen nějaké kontakty s námi měli, a proto nejsou naše jazyky tak odlišné.
 Alkedos Muž66 Kategorie
30.06.2020 10:55:04
Na světě existuje spousta navzájem dobře srozumitelných jazyků. A nemáš jen literární jazyky, jsou tu i jen mluvené dialekty nebo jejich pozůstatky, a toho je hafo. Se mrkni na mapu tradicnich uzemnich dialektu v Evrope.

Z větších literárních jazyků třeba turečtina a ázerbajdžánština. Ruština a ukrajinština tak, řekl bych. Taky třeba kinyarwanda a kirundi. Kazastina a kyrgyzstina. Uzbectina a ujgurstina.

Vetsinou spisovny jazyk pohltil uzemni dialekty, ktere tvorily postupny jazykovy prechod a tak jsou spisovne jazyky vetsinou nesrozumitelné.
 aligj
30.06.2020 10:38:44
Takovejch vzájemně srozumitelnejch jazyků je fůra, howno vo to víš a žvaníš.
Smajlík  sent
30.06.2020 10:37:21
Jde vidět, že moc jazyků neznáš, tak jako ukrajinština a ruština jsou sice rozdílné, navzájem si rozumí, tak jako spousta arabských jazyků jsou jiné, rozumí si taktéž.. :)

Máš jenom zkreslené informace.
 hihinky Muž99 Kategorie
30.06.2020 10:35:41
Španělština a Portugalština jsou údajně to samé. Neumím ani jednu, tak nemohu soudit, ale známý má za manželku Portugalku ona to tvrdí. A myslím, že by se takových našlo i víc.

A pak je moho nářečí až neoficiálních jazyků. Třeba na Ukrajině se nemluví Rusky, ale kdo Rusky umí, ten rozumí.
 nemo33 Muž49 Kategorie
30.06.2020 10:30:34
Svůj příspěvek jsi vložil(a) do nespravné kategorie. Bylo provedeno přesunutí. V případě opakování hrozí blokování vstupu na portál. Prosím zvol příště správnou kategorii. Děkujeme za pochopení..
Smajlík  Administrátor Muž KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk