Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb Asko-nabytek.cz
Zpověď č.1134410, vloženo 29.06.2020 22:05:55 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pomoc s orientací v klasické hudbě
Dovedl by mi někdo poradit, jak se začít orientovat v klasické hudbě?
Nevyznám se v dílech jako takových. Když vezmu určitého skladatele, nepoznám, zda to, co jsem našel, je celé dílo, jakou interpretaci vybrat, po čem sáhnout... Kolikrát najdu jen krátké úryvky nebo sestřih nějakých hlavních motivů... Jak se lze snáze orientovat v dílech a v tom, od koho je poslouchat?
 Embedded Muž24 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
01.07.2020 01:01:08
Ahoj, zkus si přečíst něco o teorii harmonie, kofroň. Pokud se chceš vyznat ve vážné hudbě, začni studovat (poslouchat) nejdříve hudbu od starých mystrů nežli nějakou avangardu, také bych doporučoval nějaké známé autory protože jsou fakt kvalitní, Moje doporučení je:
Nejkvalitnější hudba zhlediska kompozice:
-Bach: Goldberg vvariations, art of fugue, tocatas (all), well tempered clavier.
-beethoven: string quartet no.1 - 16. (smyč, kvartety 1 až 16). libovolné sonáty
-Mozart: libovolné sonáty
 Tokatas
30.06.2020 12:06:41
No hlavní je poslouchat a poslouchat a samozřejmě si taky hodně věcí nastudovat.
Zkrátka si poslechni od různých skladatelů z různých období nějaké skladby - komorní, orchestrální i vokální - a zjistíš, co tě víc zaujme.

K té orientaci ve vážné hudbě: Hodně najdeš samozřejmě na internetu, jinak doporučuju třeba tyhle knihy (v antikvariátu snad budou k sehnání):

L. Zenkl: ABC hudebních forem
A. Cmíral: Základní pojmy hudební
M. Očadlík: Svět orchestru
A. Hostomská: Průvodce operní tvorbou
 majklx77 Muž42 Kategorie
30.06.2020 03:11:40
Na to není žádný recept, musíš ji poslouchat. Když člověk poprvé slyší The Cranberries tak taky nepozná co to je za kapelu, nebo z jaké to je desky. Maximálně pozná podle stylu, že to budou " devadesátky " a že asi budou z Irska. A u klasiky je to totéž. Buď samotnou skladu znáš, nebo dokážeš aspoň odhadnout zda jde třeba o barokní, nebo klasicistní kousek.

Ale ono to není ani důležité. Vyber si z každého období jednoho výrazného skladatele a to, co se Ti bude líbit, poslouchej nejvíc. Nakonec to dostaneš do uší.
 davidred Muž26 Kategorie
29.06.2020 22:25:58
Na začátek je fajn se podívat po videích/albech, kde máš “Best of”. To jsou pak nejznámější/nejoblíbenější díla od daných skladatelů a od toho se dá odpíchnout podle toho, co ti sedne. V tomhle je fajn youtube, že potom nabízí podobné. :) Pokud máš autora naposlouchaného, tak se dá poznat jeho styl, případně známější skladby.
Hodně pomůže i google, tam se dá dohledat, jaká je to věta, zda je to část cyklu apod. Jen se toho nebát.
 Lala
29.06.2020 22:14:53
Tak jsou různí skladatelé různých období. Ideální je podívat se, o jakou formu díla jde. Symfonie, opera, fuga, balet,... Každé dílo má nějakou formu. Může mít několik vět, několik částí. Pak jsou menší formy jako rondo, sonáta,... ale ty mohou být součástí velkých děl. Zkrátka hledej tvorbu skladatele a pak se dívej, kolik vět to dílo má, kolik částí obsahuje skutečně nějaký cyklus, atd. A jak hledat interprety? Tak to asi podle toho, co konkrétně hledáš, protože nikdo neumí všechny skladby na různé nástroje.
 Aninka pro Rusko Žena18 Kategorie
29.06.2020 22:12:02
Podle youtube najdeš co se ti líbí a pak třeba přes torrenty stáhneš celá díla. Nejdostupnější jsou logicky díla nejlepší a nejslavnější.
 LUF Muž99 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk