Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1134405, vloženo 29.06.2020 21:45:57 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Má rodina má radši mou starší sestru
Ahoj. Je mi 16 a bydím v bytě s mou starší sestrou a rodiči. Rodiče ale mají více rádi sestru, než mě. Nevím proč.. asi je podle nich lepší?

Když jsem byla menší, tak jsem občas brala věci mé sestře (malovátka, tempery..) a když to zjistila a řekla to mamce, dostala jsem hned seřváno a někdy mě taky zbila. Teď už to nedělám, ale moje starší sestra to dělá mě a když to řeknu mamce, řekne mi, že se mám vzpamatovat.. 🤨

Mamka mi řekne, že mám jít do obchůdku koupit třeba toaletní papír, a i když musím třeba někam jít a nemám čas tak jí to je jedno. Když poprosí sestru (jednou za uherský rok 🙄) tak jí sestra řekne, že nikam nejde a matka to dále neřeší..

Doma po mě pořád řvou, říkají jak jsem zhnilá něco udělat, že jsem bordelář a nic neumím a za vše muzu jen ja a na sestru jsou hodní jak nevím co.. např. Adélko, dala sis oběd? ... a kdyby se ptali mě tak řeknou ,,Terezo co budeš dneska jíst jako.”

Když měla sestra kluky, tak si je mohla brát k nám na přespání kdykoliv a nikomu to nevadilo. Já jsem se dneska ptala, jestli muže u nás přespat můj kluk a mě to zakázali a když jsem se zeptala proč, řekli mi proto a ještě když se mamka ptala proč jsem tak smutná tak i když jsem ji řekla, že mě proste mrzí to, ze mi to nedovolili, když konečně u mě muže spát, řekli mi, ze nemám být tak zamilovaná..

Mě příjde, že ke mě nejsou fér.. je toho i více.. sice to jsou menší věci spíše ale můj kluk a má nejlepší kamarádka říkají, ze jsou na mě uplne hnusni a na ni hodni..

Nevíte jak bych se s tím mohla poprat?
Myslíte si, že to přeháním, nebo ke mě jsou opravdu nefér?
 A678 E-MAIL: z.mlkvikova@seznam.cz  Žena16  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.06.2020 07:06:39
Ahoj, ono je do jisté míry docela normální, že rodiče jedno dítě trošičku preferují, líp se jim s ním pracuje, jsou ohledně něj nějak víc sami sebou, a měřítkem jejich rodičovských schopností je zejména to, jak se s tím dovedou vypořádat. Často se rodiči lépe vychází s dítětem, které se narodilo ve stejném pořadí jako on, protože lépe chápe jeho nastavení, jeho problémy... Někdy mě až mrzí, jak se prvorozená maminka rozčiluje nad tím, že její mladší dítě není dostatečně cílevědomé, nevyužívá své schopnosti "naplno" (=podle jejich představ) a není zodpovědné, a přitom vůbec nevidí toho úžasného diplomata, který tmelí kolektiv a dělá ze světa lepší místo. Vidím to třeba i v naší rodině, mamka vždycky protěžovala a chápala spíš mě, táta benjamínek si neobvykle rozumí se sestrou benjamínkem, a chudák brácha, protože třetího rodiče nemáme :D :D :D nebo my - s čistým svědomím můžu říct, že máme naše děti rádi a snažíme se přistupovat k oběma "stejně", což znamená individuálně podle jejich potřeb, a stejně často dochází k tomu, že se před manželem zastávám dcerky, zdá se mi, že ji nechápe a že je na ní hrozně přísný, a manžel se zas přede mnou zastává syna, zdá se mu, že ho nechápu a jsem na něj přísná :D taky to řešíme, je to úplně normální, jsme jenom lidi, snažíme se svou roli zvládnout dobře, a přitom děláme chyby, a myslím, že stejně to mají Vaši. Určitě Tě mají rádi, ale třeba si naplno neví rady, jak Tě přijmout a jak Ti lásku projevit. S tím souvisí druhá věc, která může vnímani toho, že Tě rodiče nemají rádi tolik, jako Tvoji sestru, prohlubovat.

Každý se cítíme milovaní po různých projevech lásky od svého okolí a každý i lásku jinak projevujeme. Existuje o tom i kniha - 5 jazyků lásky, a její rozšíření, mezi kterými je i jedna přímo o tom, jak rodiče mohou použít 5 jazyků lásky vůči svým detem. Ty knihy napsal Garry Chapman a můžeš si je zkusit půjčit v knihovně, třeba zaujmou i Vaše, protože si myslím, že určitě chtějí, aby ses cítila milovaně a přijímaně a možná budou šťastní, až jim někdo poradí, jak na to :) jde tam o to, že se jeden člověk může cítit nemilovaný, protože nedostává to, co by jako projev lásky potřeboval, a druhý člověk ho miluje a myslí si, že je všechno v pořádku, protože mu lásku projevuje, ale bohužel jinak, než je dotyčný schopen to vnímat. Pak vznikají různé nešťastné a zraňující situace...

Samostatnou kapitolou jsou jednotlivé situace, v kterých se nějak cítíš. Určitě zkus doma říct, jak se cítíš, říct to klidně a s důrazem na to, že toužíš po tom, aby se to vyřešilo, ne vylít si emoce.

"Víš, mami, vadí mi, že si Áďa půjčuje moje malovátka, myslíš, že bych se s ní mohla zkusit domluvit, aby to nedělala, a že by ses mě zastala, kdyby na to došlo?" Mamka To pak může říct, jak to vnímá ona a můžeš dál zkoušet dojít k tomu, co je pro Tebe důležité. Třeba aby se Tě sestra aspoň předem zeptala. Nebo aby si nepůjčovala tamty jedny které miluješ a hrozně nechceš, aby Ti došly...

K p
Smajlík  Víla z paneláku Žena32 Kategorie
30.06.2020 03:30:51
Me 16 lete dceri bych taky nedovolil "kluka na prespani" . Byt ten "kluk na prespani", ani by me nenapadlo cpat se na noc k 16 lete holce. Premyslejte taky trochu co delate. Jinak- ano, spousta rodicu dela rozdily mezi svymi detmi aniz si to uvedomuji. Mozna je to tim, ze prvorozene je od mala vic obletovanejsi. Kdyz jim to reknes uvedomi si to a zmeni chovani.
 cobra mk3
30.06.2020 00:56:35
https://www.youtube.com/watch?v=tuOfzT0_8zQ
 Kvetak
29.06.2020 22:24:46
Mé sestře bylo 15 když si brala kluka na prespani..
A neslo tu o to ze jsem to mohla zničit ale ze to bylo proste její..
 A678
29.06.2020 22:05:27
Protože když jsi byla menší, tak jsi ji ta malovátka mohla zničit.

Kolik bylo sestře, když si vzala kluka na prespani? Jak dlouho byli spolu? Ono může být něco jiného povolit to 16 leté holce a něco jiného 18 leté. V 16 na to máš ještě hromadu času.
 ClwmwiPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk