Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1134389, vloženo 29.06.2020 19:31:10 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Bezdomovci a dluhy
Prostě někdo holt na ulici propadne drogám či alkoholu a není schopný v tomto stavu jít do práce nebo na UP.

Ale pokud se tento člověk jednou vzchopí, tak má tak velké dluhy, které bude splácet do smrti. Dejme tomu za 10 let na ulici bude dlužit 200000 z.poj, ale penále je tak 2-3x tolik a furt roste. Začne splacet dluh, ale penále roste donekonečna tím pádem to jentak nesplatí.

Proč bezdomovec nedostane aspoň jednu šanci? Že pokud by dluh splácel (z.poj), tak by mu to penále jednou odpustili nebo snížili? Protože pojišťovna penále stale a stále navyšuje dokud není cely dluh splaceny.

A pokud člověk nemá nějaký obor tak prostě 30-50 K měsícne nevydělá.

Proč bezdomovci jsou v takové dluhové pasti? Ano, měl by splatit to co dluží u z.poj nebo Dop.podniku tu pokutu, jenže díky tomu penale to nikdy nesplatí.

Samozřejmě by tu šanci neměl pokazde ale aspoň jednou.
Ne, že by chvíli splácel pak by se zas ožral vyhodili ho z práce a zas by pár let byl na ulici a pak se vrátil aby mu znovu vše odpustili.
 Zadluženi bezdomovci Žena27  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.06.2020 11:10:41
Bezdomovci jsou v dluhové pasti, protože máme socialismus.
 leafroller Muž47 Kategorie
30.06.2020 07:52:09
To není určitě pravda, pro mého manžela jsou například dopisy pojišťovně s žádostmi o odpuštění penále a rozumné splátkové kalendáře skoro dennodenní realitou a téměř se nestává, že by nebyly vyslyšeny, pokud se k tomu klient (=bezdomovec) postaví soudně a zodpovědně a navrhne částku a způsob v rámci jeho možností přijatelný i pro věřitele ;) a tento dopis s omluvou, přijetím zodpovědnosti a prosbou může napsat každý ;) a kamkoli.

Co vím, mnoho bezdomovců účet nemá, sociální služby jim mohou poskytnout své účty, příjem určitě nikde nemizí, jen je používán pro umořování dluhu buď kontrolovaně, a nebo nekontrolovaně, přičemž první varianta je určitě lepší a každý má možnost tu kontrolu převzít, jen jsem často sama frustrovaná z té neochoty toho jednotlivého dlužníka tuhle kontrolu převzít. Pamatuju si i situace kdy jsem někoho už vyloženě prosila aby přestal své dluhy ignorovat a dělat že nejsou a začal je řešit, přičemž on to pro mě nepochopitelně bral jako tu horší variantu ;)
 Víla z paneláku Žena31 Kategorie
30.06.2020 07:28:04
Jenže aby mu dali oddlužení musí mít exekuci víc a u víc věřitelů než u 1. Pokud dluží např. 200 000 u VZP, tak penále je 2-3x tolik. A na jednoho věřitele mu to nedají.

Ikdyby splácel, penále roste donekonečna. A celou dobu má zablokovaný účet a pokud jim přijde, že platí malo může ho navštívit milý pan exekutor.
 Zadluzeni bezdomovci
30.06.2020 06:13:17
The only one: já jich znám taky, pár až víc než pár, spíš těch víc než pár, a tu ŠANCI má opravdu každý ;) ani, musí být aktivní, ale kdo nemusí být aktivní při chytání té své šance? Já zas vím o fungování sociálního systému hlavně tolik, že ten státní je na prd a nedává smysl, ale ten občanský ho docela solidně kompenzuje ;) samozřejmě o něm dotyčný musí vědět a proniknout do jeho tajů, ale to není zas tak složité, bohužel většina ty taje a kouzla využije spíš pro pohodlnejsi setrvání v současném stavu než pro odraz ode dna. Ale znám i hodně těch odražených a vždycky si říkám, že pro tohohle jednoho to mělo smysl.
 Víla z paneláku Žena31 Kategorie
29.06.2020 22:41:56
Do jisté míry to řeší insolvence, tj. zaplatíš jen část dluhů během 5 let, vedeš řádný život a zbytek se ti smaže. Zároveň se na začátku insolvence zafixuje ta dlužná částka a už z toho nerostou žádný další úroky.

Určitě by ten systém mohl být jednodušší a příznivější. Například zdravotní pojištění bych nezaměstnaným - ať už jsou na pracáku nebo ne - nepočítal žádné. Nebo alespoň v případě insolvence by se automaticky mazala celá dlužná částka. Obdobně pokuty z MHD bych zastropoval na pár tisících max. Také by bylo motivační, aby se nad životní minimum splácelo pouze určité procento (třeba 50%) na dluh a dalších 50% by člověku zůstalo. Ostatně by na tom vydělali i věřitelé, protože lidi v insolvenci nemají žádnou motivaci si hledat lepší práci nebo usilovat o povýšení, protože jim zůstane pořád stejně.
 libik Muž31 Kategorie
29.06.2020 21:18:12
A což udělat zdravotní pojištění dobrovolné. Nechceš platit, tak neplať, ale nedostaneš zdravotní péči, ani kdybys ležel na ulici v kaluži krve.
 nemo33 Muž49 Kategorie
29.06.2020 21:03:49
Já si vůbec neumím představit, jak bezdomovci vlastně žijí. Neznám totiž ani jednoho. Za minulého režimu bezdomovci vůbec nebyli, pokud se nemýlím.
A kde berou peníze na to, aby vůbec žili? Já než být v takové situaci, to bych se raději vůbec nenarodil a neměl bych aspoň žádné problémy.
Smajlík  Researcher Muž81 Kategorie
29.06.2020 20:18:50
ZE: Spis protlacuj homosexualy, dlouho se.o nich nediskutovalo. Prostituce je nadcasove tema, tomu obcasne upozadeni nemuze.uskodit.
Smajlík  2-methyl-propan
29.06.2020 20:05:18
Víla: Já pár těch osudů znám. A ne, nemá šanci každý. Vzhledem k tomu, jak u nás funguje exekuční systém, tak většina z nich je v pasti a nemá šanci se z toho dostat.

Neseženou normální bydlení, protože nájemce nechce lidi s exekucemi. Zbývá prakticky jen ubytovna. Zkoušela jsi ji někdy?
Neseženou normální práci, protože spousta zaměstnavatelů nechce lidi s exekucemi.
Nebudou moci bydlet s partnerem, protože člověka v exekucích si k sobě vezme jen sebevrah.
Nemohou využívat moderní bankovnictví.

Fakt máš pocit, že “všichni mají šanci”?
 The Only one
29.06.2020 20:00:40
2-methyl-propan: No naštěstí ještě existuje ta prostituce, co :-D zkusíme to teď mnou protlačovat zase, když jsi napadla 4 diskuze tématem, které tě tak zaujalo (z velmi neznámých důvodů).
Smajlík  Zatracená Existence Muž23 Kategorie
29.06.2020 19:55:56
Ale když bezdomovec třeba přestane pít a nastoupí do práce tak skoro všude chtějí výplatu na účet. To je tak fakt všude.

A exekutoři jsou schopni úplně všeho a mají velkou moc.
Oni mu hned zablokují účet. A člověk si může vybrat jen jednou dvojnásobek živ.minima a pak je nezajímá z čeho máš platit nájem atd.

Tak jak mají splácet?
 Zadluzeni bezdomovci
29.06.2020 19:50:44
SOuhlasím s tebou. Bezdomovec zjistí, že by mu z výplaty zůstalo jen nezabavitelné minimum, a tak logicky se na to může vykašlat. A možná ani tak neuvažují. Hodnotí se to těžko, když každý z nich má jiné životní story.
Ale měli by dostat šanci. Ať zaplatí dluh, ale penále by jim měli prominout. Nemusí to udělat hned, ale třeba po roce vzorného placení zp.
Ale žijeme ve státě, kde úředníci vymáhali peníze po lidech, kteří vyrostli v dětských domovech za nezaplacené popelnice v dětství.
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
29.06.2020 19:41:30
Njn lidi si neuvedomujou, jak snadne je spadnout a jak tezke je dostat se zpet.
 2-methyl-propan
29.06.2020 19:35:54
Ale bezdomovci dostávají úplně stejnou šanci jako jiní lidé, též jim jejich přátelé které třeba získají po touze řešit svou situaci pomáhají psát dopisy věřitelům, sociální pracovníci z azylových domů a nízkoprahových služeb jim pomáhají žádat o insolvenci a vést tomu odpovídající životní styl... Tuhle šanci má každý, ne každý po ní skočí a hlavně... Ne každý zvládne po týhle vlně dosurfovat až do konce, ale znám jich dost, co tuhle šanci chytili za pačesy a už nepustili (víc samozřejmě těch, co ji pustili, ale většinou pak přijde i druhá, třetí šance...)
 Víla z paneláku Žena31 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk