Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1134360, vloženo 29.06.2020 14:26:10 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nesnáším svůj život a sebe samotnou
Výběr slov zní docela směšně, zvláště vzhledem k mému nízkému věku a skutečnosti, že se prakticky nic moc nestalo. Ale tak co už. Pokusím se jet ve stručnosti, ale obávám se, že to nedovedu.
Už dlouho mám pocit, že to, co se děje kolem mě, není zcela reálné. Že celý můj ubohý život zkrátka působí jako jeden ošklivý horečnatý sen, že se nacházím v jakémsi nepříjemném endless survival módu, který zatím nedovedu definitivně ukončit, jelikož mám v DNA zakódován až příliš silný pud sebezáchovy. Nic mě nebaví, nic mi dlouhodobě nepřináší radost, a každé štěstí, které pociťuji, se docela krátce na to promění v popel v ústech. Nepříjemné, ale zvykla jsem si, nebo jsem si to minimálně myslela - jde o stav skutečně dlouhodobý, žádný postpubertální rozmar, ale sedm let v kuse trvající krystalické zoufalství. (Jestli vás zajímá, zda-li jsem vyhledala odbornou pomoc, tak ano, vyhledala. "Léčím" se od patnácti. Nepomáhá to.)
Oficiálně bych asi měla působit šťastně, protože mám v současné době vše, co jsem si dříve přála. Vše, u čeho jsem si říkala, že by mi mohlo přinést štěstí. Kdybych se odstěhovala od rodičů. Kdybych si našla hodného přítele, s nímž si rozumím. Kdybych měla poklidnou domácnost bez jakýchkoli toxických vlivů, u nichž jsem se domnívala, že spustily všechny ty laviny depresí.
Bohužel se tak nestalo, a proto tady sedím, zničenější než kdykoli jindy, přestože mám toho skvělého přítele, vlastní bydlení, práci, a ještě ke všemu stíhám prospívat na vysoké škole se skvělým průměrem. Nestačí mi to. Nejspíše nikdy nebude.
Za poslední dva měsíce jsem udělala mnoho naprosto pitomých a impulzivních rozhodnutí, kterých bych měla litovat, ale víte co? Nelituji. Necítím nic. Nepřineslo mi to žádnou radost, ale ani pocit viny. Abych nechodila kolem horké kaše, dost jsem se sblížila s jednou osobou, která to má opravdu velmi podobně jako já. A nebudu to nijak zbytečně protahovat, prostě jsme se společně jednoho dne ožrali a vyspali se spolu, s tím, že nemáme co ztratit, což se nakonec opakovalo ještě mnohokrát s prakticky stejným scénářem. A mně už je to všechno jedno, protože stejně přemýšlím, že příliš dlouho asi žít nebudu. Pokud vůbec dostuduji, bude to takový malý zázrak, řekla bych.
Budu se zase opakovat, ale skutečně mě nic pořádně nebaví. Jediné, čeho skutečně lituji, je, že se zatím z nějakého neznámého důvodu ještě nedovedu zabít, a tak se spoléhám pouze na staré dobré sebepoškozování. Možná bych se ještě alespoň mohla vrátit k bulimii a pomalu se zlikvidovat. Stejně jsem odporná a pro všechny představuji jen přítěž. Nic neumím a na každém okolo sebe pouze parazituji.
 NOTBV Žena20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.06.2020 17:23:10
Pokud sama nezvedneš zadek a nezačneš se sebou něco dělat, tak se nic nestane. Nečekej, že přijde někdo, kdo bude za tebe něco řešit. I kdyby takový přišel, tak stejně budeš remcat, že takto jsi to nechtěla. Tak makej na sobě a neřvi....
 fimisek
30.06.2020 00:20:13
A co si myslis, ze se kolem tebe bude tocit svet? O nikoliv. Jsi jen bezvyznamne kolecko v soukoli dejin. Dokonce jsi velmi jednoduse nahraditelne kolecko.
Odejdes a bude tu stat zastup jinych stejne sebestrednych..
 Kvetak
29.06.2020 22:49:30
Taky mám jakýsi názor. Předpokládám, že pravidelně užíváš předepsané léky, a že jsou správně medikované. Přes to by nejel vlak.
Myslíš si o sobě ledacos nepěkného. Ledacos nepěkného se dá najít i na tvých příhodách a ve tvém myšlení. Kde, prosím, kde vůbec bereš odvahu spoustu pozitivních okolností negovat?? Vždyť jsi inteligentní dáma, tak kurva musíš umět objektivně zhodnotit, co je dobře a co je špatně. A co je špatně, k tomu neinklinovat, nepodporovat to. Fakt si myslíš, že štěstí na všecky čeká za rohem, ale na tebe až kdesi v prdeli? Ne ne, štěstí jsou samotné ty cesty, které smíš absolvovat a projevit důvtip k jejich úspěšnému zdolání. Těšit se máš ze všeho do poslední položky, co se dá označit za dobré, správné, úspěšné. Ale ty se netěšíš !?!?! Chyba! Změň se v tom, je to jenom na tobě. Kývnout hlavou místo zavrtět. Nečekej na převrat, ale zařiď si ho. Od toho okamžiku, kdy mě pochopíš. Ani nemusíš nic plánovat, jak je to triviální. Taky nic na nikoho nesváděj, to je ti k hovnu.
Smajlík  Teremtete
29.06.2020 16:48:21
NOTBV: Všechno vztahuješ pouze na sebe, ostatní obvykle za nic nemůžou? To je ale pěkně pokroucené. Ty nejsi ta, která za všechno může. Nic není na světě černobílé. A to je ten hlavní problém - sebevědomí. A možná i sebemrskačství, které je ale neopodstatněné.

Vidíš, sama sobě se nelíbíš, ale líbíš se druhým. Tudíž na sebe nedokážeš koukat objektivně, ale pouze subjektivně. Aspoň vidíš, jak jsi vzdálená od reality ve svých myšlenkách, když tě každý vidí jako hezkou milou holku, zatímco ty sama sebe jako snad škaredou/nehezkou a nevlídnou, která všechno pokazí, na co sáhne.

Musíš si stanovovat stále nové a nové cíle. Je jasné, že ty, které sis splnila, tě omrzí a že se budeš snažit plnit další. Rozhodně si ale nestanovuj cíl, jako že to chceš teď ukončit. Bojuj.
Rodiče vyřešíš. Oni určitě nejsou pyšni na to, pokud něco zanedbali. Bude je to strašit pořád. Nesmíš být otrokem špatné vůle svých rodičů.
Máš předpoklady pro to, abys šťastná byla. Doufám, že svého přítele miluješ a že on ti vždycky může být oporou. Ten by mohl být jedním z tvých záchytných bodů, od čeho se vždycky odrazit. Ale měj jich víc. Určitě nejsi škaredá ve tváři, líbíš se, takže to by mohl být bod č. 2, hledej na sobě spíše ta pozitiva.

Dokonce se mi líbí i to, co píše Vat69, o té práci, kde nebude čas na nic než jen na ostatní. I to je někdy řešením, pokud jsi vážně rozervaná a už nevíš, kudy a kam.

Hlavní je nezůstat stát pořád na jednom místě, protože to vytváří ty deprese, když je člověk sám, když se člověk zošklivý sám sobě (moc se pozoruje, je ultrakritický k sobě) apod. Nikdy se neizoluj od okolí. Buď v kontaktu.

Možná i děláš blbosti. Ale to je jenom důkaz, že žiješ. Lidé, kteří už vnitřně nežijí, nedělají nic.
Smajlík  Zatracená Existence Muž23 Kategorie
29.06.2020 16:25:11
NOTBV: Přijde mi, že to štěstí pořád nějak odkládáš, že "až budu mít..., až vyřeším..." je potřeba být šťastná teď. Je těžké uvěřit tomu, když TI ostatní říkají, že jsi krásná, když tomu sama nevěříš. Co bys musela udělat proto, abys se sebou byla spokojená a věřila, že jsi krásná?

Stejně je potřeba nějakým způsobem změnit ten náhled na svět, protože s tím, jaký ho máš teď, Tě bude sebedestrukce, sebepoškozování... uspokojovat, což není žádoucí.
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
29.06.2020 16:07:54
Možná to zkus vzít z druhé strany... Vím že to bude asi znít šíleně, ale... Pokud ti nedělá radost všechno to co máš, tak co takhle to nemít? Co když tvůj život bude smysluplný až poté co zrušíš naprosto vše co v něm teď máš?

Přeženu to, ale, co takhle nějaká dobrovolnivká práce v nějaké totální prdeli světa, kde budeš muset denně opatřovat si základní věci k přežití, a pracovat stylem že večer padneš na podlahu a usneš?

Mozek už nebude mít čas ani chuť přemýšlet o čemkoliv jiném... A paradoxně, pokud to přežiješ a zvládneš, pozdevne ti to i sebevědomí ... Protože reálně něco dokážeš a někomu třeba i pomůžeš...

Alespoň se ti tvůj život nebude zdát jako taková marnost... Co ty na to ?
 Vat69
29.06.2020 15:59:47
Možno tvoj pocit, že nikdy nebudeš šťastná vyplýva z podvedomia. Ono dobre vie a cíti, že tu na Zemi žiješ z hľadiska večnosti len krátko. Obáva sa toho, čo bude potom. Či ďalší život, nebo, alebo peklo? Ak sa bojíš strachu zo smrti, že čo bude( nebude) potom, potrebuješ hľadať pravdu. Ako je napísané v knihe kníh: " Hľadaj pravdu a tá ťa oslobodí." To platí všeobecne pre každého. Ale kde je teda pravda, čo je pravdivé? Božie Slovo je pravdivé, dozaista. Kresťanská biblia, Nový Zákon, Evanjeliá. Boží Syn Ježiš. Iba on má moc ťa vyslobodiť, vyslobodiť ľudstvo z hriechu. Jeho slová: " Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k môjmu Otcovi, iba skrze mňa."
 Chicane
29.06.2020 15:55:03
Já nemohu říci, že by mě ta rozhodnutí vysloveně trápila. Spíše si často povzdechnu nad tím, jaký jsem nenapravitelný idiot, ale ve výsledku s tím stejně nic neudělám, protože je mnohem snazší opět podlehnout všem těm debilním výplodům mé choré mysli. Jinak, asi jsem to ještě nezmínila, ale jsem hraničář. Ne že by mělo smysl vymlouvat se na deformaci osobnosti (či poruchu, budeme-li se vyjadřovat korektně), ale asi nemá smysl se s tím tajit.

Zcela pochopitelně se sebou nejsem spokojena ani po vizuální stránce. Jakože pro druhé pohlaví asi jsem atraktivní (častý argument těch, kteří mi chtějí zvednout sebevědomí - ale já už příliš často negativní myšlenky ohledně sebe samotné neventiluji, protože nemám náladu na ty otravné řeči ze strany svého okolí), ale proč by mi na tom mělo záležet, když se nelíbím sama sobě? Nedovedu si představit, co by mohlo představovat můj záchytný bod. Můj hlavní problém je, že jednoduše nejsem šťastná. Dřívě jsem se upínala na myšlenku, že sice nejsem, ale mohla bych být. Až si najdu kamarády. - Dobře, teď mám kamarády, ale až si najdu dlouhodobějšího partnera či partnerku, jistě by to mohlo být o něco lepší. - Fajn, teď mám přítele, ale pořád tady jsou ty nevyřešené záležitosti s mou rodinou, ale to bude určitě dobrííí, až je ghostnu. No, a asi tušíš, co se stalo dál. Pořád nedovedu vnímat radost, a to ani náznakem. Jsem totálně vyprahlá. Citově oploštělá a přecitlivělá současně, ale v trochu jiném slova smyslu.
 NOTBV
29.06.2020 15:35:09
NOTBV: Ano, šlo o nadávku.

Máš nízké sebevědomí, ale na tom se dá pracovat. To je i dáno tou patologickou výchovou, kterou jsi zmínila. Trápí tě i některá impulzivní rozhodnutí, ale věř, že více se vždy budeš trápit tím, co jsi neudělala, než tím, co jsi udělala.

Jsi hodně citlivá. Bodeť by tě něco bavilo, když nevěříš v sebe samu. Co vzhled, líbí se ti, jak vypadáš? Nebo co je tím hlavním problémem? Nebo naopak co by mohlo být tvým záchytným bodem, od kterého by ses mohla odrazit kromě toho, že v životě jsi na tom, co se týká minimálně materiální stránky, hodně dobře?

Nikdo není dokonalý. Ani člověk, který se jako dokonalý tváří. Každý máme něco.
 Zatracená Existence Muž23 Kategorie
29.06.2020 15:10:22
Neléčím se u stejných odborníků. Že má výchova, pokud se tak vůbec dá nazvat, byla lehce patologičtějšího rázu, je z kontextu zpovědi asi docela zřejmé. Bohužel se obávám, že aby na mě minulost nedokázala nijak doléhat, znamenalo by to minimálně podstoupení lobotomie. A ano, rozhodně je chyba především v mé osobnosti. Jsem extrémně přecitlivělá, tíhnu k nejrůznějším hloupým, impulzivním rozhodnutím, a mám až neuvěřitelně nízké sebevědomí. Největší problém ale stále vnímám v tom, že u ničeho nedovedu dlouhodobě setrvat, protože mě žádná činnost nenaplňuje.
 NOTBV
29.06.2020 15:04:38
Ahoj, píšeš o svém životě, který je pro Tebe utrpením, i když jsi dosáhla prakticky všeho, co jsi chtěla a mělo Ti do, dle Tvého názoru, zajistit štěstí.

Přišla jsi sama svou zkušeností k tomu, že cokoliv, co máš, Tě šťastnou neudělá. Protože Tvá osobnost a obzvlášť Tvůj přístup a náhled na život působí nepřetržitě. Bez ohledu na to, zda-li máš fajn přítele a super prospěch. Proto je nutné změnit ten náhled. Píšeš, že se léčíš už 5 let. Pořád u stejného odborníka? Pokud ano, změn ho. Někdo už má takový temperament, že je více melancholický a musí s tím víc bojovat, ale to neznamená cítit se tak pořád. Nezmiňuješ nic o své minulosti a výchově, kde mohou být kořeny těchto sebedestrukčních vzorců myšlení.
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
29.06.2020 15:02:57
Jinak mě tedy mrzí, že jsem již nestihla přečíst onen smazaný komentář. Předpokládám, že šlo o jakousi nadávku adresovanou na mou osobu, kterou si plně zasluhuji.
 NOTBV
29.06.2020 14:59:49
To znamená, že ať se stane cokoli, nikdy nebudu šťastná. Dříve jsem byla ještě natolik naivní, že jsem si myslela, že by to všechno mohlo být v pořádku, pokud se mi nějak podaří postavit na nohy. Ve skutečnosti mám však pocit, že pomalu uhnívám zaživa. Jako by mě zevnitř rozežírali červi. Ale to už se příliš nechávám unést jednou takovou lehce depresivní povídkou, kterou jsem nedávno četla o pauze v práci.
Jako vážně, já si teď skutečně nemám na co stěžovat. Mám všechno. Přesto mě nic z toho nenaplňuje štěstím. Nežiji, pouze přežívám. Nevěřím, že někdy bude lépe. Někdy se mi začíná zdát, že svět kolem mě skutečně není reálný, že se třeba jednou probudím a zjistím, že to skutečně byla pouze zdánlivě nekonečná noční můra, ale vypadá to, že jde o krutou realitu.
Ach jo.Proč jsem jsem se k něčemu většímu neodhodlala už dávno.
 NOTBV
29.06.2020 14:53:02
Já mít přítele a vlastní bydlení, tak skáču do stropu radostí?

"Že celý můj ubohý život zkrátka působí jako jeden ošklivý horečnatý sen, že se nacházím v jakémsi nepříjemném endless survival módu,..."

- ošklivý sen? Co je na něm ošklivého?

Naopak nejezdi ve stručnosti, zkus to trochu více obsáhnout, čemu ten sen vděčí za přívlastek "ošklivý horečnatý"?
Smajlík  Zatracená Existence Muž23 Kategorie
29.06.2020 14:46:26
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk