Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1130866, vloženo 25.05.2020 11:08:31 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vlasovci
Zrádci nebo osvoboditelé?
 Modrý klitoris Muž1  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.05.2020 19:27:53
Obojí - zrádci i osvoboditelé. Jedni ze zachránců Prahy, ale taky třetina z nich o rok dřív řezničila civilisty ve Varšavě. Ty zbylé dvě třetiny jsou tragické postavy, které uvízly mezi Hitlerem a Stalinem.

Byl by Pakt Molotov-Ribbentrop nebýt Mnichovské zrady? Stalin nechtěl tahat kaštany z ohně za Brity a Francouze, kteří jeho návrh na novou Trojdohodu v letech 1938 a 1939 odmítli.

Mnozí v Německu i ve světě chtěli Hitlera ovládat a nakonec jim přerostl přes hlavu.
 Čech24 Muž24 Kategorie
26.05.2020 10:00:29
Aninka - No ale to věděl jen Hitler. Stalin do poslední chvíle věřil že se to nestane. Proto mu podlézal a snažil se o ten vstup do OSA. Chtěl být spojenec a věřil že jim je. To že ho Hitler za něj nepovažoval je nepodstatné.
A ano, zásobovat někoho o kom vím že válci a plundruje Evropu znamená být jeho spojenec. V tu dobu už bylo jasné co je Hitler zač.
Nehledě na porcování Polska, tam už to jinak nazvat nelze.
 pojidac psu off
25.05.2020 21:10:07
pojidac psu off: Jako to mi přijde trochu trapný označovat Německo a Sovětský svaz za spojence. To že spolu obchoduješ a máš pakt o neútočení, to neznamená, že jsi spojenec. Obchoduješ proto, že je to pro tebe výhodné. Takže jestli Stalin dával Hitlerovi ropu a rudu, tak se to Stalinovi vyplatilo, protože za to dostal něco, čeho měl sám málo.

Spíš se jen snažili využít zbývající čas nějak pozitivně, než se dostanou do konfliktu. Každý přece ví, že nacisté a komunisté byli velcí nepřátelé.
 fjdis
25.05.2020 20:04:48
pojidac psu off: Nic jako "kdyby Hitler nezaútočil na Rusko" neexistuje, protože Hitler chtěl dobýt svět.
 Aninka pro Rusko Žena18 Kategorie
25.05.2020 18:53:02
Jak řekl Ladislav Smoljak v Divadle Járy Cimrmana: "Ať si každý nosí na hlavě, co chce.".
 Šachboxer Muž30 Kategorie
25.05.2020 17:00:18
Osvoboditelé asi né, oni nikoho neosvobodili...

Prostě když prohráli svoji bitvu, tak se přidali k nepříteli, aby si zachránili život, a když se pak přestalo dařit nepříteli, tak ze zase chtěli přidat ke svým, aby si zachránili život (což se jim bohužel už moc nepodařilo).

Nejspíš jim prostě jen osud nenadělil správně karty...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
25.05.2020 14:04:53
Muad*Dib = Tak vzhledem k tomu, ze v te dobe byly Vlasovci pro lidi a Kutlvasra spasa a zachrana, rozhodne ne nepritel.Tak jdou spise hezky videt urcite charakterove vady a nedostatky nekterych lidi.Kdyz pominu nevzdelanost a to, ze to nezazili samozrejme.To by mluvili uplne jinak.
 Modrý Klitoris
25.05.2020 14:00:09
Z pohledu Sovětů? Tak to je jednoduché, už z principu to byli zrádci. Z pohledu Němců? Taky to byli zrádci, protože pomohli pražskýmu povstání. Z pohledu českýho odboje? V tomhle případě není úplně korektní nazývat je "zrádci"... aspoň teda v souvislosti s povstáním. Ale jelikož nejdřív byli na straně Sovětů (jakože spojenec) a pak přešli k Němcům, tak by se jim tak říkat klidně mohlo.
 Maarvinoof Muž21 Kategorie
25.05.2020 13:55:12
Aninka - SSSR/Rusko první dva roky války zásobovalo Hitlera ropou a rudou aby mohl plenit Evropu. Vždyť Rusové začátek války berou až od jejich napadení Německem, co bylo před tím vůbec neřeší.
K tomu ještě Stalin chtěl opakovaně vstoupit do OSA, Hitler se ale vždy nějak vykroutil.
Kdyby Hitler nenapadl Rusko nikdy by je ani nenapadlo nás osvobozovat.
Čemu jinému se už dá říkat spojenec??? Minimálně dočasný.
 pojidac psu off
25.05.2020 13:37:20
Tady je aspoň hezky vidět, že ne vždy musí být nepřítel mého nepřítele nutně mým přítelem.
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
25.05.2020 13:19:58
Muj neskromny nazor je takovy: Vlasovci byly zrádci a Prazske povstani bylo pro ne pouze prostredek, jak se snaze udrzet v US zajeti do ktereho meli namireno.Na Praze jim ve skutecnosti nezalezelo.Na druhou stranu, vzhledem k tomu, ze Ruda armada v te dobe spechala na Berlin a nejake Prazske povstani se jim do kramu nehodilo a Nemci vyclenily k utoku na Prahu sily, ktere daleko prevysovaly vse, co bylo nasazeno proti jinym evropskym povstanim.Divize SS Wallenstein a cast pluku Der Führer z divize SS Das Reich.Tak nebyt Vlasovcu, neni pochyb o tom, ze povstani by se utopilo v krvi a mnohem vice Prazanu by zaplatilo zivotem.
Tim se dostavame do pomerne trapne situace, kdy Prazane by spravne meli temto vlastizradcum a vrahum libat zadky:-)Coz samozrejme dnes vetsina neprizna.
 Modrý Klitoris
25.05.2020 12:46:31
UFOPorn: Fakt, jo? A chtěli sami sebe podle Hitlerova učení vyhladit, ne? Příště ve škole nespi.
 Aninka pro Rusko Žena18 Kategorie
25.05.2020 11:39:09
Vlasovci byli součást sovětské armády, přísahali věrnost sovětům. Když Němci vítězili, rozhodli se hromadně přejít k "nepříteli" a znovu přísahali, tentokrát Říši. A v roce 1945, část jejich armády, která se pokoušela, podobně jako ostatní Němci v Čechách a na Moravě utéct před Rusy, se doslova náhodou octli v Praze, kde obsadili Ruzyň. A skutečně "bojovali" s jinými oddíly Němců, kteří chtěli projít na Plzeň. Sice to celé trvalo jen cca 3 dny, ale opravdu to význam pro Prahu mělo. Prha v té době byla z velké části v rukou povstalců (Pražské povstání) a jednotky které svedly boje v Ruzyni byly pro osvobození Prahy nebezpečné. Sověti přišli skutečně do takřka svobodného města, ovšem to neosvobodil nikdo jiný, než sami Pražané. (Těm se ovšem pomníky nestaví ani v Řeporyjích).
 Beer01 Muž93 Kategorie
25.05.2020 11:24:59
ano rusou nemozno povazovat za osloboditelou, najme ak 2sv vojnu zacali ako spojenci nemecka.
 UFOPorn Muž32 Kategorie
25.05.2020 11:16:31
Vzhledem k tomu, že bez několikaletého postupu Rudé armády směrem na západ by těch posledních pár dnů před koncem války neměli co osvobozovat, těžko je považovat za osvoboditele. Nehledě na to, že ještě i v těchto dnech Vlasovci na pokyn Němců vraždili nevinné lidi.
 Aninka pro Rusko Žena18 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk