Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1130841, vloženo 24.05.2020 22:08:06 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Dělal už někdo online zkoušku na VŠ?
Ve středu mě čeká zkouška z angličtiny na VŠ. Poslední a je to povinný předmět, takže ji prostě musím udělat za každou cenu. A bude to prý online. A to se teda dost divím. Budou nějak hlídat, že za obrazovkou sedím já a pouze já?

Taky dali seznam speciální terminologie, co musíme umět - a když si ji vytisknu a dám před sebe na stůl, tak co? Jak mi to dokážou? Bude to písemka, ústní je pak ještě.

Jako samozřejmě to vítám, protože nejsem úplně dokonalý angličtinář, tak by se mi nějaká ta berlička hodila.

To snad ale přece není možné. Na normální zkoušce otočíte hlavou a už vám vyhrožují efkem, ne-li obviněním z akademického podvodu a teď to klidně nechají takhle volně...nebo se mýlím a je to nějak pojištěné? Už jste někdo dělal online zkoušku?

(a čekám, že se ozve Quakie s tím, že v Evropě je to samý podvod a přemýšlení jak to odrbat. Zatímco on pětatřicet let tvrdě pracoval, tak se teď má královsky)
 Schiller Muž25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
27.05.2020 02:59:49
Qakie je čechoameričan,utečenec,pláchnul do ameriku,ten se anglicky naučit musel,jelikož američaní česky nemluvěj,tam mluvěj americky.Je fakt,že tvrdě pracoval,tady v Čechách by nepochodil,tady je KLDR.To dělá ten zkurvenej systém,systémová chyba,a nikdo s ní nechce hnout.Naše republika nevzkvétá,povídal hradní pán.
 Mimozemštan
25.05.2020 13:23:34
Nekecám - viz hawaiiii.
Jo, taky se mi ten zásah do soukromí nelíbí, ale fakt se to nahrává.
Kontrolu dělám namátkově, takže nemůžu vyloučit, že nikdo nic nemá, ale písemka je dělaná tak, aby tahák pomohl jen tomu, kdo něco umí.
Ústní následuje s malým odstupem, tam se to pak ukáže - student nesmí mít sluchátka a musí reagovat okamžitě, otázku k diskusi (tabulky, schemata) dostává přes systém, takže kdyby chtěl něco googlit, musí s tím manipulovat, minimalizovat, přepínat, koukat do jiného zařízení... apod. ... což se dá zavnímat.
Centrální pokyn je při jakémkoli podezření zkoušku ukončit - všem je to nepříjemné.
Smajlík  INHK
25.05.2020 12:39:11
Věřím, že v ČR z toho udělají šílený paskvil. Když jsem studovala dálkově v USA, tak si tam nikdo nedovolil podvádět, protože i nevinné ohlídnutí se během toho mohlo vést k failu u zkoušky a tedy nesplnění podmínek = vyhazovat ze školy. Vzpomínám si, že jsem se bála i vysmrkat, aby mě systém neoznačil jako podezřelou a neprozkoumávali to (a to jsem nepodváděla). Samozřejmě musíš předtím ukázat na kameru celý pokoj, za stolem zdi jestli tam něco nemáš, na stole mohl být jen počítač, jeden čistý papír (ukážeš z obou stran) a tužka. Mobil nesměl být nikde v dosahu. Jakmile by tam byl slyšet někdo další, tak okamžitě off. Program ti sledoval otevřené aplikace. (btw gdpr se aplikuje, když ty data unikají třetí straně, ne když souhlasíš se sdílením druhé straně). Ale pochybuji, že tady by ta online zkouška měla takovou úroveň, určitě to bude zas jen stupidita, kde se sejdete a budete si radit nebo vyhledávat na mobilu.
 hawaiiii
25.05.2020 08:27:53
Kdyz se dostanes nekam, na co nemas, tak tam stejne nevydrzis.
Podvadeni tedy nema smysl. A Tvuj bracha za Tebe Tvuj zivot neodzije, takze ani nevidim smysl v tom, aby tu zkousku delal za Tebe.

Spis se zamysli nad tim, jestli vazne tahle cinnost je to,
co Te naplnuje radosti a chtel by ses ji nadale venovat, nebo jestli nejsou i jine cesty.
 lol
25.05.2020 01:13:53
Ahoj, už mám za sebou 2 online písemné zkoušky z matiky a elektrotechniky. V matice dali těžkou písemku, že na opisování skoro nebyl čas, v elektru to bylo taky tak tak ale u obojího jsem telefonoval s kamarádem. Nějaké to že by ses na učení úplně vykašlal a spoléhal se na to, ze můžeš použít cokoliv a komunikovat s kýmkoliv bych úplně neuplatnoval. Normálně se naučím a jedu jako kdyby to byla prezenční zkouška. Pouze když přijde třeba nějaký podpasový příklad nebo se chceme s kámošem domluvit že on udělá to a já zas to tak začnu mluvit. Plus máme školní diskord a tam si helfujeme. Ošetřit se to nedá. Leda udělat zkoušku ústně. Normálně cheatuj, dokud ta karantena je, pokud tě nebudou zkoušet ústně teda. Dokud je to písemně tak jediné z čeho mám strach je čas a netolerantní konec. Na focení a převod do pdf si musím vymezit aspoň 15 minut. Cheatuj, ale pouze v případě totálního zkratu nebo tak. Pokud víš a umíš, tak necheatuj. Nemají jak tě zkontrolovat. Prostě to nejde. I kdyby měli dostatečně výkonný PC a vaše spojení by bylo dost kvalitní na sdílení obrazovky, a chtěli po tobě čeknout pokoj a stůl, můžeš si tahák vždycky vylepit na obrazovku pod kameru. A hlavně je tam dalších X stovek studentů, myslíš si, že mají čas je všechny kontrolovat a zkoušet? Pokud ústní, tahák si vždycky můžeš vylepit. Pokud písemné, tak není co řešit, ale bacha, bývají schválně zadané tak, že ti žádný tahák třeba nepomůže, ani internet ani skripta. Záleží co je to za předmět a jaký typ učení se v něm uplatňuje. Jestli mechanické nebo logické. Když logické, stejnak musíš umět. Když mechanické, jako je právě angličtina, stačí tahák. A hlavně ne každý student má webkameru. Zkrátka osefovat tohle nelze.
 Student
24.05.2020 22:46:54
Schiller: Jo, úplně v klidu, oni vůbec nemají šanci, jak to zjistit. Leda že by vyžadovali webkameru, no. Ale tak furt můžeš sdílet obrazovku s tím testem někomu a ten ti to může hledat a posílat... Mně hlavně hlava nějak nebere, že některé spolužačky ten test neudělaly takhle online...
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
24.05.2020 22:39:50
INHK: kecáš. To by byl nepřiměřený zásah do soukromí.
 GDPR
24.05.2020 22:25:41
Já, ale bohužel jako zkoušející :-(
Ověřování totožnosti - jsi přihlášený a ukazuješ doklad a sdílíš obrazovku se svým přihlášením a testem.
Moje výhoda je, že v tomhle si nikdo ke mně nic nedovolí, protože všichni vědí, že mám dobrou paměť na lidi.
Písemka - před začátkem ukazuješ stůl, pokoj... na kameru, pak musíš mít celou dobu psaní puštěnou kameru a zkoušející tě sleduje, podezřelé chování je vidět dost. Navíc se to někde i všechno nahrává.
Ústní - prostě jako zkoušející musíš zkoušet tak, aby ses mohl povznést nad množství pomůcek, které ten na druhé straně mohl použít... aby na to prostě neměl čas.
Pár dobře mířených dotazů ukáže leccos.
(Jinak obecně můj názor na učení a zkoušení online pozitivní není.)

Ještě jeden poznatek - studenti- kluci tuto formu zkoušení zvládají hůř než holky.
Smajlík  INHK
24.05.2020 22:23:24
Akorát ti na to dají trochu omezenější čas, abys neměl moc šanci nad tím důmat a kontrolovat to po sobě. Ano, už jsem jednu měl. Není šance tě zkontrolovat.
 Zatracená Existence Muž23 Kategorie
24.05.2020 22:22:27
Diamond vampire: takže kdybych k tomu teoreticky posadil bratra, který vystudoval anglistiku, tak jako ok?
 Schiller
24.05.2020 22:17:35
Nebudou to kontrolovat, nemají jak. Můžeš googlit jedna báseň, ideálně si připrav dva monitory. Já už mám jednu online zkoušku hotovou.
 Diamond vampire Žena25 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk