Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1130797, vloženo 24.05.2020 14:38:40 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Znamení zvěrokruhu - opravdu na to dáte?
Ahoj,
docela mě zarazila zpověd jedné slečny níže, která píše, že se jí vyvíjí fajn vztah, ale onen protějšek je narozen ve znamení raka, kámošky jí to vymlouvaj...
Fake to nebude, já už jsem se s podobnými názory potkal v životě víckrát z úst ostatních. To bylo něco ve smyslu "On byl fajn, ale měl znamení xyz a já jsem xyz, což nejde vůbec k sobě" nebo "moc se mí líbí, jenže je ve znamení xyz a to, když se dozvěděli mí rodiče okamžitě mi to začli rozmlouvat, dokonce jej nechcou ani poznat. S muži ve znamení xyz mají totiž jen ty nejhorší zkušenosti. Strýc Petr byl taky xyz a sám víš jaký to byl manipulátor,..."
Vždycky jsem u toho jen nevěřícně kroutil hlavou, jestli to jako myslí vážně, nebo opravdu chtějí soudit člověka za to v jakém měsíci se narodil, aniž by jej poznali. Tipl bych si, že diskuze typu emimino.cz toho budou plné.
Já jsem si znamení zvěrokruhu pročítal, dokonce porovnával se mnou samým. Ano, některé věci se opravdu shodují, ale to i u dalších 11 znamení. Je to napsáno hrozně obecně, tak si to lidi snadno vsugerují a jsou schopni tomu věřit, nedejbože "odsoudit" člověka druhého.
Nezlobte se na mně, ale přijde mi, že tomuhle může dávat důraz jen člověk, co vyměnil selský rozum za ezoteriku.
 WRC Muž25 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.05.2020 19:03:29
https://www.sisyfos.cz/clanek/1113-barnumuv-efekt
https://www.sisyfos.cz/clanek/923-selektivni-mysleni
Smajlík  MGMA
25.05.2020 01:42:25
Člověk, který věří, že nějaká momentální poloha kamení pohybujícího se ve vztažné soustavě (tedy poloha planet sluneční soustavy) při jeho narození předurčila jeho duševní a fyzické schopnosti, "osud" a průběh jeho života, by měl mít vypolstrovanou celu v Bohnicích bez internetu a volebního práva.
 Ansgar Muž35 Kategorie
24.05.2020 21:44:55
Nevěřím tomu, je to zkrátka napsaný tak, aby to částečně sedlo na každýho...
Smajlík  Nenávidím ženy Muž25 Kategorie
24.05.2020 21:15:46
Rádce do duše: Já jsem spíš zastáncem logického myšlení než podobných, s prominutím žvástů. Když je strýc manipulátor, tak datum narození je to poslední, co bych hledal jako příčinu podobného chování. Za čtvrtstoletí co žiju jsem poznal docela solidní počet lidí, sympatických, nesympatických, manipulátorů, lhářů nebo dobráků a po zvlaštním uvážením mohu usoudit, že žádná "skupina" se hromadně neslučuje v jednom měsíci či období. Když si namátkově vemu třeba červenec, znám z tohoto měsíce důverně docela dost lidí a světe div, oni se jeden od druhého povahově docela liší.
U toho narození by to možná ještě trochu dávala smysl, ale jak to jako může souviset se jménem? To by mě zajímalo nějaké alespoň trochu smysluplné vysvětlení.
Smajlík  WRC Muž25 Kategorie
24.05.2020 20:01:30
Já jsem na tohle nikdy nevěřil a proto se o to nezajímal. Patřím do kategorie ryb a nedávno jsem se na Ryby podíval a kupodivu to na mne sedí:
"Ryby žijí hlavně ve svém vnitřním světě. Na duchovní úrovni bývají trochu přecitlivělé, to se pak uchylují do soukromí. Přesto rády pomáhají ostatním, udělali by pro ně možné i nemožné. Jsou to naivní a sentimentální snílci, kteří mají milou a skromnou povahu. Daří se jim proplouvat životem poměrně dobře, bez komplikací. Pouze někteří dravci se vrhají proti proudu, po určité době se ale zklidní."
Smajlík  Researcher Muž81 Kategorie
24.05.2020 19:22:07
Přišel jsem se sem postavit na hlavu..

Zpátečnictví, šarlatánství, pavěda, vyvrácené nesmysly..
Smajlík  Ježíš ve vaně Muž28 Kategorie
24.05.2020 17:33:48
Tak ve své podstatě všechno je propojeno se vším.
Takže jestli od dětství slyšíš, že strýc je manipulátor, tak tvé podvědomí si spojí souvislosti a vyvodí závěr, že lidi v tomto znamení jsou takoví.
Takže protože svět odpovídá tomu, čemu věříš a jaké myšlenky nosíš ve své mysli, tak jednoho dne poznáš do puntíku takového člověka v tom znamení, který jakoby z oka vypadl té představě v dětství.

to jen příklad.
Takže ano. Neberu to jako pověrčivost, nebo ezoteriku, ale jako moudrost zkušených, která je mi předávána.
Moudrost nabytou zkušenostmi.
Ano, když je mi někdo hodně nesympatický, je zpravidla z kvadratury horoskopu. Když je mi někdo hodně sympatický, je v sextilu nebo trigonu.
Je to úplně banální věc zvěrokruh znamení a řekne ti toho tolik.
Takže ano, když potkám člověka dejme tomu berana, můžu očekávat, že to s ním nebude fungovat a můžeš tomu říkat jak chceš, ale když po 2 letech neúspěšných pokusů o fungování ti to stejně nefunguje, tak jsi nemusel být borec, co je mu ezoterika jen k smíchu, ale mohl se tím řídit, a zachránit si dva roky života.

Neříkám, že astrologie určuje můj každý den, ale kde ji bere jako moudrého rádce, má snazší život.

PS je to jako se jmény, je to jako s povoláními. Prostě, ano, všechno o někom něco vypovídá a zpravidla jsou to nějaké škatulky, ve kterých ale každý více či méně sedí.
A můžeš se stavět na hlavu jak chceš.
Smajlík  Rádce do duše Muž35 Kategorie
24.05.2020 16:24:55
Blbost.
 Quakie Muž50 Kategorie
24.05.2020 16:01:09
Vyzkoušel jsem si dost opravdových horoskopů, ne nějakých těch popisů znamení z časopisů - a můj závěr ze zkušenosti je, že mnoho z astrologických charakteristik nějak odpovídá skutečnosti. Ale vybírat si partnera jen podle časopisových popisů dvanácti slunečních znamení je blbost i z hlediska odborné astrologie.
 bilej tygr Muž69 Kategorie
24.05.2020 15:42:35
ldv: Těžko říct, možná ze stejného důvodu proč volají Jolandě, aby jim "zdarma" předpověděla budoucnost. Lidi byli odjakživa pověrčiví a někdy je své problémy lehčí svést na "vyšší moc".
 WRC Muž25 Kategorie
24.05.2020 15:10:09
WRC:

bylo by docela zajímavý se zamyslet nad tím, proč vlastně mnozí lidi věří na astrologii a jak tato nauka vlastně vznikla.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
24.05.2020 15:04:59
Já si myslím, že posuzovat lidi dle znamení není ezoterika, ale něco jako pověrčivost.

Pokud si někdo nechá vymlouvat svůj vztah kamarádkami s odůvodněním na základě astrologie, tak takovej vztah možná stejně dlouho nevydrží.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
24.05.2020 15:04:41
Já jsem to studoval celý život a všiml jsem si, že je to spíše podle ročních období. Tzn. žádná planeta neřídí život toho člověka, ale jde spíše o to, že lidi narození v určitém ročním období mají některé věci společné. Takže esoterika nefunguje, nefungují ani předpovědi, jsou to fantasmagorie. Funguje jedině to, že lidi narození v podobném časovém období se narodili do podobných podmínek a první vjemy jsou pro dítě určující. Souvisí to s přírodou. Není to nic nadpřirozeného.

Jinak žádná znamení nefungují přísně ohraničeně. Tzn. že by vždycky 1/12 lidí měla totožné povahy. To je úsměvné. Je 12 znamení a tím pádem 12 charakterů. žádné znamení a žádná planeta neexistuje. Ale je třeba pravda, že lidi, kteří se narodili na jaře - duben - jsou bojovnější, jdou si za svým. A to se shoduje s berany a býky. Ve skutečnosti to ale nejsou žádní býci, ani berani, ale je to dáno tím, že příroda na jaře pučí, všecko povstává do akčnosti, probouzí se do akce, do života. No a to děcko, které narodilo do takové doby, tak to už vnímá. Vždyť dítě nespadlo z vesmíru, ale je to produkt přírody a je s přírodou svázáno. Jsme po miliony let formováni ročními i denními cykly. na jaře přibývá světla. na podzim ho ubývá. I to hraje roli pro první vjemy novorozence.

Rozhodně je nesmysl nějaký vliv planet. Jakože Jupiter ovlivňuje tamtoho a Mars zase jiného atd. To je vyloučeno. Planety jsou daleko a slapové vlivy jsou na hranici detekovatelnosti. To Měsíc má větší slapový vliv na Zemi - viz příliv a odliv.
Smajlík  tak to je
24.05.2020 15:01:53
Ale jo. To je jak se jménama. Když jsem v životě poznal pět Davidů a všech pět mi bylo nepříjemných, tak prostě nemám chuť šestýho Davida poznat, ačkoliv charakter se jménem nijak nepojí a je to vlastně jenom náhoda. Tak asi na stejným principu nemám rád lidi třeba ve znamení lva. Znám jich osobně třeba třicet, o kterých to vím a jsou mi všichni do jednoho nepříjemní, takže vidět u někoho v CV, že je lev, tak už vůči němu budu mít předsudky. Je to blbost, ale je to tak :)
 MCII
24.05.2020 14:58:08
:D No tak každý jsme nějaký :) Já to mám jen pro představu, ale stejně to pak neřeším a koukám se, jaký ten člověk je, protože je to moc individuální, než aby se to takhle škatulkovalo.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
24.05.2020 14:40:55
Myslím si to samé, co ty. Horoskopy jsou příliš obecné a člověk má tendence vidět jen to, co chce (v horoskopu jen to, co na něj sedí). Dle mě se o to někteří lidé možná zajímají, možná je to pro ně forma zábavy a rádi o tom mluví, ale nevěřím tomu, že by tomu skutečně věřili.
 Vesmy97 Muž23 Kategorie
24.05.2020 14:39:56
Jo dám na to, řídím dle toho celej svůj život, a každou svou hodinu, když mi napíší že mám dnes něco očekávat tak to očekávám, a když mám zrovna blbej den, tak ho mám. Je to prostě úžasný jak reálný to je :)
 pravdabolístonásobnePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk