Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1130766, vloženo 24.05.2020 00:57:40 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Co je na tom Titanicu tak úžasného?
Pamatuju si, že jsem to viděl jako malý a na konci filmu jsem si řekl, že jsem si z toho vůbec nic nevzal a že se tam nedělo nic, co by ve mě něco nějak vyvolalo nebo že bych si z toho něco vzal. Ale třeba, kdybych se na to teď někdy podíval opět podruhé (po cca 15-17 letech), tak bych na to změnil názor. Nicméně zpět k tomu... Co je tomto filmu tak strašně super, že to má tolik ocenění?
 Mamánek Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.05.2020 01:12:59
Jinak ta nesmyslná přestřelka byla nakonec o několik minut prostříhána resp. zkrácena. Původně měla pokračovat ještě ve zpola zatopené jídelní místnosti, plné plovajících talířů, zkratovaných kabelů (strojníci "jeli" až do konce potopení lodi! stejně tak pošťáci do poslední chvíle chránili svůj náklad)... Je to taková poutavá blbost, ta scéna... K vidění na Youtube.
 Bajronek.
25.05.2020 01:10:26
Asi po 20ti letech nikoho nepohorším, když napíšu, že hlavní zápletka je nejslabším článkem filmu, včetně několika souvisejících dialogů typu legendární hlášky "já tady počkám" (zvolá k tyči přivázaný DiCaprio, po holeně ve vodě), přestřelka na zpola potopené lodi, vyloženě bžunda je, jak vrchní posádka řeší nějaké klíčové rozhodnutí, třeba anylýza stavu záplavových komor nad mapou lodi, a kolem se téměř vždy přimotá Jack a/nebo Rose ;) Toto zde dosahuje takřka cimrmanovských proporcí...

Přitom spíše skuteční hrdinové Titanicu, H Lightoller, Nepotopitelná Molly Brown (ona teda ve filmu jsou), nebo i telegrafista Phillips (byť ten má i máslo na hlavě, ale taky nakonec umrzl ve vodě), by si zasloužili filmové zpracování, vždyť někteří se zachránili dost neuvěřitelným způsobem.
 Bajronek.
24.05.2020 21:53:59
Srna: no pamatuju si, že toho snoubence té Rose jsem dost nesnášel. Sice jsem byl na straně těch hlavních postav, ale stejně jsem tam nechápal absolutně nikoho a to jejich jednání taky...
 Mamánek
24.05.2020 16:45:02
Je to romantika. Příběh o setkání dvou spřízněných duší, které ani odlišné společenské postavení a možné vdavky hrdinky nerozdělily. Byly tam scény, kdy si neustále vybírali toho druhého, i před sebou samým. I přes nepřízeň osudu.
To my holky prostě žereme. A DiCaprio býval fešák. :D
 Jedna frajerka Žena19 Kategorie
24.05.2020 14:27:27
Neříkám, že mě bavily víc scény před potopením. To vyvrcholení bylo právě na tom to potopení, ale na konci filmu jsem si řekl "to je jako všechno? Čekal jsem od toho citově mnohem víc"
 Mamánek
24.05.2020 14:10:17
Mně teda vždycky nejvíc bavilo to potopení :D ale ty sociální situace... jako něco je dobré, ale něco míň. Třeba když se ten bohatej snoubenec na tu holku rozzuří, že šla tancovat do podpalubí s nějakým Jackem, že jo? On tam jen rozmlátí nějaký sklenice a řekne jí, že ho má ctít. V reálu by dal chlap ženský po hubě a zrušil sňatek. :D
 Srna nikoliv z Brna Žena25 Kategorie
24.05.2020 13:10:22
Baronek: jak jsi zmínil tu zoubkovou víku, jak psala o té sociologie těch lidí, tak jsem tehdy vůbec nechápal hlavní postavy, proč si zvolili právě takový styl života (to bylo jen hrané, vím), když život může být jednodušší a hlavně ne tak dramatický. Nemyslím teď ta situace s potopením, ale ty scény před tím potopením. Jinak si ten film tak zas dobře nepamatuju, ale pamatuju si ty pocity a myšlenky, jaké jsem z toho zhruba měl
 Mamánek
24.05.2020 12:46:13
Dobrodružně zajímavější by byl film nikoli o smyšleném Jackovi (který má ale také do určité míry reálnou předlohu), ale o důstojníkovi Herbertu Lightollerovi, coby životopisný film s důrazem na nehodu Titanicu. HL strávil na moři mnoho dekád, před Titanicem ztroskotal coby mládenec snad někde v indickém oceánu na konci koloniálního období. Přežil Titanic a v 1. světové válce potopil nějaký německý konvoj, kde se tak tak vyhnul válečnému soudu. Ve 2. světové válce pak na vlastní triko vytahoval spojenecké trosečníky v kanálu La Manche. Údaje nemusí být zcela přesné (životpis zájemci najdou online), ale takhle nějak si romanticky představuju život badasse na verneovsko-defoeovský způsob ;)
 Bajronek.
24.05.2020 12:40:45
Jak uvádí Zoubková víla, zajímavá je na filmu poměrně věrně a obšírně zpracovaná sociologická sonda do západní společnosti na počátku 20. století. Souhlasím, že zajímavé jsou na ztroskotání spíše stovky mikropříběhů.

Informace, které píše Rádce do duše, jsou nepřesné. J J Astor byl možná nalezen v moři s na dnešní peníze cca statisíci korun jen tak ve svém kabátu, ale nejsem si jist, zdali to byl opravdu momentálně nejbohatší člověk planety, vždyť rok předtím se po soudním procesu rozpadl Rockefellerův Standard Oil, na jehož podílech v 33ti vzniklých firem Rockefeller nesmírně zbohatl. Tedy může záležet na výkladu hodnoty majetku.

Hlavními soupeři Rockefellera byli Carnegie, JPM a Vanderbilt. Utonutí nějakého J J Astora pro něj nebylo příliš relevantní. V době ztroskotání Titanicu byl již zcela zajištěn, vlastnil podíly v nejméně 33 firmách, inkasoval obří dividendy a věnoval se v podstatě filantropii.

Na lodi dílem štěstěny chyběl jiný pracháč, J P Morgan. Jeho podnik dosud existuje a má dodnes vliv na českou ekonomiku.
 Bajronek.
24.05.2020 11:35:39
Oprava - Titanic na IMDb 7,8*
 Mamánek
24.05.2020 11:30:19
leonardo da vinci: Tak beru zpět, on dokonce i o tomhle už natočený film je (78% na ČSFD, takže by to nemuselo být špatné).
 Cumsprite Muž33 Kategorie
24.05.2020 11:22:19
leonardo da vinci: Proč by ne? Myslíš, že bys mezi 10k lidmi na palubě nanašel zamilovaný pár?
 Cumsprite Muž33 Kategorie
24.05.2020 11:16:40
Cumsprite:

jenže v případě potopení této lidi by asi do scénáře nebylo úplně možný "napasovat" romantickou lásku.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
24.05.2020 11:12:48
Nic moc. Kromě toho, že se potopil. Spíše by někdo mohl natočit film třeba o potopení lodi Wilhelm Gustloff.
 Cumsprite Muž33 Kategorie
24.05.2020 11:07:43
davidred: tak co se týče romantiky, tak někdy nějak před pěti lety, možná víc, si musím jak buzna přiznat, že mě dostalo Clannad: After Story (první série je nudná, ale pro pochopení druhé série "After Story" je nutno to sledovat) a taky se tam objevuje téma "láska a smrt"

Nicméně jsem se teď podíval na nejznámější celosvětovou databázi filmů IMDb a ten Titanic má hodnocení 7,2, zatímco to výše zmíněné Clannad: After Story má 8,6 ale film třeba nehodnotit podle toho, jak to hodnotí svět, ale jak to vidíte vy

Ale to je tím, že jsem se na Titanic koukal někdy okolo začátku prvního stupně základky, možná ještě ve školce, možná bych na to teď změnil názor...
 Mamánek
24.05.2020 10:48:58
Leonardo: já se na to díval tehdy, protože mi to tehdy někdo pustil a až teď uvažuju, že bych se na to podíval, abych aspoň pochopil ten velký boom okolo toho...
 Mamánek
24.05.2020 09:51:52
Mamánek:
Titanic jako film je typická mainstreamová plačka. Cameron spojil slavný příběh Titanicu, vycházejícího hezounka DiCapria, obrovskou výpravu, sladkobolný příběh s ještě sladkobolnější oplodňovací písní a vyšel tento paskvil.

Sám jsem ten film viděl 1, možná 2x, ale nikdy více. Raději bych na takovouhle blbost nejraději zapomněl.

Zato dokument o Titanicu, to je úplně jiná liga.....ve své době to byla největší a nejmodernější loď na světě, která by se ani dnes neztratila....
Smajlík  asitak
24.05.2020 09:03:37
Nevím, jaký byly ocenění fimu Titanic a proč. Nevím jak ty, ale já se nedívám na nějaký film proto, že byly udělený nějaký ocenění.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
24.05.2020 08:54:16
To že film má hodně ocenění, neznamená zabalené vůbec nic. Stejně jako třeba fakt že Obama dostal Nobelovu cenu za mír a přitom válčil má blízkém východě.

Ceny za film si uděluje Hollywood a to je organizace o které nemám zrovna valné mínění.
Titanik film je romantická blbost.
Ale Titanik jako příběh už je zajímavější, když vezmeš v potaz fakt, že na něm zemřeli tři tehdejší nejbohatší lidé planety, kteří měli jmění kterým mohli ovlivňovat svět v soukromém vlastnictví. Od té doby už veškerá moc a jmění spadá pod bankovní systém Rothschildů anebo Rockefellerů. Náhoda?
Náhody neexistují.
 Rádce do duše Muž35 Kategorie
24.05.2020 07:23:36
Typický těžce komerční americký film. Hodně věcí dobře, ale v zásadě pro jednoduchého diváka, rádoby plno patosů.
 Alda
24.05.2020 06:03:05
Třeba na Matrixu mi taky vadilo, Jak se Neo pořád olizoval s Trinity. Ale když je film dobrý, tak ho romantika sama o sobě zkazit nemůže.
 Vesmy97 Muž23 Kategorie
24.05.2020 05:49:05
Titanic není příliš emotivní film. Ta romantika na něm je podle mě spíš otravná. Ale i tak patří mezi mé oblíbené. Vyprávěcí styl, herecké výkony, hudba, ... To všechno na Titanicu přidává.

Je to zkrátka hodně dobře natočené a na mě to působí úchvatně. Když se kouknu na filmy o jiných lodí, třeba Poseidon nebo Britanic, nijak zvlášť mě nezaujmou.

Holt James Cameron umí. Není divu, že ten samý člověk přišel s Avatarem a po mnoho let tyto dva jeho filmy byly po dlouhou dobu nejvýdělečnější na světě. Osobně doufám, že se mu druhý díl Avataru povede stejně tak.

Ale samozřejmě jsou i lepší filmy než Titanic. A ne jeden. To nepopírám. Titanic je asi v mé Top 20.
 Vesmy97 Muž23 Kategorie
24.05.2020 04:31:47
Holka je po něm taková vláčnější... jako kdybys jí nasypal do pití nějakej barbiturátek ;-)
 PretorianCZ Muž26 Kategorie
24.05.2020 02:58:26
Nikdy jsem ho neviděl, protože by mě nebavil. Už jen podle hudby, která je strašákem sama o sobě, bych tipoval, že jde o romantiku pro dospívající slečny " o lásce a smrti ", což je klasické téma, které vhání slzy do očí dívkám už od antického Řecka. Ale jak říkal Homer Simpson Bártovi: " sledovat se ženou romantický film potom přináší jisté požitky, synu " ;-)

Já jsem spíš kluk, co by se podíval na skutečný příběh Titanicu. Ale to asi každý kluk.
 davidred Muž26 Kategorie
24.05.2020 02:47:46
A to, že nějaká vedlejší postava ztrácí naděje na záchranu a čeká, až ho zabije osud, jsem viděl taky ve spoustu filmech
 Mamánek
24.05.2020 02:45:18
Zoubková víla: no jo, ale co si z té doby pamatuju, tak takové podobné hrdinské jednání v takem duchu jsem viděl ve spoustu filmech/seriálech (které možná vyšly později, nevím...)
 Mamánek
24.05.2020 01:56:57
Ja to tak mám s Pulp Fiction. Všetci to vychvaľujú do nebies ale mne to moc nesadlo. Námet určite fajn ale proste mi to absolútne nesadlo.
 DOKTOR PORADCA Muž23 Kategorie
24.05.2020 01:46:55
Mě většina filmu nějak nebavila, ale přesto tam bylo několik silných okamžiků a myšlenek. Jedna ze základních věcí kolem které se příběh točil byla přehnaná sebedůvěra, pocit že člověk zvítězil nad přírodou a nad mořem "nepotopitelná loď", záchranné čluny nejsou třeba atd. Přirovnal bych to k Jurskému parku, kde "na ničem nešetřili" a pak jim špatně zaplacenej ajťák zruší celej park.

Dobře tam zakomponovali společenské vrstvy té doby a jejich "nárok na záchranu".

Irská matka ve třetí třídě pokojně ukládá své děti ke spánku, když se loď potápí. Už se ani nesnaží o záchranu, ví že záchrana neexistuje a ona tam zemře i se svými dětmi.

Silný okamžik byl, když si chtěl hlavní záporák koupit místo na člunu a ten podplacenej personál mu peníze vrátil, válí se jen tak kolem a nikdo se je ani nesnažil sebrat, v tu chvíli neměly žádnou hodnotu.

Kapitán se nesnaží zachránit, jde ke kormidlu. Jeho čest mu nedovolí opustit loď.... Je tam toho hodně
 Zoubková víla
24.05.2020 01:04:26
Jenom si pamatuju, že narozdíl od ostatních filmů jsem na to neziral nějak s wow výrazem nebo že bych nad tím nějak prcal, ale neustále jsem si po celou dobu toho filmu říkal "jako proč"? Prostě jsem na tom nechápal nic, proč tam ty postavy jednají tak, jak jednají
 MamánekPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk