Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1130760, vloženo 24.05.2020 00:03:28 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Víra a věřící
Ahoj,

mam dotaz ohledne viry a vericich lidi, ktere znate, sam jsem neverici (v boha),
poznal jsem nekolik lidi, kteri jsou verici, puvodne bych rekl i silne, ale casem, jak jsem ty lidi spoznal, tak zjistuju, ze viru vic siri a aplikuji na druhe, nez by se ji sami ridili, protoze dokazou byt zaujati a zly, coz je primo v rozporu s virou v boha.

Bavil, nebo spis poslouchal jsem monolog vericich vice vericich (rozumej vice vyznani a ne zamerne, byla to nahoda) a je mi z tech vericich zle, mate podobne zkusenosti, nebo fakt znate nekdo vericiho, co se podle toho ridi, myslim tim, ze se fakt zapre a nesoudi i kdyz by se to na prvni pohled na odsouzeni vypada.
 DumajiciZpovednik Muž30  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.05.2020 22:22:16
Kovářova kobyla chodí bosa. Pod svícnem bývá největší tma. Ty největší gaunery najdeš pod rouchem beránčím.
Smajlík  Zatracená Existence Muž23 Kategorie
24.05.2020 20:08:24
@že by inkvizice

Jazyková bariéra. Soud ve smyslu posuzovat/posoudit co je špatné a co dobré. Zkrátka hodnocení situace/chování apod.

Ve smyslu že by člověk neměl vytýkat ostatním to co sám dělá.
 hjyufhgfjh
24.05.2020 19:16:48
Krestan urcite musi rozsuzovat dobre od zla, tedy soudit musi (i ciny ostatnich lidi)
hjyufhgfjh

A jak to chceš prakticky provádět, když už neplatí církevní, ale světské právo? Jak ten tvůj soud bude probíhat, kdo bude členem tvého soudu a nad kým ho budeš vynášet a jaké máš kompetence k realizaci? Víš, co to je soud? Nebo jsi to myslel jen jako metaforu?
 že by inkvizice
24.05.2020 18:27:44
Nespecifikujes ve zpovedi, na co konkretne narazis - chytim se tedy slova "nesoudit". V Bibli je mnoho veci uvedeno bez kontextu, resp. kontext byl urcite znam v dane dobe a v dane situaci - ale v soucasne dobe z knihy ne vzdy je poznat. Proto mnoho lidi dany text vyklada po svem, proto je mnoho denominaci apod.
Kdysi jsem se osobne zajimal co je mysleno pod "nesudte, abyste nebyli souzeni" a podle meho nazoru je zde receno, aby clovek nesoudil pokryteckym soudem. Krestan urcite musi rozsuzovat dobre od zla, tedy soudit musi (i ciny ostatnich lidi) - napr. apostolu Petrovi bylo velmi ostre vycteno, ze se v jedne chvili nezachoval spravne.
 hjyufhgfjh
24.05.2020 12:36:32
tak se to tu trochu zvrtlo a asi jsem to trochu i nestastne napsal s doznivajicimi emocemi, slo mi jen o to, jake maji ostatni zkusenosti a jestli vubec znate nejake verici, ktery se virou i rodi, hlavne u sebe

Gaunter O*Dimm: dobra poznamka, na tom muze byt neco pravdy

davidred: s tim moc nesouhlasim, ne ve zlem, ale verici clovek by mel byt presvedceny vnitrne a kdyz je, mel by se podle toho chovat, to je jazro toho, o co mi jde

Padawan1047: dekuji, trochu se s tim stotoznuju

Mia94: dekuji, mne je vira sama o sobe sympaticka, nebo spis to co ma predstavovat, samotne lidske podani je mi ale mirne odporne, vnitrne, nedavam to znat, ani nikomu nenutim, nedovolil by jsem si to, ne kvuli vire, ale z ucty k svobodnemu rozhodnuti kazdeho

monology byli z iniciativy vericich mi podat a objasnit jejich presvedceni, nemam problem si poslechnout, nazor si ale nechavam pro sebe

jde mimo jine o pani, co tlaci vnukovi (4) modleni u obeda a pri sebemensi moznosti mu toho pak odpira (ne vzdy, ale casto), kdyz se zpozdi, proste se chova nefer a kostel preferuje pred rodinou a je pro ni dulezite, aby ostatni dodrzovali svetske tradice, ale to je jen posledni vec, co ve me vyvovala vetsi emoce

NegativeElectron: diky, k muslimovi se nevyjadrim, nevim o dane vire asi nic, ale budhista, je podle me jiny druh viry, takovy lepsi bych to asi vyjadril, minimalne smirnejsi

Vesmy97: hezky komentar, dekuju moc, tohle tema, nebo situace resim uz par let, neni to uplne spatne, ale proste mi prijde, ze verici si vic veri, nez jsou smirlivy a chcel jsem to jen probrat a zjistit jine nazory

zkušenosti: dekuji za hezky komentar, z casti souhlasim, chodil jsem kvuli pritekyni jednu dobu do kostela a tak je to fajn, nemam namitky, hezke, prijemne, ale jde mi o chovani vericich mimo sve lidi, v soukromi, mam pocit, ze velika cast z nich tu viru potrebuje, jinak by ztratili i sebe a vubes se ji neridi, tedy nejsou chapajici a uz vubec ne milujici, samozrejme zalezi na okolnostech

Verici111: kdyby si to tak mysleli vsichni
 DumajiciZpovednik
24.05.2020 12:20:51
Znám víc věřících křesťanů, a vesměs jsou to dobří a milí lidé. Ti nesnášenliví jsou spíš výjimky. A docela souhlasím s diskutujícím "zkušenosti", že ti internetoví se projevují nesnášenlivěji. Ale to bude spíš proto, že se projevují právě ti, co si tím potřebují utvrzovat ego; ti vyrovnanější o tom píšou, až když se jich někdo zeptá nebo cítí, že mají co říct.
Pokud jde o buddhisty a jogíny, ti jsou ještě daleko víc v pohodě, pokud jde o diskuse s lidmi jiného přesvědčení.
A věřící jiných náboženství asi neznám aspoň si na nikoho teď nevzpomínám. Leda muslimy v Egyptě, kde jsem kdysi delší dobu pobýval, a ti byli taky v pohodě. Docela dobře chápali, že někdo má jinou víru, ale naprosto nerozuměli tomu, když někdo tvrdil, že nemá žádnou. Byli rádi, když se někdo zajímal o Islám, ale nikoho na ěj nelámali.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
24.05.2020 10:50:25
Já věřím, že Bůh je absolutní láska, která miluje všechny na tomhle světě...bez ohledu jací jsme
Smajlík  Verici111
24.05.2020 10:42:37
Já mám s věřícími spíše dobré zkušenosti. Chodil jsem léta do církví a sborů. Různých. Věnoval jsem se tomu skutečně intenzivně. Jezdil jsem na křesťanské konference, semináře. Konkrétně to byla Katolická církev, Apoštolská církev, Baptisté, Evangelická církev, Českobratrská církev. Byl jsem jednou i u adventistů, ale nevydržel jsem na shromáždění, byla to nuda a přetvářka. Ty ostatní církve byly fajn. Křesťani jsou vesměs milí, vstřícní, ochotní a pomáhají si navzájem. Většinou společným zájmem, někdy i prakticky, jakože třeba jedné starší člence sboru pomohli do sklepa složit uhlí. Co se týká setkání, shromáždění, tak hrála tam hezká hudba, tzv. chvály. Ti lidi to prožívají opravdově. Mně tam bylo fajn. Nemůžu říct na většinu křesťanů z reálu nic ošklivého a kdybych neprošel dekonverzí, tak bych tam určitě chodil i dál. Ale problém mám s křesťany na internetu. To jsou většinou solitéři, samouci, kteří se s nikým nesnesou a prudí. Oni se nesnesou s nikým v reálu, proto nikam nechodí, do žádné církve, zato vyvíjejí nadměrnou aktivitu na netu. Speciálně i tady na tomto webu. Jsou agresivní, jsou plni nenávisti. "Internetoví křesťané", jak jim říkám, poškozují obraz křesťanstva jako celku a odrazují lidí od případné návštěvy nějakého sboru. A já svědčím, že křesťané z reálu jsem vesměs v poho. Nebojte se jich, ani návštěvy církve. Nejsou jako zdejší magoři.
Smajlík  zkušenosti
24.05.2020 07:03:45
Přestože přitakám názoru, že někteří věřící jsou mimořádně nechutní strejdomrdi, celkově vzato souhlas s uživatelem davidred (níže).
 Ultima Thule Muž40 Kategorie
24.05.2020 06:11:13
Já se považuji za věřícího, ale nevím, jak bych to mohl šířit. Zkrátka jen věřím, že existuje něco většího, než jsme my sami a že vše má svůj smysl (byť ho v tomto životě nevidíme). Žádné další podrobnosti neznám a tudíž s nikým nemohu argumentovat a přesvědčovat ho.

Dalších věřících moc neznám, takže nemohu soudit. Ale jakmile někdo začne o své víře, kterou nemá ani z části potvrzenou, přesvědčovat ostatní, tak je něco špatně. Ale podle mě si měl jen smůlu na lidi, všichni takoví snad nejsou.
 Vesmy97 Muž23 Kategorie
24.05.2020 05:35:19
Padawan1047: jo, na křesťany to docela sedí... :-)
 Marika Bobika Žena34 Kategorie
24.05.2020 03:33:44
Znám několik křesťanů, buddhistu a muslima. Jsou v pohodě, jsou milí, dokáží na daná témata diskutovat, dokonce i mezi sebou.
 NegativeElectron Žena19 Kategorie
24.05.2020 02:03:47
Možná bych se ráda zeptala, jakého tématu se ty monology týkaly, Dumající Zpovědníku.
Pokud se to týkalo např. trvalého panenství Mariina nebo úcty vůči svatým, v čemž se s jinými církvemi dost rozcházíme, tak bych výměnu názorů chápala.

Zřejmě se ale jednalo o to, co jsem zmiňovala dřív. Mám nějaký problém - vidím, že druhý ho má také a abych si zachoval svoji integritu, budu do něho rýpat, a tím si vlastně zvednu sebevědomí. V tom už je opravdu lidská slabost, tady nejde o diskuzi, která má vést k vyšším závěrům, ke společnému dobru. Tady jde o tzv. kompenzační "honění ega. "
Každopádně chválím Tvůj zájem o víru, nevzdávej se ho.
Pokud bys chtěl cokoli probrat, napiš.
Smajlík  Mia94
24.05.2020 01:44:45
Jsem věřící katolička.
To, co popisuješ, je obyčejný lidský nepěkný rys.
Skrytá závist. Mindráky. Pochybování o sobě samém.
Toto všechno mívají i lidé věřící - jsou přecejen stále lidmi.
Aby se z tohoto všeho dostali, je potřeba víra v to, že mě Bůh miluje i s mými chybami, sebevědomí, zmužilost a odvaha. Krásný den..
Smajlík  Mia94
24.05.2020 01:37:54
Podle mě jsou nejhorší křesťani... tam když řekneš něco proti jejich víře, tak jsou dokonce i slovně agresivní. Když se jich zeptáš proč teda jsou nemoci, proč umírají malý děti, atd když bůh je "ten dobrý, hodný, dokonalý co NIKDY nedělá chyby a má všechny rád" tak jsou odpovědi na jedno kopito.

1. Pracuje záhadným způsobem.
2. Protože dost nevěříme / trestá ty co nevěří.
3. To ví jen on.

Pak ti řeknou že "miluj bližního svého" ale přitom hejtujou každýho kdo není jako oni (Tzn. celkově lgbt komunitu, nevěřící, věřící v jinýho boha, atd...).
 Padawan1047 Žena26 Kategorie
24.05.2020 00:34:25
Vůbec podobnou zkušenost nemám. Buď jsi narazil na nějaké podivíny nebo fanatiky, kteří jsou ale v každé skupině lidí.

Rozhodně bych lidi nerozlišoval na věřící a nevěřící podle jejich povahových vlastností. Zapomínáš totiž, že znáš mnohem víc nevěřících, kteří jsou povahově závadní a vůbec Tě nenapadne dávat to do souvislosti s tím, že jsou nevěřící, zatímco u věřících to děláš. Jedná se vlastně o jistou formu předsudku a zobecňování.
 davidred Muž26 Kategorie
24.05.2020 00:33:24
Hledej verici kteri se do toho nenarodili (rodice neveri). Tam mas slusnou sanci ze veri uprimne, protoze to nedelaj jen aby meli klid od rodicu.
 Gaunter O*Dimm Muž34 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk