Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1130735, vloženo 23.05.2020 19:16:09 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vegetariánství
Před více jak měsícem jsem se rozhodla, že se stanu vegetariánem. problém je v tom, že ikdyž jsem to ostatním vysvětlila, tak mi furt ze srandy nabízí maso, říkají mi jak je to výborné, jak bez toho absolutně nejde žít, že zemřu, že na to beztak mám hroznou chuť.. Co mám dělat? strašně moc mi to vadí, ale nechci být na ty lidi zlá. Nejhorší je to asi v práci, kolega mi fur tříká, že zvířata jsou až moc blbí a tu bolest a utrpení vlastně ani vůbec necítí. A pořád se na mě ohánějí tím, že dřív jsem to přece normálně jedla. Nikdy žádnou diskuzi nezačínám o tom, máma to vzala naštěstí moc dobře a vaříme už jen bez masa. Ale třeba přítel mi říká, že za pár let budu mít příšerné problémy, že mu to říkal kamarád (kterého nikdy v reálu ani neviděl), kamarádka se furt ptá jak dlouho jíst maso nebudu a mnozí si myslejí, že je to dieta. jak ostatní slušně poučit, aby se mi neposmívali, nedělali naschvály a že opravdu vegetariánství ani veganství dieta není? Děkuji za normální odpovědi
 Dren Muž18  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.05.2020 01:25:52
Je to v poradku - staci, kdyz se zacnes ladovat chemii, aby sis vynahradila to, co je v mase, protoze clovek je prirozene vsezravec. Pak zrejme ani neumres uplne brzo.
 Kvetak
24.05.2020 21:01:14
Fajnšmeker1989: Cože? Co to je za logiku? Tomu nerozumím. Kdyby neměla na maso chuť, nevadilo by jí, že jsou na ni lidi zlí? Aha. Tak až mi bude jednání někoho vadit, vím, co mám udělat. Dát si flákotu a bude dobře! :-D


Víla z paneláku: Už jen to, jaký výrazy volíš, vypovídá o tom, jak jsi zaujatá. Militantní vegetarián? Opravdu?
Znám to dobře. Útočit a pak to obrátit a dělat, že agresor je ten druhý. Přesně tyhle lidi pak používají klišé jako "jak poznáš vegetariána? Řekne ti to!".
 růžová bota Žena27 Kategorie
24.05.2020 16:26:58
Ruku na srdce, ak by si na mäso v skutočnosti nemala chuť, tak by ti nevadilo, že si ťa tvoji známi doberajú.
Buď si čím chceš, to je samozrejme tvoja osobná vec.
Ja osobne si však myslím, že vegetariánstvo a vegánstvo sú len módna póza.
 Fajnšmeker1989 Muž30 Kategorie
24.05.2020 12:36:57
Já nevím, myslím, že tento problém nemusí být o vegetariánství, ale o jeho prezentaci Tebou. Pokud nebudeš militantní vegetarián přesvědčující všechny okolo o své vegetariánské pravdě lpící na svém jediném správném pohledu na svět, nevidím důvod, ani způsob, proč a jak by Tě ostatní měli popichovat, poučovat, zlehčovat to, a podobně. Nemůže to být opravdu reakce na Tvou prezentaci Tvého životního stylu? Možná můžeš zkusit polevit, prostě to brát jako svou samozřejmost, odmítnout maso bez keců okolo, pokud Ti ho někdo nabídne, vybrat si bezmasý pokrm bez přednášky pro lidi okolo a podobně. Pak vlastně nebudou mít důvod ani způsob jak tohle říct aniž by to bylo křečovité ;)
 Víla z paneláku Žena31 Kategorie
24.05.2020 09:09:06
Byla jsem vegetariánka víc jak 20 let, poslední 4 roky jsem vegan. Na tyto řeči je nejlepší nereagovat, tvé kolegy to přestane bavit.
Jen dodám pro některé chytré tady.
Strava má být pestrá, což není mnohá konvenční. Co se týče doplňků, užívám občas jenom B12, a až teď, co jím vegansky. B12 obsahují živočišné produkty jen proto, že je součástí krmiv pro hospodářská zvířata. Většina konvenčně se stravujicí populace má nedostatek vitamínu B12.
Jako vegan nijak nestradám, krevní testy mám vždy hezké, cítím se skvěle.
 Macronca
24.05.2020 01:44:34
Jídlo má být pestré, ale ano jsou lidé kteří maso nechtějí jíst.
Vegetariáni potřebují několik doplňků ke stravě v podobě vitamínů B (B6 a B12) a poradit se s doktorkou aby to bylo úplné. Prosím udělej to tak nebo dopadneš jako já. Ovšem jinak.¨
Netýká se to veganství ale darování krve (zdarma ovšem) darovat krev potřebuji ale zcela jsem opovrhoval doplňovat minerályy které byly životnš důležité. Tedy IRON. Železo.
S odběrem krve se odebárá i tak zvaný Hemoglobin a po několika odběech v těle strašně chybí a má to velmi nepříjemné následky. Ani vykadit se nemůžeš. Doktorka málem padla do mdlob a poradila, Zelené sakáty, brokolice, ovoce a pod mi pomohly nejvíc a ani tablety Ironu tak nepomohly. Dnes jsem v pohodě.
Poraď se s doktorkou nebo Internetem co bys měla jako veganka brát jako doplňkovou stravu. Minerály vitamíny a pod.

Maso patří mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější potraviny. Ze zdravotního hlediska je ceněno zejména pro obsah biologicky hodnotných bílkovin a látek budujících organismus. Obsah plnohodnotných bílkovin kolísá od 16 do 20 %. Z vitamínů maso obsahuje zejména vitaminy skupiny B. Dodává organismu železo a fosfor. Říká Wikipedie zde:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Maso
 Quakie Muž74 Kategorie
23.05.2020 22:37:32
uvidissama: Hele, to asi fakt ne. :-D Problém s nedostatkem bílkovin mají tak nanejvýš anorektici.
 růžová bota off
23.05.2020 21:52:39
"...kolega mi fur tříká, že zvířata jsou až moc blbí a tu bolest a utrpení vlastně ani vůbec necítí." - kolega je nějaký "humorista", koukám.

Myslím, že zvířata trpí úplně stejně jako my, co se týká prožitků. Život je boj.

Každopádně vegetariánů je celá řada a že by to způsobovalo nějaké velké problémy všem, kteří se k tomu budou stavět rozumně (budou suplementovat, pokud něco chybí), si myslím, že neplatí. Třeba některé velikány i znáš - nejen Leonardo da Vinci, Ch. Darwin, N. Tesla, T. A. Edison, A. Einstein, S. Jobs nebo i A. Hitler, ale i mnoho starořeckých velikánů - Sokratés, Pythagoras, římský Seneca a mnoho dalších.

Jak lidi přesvědčit, aby začali přemýšlet jinak? No někdy to dost dobře nejde, lepší je na ně nereagovat a ono je to přejde - ta jejich zlomyslnost.
Smajlík  Zatracená Existence Muž23 Kategorie
23.05.2020 21:47:11
Tohle je bohužel to jediné skutečné negativum vegetariánství. :-( Znají to všichni, kteří přestali jíst maso. Lidi si časem zvyknou, ty si časem zvykneš.
Důležité je vědomí, že to ve většině případů nemyslí zle, i když se zle chovají. Já se to časem naučila ignorovat. A lidi časem taky přestali tak dotírat. Časem je to omrzelo.
Kdyby sis chtěla o tom promluvit, můžeme někde v soukromí, tady se nechci ohledně svých zkušeností moc rozepisovat.

Jinak, já jsem veganka, předtím jsem byla dlouho vegetariánka. Není na tom nic složitého. Chudý i pestrý jídelníček může mít i ten, co maso jí, i ten, co ho nejí. Ale není to o masu.
Já nad jídelníčkem ani nijak zvlášť nepřemýšlím, jím, na co mám chuť. Ale je pravda, že vegetariáni na začátku často dělají chyby. Logicky, jsme zvyklí na nějaká jídla, učíme se je od malička, a najednou nevíme, neznáme nic jiného. Tak zpočátku si vegetariáni často vaří to, co ti, co maso jí, ale jen vynechají maso.
Já už maso nejím tak dlouho, že je pro mě vaření bez něho naprostou přirozeností, nezamýšlím se nad tím a vařím spoustu veganských jídel a jen občas, když mám chuť na nějakou českou klasiku, udělám něco tradičního s tím, že vynechám nebo nahradím suroviny z masa a mléka.

B12 je největší problém veganů, ne vegetariánů, ti nemají žádný problém. Ale popravdě, ani ta B12 není velký problém. Je v mořských řasách, v nějakých sladkých pitíčkách, je ve výrobcích od alpra a dalších veganských výrobcích, já už přesně nevím, tuším, že snad v tempehu. Takže vlastně stačí dát si čas od času mlíko. A tělu stačí hodně málo B12.
Spekuluje se o tom, že je v mnohých dalších surovinách, ale není to ještě vědecky potvrzené ani vyvrácené.

Jinak, B12 pochází vlastně ze zeleniny. Jenže my ji obvykle omýváme. A zvířata ve velkých chovech dostávají b12 stejně jako doplněk stravy. Takže je lepší dát si neomytou bio zeleniny než flákotu.
 růžová bota Žena27 Kategorie
23.05.2020 21:01:18
V první řadě chci říct, že vegetariánstív není tak složité, jak tu mnozí interpretují. Jíš-li jiné živočišné potraviny, což asi jo, když jsi vegetarián a ne vegan, téměř nic se neměnmí. V mase není nic, co jinde nenajdeš. Zmiňovaný B12 nalezneš například ve vejcích či sýrech, takže s tím žádný problém opravdu není. Mimo jiné většina populace nemá ani zdaleka správný jídelníček, málo kdo si hlídá kalorický příjem a makra, natož vitamíny a minerály.

Nicméně jsme zastáncem toho, že každý člověk, nehledě na stravování, by si měl jednou za pár let zajít na krevní testy, aby se ujistil, že má všechno v normě a nic mu nechybí ani nepřebývá.

A jak to podat okolí? Asi nijak. Příteli pošli nějaké odborné články o tom, že vegetariánská, potažmo i veganská strava je v pohodě. Můžete se společně podívat na nějaký dokument se zaměřením na veganský/vegetariánský jídelníček. Pokud nebude chtít, tak bych mu asi rázně řekla, že je tvoje věc, co jíš a že ti není příjemné, když to neustále komentuje. Stejně tak u ostatních. Je to tvoje věc a upřímně, vynechání masa až tak drastické není.

Jsi-li vegetarián z etických důvodů, doporučuji se vydat pomalu i na cestu k veganství. Osobně totiž považuji například mléčný průmysl za mnohem horší, než ten masný. Také je i spoustu dokumentů, které můžeš poslat svému okolí, případně se společně podívat, abys jim ukázala důvod tvého rozhodnutí. Na to je fajn například dokument Dominion. Spousta lidí si prostě neuvědomuje, co se kolem nich děje, neuvědomují si, čím vším si ten flák masa z regálu prošel.

Pokud by nic nezabralo, asi bych naskočila na mód ignorace. Jakoukoliv poznámku k tvému stravování bych odignorovala a bavila se dál. To je poměrně účinné.
 NegativeElectron Žena19 Kategorie
23.05.2020 20:41:34
Tady je odkaz na článek o vegetariánství.

https://www.margit.cz/vegetarianske-otazniky/

Je tam uveden, že je potřeba dbát na dostatečný příjem vitamínu B12.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
23.05.2020 19:22:35
Z praxe vím, že čím více bude tvé vegetariánství výrazné, tím víc tě s tím budou ostatní otravovat. Nevím, jestli si ti lidé připadají vtipní nebo jenom nesnesou, když má někdo odlišný názor. Každopádně ti doporučuju je v otázkách vegetariánství co nejvíce ignorovat.

Když ti někdo nabídne maso, řekni stručně, že ne. Nijak vztekle, nijak vtipně, spíš nepřítomně a znuděně. Ono je to po nějaké době přestane bavit.

Co se zdraví týče, toho bych se nebál. Zdravě žít se dá jak s masem tak i bez masa, pokud se informuješ o obsahu toho, co jíš a dle toho budeš volit jídelníček.
 Vesmy97 Muž23 Kategorie
23.05.2020 19:21:20
pokud ses pro tohle rozhodla, měla bys umět sestavit jídelníček. Vegetariánství je dost složitá disciplína a není to jen o tom. "tak a teď přestanu jíst maso". Spousta takových lidí má pak obrovské zdravotní problémy z nedostatku vitamínů, minerálů a hlavně bílkovin.

Tvůj problém je, že jsi to vytroubila do světa. Nikomu po tom nic není. Jez si, co chceš. Oni tomu nerozumí, tak ti to nabízejí. To je vše.

Pokud ale nemáš nastudováno, jak se sestavuje jídelníček, počítej se zdravotními problémy. Ne hned, ale tak za 2-3 měsíce se to může projevit.....
 uvidissamaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk