Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1130710, vloženo 23.05.2020 15:07:11 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč jsou kriminálníci tak hloupí
Když čtu různé krimizprávy (hlavně mě baví různé podvody a vykukství), tak vždycky žasnu, jak jsou ti podvodní ci hloupí. To si jako myslí, že se na ně nepřijde?

Typicky třeba tohle. Nedám odkaz, ale rovnou text.

Čile na internetu obchodovala jedna žena ve věku 29 let. Nabízela v prodeji nejrůznější věci, například fotoaparáty, dětský nábytek, značkovou kabelku....V osmi případech na její nabídky reagovali zájemci z celé republiky. Objednaného zboží se však nedočkali. Buď našli v balících například plastovou láhev s vodou, mouku, hadr či svetr, nebo se ve většině případů po zaslání záloh stala obchodnice na internetu nekontaktní anebo se různě vymlouvala.
Policie ženu vypátrala a obvinila z podvodu...

co si jako ta ženská myslela? Jak je možné, že je tak naivní? To nevěděla, že dělá podvod? To nevěděla, že na internetu není nic anonymní? Vydělala si 25 tisíc, což nejsou žádné velké peníze. Rozhodně to nestojí ani za podmínku. A už vůbec ne za vězení.
Nebo jsou takovýhle lidi nějací feťáci, kteří už jsou úplně mimo a je jim to jedno?

To samé vraždy. Skoro denně se můžeme dočíst, že "někdo ubodal manželku". A to mu to jako fakt stálo za dvacet let basy a nadosmrti zkažený život?
Nebo si myslel, že zrovna on bude patřit mezi těch několik procent neobjasněných vražd? Přestože svou vraždu ani třeba moc nepromýšlel dopředu?

Jako jistě, chápu, peníze voní. Vydělat je bez práce by chtěl každý. Takže jakési pochopení pro motivací podvodníků mám. Ale tak proboha, když chci někoho podvádět, tak se aspoň snažím ze všech sil se nějak skrýt. A když zjistím, že na to nemám, že se na internetu neumím zamaskovat, tak mi to za to nestojí.
A ve zprávách čtete, že někdo něco spáchá, je mu jasné, že páchá trestnou činnost, často nepodnikne vůbec nic proti svému dopadení a prostě si jde sednout do basy.
Zvláštní...
 Ofenziva tet Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.05.2020 17:54:55
Zadny pachatel to nedela s tim ze ho chytnou. A to co jsi popsal nedelaji navic zadny velky ajnstajni.
Proto taky vyse mozneho trestu nema nijak velky vliv na odhodlani pachat trestny cin.
 pojidac psu off
23.05.2020 17:53:46
Tohle jsou holt hloupí podvodníci. Něco jako ten černoch s co se potřel citronovou šťávou a myslel si, že je neviditelný pro kamery. A pak máš chytré podvodníky, jako je jeden slovenský podnikatel, který přesvědčil třetinu naroda, že když si už nakradl, nepotřebuje si nakrást víc a dotáhl to až na premiéra.
 Van Generator Muž30 Kategorie
23.05.2020 17:04:46
Fr0gy: ty taky myslím rád "šermuješ" nejasnými pojmy. Třeba - většinou, hloupý, chytrý.

Ty máš statisticky vyhodnocený zprávy např. z 5 TV stanic za posledních x let? Těžko. I ti chytří se dostávají do lochu. Např. proto, že po nich jdou jiní chytří. Např. proto, že ne každej chytrej je taky opatrnej.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
23.05.2020 17:01:27
Frank465:

takový "šermování" procentuální hodnotou, to není moc objektivní. Kdes vzal 90%? To sis vymyslel tu hodnotu nebo jsi to někde četl?
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
23.05.2020 16:53:52
Ve zprávách slyšíš jen o těch, co chytili, takže většinou ty hloupý.

Ti chytří buď kradou rafinovaněji - buď po sobě zahladí stopy, přes bílého koně (kterým bývá ten hlupák) a nebo kradou nějak v mezích zákona (podnikat či politik, co našel právní vakuum)
Smajlík  Fr0gy Muž99 Kategorie
23.05.2020 16:08:31
Já bych řekl, že jsou zoufalí. Nemají příjem, nemají co jíst, takže prostě chtějí někde sehnat peníze za každou cenu a v tu chvíli neřeší následky ..
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
23.05.2020 16:04:08
Myslím, že jsou většinou hloupí - protože ti chytřejí si najdou způsoby, které jsou buď z hlediska zákonů legální, nebo nejsou tak snadno odhalitelní.
Hodně v tom bude asi takového zkratkového chování - jako to ubodání manželky - prostě někdo není schopný ovládnout momentální vztek. A stějně tak s nějakým ziskem - chce peníze (nebo chlast, nebo něco jiného), vidí to - ví třeba že v pokladně na benzínce ty peníze jsou, a jsou momentálně dosažitelné, tak je vezme a o následcích nepřemýšlí. Že je to takový selektivní druh hlouposti - neschopnost zohlednit ve svém rozhodován pozdější následky, nebo jejich pravděpodobnosti.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
23.05.2020 15:53:05
Pro mě je to taky těžko pochopitelné, ale myslím si, že jde z 90% skutečně o lidi závislé na návykových látkách. Ti jsou pak schopni téměř čehokoli. Stejné je to když jde někdo vyloupit benzinku, apod.. přijde si na "pár blbých tisíc", ale za ozbrojené přepadení přitom riskuje ohromný flastr. Ulice jsou dnes prošpikované kamerami, big brother nás hlídá na každém kroku.. šance uniknout spravedlnosti je hrozně malá.
 Frank465
23.05.2020 15:37:25
Dám ti nějaký smyšlený příklad. Třeba by chytli nějakýho vykradače bytů a prokázali by mu 5 krádeží v bytech a škodu třeba několik desítek tisíc. A ve skutečnosti by třeba vykradl desítky bytů a udělal škodu třeba ve stovkách tisíc. Myslíš si, že by se k tomu dobrovolně přiznal?
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
23.05.2020 15:34:27
Navíc, k tomu tvýmu příkladu té podvodnice. Jak víš, že to neblo víc? Je možný, že jí prokázali, že součet těch částek udaný těmi podvedenými je 25 tisíc. Třeba byli lidi, kteří nárok neuplatnili a na policii to nenahlásili. Navíc, když nevíš okolnosti, tak to těžko můžeš posuzovat. Třeba ta dotyčná potřebovala tak zoufale peníze, že ani riziko podmínky (vězení) pro ní nebylo tak odstrašující, by to nedělala. Třeba měla exekuci, a kdyby neplatila, tak by finančně ještě víc "vykrvácela".
Tím to neobhajuju, jenom přemýšlím o možnosti motivace jednání.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
23.05.2020 15:29:46
Míra inteligence je do určité míry vrozená. Nevím, co bys na tom chtěl podrobně vysvětlovat.
Navíc i inteligentní člověk může jednat na základě mylných předpokladů. Např. i někdo inteligentní si může např. myslet (mít předpokald), že podvedení lidi obětují několik stovek, než aby něco řešili s policií. Může si např. myslet, že někomu těch několik stovek ztráty nebude stát za to, aby ztrácel čas na policii u výslechu atd. Jenže třeba si neuvědomí, že těm podvedeným jde o princip.

Motivace chování lidí a jednání a způsob přemýšlení lidí , to je složitější téma.
 leonardo da vinci Muž43 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk