Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1130678, vloženo 23.05.2020 10:11:35 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Je to dobrá možnost?
Je dobré dát veškeré peníze na investování do drahých kovů? Řekněme že mám 3,5 milionu na investování takže 1 milion dám do zlata, 1,5 milionu do stříbra, jeden milion do platiny myslíte že je to chytré nebo nevyvážené, pokud je kovů více?
 Dobtotazevrota Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.05.2020 15:20:31
Ani kdybych měl nějaký úspory v řádu statisíců, tak bych to vůbec neinvestoval do drahých kovů.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
23.05.2020 14:27:32
Nezapomínám. Sleduji většinou grafy USD/Gold... Ale je pravda, že očekávaný růst koruny investici částečně znehodnoti. Ale tohle bych řešil hedgingem. Krátkodobým max na rok, aby to nebylo drahé. A hlavně mít ve zlatě jen část.
Každopádně se mi mi nezdá tvůj předpoklad, že by koruna měla do půl roku nějak výrazně posílit. Jezdí tam a zpět většinou podle eura. A bezpečný přístav pro investory je zlato, nikoliv rozvojová ekonomika býť uzdravující se. ČR měla menší ztráty než Německo, a my teď budem trpět za německou ekonomiku
 matouch3 Muž48 Kategorie
23.05.2020 14:01:46
matouch3: Zapomínáš, že zlato taky hodně zdražilo kvůli oslabení koruny. Až koruna zase posílí, tak zlato hodně zlevní. Navíc když se ted ekonomika tváří jako že se chce zase vzpamatovat, tak bude chtít i hodně investorů promenit svoje zlato na akcie. To jeho cenu ještě sníží. Očekávám snížení až někam ke 1100kč/g během půl roku, pak nakoupím.
Smajlík  Akcie jsou levné
23.05.2020 13:48:28
Podle grafu roste stále. I bez válek a pandemii, které k růstu přispějí. Dva další argumenty pro zlato a podle mě nejpodstatnější:
1) Doba ekonomických krizi se bude objevovat v stále kratších periodach. Krize byla na spadnutí i bez koronaviru.
2) ceny drahých kovů rostou a budou růst - už před mým důchodem budou téma zdroje - uhlí, ropa...

Proto jsem s nadsázkou včera psal, že na igelitce uhlí jako důchodce vydelas.

Ale z mého hlediska není zlato investice nejlepší. VZDY by mělo být kvůli rizikům portfolio. A ano je složitá doba pro konzervativní investory. Investovat do dluhopisů moc smysl nemá. Část mám v maďarských dluhopisech, zatím každý měsíc zhodnocení o 3 procenta. Na dluhopisy luxus.
 matouch3 Muž48 Kategorie
23.05.2020 13:28:16
Vždycky se do zlata vyplatilo investovat před válkou, finanční krizí, pandemií .. Jen to trefit. Když vše opadlo, tak to šlo dolů.

Jinak je pravda, že za normálních okolností ta cena zlata pomalu ale jistě roste ..
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
23.05.2020 13:27:01
matouch3: Podle mě, až se situace na trzích uklidní, inflace se sníží atd., tak to půjde zase dolů ..
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
23.05.2020 13:23:37
FD: zlato jde nahoru neustále s krátkými přestávkami.
https://www.ezlato.cz/cena-zlata-za-poslednich-40-let-v-usd/cz/t-760/

Lepší než mít peníze v madraci nebo se záporným úrokem. A už teď se děje něco co mužem nazvat bezprecedentní. A to máme výsledky jen za první čtvrtletí (v usa bylo koronavirem zasazeno jen posledních pár dnů čtvrtletí). No zkrátka.. jistě bude hůř. A ano situace se vrátí do normálu. Otázka je za jak dlouho. A vím jistě, že to nebude po skončení druhého čtvrtletí. Výhoda u brokera je, že zlato kliknutím myši prodas až budes chtít. Ale i když si ho necháš riskujes max 10 lety sestup.
 matouch3 Muž48 Kategorie
23.05.2020 13:02:58
matouch3: Podle mě už o moc víc ne, už takhle je snad na historickém maximu, ne? To samozřejmě neznamená, že ještě nepůjde výš, ale už takhle je to přepálené :) Ale chápu, proč se tak děje, když peníze ztrácí pořád na hodnotě ..
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
23.05.2020 12:43:38
FD: spread je mnohem nižší, když koupíš zlato u brokera.

A jinak si myslím, že zlato půjde nahoru. Díky zásahům vlád a tislnutim peněz. Třeba rallye na americké burze neodpovídá realitě. Bahneni na volatilni burze je značně nespolehlivé a investoři se pomalu priklaneji ke zlatu, protože nechtějí investovat do nadhodnocenych akcií. A obchodní válka s Čínou ženě zlato ještě výš. Říká se, že čtvrtina portfolia by měla být ve zlatě. A čtvrtina v cash. Řešením současné situace je přikoupit ke zlatu akcie firem, které se těžbou zabývají. Treba MTA - Metalla Royalty & Streaming Ltd. a CEF - Sprott Physical Gold and Silver Trust. Cena u nich poroste rychleji než u zlata, kvůli těm kteří zůstanou věrní akciím.
 matouch3 Muž48 Kategorie
23.05.2020 11:49:07
No samozřejmě je potřeba odhadnout tu správnou dobu. Kdybych koupil já zlato v době, kdy jsem o tom uvažoval, tak jsem na tom teď vydělal 200 tis. Kč. Ale nikdo nečekal, že přijde koronavirus. Nebýt něj, tak to zlato nahoru tolik nepůjde a už v okamžiku nákupu přijdeš o cca. 35 tis. Kč, díky rozdílu v pořizovací ceně a následném odkupu. Ty obchody si ještě pojišťují, abys to prodal zase u nich, protože ti dávají lepší cenu než konkurence, ale za předpokladu, že jsi to koupil u nich. Když bys to prodával jinde, tak tratíš ještě víc .. Takže to zlato musíš kupovat, když stojí málo a očekává se velký růst, aby se ti to vyplatilo .. Teď bude spíš klesat ..
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
23.05.2020 11:42:08
Vzhledem k tomu, že zlato je momentálně předražené, na stříbro jsou daně a marže jako kráva a platina je to samé v bledě modrým, tak to vážně nění dobrá možnost. Si kup raději akcie nějaké solidní těžaržské společnosti. V tom momentálně vidim dobrý potenciál. Nejlepší je pochopitelně nějaká rozumná diverzifikace investičního portfolia, ale to by zase člověk musel rozumnet všemu a nějaký finanční poradce ví kolikrát taky úplný hovno.
Smajlík  Akcie jsou levné
23.05.2020 11:21:23
Podle mě je to rozumnější rozdělit do různých sfér, ne jen do kovů, ale i do fondů, akcií, nemovitostí atd.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
23.05.2020 10:14:46
Nakup atraktivní domény s koncovkou com a ty potom prodávej
 NovinářPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk