Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1130595, vloženo 22.05.2020 12:34:06 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Dědictví po mámě- nevím co má
Zdravím. S mámou jsem se nebavil a neviděl jsem ji aspon 30 let. Jiné děti nemá, měla přítele. Není taková, že by měl závěť. Nyní mě kontaktovali ohledně dědictví.

Jelikož jsem ji neviděl od svého dětství, pamatuji si o ní jen o to, že pořad pila alkohol a dělala dluhy, nepracovala a bydlela v nájmu, který platila z dávek. Za těch 30 let se asi dala do kupy, nevím o ní nic

Je možné nahlédnout do toho, co je předmětem dědické řízení? Třeba mi odkázala vzpomínky z dětství (fotky, kazety, oblečení, možná nějaký omluvný vzkaz), nechtěl bych o to přijít. Na druhou stranu bych nerad zdědil dluhy, ani peníze, ty at si nechá ten její přítel, když ji dal do kupy.
 lolipop Muž45  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.05.2020 00:38:44
Tak snad nejdřív můžeš zjistit, co bys dědil a pak to odmítnout. Ale hlavně musíš rychle, abys to stihl do lhůty. Já bych HNED zavolala tomu notáři a zeptala se, jestli tam můžu přijet a jestli mi může dát ten seznam a podle toho bych to přijala nebo odmítla...
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
22.05.2020 20:33:00
V rámci dědického řízení zažádáš o soupis dědictví a dědictví přijmeš s "výhradou soupisu" (tento termín si zapamatuj a přesně takto to řekneš notáři).

V rámci řízení se pak rozhodneš, zda chceš dědictví přijmout nebo ne. Osobní věci ti budou předání i v případě, že dědictví odmítneš. Při výhradě soupisu jsi soupisem krytý, takže se nových dluhů nemusíš bát.
 Bombudsman
22.05.2020 20:30:22
u vás v totalitě je dokonce zákon, že pozůstalé děti MUSÍ POVINNĚ zdědit po rodičích to, co po nich zůstalo. Ve svobodných zemích takový zákon nesmí být. Když odkážu všechno jiným a třeba i Charitám, nikdo to nemůže napadnout. Kůj syn nedostane nic. Cizí ano. To není jen o tom, že kdo nedokáže dědictví rozumně využít, ale že ho to dědictví se skoro jistotou velmi zadluží svoji totální neznalosti financí a daní, a pak teprve zabije. Mám lepší představu o 137-140 milionech Kč. Max dostanou Charity. + jeden mladý člen rodiny s rodinou,

Mít balík peněz může být hračka pro mně, ale ne pro blbce. Tady přestává sranda a začíná zodpovědnost.
 Quakie Muž74 Kategorie
22.05.2020 13:10:29
Než půjdeš k notáři, poraď se s nějakým právníkem co se na tyhle věci zaměřuje!!! Sice se říká, že zedníkův pot a advokátův inkoust... ale mohou to být dobře investované peníze!!!
Aby se ti nestalo, že matka byla dlužna každému na koho se podívala, přítel to ví, dědictví se zřekne (pokud na ně má taky nárok), dluhy zdědíš ty a budeš platit jak mourovatej. To jak budeš jednat musíš vědět než půjdeš k notářce (třeba výhrada soupisu majetku nebo tak něco).
Co se týká nějakých fotek, dopisů a tak, to se asi řešit nabude, pokud bydlela sama v nájmu, majitel bytu asi bude rád, když mu nabídneš, že po skončení dědického řízení mu pomůžeš s vyklízením bytu. Akorát se majitel bytu může o nějaký peníz co mu matka třeba taky dlužila u tebe přihlásit. O peníze jde až v první řadě.
Akorát si dej pozor, jestli se nemohou přihlásit dědici, kam jsi zašantročil ten diamantový náhrdelník co jim ho matka v závěti odkázala.
https://pravo.poradna.net/questions/2967861-matciny-dluhy-a-16-exekuci
Smajlík  Yarda1
22.05.2020 12:53:49
První co je třeba jako dědic, a tím jsi i kdyby měla závět, požádat notáře o soupis pozůstalosti. Jen tak totiž zjistíš, jestli například nebudeš dědit dluhy. Bez téhle žádosti se notář jen ptá, co je předmětem dědictví a sám nic nezjišťuje, takže nic neví!
 Beer01 Muž93 Kategorie
22.05.2020 12:42:40
Tak předmětem dědického řízení jsou většinou prachy na účtu, nemovitosti, auta. A pak ty dluhy. Ty věci co chceš ty jsou víceméně krámy, co ti mámin přítel klidně může dát (pokud je normální).
 Srna nikoliv z Brna Žena25 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk