Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1130592, vloženo 22.05.2020 11:38:59 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
matfyz
Jaké myslíte že by měl mít člověk minimálně IQ aby mohl studovat Matematiku na matfyzu? Jaké je tam zhruba průměrné IQ studentů? Podle mě je tam průměr tak 130-135, souhlasíte? Pochybuji že 140. Napište názory prosím.
 Luki Muž22  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.05.2020 20:54:00
To IQ tě stále v hlavě otravuje, že?
Na matfyzu jsi nikdy nebyl, ale víš, jaké tam mají studenti IQ?
Smajlík  Researcher Muž81 Kategorie
22.05.2020 17:13:14
Další dotaz na IQ? Kdo má na střední 3 z fyziky a matiky, tak na matfyzu nemá co dělat a nevěřím, že mu půjde složitější matika lépe než středoškolská.
Proč musíte neustále srovnávat humanitní a přírodní vědy? Proč se musíte nad druhé povyšovat? Život bez kultury by vám připadal dobrý? Ekonomie a právo jsou také humanitní vědy. A vše souvisí se vším.
Někdo se učí, jaké druhy mozkových příhod člověk může utrpět a někdo jiný trestní hmotné právo. Lidstvo potřebuje doktory i právníky i ekonomy a i učitele dějepisu, aby lidstvo nedělalo stejné chyby. Běžte už s tím do háje.
Rozumný a opravdu inteligentní člověk si na každém dokáže najít něco hodno respektu.
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
22.05.2020 16:02:51
Tady tu "sérii" dotazů/diskuzí o IQ píše jeden člověk pod různými přezdívkami?

Nevím, jaký je průměr IQ studentů na určité škole. Nevím, jestli si alespoň většina studentů určité školy dělala IQ testy (více testů v určitém období). Nevím, jakým způsobem jsou IQ testy vyhodnocovány. Nevím, jaká je korelace mezi výsledky IQ testů a studijními výsledky.

Vím jedno. Pokud chce někdo studovat matfyz, tak by neměl mít problém s počítáním matematických a fyzikálních příkladů.

Napsal jsem názor :)
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
22.05.2020 14:58:44
Zahradník to napsal výborně. Připomnělo mi to, jak nám na matematické analýze ukázali, že pro matematiky 1,2,3,... neznamená množina přirozených čísel. Můžeš za to dosadit vlastně jakékoliv číslo, ale v tom je hlubší matematika, to tady řešit nebudu. Takhle ale můžou fungivat odpovědi u IQ testů. Člověk by si řekl, že je dalším číslem 4, ale může to být klidně 100.
 Šachboxer Muž30 Kategorie
22.05.2020 14:54:39
Vystudoval jsem to, státnice mi dopadly nejlíp z celého kruhu a když mi to tak šlo, tak jsem jsem si přidal ještě náročnější jeden obor. Tedy PhD z teoretické fyziky. Ale v IQ testech bych pohořel, protože jsou na čas a já jsem pomalý. Kromě toho ... Na teoretické fyzice jsme si našli na webu nějaký IQ test a luštili jsme. Byla tam třeba úloha, každý z nás jsme měli jinou možnost jako odpověď, logicky zdůvodněnou, ale spávná byla ještě jiná, nevěděli jsme proč. IQ test testuje jeden způsob uvažování, ten který je blízký autorům testu. Samotná inteligence je složitější pojem
 Zahradník Muž99 Kategorie
22.05.2020 14:22:47
Vesmy, už Ti student psal, že se nemáš rozčilovat, když je to troll. Já bych ale možnosti rozšířil: nemusí se jednat o trolla, ale klidně o jednoho z těch humanitních "vědců", kteří na SŠ sotva prolezli matikou, nechápajíc tento předmět. Takže si potom vybrali obor, ve kterém pochopitelně nemají zaměstnání, jelikož bez ohledu na smysl tohoto oboru, je humanitních vědců moc.
Smajlík  Šachboxer Muž30 Kategorie
22.05.2020 13:54:24
fulínek: Byl jsi někdy třeba v lese? Nebo venku v noci pod jasnou oblohou? Pak by si totiž viděl, jak je příroda rozmanitá a smyslná. Vůči přírodě je i sebevětší student humanitních věd s otevřenou myslí a estetickým cítěním naprostý amatér.
 Vesmy97 Muž23 Kategorie
22.05.2020 13:44:53
Ale to jenom v přírodních pavědách je všechno nalinkované a jasně dané, tam se holt nemusí přemýšlet, v humanitních vědách nedostáváš známku za to, že se jak opička naučíš dojít k jedinému správnému výsledku, tam musíš už zapojit mozek a mít názor a známku dostáváš za to, jak dobře umíš svůj názor obhájit. Svůj názor ne nějakou jednou pro vždy danou platnost.
 fulínek
22.05.2020 12:41:15
fulínek: Jak je podle tebe důležitá poezie? Zastáváš snad názor, že všichni lidé, kteří se nevěnují poezii, nemají emoce, empatii a svět v jejich rukou by byl zkažený? Umění, to není jen složit dohromady pár rýmujících se slov. Umění se dokonce netýká pouze humanitních oborů. Umění může být všude - a přesto není nijak zvlášť důležité pro lidstvo. Je to opravdu jenom koníček - náplň volného času, uspokojení mysli perfekcionistů, ...

Co se pohlaví týče, to pleteš dvě věci dohromady. Nějaký gender je jen konstrukt lidí. Pohlaví není volitelné (byť ho můžeš změnit) a je jasně definované (existuje dokonce několik definic). Buď jsi samec, nebo jsi samice, nebo jsi anomálie. Savci mají 2 pohlaví, žádné další.

Jiná věc je ovšem ta, že pohlaví nijak nesouvisí s chováním (maximálně na nějaké hormonální a reprodukční úrovni). Jestli si chce muž malovat pusu rtěnkou a nosit ve vlasech mašle, tak prosím. Tím narušuje pouze nějaké lidské stereotypy, ty nejsou vůbec důležité. Je jeho věc, jak se bude chovat. Ale nemusí hned vztekat, že se kvůli jeho netradičnímu pohledu na svět nezmění vědecké poznání.
 Vesmy97 Muž23 Kategorie
22.05.2020 12:24:53
Vesmy: je to jasnej troll, nenech se vyprovokovat.
Smajlík  student
22.05.2020 12:22:07
Vesmy97 : Básně jsou jen koníček? Ty mě bavíš, hlupáku, který ani nevíš, jak je poezie důležitá pro rozvoj lidstva,zamysli se, pokud máš čím, jak by vypadal svět řízený jen technokraty a účetními, jo, a dvě pohlaví, to platí leda tak v biologii pro základní školy, ale moderní sociologie a gender studia jsou už mnohem dál, ale spi dál...
 fulínek
22.05.2020 12:15:06
fulínek: Básně jsou pouhým koníčkem, jako třeba krmení holubů v parku. Jestli má rád někdo poezii nebo dává přednost faktické literatuře nevypovídá nic o intelektu.

A dvě pohlaví? To je skutečnost, nikoliv víra.
 Vesmy97 Muž23 Kategorie
22.05.2020 12:09:56
To mě baví jak nerdi z přírodních pavěd, kterým stačí něco nabiflovat a jsou spokojení, jak jim věci zapadají do škatulek, jsou líní myslet filosoficky, zapnout mozek nekonvenčně, otevírat nové obzory, jak tihle duševní ubožáci, kteří si myslí, že integrály jsou vrchol vědění, mají tu drzost si o sobě myslet, že mají vysoké IQ, přitom ani za celý život nepřečetli třeba jedinou báseň, věří na dvě pohlaví a vrcholem jejich kreativity je naprojektovat most.
Smajlík  fulínek
22.05.2020 11:57:01
Už se to tady řešilo. Dokonce nějací lůzři obhajovali humanitní vědy a považovali je za něco extra, oproti přírodním vědám či jejich více praktickým aplikacím.

Obzvlášť na MFF nejde o IQ, naštěstí ani (narozdíl od jiných fakult) o memorování. Jde tady o 2 věci: matematické myšlení a zájem o matematiku/fyziku/IT. I pokud jsi měl na SŠ 2, 3 z matematiky či fyziky, neřeš to. Sice tady to bude xkrát těžší, ale bude to úplně jiná matematika či fyzika, která Ti možná právě půjde lépe.

Jo a... už jsem dlouho pod svými "rozhřešeními" nepsal o šachu. Takže, abych to napravil: Zlepši si logiku a prostorové myšlení hrou šachu.
Smajlík  Šachboxer Muž30 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk