Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1130586, vloženo 22.05.2020 10:35:43 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Hrozí i vám nezaměstnanost?
První účet za koronavirus na trhu práce je tady. Desítky tisíc nových nezaměstnaných. O práci přijdou jako první matky s dětmi, absolventi a lidé se mzdami do 20 tisíc korun. Nezaměstnanost do konce roku stoupne za současných 270 tisíc na cca 500 tisíc, pokud se povede aspoň z části program na záchranu zaměstnanosti. (Zdroj: MPSV - Maláčová).
 Beer01 Muž93 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.05.2020 20:46:06
Malářová má přehled.
Lidi absolutně ne. Ani páru a natoož CZ novináři, to je smečka idiotů.
Ne mně nezaměstnanost nehrozí protože jsem důchodce na 5,500 dolarech měsíčně. Pracovat nechci. Jednak mám vyděláno a pak asi bych z toho pocitu dostal hned kopřivku.

Tady v usa je to ale ještě horší, protože vláda, Amrtiku teprve a POMALU otrvírá. Peněz je dost a podpora samotní nějak kolem 300 dolarů týdně. Tedy asi chlup nsd 30,000 Kč měsíčně a tak už se lidi do práce těší. Kdo by za tohle chtěl zůstat doma nějak dlouho? Je fakt že k podpoře platí ještě firmy pokud pracujete aspoň semtam asi 60% platu.

Nevím a je mi to fuk. Jsem pokud je chladněji (dnes 34°) venku u bazénu, ale to teplo mně taky žene do vychlazeného baráku. Ne, nezávidím lidem a jsem nasraný, že restaurace ještě nejedou, není kam jet se najíst. Zítra do New Port Richey ráno do polské prodejny,, asi 40 km pro evropský žvanec, pivko,
Ne, lidi to dnes nemaj lehký.
 Quakie Muž50 Kategorie
22.05.2020 18:01:02
Ne, naopak. V krátké době mi hrozí zaměstnanost.
 matouch3 Muž48 Kategorie
22.05.2020 17:17:07
Pfff, nedat jim nic, státní rozpočet bude i tak v rekordním schodku.. Ať jdou makat, hlad je donutí, nic jiného. Už vůbec ne peníze zadarmo, na to doplatí zejména v Americe, tam je propad zaměstnanosti rekordní.. Vládní balíčky to nezachrání, jen zvyšují (nesplatitelný) dluh.. Na dluh lze žít do doby, než se oprátka utáhne kolem krku. Hodně štěstí všem a hlavně soběstačnost a samostatnost. Tahle vláda to tu pohřbí, některé i doslova.
Smajlík  4HAE
22.05.2020 15:25:08
Vyrojilo se dost koronavirových netáhel, netáhla se okamžitě stáhla na různé opečovatelské, nemocenské apod., normální makají pořád. U nás jedno netáhlo je údájěn už 3 měsíce nemocen.
 skedoff
22.05.2020 14:04:20
pojidac psu off: Souhlasím s obojím. Společnost se nedá podrobit opakovanému experimentu za stejných podmínek na rozdíl od laboratoře.
 Čech24 Muž24 Kategorie
22.05.2020 13:35:17
Rádce do duše: v kapitalismu holt nikdy není dost, aby nemohlo být ještě víc! :) Tím určitě nechci nějak obhajovat socialismus nebo komunismus. Souhlasím ale s tím, že je pomalu na čase, abychom se nějak posunuli dál a stávající zastaralý systém určitým způsobem upravili. Netrápí nás hladomory nebo extrémní chudoba. Naopak, léta žijeme v přebytku, spoustu práce za nás přebraly stroje, ale paradoxně dřeme stále stejně, někteří dokonce ještě víc. Díky moderním technologiím jsme k zastižení všude.. kdekomu drnčí telefony nebo chodí maily i mimo pracovní dobu.. někteří si už ani tu dovolenou nejsou schopni užít bez toho, aniž by neměli hlavu "zasviněnou" všemožnými problémy. Moderní civilizaci tak začínají sužovat nové choroby, které zde dosud nebyly. A to zejména psychického rázu - deprese, úzkosti, syndromy vyhoření.. lidé páchají sebevraždy bez ohledu na to, jak vysoký mají plat nebo společenské postavení. Paradoxně to každý moc dobře ví, ročně na tato témata vyjdou stovky odborných článků a studí, ale "kapitál" je holt silnější.. no snad se někdy dočkáme změny..
 Jimmy3838
22.05.2020 12:56:21
Ludwa----Absolvent je také člověk, který nic neumí a není schopen samostatné práce. Například pokud se absolvent lékařské fakulty chce stát lékařem, musí atestovat, což znamená dalších i několik let práce jen jako absolvent a ne samostatný lékař. Podobné je to i u advokátů, soudců a velké části dalších zaměstnání.
 Beer01 Muž93 Kategorie
22.05.2020 12:50:35
V mém okolí se to dotklo stravování,ale vydávají přes okénko a snad to bude lepší.

Fabriky jedou na tři směny,dokonce nabírají zaměstnance,protože mají zakázky(pokud z. nebudou,tak se propustí jeden člověk ze směny,ostatní si musí udržet a tak se to dělo i v letech 2009-10).

Řemeslníci mají také práci a mít budou i nadále.
Propad tedy vidím hlavně v pohostinství a cestovním ruchu.

Např. za celý rok 2010 byla nezaměstnanost nad 500 tis.každý měsíc kromě října(495 tis.) a přežilo se to také(dle údajů ČSÚ). Navíc stát nijak přehnaně nepomáhal.
 jga7
22.05.2020 12:43:55
dodatek: Pak už bude zaveden celoplošný základní nepodmíněný příjem.
Dojde k restrukturalizaci celého tržně-ekonomického systému na něco, kde nezávisí tvoje přežití na tom, jak moc jsi schopen prodávat.

Celá tahle krize je tu právě proto, abychom vybudovali něco jiného. Něco, kde nejsi vázaný na to mít nějakou práci, nebo co prodávat, abys vydělal peníze na život.

Všichni co teď pláčou. Pláčou jenom proto, že uvažují stále v mantinelech stávajícího systému.
Když změníš pravidla systému, najednou ohrožení padá.

Protože fakt je, že:
Je dostatek lidí.
Je dostatek technologie.
Je dostatek zdrojů
Je dostatek krajiny a polí.

Jediný nedostatek je v zatvrdnutí na konceptu že musíme všichni vyrábět auta. Nebo podobné nesmysly.
Jde pouze o přeskupení potenciálu a o to jak velkou pružnost má lidstvo v tom přeskupení.

Zatím tu pružnost jsme moc neměli. Takže budeme muset zabrat, abychom se rychleji adaptovali, bo jinak to bude bolet.
 Rádce do duše Muž35 Kategorie
22.05.2020 12:40:45
ichyloo - Opravdu dobry remeslnik pouze zakladni vzdelani mit nikdy nebude, to meles hovadiny. Na to aby mohl nekde delat odbornou praci nebo mel zivnost potrebuje spravny doklad o vzdelani.
A ano, kdyz prijede nekdo delat odbornou praci zajima me jestli k tomu ma kvalifikaci.
 pojidac psu off
22.05.2020 12:37:49
právě mi domů došlo rozhodnutí o přiznání podpory.... takže na 5 měsíců jsem zajištěn, a pak děj se vůle boží :D
 Rádce do duše Muž35 Kategorie
22.05.2020 12:36:09
nejvíce se tedy jedná přesně o skupiny volící levicové populisty typu:

ANO, ČSSD - socky,
Piráti a TOP09 - mladí študáci a absolventi

Tyto strany zvyšují daně, slibují sociální stát, tisknou peníze, blokují výstavbu bytů.

jejich voliči mají co chtěli a co si zaslouží
 684efew
22.05.2020 12:09:36
Ne, nejsem na tom seznamu.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
22.05.2020 12:04:47
pojidac psu off: A šikovný řemeslník je co? Přece dělník. Dělá rukama. A může mít klidně základní vzdělání. Nebo si snad myslíš, že šikovného OSVČ řemeslníka se někdo bude ptát na výuční list?
 ichyloo
22.05.2020 11:34:22
ichyloo - sikovny remeslnik problem mit nebude nikdy.
Ale obycejny delnik, nedejboze se zakladnim vzdelanim, problem mit bude, to je prakticky jistota. O tom je ostatne i puvodni prispevek.
 pojidac psu off
22.05.2020 11:25:10
Ale to jsou jen kecy a propaganda. Já třeba potřeboval obložit koupelnu, zavolal jsem známému obkladači a víte co mi řekl? Že má notes plný až do konce září, včetně víkendů. Takže, i přes krizi, business jede a lidé mají stále peníze na útratu.

Lokální výpadky ekonomiky, jako např. pohostinství, to je samozřejmě možné. Ale třeba ten truhlář co byl nedávno v Máte slovo u Jílkové a tvrdil, že zavřel truhlárnu na dva týdny a už potřebuje půjčit od státu na materiál, si tam šel max. dělat PR.
 ichyloo
22.05.2020 11:19:54
Já jsem zatím za koronakrizi cca -2,5M .... reálně to zřejmě půjde ještě výše. Smázlo mi to minimálně 2 roky práce.

Myslim, že hodně bude záležet na dalším vývoji... pokud teď se začne pomalu oživovat a nějak se to začne vracet k normálu, bude to hodně bolet, ale většina podnikatelů přežije.

Pokud to 2 roky půjde cestou utažení/povolení... bude to vražedné. Já zřejmě propustim většinu lidí při příští vlně nebo při 3. pokud přijde. Jsem připravenej to ale ještě půl roku nějak držet.

Zase je taky potřeba říct, že v tuhle chvíli končí většinou ti nejslabší... a většina z nich by během roku dvou stejně končila. Tak to v podnikání bohužel chodí.
 Bombudsman
22.05.2020 11:16:10
Nj, a co teprve, až přijdou zdravotní důsledky u všech lidí, co je doktoři poslali do prdele s péčí a prevencí kvůli koronalypse.
Smajlík  no comment
22.05.2020 11:15:35
Čech24 - ja vim, to prave nikde nikdo nezjisti. Data z jinych statu se pouzit nedaji, relevantne. Tezko rict.
Kazdopadne jestli prijde druha vlna tak neverim ze si nekdo dovoli zase vypnout republiku. Potom se uvidi.
 pojidac psu off
22.05.2020 11:15:09
Tak kecy téhle soudružky bych bral s veeelkou rezervou, Určitě to nebude tak striktně rozdělené, ale její sugestivní přístup chápu, míří na své voliče (jsou ještě nějací?).

Zaměstnanost se bez pochyby zvýší, pokud to bude o pár procent, tak je to víceméně zdravé, před koronavirem na spoustě míst chyběli lidi a bylo to znát někde na službách, kde se bralo všechno, protože nic jiného nebylo.

Záleží na mnoha okolnostech, jak se povede ekonomika znovu rozjet, ale rizika tu samozřejmě jsou a nezaměstnanost visí ve vzduchu nad každou životně trochu zbytnou pozicí.

Ale myslím, že by nějaká krize přišla i tak, ekonomiky v některých zemí se už tak jako tak zpomalovaly a některé šly i do mírné recese, tak možná tenhle radikální řez ekonomiku trochu vyčistí a třeba ozdraví. Dokonce vznikly, nebo se více rozšířily, nové služby a posun v některých oblastech je žádoucí, typicky digitalizace. Jen ale neusnout v půlce. Důležité je začít co nejdřív rozjet výrobu a služby.
 Alkedos Muž34 Kategorie
22.05.2020 11:11:38
leonardo da vinci - urcite trochu ano, ale slo o trhy hlavne v Cine. Tam to klesalo dost brutalne, Cinani co si muzou dovolit koupit a hlavne provozovat auto uz asi dochazeji.
V Evrope by ale urcite nebylo takove propousteni jake se ocekava.
Nedelam v automotive, nase firma spis nabira nez naopak, takze osobne jsem zcela v klidu.
Ale ani tady v Nemecku nema bezny zamestnanec nejake obri uspory... kdyz to zacne byt opravdu zle budou problemy i tady.
 pojidac psu off
22.05.2020 11:08:34
pojidac psu off: To bys ale musel porovnat, jak by to bylo kdyby opatření zabila méně lidí kdyby skoro nebyla a korona by potom zabila víc lidí.
 Čech24 Muž24 Kategorie
22.05.2020 10:51:05
oprava:
Někdo mě říkal, že
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
22.05.2020 10:48:44
Jsi si jistý, že je to "účet" jen za epidemii?
Někdo mě , že v automobilovém průmyslu už vloni bylo jasné, že se snižuje množství prodaných nových aut. Nevím, co je na tom pravdy, ale nevyulučuju to.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
22.05.2020 10:47:10
To se dalo cekat.
Ukazuje se ze covid opravdu mozna zabije mene lidi nez opatreni proti nemu. Skupina lidi ktere se to nejvice tyka v naproste vetsine nema zadne uspory, spise dluhy. Na trhu prace moc nemaji co nabidnout. Takze to bude zajimave.
 pojidac psu off
22.05.2020 10:45:28
Absolvent je člověk, který právě dokončil studium a zatím nikde nenastoupil. Takže z definice jaksi o práci přijít nemůže.
Smajlík  LudwaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk