Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1130578, vloženo 22.05.2020 09:03:57 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nevím, jestli chci mít děti
Ahoj všem,

vždy jsem žil s vědomím toho, že chci mít vlastní děti. Žil jsem s vědomím toho, že se svou partnerkou chci mít rodinu, vlastní dítě a mít ten úžasný - byť často náročný; rodinný život. Vždy jsem měl o něco starší partnerky, které o dítěti už uvažovali velmi vážně a já byl v období, kdy jsem dítě sice chtěl, ale ne hned a tak to dost možná i na tomhle ztroskotalo - mimo jiné.

V současné době jsem šťastně ženatý s úžasnou ženou, která už děti má. Máme prostě úžasný vztah. Byla to přesně ta žena, o které hned víte, že s ní chcete být až do konce života. Nebylo to jen pouhé pobláznění, ale tohle bylo jiné. Těžko se to vysvětluje, ale ten kdo to poznal ví o čem mluvím. Máme vše, co k životu potřebujeme a pojí nás silné pouto. Jsme spolu už nějaký čas a vztah se zlepšuje. My se rozvíjíme, máme svobodu, neomezujeme se... prostě přesně to, co člověk celý život hledá.

A teď krok zpět. Jak jsem zmínil, vždy jsem chtěl děti. Jenže tím, že je má žena starší už se ocitla ve fázi, kdy děti mít bohužel už nemůže. Je zdravá, žije úžasně zdraví život, ale její biologické hodiny prostě už nefungují a tak je téměř jisté, že už to nepůjde.

A teď co s tím? Řeknu zvláštní větu, ale nevím, jak lépe to popsat. Děsí mě, že mě to neděsí a nevadí. Při představě, že budu s ní a nebudu mít děti jsem naprosto v klidu a jediné, co mě vyvádí z míry je moje dřívější přesvědčení, že děti chci. Možná jsem je podvědomě nikdy nechtěl a jen jsme byl donucen sociálním tlakem si to myslet. Netuším, co si o tom myslet... možná za čas přijde čas, kdy změním názor a ucítím to jinak, ale teď už dlouho přemýšlím nad tím, že je možná opravdu nechci.

Děti miluji. Pracuji s nimi v zaměstnání, mám rád její děti, ale necítím to, že chci nutně vlastní. Ano, kdyby se nám to podařilo, byl bych nadšený, ale kdyby ne, tak v tom žádný problém nevidím...až na jeden. Na to, že se ve mě pere dřívější přesvědčení s tím, jak to cítím teď.

Má někdo nějakou zkušenost s tímto tématem, kdo by mi pomohl rozplést mé pocity a trochu více pochopit, co se děje.

Možná je mám zpověď trochu zmatená, ale asi to rezonuje s tím, co cítím.

Děkuji za reakce.
 nonon E-MAIL: dgsdg@gmail.com  Muž30  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.05.2020 15:38:27
No jestli pracuješ s dětmi a máš rád ty její, ji miluješ a vlastní děti bereš spíš jako tlak okolí, než aby to vycházelo z tebe, tak není co řešit.

Já jsem si taky sedl dost s mladší dcerou mé předposlední ex, že bych ji klidně adoptoval a přijal za vlastní a už bych ani nemusel mít vlastní.

Často je to jen stav mysli ..
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
22.05.2020 13:33:13
Tam vidím jen ten problém, že nepředáš dál své geny, které má každý svým způsobem jedinečné, což je možná škoda,
ovšem pokud Ti to nevadí, nevidím to jako životní fiasko.
Znám spoustu lidí, kteří mají naplněný život i bez dětí.
Pro mě osobně by naopak bylo dítě spíš na obtíž.
 Maria Callas Žena31 Kategorie
22.05.2020 09:22:17
Jestli jsi spokojený, tak není co řešit ;-) Máš manželku a její děti, tak rodinný život žiješ. Takže cíle jsi vlastně dosáhl a netrap se tím, že cesta k němu vedla jinudy, než jsi čekal. Že nejsi biologický otec nevadí, táta je ten, kdo děti provádí životem.
 tralanka
22.05.2020 09:17:08
To je OK - prostě jsi spokojený s životem, který máš, a nemáš potřebu nic měnit. Vlastně jsi šťastný člověk :-) Možná bys měl zkusit vypátrat, kvůli čemu se vlastně cítíš provinile. Jestli to třeba není spíše kvůli tlaku ze strany tvých rodičů anebo kvůli takovému tomu "muž musí zasadit, strom, zplodit syna, blabla....
Nevytvářej si problémy tam, kde žádné nejsou a buď rád, že máš spokojený vztah.
Smajlík  Daisie off
22.05.2020 09:15:50
Pokud se staráš o děti manželky, žádné další nechceš a vyhovuje ti to, tak asi není v ničem problém.
 Alkedos Muž34 Kategorie
22.05.2020 09:13:00
To Alkedos: manželce je 42 a už byla i na různých vyšetřeních a ta možnost je z lekařského hlediska minimální. Ano, stavají se případy, kdy i přes to se to stane :-)
 nonon
22.05.2020 09:10:29
Přijde mi to v pořádku a nemá cenu nad tím přemýšlet, když se to za pár let třeba změní.
Tobě je 30, pokud není partnerka výrazně starší a je zdravá, tak ještě za pár let dítě mít můžete.
 Alkedos Muž34 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk