Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1130506, vloženo 21.05.2020 14:47:27 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pořád se bojím aut
A taky autobusů. Třeba takhle ve městě je to docela v pohodě, protože je každou chvíli zastávka a ten autobus nebo tramvaj to ani nemá čas nějak pořádně rozjet. Ale když už to rozjede nějak víc, tak se fakt bojím. Vlaků se třeba nebojím vůbec. No a teď jak jsme byli u rodičů na návštěvě, tak jsme tam párkrát jeli autobusem do sousedních vesnic a šli jsme na výlet. No a to bylo hrozné, jak ten autobus jede mimo obec po té cestě, kde nic není, zástavky jsou zřídka, tak to jsem se fakt hodně bála. To je takový pocit, jak když se bojíte výšek a lezete na rozhlednu (na rozhledně jsme taky byli a měla jsem přesně tu paniku, i když já se nebojím výšek, že já spadnu, ale toho, že ta rozhledna spadne, takže třeba na skále nebo na hradbách se nějak nebojím, tomu asi víc věřím než rozhledně, co vydržela stát maximálně třeba pár desítek let, taky rozhledna je jako tenká, tak to dává ten pocit nestability, na Petříně jsem se jednou rozbrečela, protože jsem cítila, že se ta konstrukce mírně pohybuje asi větrem). No a tak když jsem seděla v tom autobuse, tak jsem měla přesně tu paniku, že i fyzicky je mi jako špatně, nemůžu dýchat, zrychleně dýchám a ten pocit... Já prostě v hlavě v každé zatáčce vidí, že se ten autobus převalí, každé auto, že to nezvládne a narazíme do sebe a všichni umřeme. A prostě v každé zatáčce to vidím, co by se mohlo stát, s každým protijedoucím autem, s každým předjíždějícím autem, předjíždějící jsou nejhorší, tak jsme měli tu nehodu. Tak můj muž mě naučil trik v tom autobuse, abych neměla ty fyzické projevy paniky, ale na tu psychiku to nepomáhá, stejně to vidím v hlavě, i když dýchám normálně. A ještě ta bezmoc, že tam sedím a nic s tím neudělám. Přitom při té nehodě, jak už jsme právě letěli hlavou dolů, tak se to zdálo dlouhé ta chvíle a hodně jsem přemýšlela, a taky jsem měla takový zvláštní klid, jako takovou odevzdanost s osudem, že to prostě nějak dopadne a nic neudělám, takovou smířenost s tím... Třeba kdybych měla jet autem po dálnici, tak bych umřela asi nebo se tam zhroutila, to bych fakt jako nezvládla s tou panikou... A to jsme tu nehodu měli už v prosinci, tak nevím, jestli to jako jen tak přejde... To se jako budu bát jezdit celý život?
 Diamond vampire Žena25 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.05.2020 21:01:37
Liberecak: Buď v klidu, používám antiperspirant a pokud to jde, tak chodím všude pěšky ;)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
21.05.2020 17:31:13
Diamond vampire: Ani mně to nevadilo :D a pak jsem slétl. Ale nezlomilo mě to.

Máš pravdu, u vlaků je pravděpodobnost nižší, ale pořád tam je. Může se ti stát, že na silnici žádnou nehodu nezažiješ a pak jednou jedeš vlakem a spadne na tebe most. Tu "loterii" může vyhrát každý.

Spíše než ustřelení toho auta z nějakého povrchu vidím problém v tom, že je řidič třeba zdrogovaný, ožralý, nebo obecně nepozornost, přecenění svých schopností (nebo schopností auta). Hodně nehod se však stane, pokud ta nepozornost je nejenom u viníka, ale i u druhého řidiče, který kdyby stihl včas adekvátně zareagovat, mohl nehodu odvrátit taky.

Ohňostrojů by se měli bát zejména ti, kteří je odpalují. Aby jim zůstaly všechny prsty, pokud to nedělají bezpečně.
 Zatracená Existence Muž23 Kategorie
21.05.2020 17:17:45
Zatracená Existence: A mně to právě vůbec nevadilo s užívala jsem si ten vítr na tom kole z toho kopce... Teď bych do toho nešla ani za nic po té nehodě právě...
Jako s těmi vlaky to je taky hrozné, ale furt je to mnohem menší riziko než že to nějak ujede někomu na cestě, že...
Jinak po nehodě jsem se bála i ohňostrojů na nový rok, taky jsem měla úplně tu paniku. Jako bych si vnitřně uvědomila, že všechny ty věci, co si říkáme, že se nám nemůžou stát, se můžou stát... Ale furt jako ty autonehody jsou běžné, že spadne most na vlak je jak vyhrát v loterii, takže se nebojím jako VŠEHO. Na té cestě je fakt běžné a velká šance, že to někomu ujede..
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
21.05.2020 17:06:18
Diamond vampire: To je zajímavé, já se také cítil nesvůj, když jsem šel po dřevěném schodišti na nějakou rozhlednu, přece jen nemám takovou důvěru v dřevo jako v třeba v beton, kámen, kov apod.

Sjet z kopce ve velké rychlosti, v tom ti rozumím. Když jedu třeba 70 na kole z kopce, tak také dávám pozor. A jezdím takhle rychle i přesto, že jsem se jednou na kole v rychlosti z kopce vyboural a byl jsem měsíc v nemocnici se zloměninou a pohmožděninami. Změnil jsem trochu taktiku - začal jsem nosit přilbu a cítím se jistěji. Možná i to dopomohlo, ten pocit většího bezpečí, že jsem se na kolo pak nebál usednout.

Hele a když jedeš vlakem, tak si představ třeba tohle:
https://youtu.be/0uDYHCzPFvM
https://youtu.be/1bcBbfapt-A
https://youtu.be/7F3RriCC-SI

Ani ta vlaková doprava není bez rizika. Všude na tebe číhá nějaké riziko. Dokonce existuje i riziko, že ti spadne během spánku do postele meteorit na hlavu a že tě zabije. Ale kdyby ses měla všemi těmito možnostmi zabývat, musela by ses nutně zbláznit.

Pokud budeš dodržovat určitá pravidla, tak maximálně snížíš riziko, že to potká právě tebe. Určitě víš, že takhle se pořád cítit nechceš.

V podstatě v každou chvíli si můžeš představit, že se auto vznítí a posádka v něm uhoří. Ale to není na místě přitahovat černé scénáře. Většinou to totiž nejde tak rychle, aby člověk nestačil zareagovat.

Požádej sestru, aby sis mohla zařídit, nebo si někde pujč auto sama, o to větší dobrodružství to bude. Ale dej si pro začátek fakt jenom něco zákadního, nevjížděj však hned do plného provozu.
Smajlík  Zatracená Existence Muž23 Kategorie
21.05.2020 16:57:02
Frank: Venku je teplo a je pěkně, co si takhle jít zaběhat aby jsi nám v MHD nesmrděl ?
 Liberecak Muž21 Kategorie
21.05.2020 16:47:53
8DGD: Já už jsem několik let neřídila, co jsem škrábla auto, že jsem se nemohla vytočit v malém prostoru. Moje sestra s náma rozbila auto na šrot a zaplatili jí půlku nového... Ale tak jsem to chtěla zkusit s tím novým, že by nás dovezla na opuštěné parkoviště a tam bych si zkusila jezdit tak 20...
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
21.05.2020 16:45:30
Zatracená Existence: No, to bych se bála, i když bych sama řídila, ne že nevěřím těm řidičům. Třeba dřív jsem se nebála sjet na kole jako z velkého kopce a teď po té nehodě vím, že už bych z toho kopce na tom kole nejela a dřív jsem tak jezdila docela často. Z toho mostu bych se asi nebála, protože to není tak vysoko, že by se mi reálně něco hrozného stalo, kdybych spadla, pokud v té vodě nejsou krokodýli.
S těma rozhlednama jsem to asi měla vždycky, že je to tenká stavba a třeba na tom Petříně jsem fakt cítila, že se to mírně hýbe asi z větru, to mi bylo tak 12... Ale zajímavé je, že na té rozhledně byly kovové schody jako mřížka a to horní vyhlídkové patro mělo dřevěnou podlahu. A jak jsem šla nahoru, tak jsem měla ty fyzické projevy paniky, ale nahoře na tom patře to přešlo, a pak zase jsem měla tu paniku, jak jsem šla zpátky dolů po těch schodech.
No právě, ten vlak jede už po nějakých kolejích a navíc věřím, že ty vlaky jsou hlídané nějakým systémem, aby se nesrazily, a je to víc jako zautomatizované a nemůže prostě člověk moc selhat, člověk neřídí ten směr, nemůže sjet do protisměru, systém ho určitě nějak hlídá a jede to víceméně automaticky...
Tak možná nevěřím těm řidičům, ale ne jako osobně, ale že prostě KAŽDÉMU to může nějak ujet, může mu tu uklouznout, když je mokrá cesta, může mu to chcípnout, prostě mnohem větší problém pro blbou náhodu, pro chybu, že vjedeš do zatáčky, kam nevidíš a srazíš se... A tak fakt v každé zatáčce, křižovatce, míjejícím autu vidím v hlavě, co se může stát, kdyby něco selhalo, vidím ty nehody doslova na každém rohu, když jedu.
Ale tady doma ve městě mi to tak problém nedělá, protože tady ten autobus nemá pořádně ani šanci to pořádně rozjet, jak je každou chvíli zastávka, auta, musí odbočovat... A při té rychlosti v tom městě se ani moc nemůže právě něco fatálního stát. I když zrovna u práce je poslední kousek cesty asi pokračování dálnice skrz město a ten kousek by se ve mně krve nedořezal, ale to je fakt kousek. Ale ty cesty mimo obec, kde se to rozjede pořádně, to je pro mě to peklo...
Jinak já neřídím, ale chtěla jsem jet se sestrou někam, že bych tam jezdila maximálně tak 20 po opuštěném parkovišti, abych si zkusila řídit, ale nestihli jsme to... Oni teď mají totiž nové auto s automatickou převodovkou, protože sestra to staré rozbila totálně na šrot, jak jsme měli tu nehodu.
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
21.05.2020 16:43:16
tu paniku asi znam, stalo se mi to, kdyz jsem sel sam na mensi ocelovou rozhlednu- asi v pulce jsem se citil ustrasene ale chytl jsem se zabradli a sel dal nahoru, muzes zkusit jet autem sama az budes chtit tomu strachu celit, narozdil od toho nechat se vezt a cekat na to az do tebe neco napali. obecne bych bych ze je to docela dobrej zazitek celit svym strachum kdyz je to podle tvy rezie
 8DGD
21.05.2020 16:40:58
Posttraumatická stresová porucha od té chvíle, kdy to s Tebou sestra hodila za svozidla. Psycholog, co jiného chceš slyšet?
Ne, nepřejde to časem.
 Odcházím s deštěm
21.05.2020 16:34:18
Liberecak: Neeee, proboha už přestaň tady psát ty nesmysly ..
Smajlík  Frank Drebin Muž39 Kategorie
21.05.2020 16:24:04
Liberecak: To chápu. Jednou se mi stalo, že jsem neslyšel včas sanitku na křižovatce, ale ještě byla vcelku daleko, tak jsem na to šlápl, abych křižovatku nezablokoval (ona totiž vyjížděla z kolony, ve které stál dlouhý TIR s přívěsem, takže tu sanitku dobře odhlučnil.
A to samé vzniká i jindy, když to cloní třeba budova na rohu ulice.

Jinak to, že se poutáš, to se mi líbí. Jde hlavně o tvoji ochranu. Ale někdy to může být ke škodě, pokud potřebuješ rychle vystoupit. Policie tuším smí i za jízdy telefonovat (vysílačka) apod., dokonce může porušovat i některé předpisy bez zapnutí VRZ (př. měření rychlosti Superbem na dálnici).

Podle zákona řidič s modrým majákem a se zapnutou sirénou může vjet do křižovatky pouze tehdy, pakliže se přesvědčí, že nedojde k nehodě (slovy autoškoly - můžeš druhé omezit, ale nemůžeš je ohrozit), i policie dodržuje určitá pravidla, aby se nikomu nic nestalo. A v případě nehody z velké části to leží na bedrech právě řidičů s právem přednosti v jízdě, protože to oni vjeli do křižovatky na červenou (bez ohledu na majáčky).
Musíte být slyšet, ale i vidět :-D ano, máte riziko vyšší než někdo, kdo předpisy dodržovat musí.

Diamond vampire: Vypadá to, že moc nevěříš tomu řidiči. Přece jen když jede vlak, tak máš pocit, že jede podle předem nastavených kolejí. Jediná chybka by byla, kdyby někdo přehodil výhybky :-D nebo světla na semaforech.

A ano, to je ze stresu. Asi fakt máš PTSP. Někteří lidé, kteří to třeba měli z traumatu, kdy sami řídili, se k tomu vrátili tak, že znovu usedli za volant a časem se jejich důvěra v druhé vrátila.

Zajímavé ale, že to nemáš jen v kategorii dopravních prostředků, ale že se bojíš že spadne třeba i ta rozhledna. A kdybys měla jít přes tento lanový most třeba, také by ses bála?
https://youtu.be/BhhahcxBsS4

Abych se přiznal, já bych se také docela bál, protože na to nejsem zvyklý. Ale kdybych si přes něj 2x-3x přešel, cítil bych se příště bezpečněji.
 Zatracená Existence Muž23 Kategorie
21.05.2020 16:17:13
Liberecak: No, to se taky bojím právě. Já to fakt vidím v hlavě, když jedu třeba v tom autobuse, jak ten autobuse to nezvládne, jak předjíždějící auto to nezvládne. A s každou zatáčkou, s každým autem, s každým rohem prostě v hlavě vidím, co by se mohlo stát, kdyby to někdo v tom provozu nějak nezvládl...

Zatracená Existence: No, to možná mám, já fakt, když jedu tím autobusem, tak vidím tu potenciální nehodu s každou zatáčkou, s každým autem, co míjíme... A nemůžu dýchat, zrychleně prostě dýchám, mám ty fyzické projevy paniky, když sedím v autobuse. Ale ve městě je to dobré, když je tady zastávka každou chvíli a ten autobus nemá příležitost se nějak hodně rozjet. Právě na té cestě mezi vesnicemi, kde nic není a zastávky jsou zřídka a jede to rychle, je to hrozné. Ale ve vlaku se nebojím třeba.
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
21.05.2020 16:09:47
To mně nevadí, ale já spíš mám strach z toho že ostatní řidiči to do nás napálí ... Neslyší majáky a stejně vjedou do křižovatky třeba.

My se poutat nemusíme ale stejně si pásy beru :D
 Liberecak Muž21 Kategorie
21.05.2020 16:00:35
Liberecak: :-DDD Taky se bojím, když jako spolujezdec jedu na okresce 150, ale když řídím sám, tak strach nemám.

Frank Drebin: Kamarád jezdí rallye? :-D

Diamond vampire: Aha, takže trauma z nehody. No já si myslím, že to trauma se dá řešit. Možná máš posttraumatickou stresovou poruchu, ale nejsem fakt nikdo, kdo by ti to mohl diagnostikovat. Určitě si ale nemyslím, že bys to měla mít do konce života. Pokud se s tím rozhodneš zajít k psychologovi, tak by ti mohl dát cenné rady, jak se s tím můžeš vypořádat. Někdo se s tím prý dokáže vypořádat i sám, ale ne každý musí mít nutně to štěstí.
 Zatracená Existence Muž23 Kategorie
21.05.2020 15:54:51
Zahradník: Jo, ale před nehodou, to bylo v pohodě. Já se nebojím jako výšek, ale toho, že spadne ta rozhledna, protože je ro tenká konstrukce...
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
21.05.2020 15:52:30
Letěla jsi letadlem?
 Zahradník Muž99 Kategorie
21.05.2020 15:49:10
Musíš ti vyléčit šokem, domluvím ti jízdu s jedním kamarádem, ten i na okresce jezdí 240, když se chce pochlubit :)
Smajlík  Frank Drebin Muž39 Kategorie
21.05.2020 15:48:33
Samozřejmě na majáky, ale i tak ...
 Liberecak Muž21 Kategorie
21.05.2020 15:47:03
Tak ještě že nesedíš vedle mě kdy přes město jedeme 130, kruháče smykem a zatáčky stříháme jak svině.... To se občas bojim taky.
 Liberecak Muž21 Kategorie
21.05.2020 15:17:46
Zatracená Existence: Já se nebojím, že mě jako přejedou, když jdu po ulici, já se bojím v nich jet... No, v prosinci jsme se vybourali v autě právě, do té doby mě vůbec nenapadlo se bát, teď v hlavě vidím v každé zatáčce, co by se mohlo stát, když jedu...
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
21.05.2020 15:09:13
A kolik měříš? Já když vidím, že jede auto, tak se ho nebojím, mám přehled :-D

S mnoha věcmi nic neuděláš. V životě se ti může stát tolik jiných věcí. Asi tento tvůj pocit vyplývá z nějakého prožitého traumatu. Byla jsi to řešit s psychologem? U fóbií se uplatňují léčby šokem, ale to teda nevím, jak by ve tvém případě dělali. Třeba když se někdo bojí hadů, tak mu toho hada dají do ruky, aby si ho pochoval a pohladil.
 Zatracená Existence Muž23 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk