Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1118322, vloženo 13.01.2020 07:08:09 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Volba profese - neustále dělám chyby
Ahoj, nemáte prosím tip ohledně výběru profese? Třeba nějaký hodně dobrý test, knihu, cokoliv, co by mi pomohlo vytipovat, jak se konečně správně profilovat?
První VŠ jsem skončila ve 23 letech. Práci jsem nenašla, plynule jsem začala studovat další obor, zde jsem práci také nenašla. Vloni jsem ukončila pedagogické minimum a teď sice učím, ale vidím, že na to nemám, ač mám děti moc ráda, nedaří se mi poradit si s nimi, jsou pod mým "vedením" nezvladatelní. A tak ve 30 letech hledám dál.
Ve studiu jsem byla vždycky podle vyučujících "jedna z nejlepších" HA HA HA :D
Už tak je hodně pozdě, nemůžu si dovolit znova chybovat ve volbě. Poradíte prosím?
 Věčná studentka Žena30  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
13.01.2020 22:57:26
Ty pracovat nechceš,.
 Monopost
13.01.2020 20:19:08
Andrea23: Tyto alternativní směry mě nadchly, ale mám pocit, že na takové škole mohou být jedině Učitelé s velkým U - tedy silné osobnosti, inspirující a tvůrčí lidé. A to já nejsem ani náhodou.
 Věčná studentka
13.01.2020 19:30:20
Nechceš zkusit nějakou alternativní školu a pokračovat tam jako pedagog? Montessori či Waldorf?
 Andrea23
13.01.2020 15:34:50
Bohužel žádný koníček nemám:-( Měla jsem, už není čas.
 Věčná studentka
13.01.2020 15:28:22
Lidé se ale neprofilují jen ve vzdělávacím procesu. Jistě něco ráda děláš. Někdo se vrtá v hlíně, někdo vaří, někdo lepí letadélka, někdo maluje, někdo na něco hraje.

Pokud máš nějaký koníček a nejsi v tom nejlepší, tak to můžeš učit.
Já třeba jako přivýdělek učím na kytaru a žádné pedagogické minimum nemám.
I tohle by se dalo dělat naplno a uživit se tím.
 Alkedos Muž69 Kategorie
13.01.2020 13:33:47
toho rádoby filosofa Beer01 bych ignoroval, trousí tu domněnky. Některé neziskovky fungují velmi dobře, některé ne, prostě je to o lidech. Kdo má chuťpomáhat lidem se tak může realizovat, byť finančně to nebývá nic moc.
 tomek
13.01.2020 12:09:54
Ja budu po studiu vyssi odborne skoly studovat nejaky ucnak, nebo stredni odbornou skolu a s tim pujdu pracovat do Nemecka, tam se budu mit lepe.
 Belerofon
13.01.2020 11:29:22
Jak tu bylo zmíněno, zkusil bych mateřskou školku nebo první stupeň, kde jsou děti klidnější a získáš zkušenosti a praxi.
 Azirek Muž38 Kategorie
13.01.2020 11:12:04
Vzděláním jsem matematik (FJFI ČVUT) a profesí programátor. Ale když jsem v Jihlavě nemohl sehnat nic programátorského (říkám, že programátor v Jihlavě je jako raketový inženýr v Súdánu - a to jsem teď urazil Súdán), tak jsem rok dělal úředníka v ÚZISu a rok jsem dělal učitele na ZŠ (fyzika, informatika, dílny).

Na požadavek ředitele, že bych se měl přihlásit na (další) studium VŠ (pedagogické minimum) jsem kýval jako že jo, ale bylo mi jasné, že ze ZŠ musím pryč - být tam 10 let, tak mám od gaunerů poškozený mozek jako všechny ty učitelky (učitel - to není povolání - to je diagnóza).

Takže rada: jdi makat prostě kamkoliv. Bez studia další VŠ. Ale počítej s tím, že na mnoha pozicích tě odmítnou, protože jseš "překvalifikovaná".
 rvin
13.01.2020 08:23:06
Nevím, jdi dělat něco, kde se budeš zabývat teorií, na práci s lidmi asi (zatím) nemáš...
 Presence of Pain Žena29 Kategorie
13.01.2020 08:02:28
IceBox: Moje pedagogické minimum zahrnuje 2. stupeň základní školy a střední školy. Na 1. stupeň bych musela studovat dalších 5 let a na mateřskou školu taktéž. Zvažuju, že půjdu dělat asistentku pedagoga, ale všichni mě od toho odrazují (prý špatný poměr plat - náročnost).
Oba mé dříve vystudované obory mají velmi dobré uplatnění. Všichni spolužáci kromě mě a ještě jedné holky (taktéž nyní učitelky) si našli práci ve vystudovaných oborech. Mě bohužel nikde nepřijali, ač jsem obíhala pohovory až hloupě často, kolikrát jsem měla i dva za den. Je pravda, že u toho druhého oboru jsem dokonce chvíli pracovala, ale vzala jsem místo, na které jsem se opravdu nehodila. Zkrátka už jsem byla tak vydeptaná z toho, že nemůžu nic najít, že jsem vzala jediné, co bylo. Skončila jsem už ve zkušební době, vedoucí si mě pozvala na pohovor, kde mi více méně potvrdila to, co jsem cítila i sama - že mi ta práce nesedí ani za mák.
Oba mé obory jsou přírodovědně zaměřené, nyní učím biologii. Poslední dobou, co studuju různou literaturu ohledně práce s lidmi (která mi moc nejde), mě začíná víc táhnout psychologie, snad i historie (ostatně mě tohle lákalo už jako mnohem mladší), ale na to už je teď asi pozdě - je to zcela mimo můj obor a dalších 5 let s nejistým výsledkem už opravdu investovat nemůžu.
 Věčná studentka
13.01.2020 07:49:17
Nejlepší uplatnění pro "vzdělaného" ale neschopného je neziskovka. Například pomoc začleňování migrantům nebo romům do společnosti, pokud umíš aspoň nějaký jazyk, pak práce v oblasti mezinárodní pomoci. Nikdo od tebe nikdy nebude chtít, abys něco skutečně dělala. Vše je o okecání, zcela jako při studiu těch VŠ, kde jsi byla nejlepší.
 Beer01 Muž93 Kategorie
13.01.2020 07:42:21
Po půl roce je nezvládá nikdo. Vydrž. Jestli je máš ráda, tak vydrž.
 Whisky off
13.01.2020 07:38:19
Když jsi šla na obor tak jsi nevěděla jaké je uplatnění? Studium si především vybírám podle uplatnění abych předešel situaci v které jsi teď ty a až jako druhé volím co by mě bavilo.


Samozřejmě nepůjdu na medicínu pokud objektivně vím že na to nemám.
 Liberecak Muž21 Kategorie
13.01.2020 07:35:14
Podle čeho jsi vybírala studium? Každý z nás má, měl představy o tom, co by chtěl dělat. To, že máš VŠ z tebe nedělá mistra, ale praxe a zkušenosti. Školství ti nabízí mnoho pozic. Třeba učitelka na prvním stupni, kde děti nejsou takový grazlové. Můžeš jít ještě níž, do mateřské školy. Nebo jít do speciální školy, věnovat se postiženým dětem. Tam budeš mít třeba jen 4 žáky na starost, ale o moc lehké to nebude.
 IceBoxPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk