Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1117081, vloženo 01.01.2020 14:44:08 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Motivační deník/ diář
Brouzdám po netu a vidím reklamu na takový ten motivační diář, který je na 3 nebo i více let. Kdyby ta kravina nestála pětikilo, možná bych o koupi uvažovala, aby byla sranda, ale o to mi tady nejde. Spíš o tu myšlenku, že když za ty roky člověk nic moc nedokáže, je to pro něj akorát další důvod k depresím, špatným pocitům, nebo špatnýmu sebehodnocení. Objektivně ano, za 1 rok člověk dosáhne několika svých cílů, ale těch co mu nevyjdou bývá víc. Jasně, že by to neměl člověk tak žrát... ale to už dnešní média nikomu nevysvětlí. (Já bych z toho byla například dost smutná, že se mi po letech nesplnil ten a ten sen, nebo cíl - a bez deníku bych na to třeba dávno zapomněla a vůbec by mi to nechybělo.)

Celkově mi přijde, že všude je skrytá reklama na výkon. Máš chřipku? Nažer se prášků. Stop prokrastinaci. A tak dál... Už mi to přijde jako tlačení pilu.

Co si vy myslíte o motivačních diářích? Máte nějaký? Řídíte se plány, co jste si dali, nebo jedete volným stylem?
 Srna nikoliv z Brna Žena25 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.01.2020 15:23:47
Srna nikoliv z Brna: Klid, tady nesmíš všechno brát tak vážně ;)
Smajlík  Frank Drebin Muž39 Kategorie
02.01.2020 14:52:21
Liberecak: Co si tu dokazuješ tim slovním průjmem?
 Srna nikoliv z Brna Žena26 Kategorie
02.01.2020 10:38:09
fcp: No vidíš, že to funguje :) Ale chce to mít aspoň trochu silnou vůli a vydržet :)
Smajlík  Frank Drebin Muž39 Kategorie
02.01.2020 10:25:32
Já si jeden založil v excelu z důvodu boje proti prokrastinaci a po týdnu mě to přestalo bavit. Jinak můžu říct, že první 3 dny jsem byl fakt produktivní! :D
 fcp
02.01.2020 07:58:52
Tak někomu, kdo má slabou vůli, by to mohlo pomoci :)

Já jsem třeba koncem roku bilancoval a říkal jsem si, že když si vypíšu, kolik žen jsem v roce 2019 potkal a že z toho vlastně nic nebylo, tak že z toho budu mít taky depku, ale nakonec jsem z toho měl dobrý pocit, že jsem neusnul na vavřínech, vyvinul jsem nějakou aktivitu, a to, že z toho nic nebylo, je věc druhá a pro mě ne úplně podstatná :)

Jinak já jsem spíš pro psaní deníku. Od dob dospívání jsem jich napsal několik, ale zpětně jsem nečetl prakticky žádný. Prý to ale pomáhá, že se člověk z nějakého svého trápení vypíše, utřídí myšlenky apod. :)
Smajlík  Frank Drebin Muž39 Kategorie
02.01.2020 00:26:20
Nejak se nam tu vytratila radost z toho byt "na ceste", uzit si process poznavani, uceni se neco zkoumat x dni, mesicu let, co ani nikam poradne nevede ale cloveku to dela radost apod. Kdyz sem byl malej tak me proste bavilo poznavat a nemel sem zadny ambice.

Zkratka myslim, ze motivaci bud clovek ma a nebo nema. A pokud ji nema tak se ji nakym stresovanim v podobne podobnejch ptakovin neziska.
 Psoug
01.01.2020 23:50:27
Nejsem zapisovací typ.
Od motivace mám přítele :D.
Smajlík  Zrzavá Bestie Žena69 Kategorie
01.01.2020 18:39:31
Mám problém s udržením nějakých cílů. Hodně rychle se pro něco nadchnu, ale stejně rychle to ze mě zase opadne. Vadí mi to, ale nemůžu si pomoct. Takže nějaký motivační diář by se u mě asi určitě stal diářem demotivačním. Ale jak se znám, tak by mě po čase omrzelo si do něj i něco zapisovat, takže by mi byl úplně k ničem.
 NegativeElectron Žena19 Kategorie
01.01.2020 18:04:54
Motivační deník? MOTIVAČNÍ DENÍK?! Co to kurva má být? Jsi snad nějaká sračka co bez deníku neudělá ani hovno? Mám cíle a jdu si za svým, žádný motivační hovna k tomu nepotřebuju. Motivací jsou pro mě pouze výsledky které za sebou nechám!

#Přelez, přeskoč ale nepodlez!
 Liberecak Muž22 Kategorie
01.01.2020 17:30:44
nepotřebuji motivační diář. Mou devizou je tvrdá disciplína. Když máš disciplínu, motivaci nepotřebuješ, neboť tvou motivací je tvá disciplína.
Jakmile jsem přijal nějaká dogmata či rovnou celou doktrínu, disciplína se už o zbytek postará.
 PretorianCZ Muž27 Kategorie
01.01.2020 16:40:03
Nikam se neženu. Důležitý je pro mě přítomný okamžik.
 Presence of Pain Žena29 Kategorie
01.01.2020 16:15:34
Vyždímaná jsem byla tak normálně. Byla to rutina. Ale musela jsem to tak mít všechno rozplánované, abych všechno stihla. Ale taky jsem pak jezdila na neurologii, protože jsem musela ukrajovat ze spánku. Nicméně teď už to nemám tak hektické, ale ten řád a stanovené termíny by to chtělo.
 Aninka pro Rusko Žena18 Kategorie
01.01.2020 16:08:45
Říká se, že lidé přeceňují to, co se dá stihnout za jeden rok, ale podceňují, co se dá zvládnout za deset let.

Na toto období stačí dva, tři cíle, ty stačí mít v hlavě. Na to nepotřebuješ diář.
 Rádce do duše Muž35 Kategorie
01.01.2020 15:26:15
Krátkodobě to jako berlička asi jde, dlouhodobě je potřeba spíš vlastní chtění a vůle. Nic motivačního nemám, mám v sobě jen motor, kterej neni zvyklej nic nedělat.
 krutsifiks Žena29 Kategorie
01.01.2020 15:24:16
Srna nikoliv z Brna:
myslím si, že jakákoliv taková motivace je běžnému člověku k ničemu. Proč? Protože nemá čas dělat podobné věci. Není to profík, který se může celý den prospat po náročném tréninku, ale naopak musí do práce a tam podat taky určitý výkon.
Sám si píšu řekněme rámcově, co chci dosáhnout. Něco se daří více, něco méně. Neumím třeba fungovat tak, že v určitou hodinu x krát týdně budu něco dělat. Třeba cvičit, něco se učit atd. Prostě to u mě tak nefunguje.
Musím mít na to chuť, takže si dám třeba v rámci měsíce přečíst 1 knížku, zacvičit si, naučit se x slovíček atd. A pak podle chuti to plním. Někdy přečtu třeba 30 stran a pak se na to týden nepodívám, protože prostě nemám chuť atd....taky rád dělám více věcí najednou. Třeba teď mám rozečtených cca 10 knih a kdybych to sečetl dohromady, tak to těch cca 300-400 stran za měsíc dá. Tj. ta 1 knížka.
Nejsem člověk, který má rád nalinkovaný život dopředu. Pak už to pro mě není život, ale otročina nějakého plánu.......
Co se týká nějakých deníků a podobných blbostí. Kdysi spoustě lidí stačil obyčejný kalendář, kde si zaškrtávali jednotlivé dny. To samé si člověk dnes může najít na netu jako appku. Nebo něco, co mu vyhovuje. Nějaký motivační kalendář nikdy neumí zahrnout nepředvídatelné situace jako třeba vyhazov z práce, úraz nebo rozchod s partnerem, takže je úplně zbytečné ho tvořit na déle, než na 1 rok.
V obecnosti by člověk měl vědět, kam směřuje nebo by mu nějaký plán v tomto měl pomoci. Ale každý den se stává tolik nepředvídatelných situací, že nějaké přesné denní plány nelze dodržovat. Alespoň u mě ne.
Stačí třeba být unavený nebo nemocný, chtít se pořádně vyspat a ráno má napsáno nějaké cvičení. Do cvičení se člověku nechce, protože je rozlámaný a odloží to nebo to z nechutí udělá, ale je rozlámaný ještě více. V obou případech musí ten podrobný plán posunout, protože už nesedí. A když si koupím deník v papírové formě, tak ho můžu rovnou vyhodit ;)
Smajlík  jetonatobe
01.01.2020 14:56:08
Aninka: Na týden? To teda čumím. A nebyla jsi z toho po nějaké době úplně vyždímaná?
 Srna nikoliv z Brna Žena26 Kategorie
01.01.2020 14:49:55
Pořídit si chci, ale jsem náročná na design. Našla jsem jeden krásný ze zahraniční stránky okolo 1200 stovek. Ale to si objednávat nebudu, tak mrknu po obchodech.
 *MileynQa* Žena24 Kategorie
01.01.2020 14:49:50
Kdysi jsem si dělala plány na týden a jela jsem jak fretka. Protože se to tehdy osvědčilo a já potřebuji nyní přestat prokrastinovat, hodlám to zavést znovu.
 Aninka pro Rusko Žena18 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk